Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Czytałam, że parę osób szykuje się do tynków. Do dzisiaj byłam zadowolona z moich tynków robionych przez ekipę pana Tracza z listy misiów. Niestety mój kafelkarz otworzył mi oczy na znaczne niedoróbki w łazienkach. Niestety kierując się pokrętną logiką, że w łązienkach będą kafle, nie sprawdziłam dokłądnie łazienek. No i dzisiaj zobaczyłam różnice w pionie ok 1,5 cm na odcinku metra :evil:

 

Na szczęście nie mam zamiaru wykładać łazienek po sufit kaflami, bo musiałabym na nowo kłaść tynki. Musiałam zmienić kocepcję łazienki. Bo nie dałoby zgrać się dekorów i fug. Gdybym miała bardziej wymyślne dekory i zakupione drogie kafle, to by mnie chyba szlag trafił na miejscu :evil:

 

Jak będziecie odbierać tynki w łazienkach, niech je sprawdzi płytkarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jeszcze KB z poziomnicą w ręce :-) po pierwszym dniu tynków. Mój wpadł pomierzył, i zapowiedział, że nie odbierze jak nie będzie odpowiedniej grubości i kątów. Powiedział, że nie po to pilnował pionów w czasie murarki, żeby mu tynkarze sp.... . Potem jeszcze na koniec sprawdzał naroża taką poziomicą kątową,a podczas tynkowania wpadł nasz fachman od wykończeniówki i też pomachał na ścianach 2m łatą. Chłopaki nie mieli wyboru - musiało być równo.

Jeżeli chodzi o wylewki, to tu jest ból w przypadku nierówności, część (jak nieduża róznica) można klejem pod kafelkami wyrównać, ale pod parkiet to już wylewka samopozomująca idzie :-? . A to boli po kieszeni baardzo - drugi raz robota a materiał też droższy.

U mnie na szczęście było idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam, że parę osób szykuje się do tynków. Do dzisiaj byłam zadowolona z moich tynków robionych przez ekipę pana Tracza z listy misiów. Niestety mój kafelkarz otworzył mi oczy na znaczne niedoróbki w łazienkach. Niestety kierując się pokrętną logiką, że w łązienkach będą kafle, nie sprawdziłam dokłądnie łazienek. No i dzisiaj zobaczyłam różnice w pionie ok 1,5 cm na odcinku metra :evil:

 

Na szczęście nie mam zamiaru wykładać łazienek po sufit kaflami, bo musiałabym na nowo kłaść tynki. Musiałam zmienić kocepcję łazienki. Bo nie dałoby zgrać się dekorów i fug. Gdybym miała bardziej wymyślne dekory i zakupione drogie kafle, to by mnie chyba szlag trafił na miejscu :evil:

 

Jak będziecie odbierać tynki w łazienkach, niech je sprawdzi płytkarz

 

U mnie wykonawca ten sam , tynkowalismy tylko jedna lazienke i jest w miare ok, natomiast w kuchni cale szczescie ze kafle tylko nad blatem

natomiast co do pozostalych scian , nie jestem fanem jakis przesadnie gladkich scian , ale sa miejsca gdzie zaciagniete jets naprawde ladnie, ale sa miejsca co po prostu trzeba bylo wszytko szapachlowac po calosci , szczegolnie tam gdzie sa duze polacie, bo po prostu wygladalo to jak jedna wielka tragedia, tak samo sufit w salonie :(

generalnie ja oceniam ich na nie jest zle , ale moglo by byc lepiej

i polecam pilnowac, pilnowac, a najlepiej to naslac kogos kto sie naprawde zna, najlepiej wykonczeniowca co by zobaczyl co i jak

my wykonczeniowke z braku funduszy robimy wlasnymi silami i rece juz mdleja ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z okolic Wrocławia buduje/wybudował?

 

Wiem że była tu kiedyś MonikaL zdaje się, poszukaj na forum, chyba gdzieś w gminie Czernica.

