Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Jaka moc musi to miec zeby obsluzyc betoniarke? Na co jeszcze zwrocic uwage przy zakupie?

 

zależy jaka betoniarka

 

jeżeli nie będziesz używał spawarki przy budowie (można się obyć bez spawarki) to 2kW wystarczy - ktoś pisał że wybudował dom na agregacie 800W

 

no i jeżeli nie będziesz zalewał betonowych konstrukcji z betoniarki tylko z gruchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala

 

My się włąśnie przymierzamy do drzwi.

No i szukamy kogoś w naszym zasięgu cenowym do schodów...

Kupiłaś już tynk?? (nasz kolejny zakup)

 

Schody to porażka :evil: Ja chyba na razie wyłóżę nasze wykładziną i poczekam na lepsze czasy :cry:

 

Tynku jeszcze nie kupiłam, ale jakoś na dniach muszę to zrobić. Czekam na parapety i drzwi zewnętrzne, żeby zakończyć ocieplanie. Teraz kafle się kładą i maluje góra.

 

A jakie drzwi wybraliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jedna i druga metoda wymaga zgody kierownika budowy...

 

rozumiem, ze to ma byc wpis w dzienniku budowy?? Czy jak?

 

Ja podnioslem scianke o dwa pustaki + wieniec czyli jakies 75cm. Razem z tym poszly do gory i kalenica i kominy. Dom moze i troche stracil na wygladzie z boku ale po obnizeniu daszku dwupolaciowego nad gankiem jest moim zdaniem z frontu super. Ale i tak dla mnie wazniejsze sa wzgledy funkcjonalne niz estetyczne (oczywiscie w miare rozsadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jedna i druga metoda wymaga zgody kierownika budowy...

 

rozumiem, ze to ma byc wpis w dzienniku budowy?? Czy jak?

 

Ja podnioslem scianke o dwa pustaki + wieniec czyli jakies 75cm. Razem z tym poszly do gory i kalenica i kominy. Dom moze i troche stracil na wygladzie z boku ale po obnizeniu daszku dwupolaciowego nad gankiem jest moim zdaniem z frontu super. Ale i tak dla mnie wazniejsze sa wzgledy funkcjonalne niz estetyczne (oczywiscie w miare rozsadku)

 

Generalnie zmiana kubatury i wysokości budynku /tzw zmiany istotne/ wymaga nie zgody KB ale zmiany pozwolenia na budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo pstryczkowa mam pytanie dot. ceny berkera kwadrat

piszecie o rabatach 12-20 procent, ale od jakiej ceny?

 

podajcie mi proszę cenę gniazda, ramki i klawisza (np. pojedynczego), mam jakas oferte i chcialabym ja sobie porownac z Waszymi cenami.

z gory dzieki

a.

np w fedze po 12% upuscie

B-kwadrat gniazdo z uziemieniem 11,10

B-kwadrat ramka pojedyncza 2,78

B-kwadrat ramka podwojna 4,59

Łącznik klaw.przycisk. zestyk zwierny 10,26

 

ceny brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jedna i druga metoda wymaga zgody kierownika budowy...

 

rozumiem, ze to ma byc wpis w dzienniku budowy?? Czy jak?

 

Ja podnioslem scianke o dwa pustaki + wieniec czyli jakies 75cm. Razem z tym poszly do gory i kalenica i kominy. Dom moze i troche stracil na wygladzie z boku ale po obnizeniu daszku dwupolaciowego nad gankiem jest moim zdaniem z frontu super. Ale i tak dla mnie wazniejsze sa wzgledy funkcjonalne niz estetyczne (oczywiscie w miare rozsadku)

 

Generalnie zmiana kubatury i wysokości budynku /tzw zmiany istotne/ wymaga nie zgody KB ale zmiany pozwolenia na budowę

 

Generalnie to ja wiem.. ale pytam jak to jest w rzeczywistosci, czy spotkal sie ktos z przypadkiem, gdzie nie bylo odbioru z takiego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła kryska na matyska... muszę zamówić drzwi. Czy nadal obowiązuje hasło z nazwą wdzięcznego, białego kwiatka?

