Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ja mam parterówkę i nie daliśmy się wmanewrować w pokusę "a może by tak ze trzy pokoiki kiedyś dla dzieci ..."

 

No właśnie nie chciałem wymieniac personalnie osób z grupy ;) ale Ciebie tez miałem na myśli - pamiętam była jakiś spory czas temu dyskusja własnie o "adoptowaniu" poddasza parterówki ;) i co za tym idzie .......

Ja na tym etapie do którego dobrnąłem widzę że wiele zmian któe próbowałem robić i tak wróciły do punkty wyjscia jaki jest w projekcie. Widać Ci architekci to jednak coś wiedza więcej od nas wszystkowiedzących inwestorów ;)

 

BK z innych wątków znalazłem że Ty masz chyba kominek z płaszczem wodnym - możesz mi napisac jaki i jak Ci się sprawuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

secam - i inni :)

kominek sprawuje się znakomicie.

DOm jest 138 m2 plus garaż w sumie 170 m, kominek 18 kw i jest optymalny. Nie ma przewymiarowywać bo się potem woda będzie gotować w płaszczu!

Drewna spalamy bardzo dużo - palimy bardzo, bardzo dużo, ale i tak wychodzi nieźle - ok 2000 do 2500 za drewno plus nieznaczna ilość gazu do utrzymania optymalnej temperatury w kranie no i do gotowania. Gaz nie idzie w ogóle do ogrzewania.

Rozpalanie w kominku nie jest tak uciążliwe jak się mówi.

Przy gazie ziemnym kalkuluje się tak sobie - wtedy warto mieć dogrzewanie GP albo zwykły wkład bez żadnych bajerów.

ALe przy założeniu wzrastających cen gazu i prądu, warto.

Gaz tankujemy ok 1000 litrów raz na trzy lata.

Mam makroterma, co mi się nie podoba to design - góralski i rustykalny, kompletnie nie w moim guście niestety. Reszta na medal. Myślę o połączeniu z solarami kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

No właśnie znalazłem Cię z kominkiem tu

czytam namiętnie ten temat i dobiłem już do 22 strony zostało mi chyba jeszcze 18 ;)

Nie będę zaśmiecał tu o kominku - doczytam do końca ww temat (pewnie jeszcze z dwa tygodnie) i jeśli mogę to pomęczę Cię ewentualnie na priva jakimiś pytaniami ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytania chętnie odpowiem.

Dwie sytuacje mieliśmy - raz teść z poznańskiej :-? oszczędności poskręcał wszystkie grzejniki w domu, było nahajcowane suchym drewnem no i woda się zagotowała, wyło.

A raz było zagrożenie przy mrozie -20 st, woda na nieogrzewanym poddaszu zaczęła w zbiorniku przelewowym przymarzać, zrobiło się nieciekawie, bo jakby się zagotowało w płaszczu, mogłoby rozwalić rury i pół domu.

Nie przewidzieliśmy tego, ku przestrodze.

Ja pojechałam po wełnę mineralną a mąż po kable oporowe - fachowcy wszystko podłączyli, i w zimie przy mrozach na wszelki wypadek czasem włączamy. Na strych mamy wyprowadzony prąd.

Radzę o tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER

Daj znać czy doszła moja wiadomość na priva bo już sam nie wiem czy dochodzą.

Jacek

 

Wiadomość doszła i odpisałem - daj znać czy dotarła do Ciebie.

 

Ile płaciliście za posadzki ?

Z układaniem styropianu i folii czy samo wylanie ?

 

Płaciłem 12 zł w tym układanie folii, styro i częściowo siatek. Do tej ceny trzeba doliczyć też dylatację i włókno rozproszone

 

SUSPENSER niestety nic nie dostałem . Wysyłam Ci na priva adres e-mail

Jeśli możesz to wyślij tam info o hasle

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła kryska na matyska... muszę zamówić drzwi. Czy nadal obowiązuje hasło z nazwą wdzięcznego, białego kwiatka?

 

Rzucił mi się w oczy salon z drzwiami Sapeli. Handlują też tam Portą. Zagaję tam, czy nie daliby nam lepszego rabatu na Portę niż w Budusie. Kto będzie zamawiać drzwi niebawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaka ma być medoza01 ta oczyszczalnia, typuje:

 

roth

topaz

sano clean

 

w takiej właśnie kolejności. Czy ty wiesz jaką chcesz - drenażową czy biologiczną?

 

Natalio - nie pamiętam, ale chyba dawałam namiar na naszą oczyszczalnię biologiczną - http://www.aquamatic.com.pl .

Jakbyś chciała rozmawiać to możesz się na mnie powołać - osoba do kontaktu to p. Kawecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...