Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Kaśka73

 

ja bałabym się tego skomplikowanego dachu. Będzie sporo kosztować i musisz mieć dobrego dekarza, żeby te wszystkie załamania i kosze nie ciekły.

 

Zrezygnowałabym z tych balkoników. Sama mam jeden i jestem na siebie zła. Tylko problemy z tym cholerstwem, a pożytku żadnego :evil:

 

I te dwie jadalnie jedna za drugą jakoś tak dziwnie wyglądają.

 

A sauny zazdraszczam :wink: U mnie nie ma miejsca niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

o nie! mnie w polecanie tynkarza nie wrobisz:)

 

Xena nie bierz odpowiedzialności za Edka.

Widocznie oni wszyscy jednym patykiem robieni. Jak to dzisiaj przeczytałam to przypomniała mi się nasza "Edkowa" dyskusja sprzed kilku dni. :roll: :wink:

 

Edek jest spoko facet - życzę wszystkim tak przejmujących się robotą kolesi. Polecam go tym wszystkim, którzy mi ufają 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie z innej beczki proszę o konstruktywną krytykę

http://www.katalogdomow.pl/index2.php?go=show&show=12

ten projekt jest najbliższy naszym potrzebą, nie bez zmian oczywiście, ale na co zwrócić uwagę?

 

Bardzo funkcjonalny dom. Może spiżarnia i magazynek przy garażu trochę małe, ale i tak jest ok. Pomijając oczywiście koszt dachu, o którym wspomnieli moi wspaniali przedmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAŚKA 73

 

Równiez uważam jak moI przedmówcy że ten dach to spora inwestycja :o

 

My budujemy dom gdzie dach jest spory(około 370 m2 powierzchni) i mimo to że jest to zwykły,prosty czterospadowy dach bez żadnych dodatkowych daszków to jesteśmy przerażeni kosztami gdzie pan z hurtowni w której najprawdopodobnie bedziemy się zaopatrywać w dachówkę powiedział że nasz dach mimo dużej powierzchni jest i tak tani w stosunku do dachów z różnymi dodatkowymi daszkami-podawał nam przykład że właśnie też dosłał do wyceny dach o mniejszej powierzchni niż nasz o jakieś 100 metrów ale za to ,,pocięty``i że to jest kosmos co mu wyszło tak że jakbym była na Twoim miejscu to baaardzo bym sie zastanowiła nad tym dachem no chyba że zdajesz sobie sprawe co do kosztów dachu a chodzi Ci jedynie o podpowiedzi co do układu pomieszczeń w całym domu to równiez uważam że te dwie jadalnie to są raczej nie potrzebne ale jak kto woli :roll:

Reszta podoba mi się,funkcjonalna,ogólnie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

pewnie już pisaliście o NAMIARACH NA WYLEWKI, ale przejrzeć 490 stron to trzeba mieć zacięcie :D ,

 

Jeśli możecie polecić firmę nie ukrywam w miarę cenowo rozsądną z góry Wam dziękuje.

 

A i jeszcze jedno, kupowałam w Budusie bramę garażową, i bez żadnych haseł dostałam 10 % rabatu :wink: montaż,bez zarzutów,polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o konstruktywną krytykę

ten projekt jest najbliższy naszym potrzebą, nie bez zmian oczywiście, ale na co zwrócić uwagę?

 

Trudno wyrokować nie znając Was, waszych potrzeb.

Trzeba wziąć na pewno pod uwagę ile osób będzie użytkowało ten dom. jaka jest zasobność waszego portfela. Kilka osób napisało, ze drogi dach. ale może Wam się właśnie taki fikuśny dach podoba i stać Was na taki piękny dach.

Podpinam sie do uwag o 2 jadalniach ale to akurat mały problem. Tak naprawdę to przecież prawie jedno pomieszczenie.

Kuchnia średniej wielkości ale już spiżarka przy niej mała. Pociągnęłabym ściankę spiżarki po całym boku kuchni.

Mam dom z 1 stanowiskowym garażem. Obecnie bez 2 aut nie dalibyśmy rady. Gdybym budowała teraz, to byłaby pierwsza poprawka - podwójny garaż. Jeśli oboje jeździcie - zastanówcie się nad tym.

Balkoniki są ładne ale osobiście uważam że jeden w zupełności wystarcza. Mam jeden i nie jestem na siebie zła. Upiększa dom. Wychodzi z naszej sypialni - miło będzie wyjść rano i spojrzeć na ogródek z góry.

Rozważ sprawę pomieszczenia które często opisują jako pralnia + kotłownia. W zależności od rodzaju pieca różnie to bywa z tym współfunkcjonowaniem. Jeśli będziesz miała piec na węgiel, koks, eko-groszek, pelety, owies to powinno to byc osobne pomieszczenie (wszechobecny pył).

Pokój dzienny - niezbyt pokaźny jak na taki duży dom. Dodatkowo umieszczono w nim schody.

Wiatrołap i wc mają po okienku wychodzącym na schody. tez takie miałam - identycznie. zlikwidowałam i nie żałuję.

Zastanówcie sie też nad funkcjonowaniem w Waszej rodzinie takiego tworu jak hall tv. Ja u siebie zlikwidowałam i u mnie to strzał w 10. Nikt nigdy by tam nie siedział, ale znam ludzi którzy mają coś takiego i sa zadowoleni. (patrz Ivonesca :) )

Tyle. Przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie właśnie wściekłam na mojego pana od wylewek - mam specyficzną sytuację, poniewaz wylewki sa na poziomie gruntu a nawet nieco niżej. Pan nie zabezpieczył folią przestrzeni pomiedzy wylewką a ścianą fundamentową. Na pierwszy rzut oka wyglądało, zę jest tam folia ale teraz okazało sie, że po prostu tak sprytnie zagiął folię, która jest izolacją poziomą fundamentów. No i w zwiazku z tym nie mamy izolacji pionowej. Ja bym mu.....

 

WIęc musimy skuć część tynku wewnętrznego, taki pasek nad podłogą, pomalowac od środka dysperbitem i na nowo położyć tynk. Nie musze Wam mówić jak sie na to cieszę :evil: :evil: :evil:

 

Pan sie oczywiście nie poczuwa, przecież nic nie móili państwo o izolacji, załozyłem folię żeby chociaz coś było :evil: :evil: :evil:

 

nie był to pan Janzar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...