 

Na Stabłowicach stoi dom w szkielecie - Klementyka z Archipelagu, jest to chyba jakiś rodzinny dom dziecka. Fajnie to wygląda, widziałam jak budowali. Pan mówił że współczynnik przenikania na poziomie 0,19. W taki domu to musi być wentylacja mechaniczna i zabezpieczenia przed gryzoniami pod podłogą :roll:

Następny dom chętnie bym wybudowała w takiej technologii. W ogóle to następny dom będzie w szybkiej technologii i z płaskim dachem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktoś z was ma POMPĘ CIEPŁA?

możecie dać mi namiar na sprawdzoną firmę (porobiło się ich teraz co niemiara)

ja u was się to sprawdza? polecacie?

 

napisz do dobrzykowice, on ma od wielu lat pompę ciepła, z tego co pamiętam to mówił że sprawdza się znakomicie

 

w ogóle co słychać u starych forumowiczów?

dobrzykowice, Sławek:), yemiołka, Ivonesca, Wojtek62, woprz, aka, vardo, Wiech ... i inni

odezwijcie się czasem

 

Kto pamięta fantastyczną imprezę u Piotrka - vardo? Nie widziałam piękniej położonego domu, muszę przyznać. Dom robi wrażenie niesamowite, czy już się mieszka?

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktos kupowal pstryczki elektryczki berkera to prosze dajcie znac :)

anjamen ty porownywalas ceny - i co ci tam wyszlo ?

 

Ja się zbieram :roll: Muszę pogadać z elektrykiem, co i jak. Gniazda mam berker kwadrat. Chętnie się podłączę.

 

Kine, my malujemy sami. Góra i klatka schodowa już zagruntowana śnieżką grunt. Dzisiaj bierzemy się za salon i kuchnię.

 

Wczoraj miałam kasting na parkieciarza- KAŻDY miał inną wizję podejścia do mojego prostego parkietu przemysłowego :o Na szczęście wspierał mnie kafelkarz, co się naprawdę zna. Nadal szukam parkieciarza :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie ile teraz kosztuje malowanie scian

 

kine przemyśl to jeszcze... malowanie to najprzyjemniejsza robota jak się już się wszystko przygotuje, a malarz też za darmo tego nie zrobi.

 

Mi sprawdzona ekipa powiedziała że za przygotowanie pod malowanie biorą 20 zł /h a za malowanie 10 zł/m2 (to było pół roku temu)

 

przy naszym metrażu wyszło by tego z 10 tys.

 

Malujemy sami, powoli ale do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z okolic Wrocławia buduje/wybudował?

 

Wiem że była tu kiedyś MonikaL zdaje się, poszukaj na forum, chyba gdzieś w gminie Czernica.

 

Na Stabłowicach stoi dom w szkielecie - Klementyka z Archipelagu, jest to chyba jakiś rodzinny dom dziecka. Fajnie to wygląda, widziałam jak budowali. Pan mówił że współczynnik przenikania na poziomie 0,19. W taki domu to musi być wentylacja mechaniczna i zabezpieczenia przed gryzoniami pod podłogą :roll:

Następny dom chętnie bym wybudowała w takiej technologii. W ogóle to następny dom będzie w szybkiej technologii i z płaskim dachem :p

 

BK mi tez sie marzy z plaskim dachem.

mam juz nawet projekt wybrany :)

http://pprojekt.pl/foto/widok/1000_big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ponawiam pytanie - czy mieliśmy rozpoznanie co do pstryczków Simon? bo cenowo nieco lepij niz berker a ja niestety Legranda ślicznego odpuściłam, wiadomo, cena.....

anjamen- gdzi etaką cenę fejną masz na berkera?

 

 

u mnie na tynkach jes gładź zrobiona :evil: wyglądało super, u mni ejest dośc ciemno w domku ale jak pan wykończeniowiec poświcił mi w tych miejscach, gdzie będa lampy.... :evil: od razu zgodzilam sie na te gładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zamówić ziemię / humus na płd. Wrocka, gm. Kobierzyce.

Ktoś może coś poleci?

 

Pozdrawiam WSZYSTKICH.

 

W gminie Kobierzyce ponoć można zapisywać się w urzędzie na ziemie i przywożą za darmo. Mój znajomy zamawiał do Bielan . Płacił tylko za fadromę , która ją rozplantowała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...