Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

hej

nie wiem czy mój murarz nie przycina na mnie z materiałami :-?

ile mniej więcej potrzeba cementu na metr kwadratowy ścianki działowej?

 

Zakładając, że budujesz z pustaków 50*25*11,5 cm i spoina ma 2 cm to wychodzi, że na 1 m2 ścianki zejdzie 0,0184 m3 zaprawy.

Nie wiem w jakiej proporcji miesza się cement z resztą ale jeżeli wziąć założenie, że w zaprawie jest 1/3 cementu to zużyjesz 0,006 m3 cementu

 

Tak to sobie wyliczyłem, wniosek z tego taki, że bardzo niewiele. Z worka zaprawy gotowej 25 kg gdzieś z 3m2 ścianki można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ola i Jacek! Bardzo sympatyczne to z waszej strony - ja potrzebuje go na parę dni - rezygnuję z malowania, chcę wykonać tylko poprawki tynkarskie.

 

Niestety zostało mi sporo materiału - ISOVER uni mata 18, aku płyta 7.5 - tego nie mogę zwrócić - bo kupowałam u pośrednika.

 

Sprzęty - gdzie to kupić ludzie????? Gdzie kupowaliście, ja do tej pory w sklepach AGD Whirlpoola, sprawuje sie dobrze - za wyjątkiem szklanej półeczki na którą postawiłam ciepły garnuszek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani prosze o pomoc

Wpadliśmy z meżem na pomysł że podniesiemy nasz domek o ściane kolankową (wysokość 1 lub 2 pustaków a budujemy z porotermu 30),ale nie wiemy co i jak z kominami w takiej sytuacji?czy powienniśmy również o tą wysokość podnieść(wydłużyć) kominy(jeden u nas ma mieć 6,30 a drugi 7,15)czy zostawić tak jak jest no i do tego najprawdopodobie zmienimy kąt dachu z 28 na 30 stopni

Prosze o porade na co zwrócić uwage w takich pomysłach?

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytano co do kominów

z jakich firm polecacie kominy?bo nas ma być jedne komin do kominka a drugi dwusystemowy,tzn na gaz z piecem kondesacyjnym i dodatkowo na zwykły opał typu groszek lub cos w tym stylu(to tak na wszelki wypadek jakby koszty gazu nas po jakimś czasie zabijały cenowo)

 

prosze o podpowiedzi i porady

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kom went na Karmelkowej, taniej niż shiedl.

 

a czy posiadaja tam równiez kominy do pieców kondensacyjnych?bo wiem że to takiego ogrzewania własnie na gaz z piecem kondensacyjnym potzrebny jedt inny komin niz do np.kominków czy też do pieców opalanych np.ekogroszkiem czy innym podobnym opałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani prosze o pomoc

Wpadliśmy z meżem na pomysł że podniesiemy nasz domek o ściane kolankową (wysokość 1 lub 2 pustaków a budujemy z porotermu 30),ale nie wiemy co i jak z kominami w takiej sytuacji?czy powienniśmy również o tą wysokość podnieść(wydłużyć) kominy(jeden u nas ma mieć 6,30 a drugi 7,15)czy zostawić tak jak jest no i do tego najprawdopodobie zmienimy kąt dachu z 28 na 30 stopni

Prosze o porade na co zwrócić uwage w takich pomysłach?

 

pozdrowionka

 

nie chcę się wymądrzać, ale według mnie taka zmiana wymaga zmiany pozwolenia na budowę, bo jest to zmiana wysokości kalenicy. No może jeszcze ten jeden pustak by jakoś przeszedł, ale dwa, i jeszcze zmiana kąta nachylenia, to już są konkretne centymetry. Ale na pewno musisz o te wysokości podnieść kominy. Czyli o wysokość pustaków i obliczyć o ile podniesie ci się kalenica. przy zmianie kąta z 28 na 30 i szerokości domu 7 metrów kalenica podniesie się o jakieś 20cm.

Poza tym co na to wasz kierbud ?

 

co do kominów, to ja budowałem komin sam, bo miałem jeden i wybrałem systemowy scheidla. Ale podobno tańsze są murowane, ale ja jakoś mam wątpliwości do ich szczelności i izolacyjności termicznej, która dla prawidłowości działania komina nie jest bez znaczenia.

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani prosze o pomoc

Wpadliśmy z meżem na pomysł że podniesiemy nasz domek o ściane kolankową

 

pomysł fajny .... a co na to konstruktor lub KB ? przewidujecie jakiś wieniec na tej ściance kolankowej? bo do czegoś trzeba zahaczyć jeszcze dach. Jak dach dwuspadowy to może i słupki w ściance potrzebne?

 

ja tak tylko gdybam, ale może to być dużo większy kłopot niż wydłużenie kominów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani prosze o pomoc

Wpadliśmy z meżem na pomysł że podniesiemy nasz domek o ściane kolankową (wysokość 1 lub 2 pustaków a budujemy z porotermu 30),ale nie wiemy co i jak z kominami w takiej sytuacji?czy powienniśmy również o tą wysokość podnieść(wydłużyć) kominy(jeden u nas ma mieć 6,30 a drugi 7,15)czy zostawić tak jak jest no i do tego najprawdopodobie zmienimy kąt dachu z 28 na 30 stopni

Prosze o porade na co zwrócić uwage w takich pomysłach?