 

Rzucił mi się w oczy salon z drzwiami Sapeli. Handlują też tam Portą. Zagaję tam, czy nie daliby nam lepszego rabatu na Portę niż w Budusie. Kto będzie zamawiać drzwi niebawem?

haslo aktualne , rabaty tez - choc cos z nimi kreca i trzeba sie co chwile upominac, ja zamowilam, zobaczymy jak to wyjdzie docelowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala

 

My się włąśnie przymierzamy do drzwi.

No i szukamy kogoś w naszym zasięgu cenowym do schodów...

Kupiłaś już tynk?? (nasz kolejny zakup)

 

Schody to porażka :evil: Ja chyba na razie wyłóżę nasze wykładziną i poczekam na lepsze czasy :cry:

 

Tynku jeszcze nie kupiłam, ale jakoś na dniach muszę to zrobić. Czekam na parapety i drzwi zewnętrzne, żeby zakończyć ocieplanie. Teraz kafle się kładą i maluje góra.

 

A jakie drzwi wybraliście?

Pani Koala,

schody to po prostu katastrofa, ja niestety nie mam wylewanych i co prosilam o wycene to 20-25 tys (bez bajerow, zadnych dziwnych poreczy itp) - po prostu porazka, znalazlam o polowe tanszego goscia az spod poznania, ale narazie nie polecam bo nie wiem co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła kryska na matyska... muszę zamówić drzwi. Czy nadal obowiązuje hasło z nazwą wdzięcznego, białego kwiatka?

 

Rzucił mi się w oczy salon z drzwiami Sapeli. Handlują też tam Portą. Zagaję tam, czy nie daliby nam lepszego rabatu na Portę niż w Budusie. Kto będzie zamawiać drzwi niebawem?

 

Tak, dokładnie to to hasło tylko z cyfrą 2 :-)

 

Rabat mamy naprawdę maksymalny - kiedyś pytałem o taki w innym miejscu to facet z wrażenia się zapowietrzył :D

 

Ja będę niebawem zamawiał tzn. w ciągu 2-3 tygodni.

 

Natalio Stanko - MIX ma sporo racji - ja ostatecznie zamówiłem u lokalnych stolarzy i będę miał drzwi z jesionu w dowolnym kolorze i wybranym wzorze, które wychodzą nawet trochę taniej od Grota z sosny.

Obicie schodów jesionem z poręczami itd. mam wycenione na 7 500 zł - czy masz podobne wyceny ?

 

as24 - namiary poszły na priv.

 

Lakusz - takie suporexy "12" są w Castoramie po 4.68 zł za sztukę, czyli b. tanio.

Sam z nich mam ścianki i choć murarze trochę marudzili, że krzywe to finalnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala,

schody to po prostu katastrofa, ja niestety nie mam wylewanych i co prosilam o wycene to 20-25 tys (bez bajerow, zadnych dziwnych poreczy itp) - po prostu porazka, znalazlam o polowe tanszego goscia az spod poznania, ale narazie nie polecam bo nie wiem co z tego wyjdzie

 

Zobacz schody pod tym linkiem:

http://www.allegro.pl/search.php?string=schody&order=pd

 

Jeśli nadal będzie lipa to daj znać - prześlę namiary na stolarza, który robi schody i zobaczymy ile on za nie będzie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem w innym stadium zaawansowania przestrzennego jeśli chodzi o budowę (dopiero wyszliśmy na 0)

spokojnie doczekałem do chudziaka i musiałem pożegnać sie z ekipą (chorowała na częstą przypadłość "panie kierowniku jedno piwko") i teraz szukam ekipy.

większość może ocenić swoich fachowców z perspektywy czasu i prosiłbym o namiary na tychy , których polecacie. z góry dziękuję

 

ps.

co do schodów - jest w lewinie brzeskim firma mera - kiedyś remoteks, robią całkiem , całkiem schody ( w dużej części dla niemców) cen nie znam, ale firma ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...