Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Nie po to chcę mieszkać na wsi żeby nie mieć sołtysa :D

Sołtys musi być.

I koło gospodyń wiejskich :D

 

 

nie ma MPK

 

jest i nie ma czyli jest linia 600 coś tam w sumie bez auta to kiepsko

 

, szkoły,

 

szkoła jest ale ja bym tam swojego dziecka nie dał, szczególnie że niedaleko w kamieńcu jest fajna szkoła

 

marketu.

 

no Geanta to w Dobrzykowicach nie znajdziesz, jest standardowy wioskowy sklep ze standardową klientelą smakoszy piwa i winka

 

 

 

 

 

tak więc nie spodziewaj się zadnych rewelacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice - będę wdzięczna jeśli będziesz o mnie pamiętał - o ile uda się cos z tym stolarzem :wink:

bo jak tu zrbić parapetówę jak drzwi do łazienki ni ma ? :( :lol:

do parapetówy potrzebne sa parapety a nie jakieś tam drzwi, zawsze mozna przecież powiesic jakąś firankę :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK ma spore wymagania, koło gospodyń i przystojny sołtys, i market na dodatek! :wink:

A mi wystarcza to ze mam piękny widok i las na horyzoncie, zadnych szkół, marketow i kościołów nie chcę. :D Jak zatęsknie za cywilizacją to wsiąde do autka i pojade do Wrocławia...

Ech...Kiedy to będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam są coś podejrzanie tanie działki. Czy okolica jest fajna - masz gdzie wyjść na spacer? Rower? Ryby? Las?

ryby to chyba w Chrząstawie albo bajkale ale ten rower ...

chyba - na pewno - tam jutro pojadę.

A ta szkoła w Kamieńcu to fajna? bo fajnie wygląda, to fakt, ale czy poziom, nauczyciel, słyszałam że mają jakieś kontakty z zagranicą :o

 

będę wdzięczna za wszystkie opinie

A kościół i sołtys? i koło gospodyń? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się budować w Wilczycach, ale za drogo. Fajnie tam, czasami jeździmy nad taki stawek, gdzie można sobie łowić ryby, dziaciaki wpuścić na huśtawki, zamówić smażoną rybkę (mniam, mniam) z frytkami, piwko :D ... posiedzieć pogrilować a wieczorem wrócić do miasta ...

Fajne miejsce.

 

Południe Wrocka jest horrendalnie drogie, co jest bez sensu, zważywszy na taką sama odległość do centrum jak z Wilczyc czy Kamieńca, więc nawet nie wchodziło w grę. Ale też fajnie.

 

Okolice Kamieńca to fajne miejsca - byłam wczoraj. Fajne wiochy - w Gajkowie przy rzece to nawet kury i kaczki można zobaczyć! W Dobrzykowicach też fajne klimaty. Niestety, ziemia przy Rolnej sprzedana :x

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

meldujemy się wszyscy ładnie w pracy, włączamy pecety i logujemy na forum.

Co słychać na froncie robót?

Bo u mnie poszukiwania ZIEMI trwają, nie poddaję się.

To jest niesamowite, jakim deficytowym towarem jest ziemia. Ludzie sobie wyrywają działki z rąk, a rolnicy przebierają w ofertach kupna.

Coś niewiarygodnego. Zawsze myślałam że kupno ziemi to nie problem, a okazuje się że tak.

Kolejny problem to wybór projektu. Od dwóch lat szukamy czegoś sensownego, niestety chyba jesteśmy zbyt wymagający.

Jestem przerażona co będzie dalej - jak na samym początku tyle problemów, to co będzie jak murarze wejdą na budowę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopcy i dziewczynki! (przedpołudniowa kawa robi swoje!)

W czwartek (a może i w piątek) będę na Budmie... czy ktoś z Was również? W Poznaniu dobra okazja do poznania się i może również czegoś nowego dla naszych domków.

Co do dachówki to też jest to mój temaacik na dzien dzisiejszy. Wiem napewno, że nie mam ochotę na romantyczne blachy ani posypane papy (z posypką wole np chlebek). A tak poważnie to myślę o betoniku jak wariancie awaryjnym finansowo lub o jakiejś dobrej ofercie ceramiki (co nie oznacza, że mam np ochotę na IV gatunek w znakomitej cenie, przed tym ostrzegam!) Aha i jeszcze jedno. To co w dachówce jest chyba najistotniejsze to jej nasiąkliwość (wielu o tym zapomina....)

Tak więc chętnych na spotkanie na Budmie prosze o info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

Czy ktos orientowal sie w cenach dachowek i moze mi cos na ten temat powiedziec? (dobrzykowice sie zglaszaly na ochotnika, hihi :wink: ) Chyba jestesmy zdecydowanie na braasa, ale... No właśnie. Zawsze jest jakieś ale! :D

Wiesz miałem bardziej na mysli doświadczenie zdobyte na budowie :) Co do cen to zmieniają się one dość znacznie w czasie. oczywiście mogę odszukać faktury, ale to są informacje sprzed roku tak więc średnio aktualne. Poza tym ja się zdecydowałęm na ceramikę, karpiówkę firmy Viekor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...