 

pozdrowionka

 

Metoda 1. podnosisz ściankę kolankową a nie zmieniasz wysokości dachu, kominy ostają tej samej wysokości. - ale co za tym idzie zmieniasz kąt dachu - ryzykowne bo zmieniasz całą konstrukcję dachu.

Metoda 2. podnosisz ściankę kolankową razem z wysokością dachu - podnosisz kominy, wieńce i wszystko inne. - nie zmienia się kąt dachu tylko sama wysokość budynku -

 

jedna i druga metoda wymaga zgody kierownika budowy - i na pewno jedna i druga zmieni wizualny wygląd domu (najbezpieczneij wg mnie podnieść tylko o jeden pustak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani prosze o pomoc

Wpadliśmy z meżem na pomysł że podniesiemy nasz domek o ściane kolankową (wysokość 1 lub 2 pustaków a budujemy z porotermu 30),ale nie wiemy co i jak z kominami w takiej sytuacji?czy powienniśmy również o tą wysokość podnieść(wydłużyć) kominy(jeden u nas ma mieć 6,30 a drugi 7,15)czy zostawić tak jak jest no i do tego najprawdopodobie zmienimy kąt dachu z 28 na 30 stopni

Prosze o porade na co zwrócić uwage w takich pomysłach?

 

pozdrowionka

 

Metoda 1. podnosisz ściankę kolankową a nie zmieniasz wysokości dachu, kominy ostają tej samej wysokości. - ale co za tym idzie zmieniasz kąt dachu - ryzykowne bo zmieniasz całą konstrukcję dachu.

Metoda 2. podnosisz ściankę kolankową razem z wysokością dachu - podnosisz kominy, wieńce i wszystko inne. - nie zmienia się kąt dachu tylko sama wysokość budynku -

 

jedna i druga metoda wymaga zgody kierownika budowy - i na pewno jedna i druga zmieni wizualny wygląd domu (najbezpieczneij wg mnie podnieść tylko o jeden pustak)

Moim zdaniem jeżeli decyduje sie na podniesienie ścianki kolankowej to chodzi mi o zwiększenie części użytkowej poddasza /wysokość pokojów przy skosie dachu/ , zatem należy również podnieść kalenicę. Jeżeli miałbym zwiększać wysokość śc.kolankowej a jednocześnie zmniejszać kąt nachylenia dachu to byłoby to działanie bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł fajny .... a co na to konstruktor lub KB ? przewidujecie jakiś wieniec na tej ściance kolankowej? bo do czegoś trzeba zahaczyć jeszcze dach. Jak dach dwuspadowy to może i słupki w ściance potrzebne?

 

ja tak tylko gdybam, ale może to być dużo większy kłopot niż wydłużenie kominów

to są narazie pomysły tylko i dlatego z KB jeszcze nie gadaliśmy

dom mamy parterowy bez poddasza użytkowego(tak w/g tego co wcześniej chcieliśmy bo robiliśmy projekt indywidualny)ale teraz urodził się pomysł żeby zrobic choć kawałek miejsca na poddaszu żeby możnabyło na wszelki wypadek zrobić chodź 2 małe pokoiki i stąd te pomysły o podniesieniu ściany kol.

a co do zmiany kąta dachy to taki nam pomysł podsuneli jedni ludzie od dachów mówiąc że przy naszej bryle budynku (a budynek ma wymiary 21x13)dach 4spadowy-kopertowy o kącie 28 stopni to aż sie prosi aby go troszke podnieść o pare stopni i stąd te różne może i głupie pomysły

Narazie chciałam się poradzić grupy i posłuchać ich różnych rozwiązań jak to może u nich wyglądało przy jakich kolwiek zmianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam rabaty w Budusie na hasło:

 

Porta - 24%

Polskone - 18%

DRE - 18%

Cal - 12%

Dierre - 10%

bramy Horrmann - 10%

napęd do bram - 8%

 

montaż - 20%

 

Bramy Horrmann są taniej (rabat 15% i także 20% na montaż) w innej firmie - namiar wysyłam na Priv.

SUSPENSER

Daj znać czy doszła moja wiadomość na priva bo już sam nie wiem czy dochodzą. Chodziło mi o hasło w Budusie. A propos naiszcie jak sprawują się drzwi Polskone bo słyszałem że mają dobry stosunek ceny do jakośći ale chciałbym wiedzieć jak sprawują się po jakimś czasie (czy się np. nie wypaczają)

 

Natalio

Rozmawiałem dzisiaj z Panem Wojtkiem Filą i bardzo się dopytywał jaka opinie mu wystawilaś. Smiał się jak mu powiedziałem że jego rocznikom nie wystawia się "szóstek" Fajnie usłyszeć że komuś tak zależy na opinii..to dobrze wróży :) Na wszelki wypadek przełożyłem nasza pracę na początek przyszłego miesiąca. Jeszcze raz dzięki wszystkim za namiary na niego bo przecież od Was je mam.

P.S. Dzisiaj wylali u nas posadzki. Jestesmy bardzo zadowoleni, szybko i dobrze. Jakby coś to chetnie podzielę się namiarami

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego weekendu

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są narazie pomysły tylko i dlatego z KB jeszcze nie gadaliśmy

dom mamy parterowy bez poddasza użytkowego(tak w/g tego co wcześniej chcieliśmy bo robiliśmy projekt indywidualny)ale teraz urodził się pomysł żeby zrobic choć kawałek miejsca na poddaszu żeby możnabyło na wszelki wypadek zrobić chodź 2 małe pokoiki i stąd te pomysły o podniesieniu ściany kol.

 

Bierzecie pod uwage rowniez wydluzenie krokwi? Bez tego dach Wam "wstanie", w zaleznosci od projektu to moze byc istotny mankament wizualny lub nie.

Z kolei po wydluzeniu krokwi zwieksza sie Wam okap, u nas wydluzyl sie o tyle, ze balismy sie ze wyjdziemy z posadowieniem budynku poza dopuszczalne odleglosci od granicy dzialki (z jednej strony).

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli decyduje sie na podniesienie ścianki kolankowej to chodzi mi o zwiększenie części użytkowej poddasza /wysokość pokojów przy skosie dachu/ , zatem należy również podnieść kalenicę. Jeżeli miałbym zwiększać wysokość śc.kolankowej a jednocześnie zmniejszać kąt nachylenia dachu to byłoby to działanie bez sensu

Dokładnie się z Toba zgadzam - zmiana ze zmniejszeniem kąta dachu będzie dużo bardzej skomplikowana

 

to są narazie pomysły tylko i dlatego z KB jeszcze nie gadaliśmy

dom mamy parterowy bez poddasza użytkowego(tak w/g tego co wcześniej chcieliśmy bo robiliśmy projekt indywidualny)ale teraz urodził się pomysł żeby zrobic choć kawałek miejsca na poddaszu żeby możnabyło na wszelki wypadek zrobić chodź 2 małe pokoiki i stąd te pomysły o podniesieniu ściany kol.

a co do zmiany kąta dachy to taki nam pomysł podsuneli jedni ludzie od dachów mówiąc że przy naszej bryle budynku (a budynek ma wymiary 21x13)dach 4spadowy-kopertowy o kącie 28 stopni to aż sie prosi aby go troszke podnieść o pare stopni i stąd te różne może i głupie pomysły

Narazie chciałam się poradzić grupy i posłuchać ich różnych rozwiązań jak to może u nich wyglądało przy jakich kolwiek zmianach

Widzę że pakujecie się w najczęstszy i najgorszy bład przy parterówkach ---- czyli "mam parterówkę ale zrobię sobie pokoik na pięterku skoro jest miejsce"

Poszukajcie po forum jest bardzo dużo tematów które poruszały ten problem i wszelkie niespodzianki które wychodzą w trakcie. Parterówki sa zupełnie inaczej projektowane (konstrukcja dachu , ocieplenie itp... ) niż te z poddaszem.

Sory nie chcę być złą wyrocznia ale przemyślcie to dokładnie - skoro pokoiki na górze to od razu z użytkowym ale nie wykańczajcie go na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parterówkę i nie daliśmy się wmanewrować w pokusę "a może by tak ze trzy pokoiki kiedyś dla dzieci ..."

Zamysł jest taki że mamy dom dla rodziny 2+2. Jak dzieci dorosną to dom albo sobie zostawiamy (jest na tyle mały że nie będzie za wielki dla nas dwojga) albo sprzedajemy i kupujemy apartament w Hiszpanii 8) Albo malutki domek w Karpaczu ... Gdziekolwiek. Dzieci won, na swoje :p A my nareszcie mamy czas na czytanie, kino etc ... eh marzenie

 

Na strychu jest tylko taka zmiana, że projektant wiązarów (systemowych) zaprojektował dwa pomieszczenia na strychu między wiązarami tak, że mamy dużo powierzchni na graty. Może nawet trochę za dużo ...

Nie ma stropu, nie trzeba tego ogrzewać, wykańczać, bawić się w zabudowę etc. Czyli lekko licząc jakieś 50 tysięcy zaoszczędzone co najmniej.

 

Parterówka z poddaszem użytkowym to najdroższe rozwiązanie, lepiej wybrać projekt który ma od razu wszystko na górze i dole, nie dość że masz bardzo drogie fundamenty, rynny, etc to jeszcze koszt stropu i wykończenia. Do tego schody - nie dość że kosztują to trzeba wygospodarować dla nich miejsce. Nie warto IMHO.

Poza tym podoszenie ścianki kolankowej nie zawsze dobrze wychodzi wizualnie, potem domy wyglądają jak w kapeluszu :)

Sami podnosiliśmy o jeden bloczek (ze względu na rolety) i jest na granicy harmonijnego wyglądu.

 

 

Ktoś pisał o rynnach - ja mam Plastmo, trzeci rok, nic się nie dzieje, nie odbarwiają się. no i tanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...