Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dzien Dobry,

 

Prosze o pomoc bardziej doswiadczonych kolegow i kolezanki w temacie izolacji poziomej. Co waszym zdaniem jest lepsze papa czy folia? Czy moze nie ma to takiego znaczenia ??

A jezeli chodzi o folie to na co zwrocic uwage przy zakupie ? grubosc, firme ? jakies inne parametry...

 

Dziekuje i zycze milego tygodnia w ten sloneczny poniedzialek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dabell - kiedyś pisałaś, że jesteś umówiona z Brukarzem Pałaszewskim. Czy doszło do spotkania? Czy może robił u Ciebie? Napisz coś koleżanko. :) :)

Rozmawiałam, ale nie zdecydowaliśmy się. Facet jest dość drogi, ale wykonuje wszystko szybko i profesjonalnie. Z tym, że jest specyficzny w kontakcie... tzn. przekonany o własnej wyższości nad resztą wykonawców, itp...

Zresztą dość dokładnie opisała w swoim dzienniku brukowanie z p. Pałaszewskim nasza forumowa Żaba_gonia.

Robił też u naszego kolegi i ten był bardzo zadowolony, bo faktycznie robi szybko i sprawnie, trzeba tylko dokładnie być przy wytyczaniu biegu elementów, bo jak nie, to on ma swoją koncepcję i można się zdziwić :-? :roll: .

 

Jeśli chodzi o papę - na ławy daliśmy papę o gr. 5,2 Quandt, a na drugą izolację poziomą papę termozgrzewalną o gr. 4,2. Taką samą pod wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie ile teraz kosztuje malowanie scian

 

kine przemyśl to jeszcze... malowanie to najprzyjemniejsza robota jak się już się wszystko przygotuje, a malarz też za darmo tego nie zrobi.

 

Mi sprawdzona ekipa powiedziała że za przygotowanie pod malowanie biorą 20 zł /h a za malowanie 10 zł/m2 (to było pół roku temu)

 

przy naszym metrażu wyszło by tego z 10 tys.

 

Malujemy sami, powoli ale do przodu.

ja tez maluje powoli powoli i jakosc do przodu ale do sufitów taletu nie mam za grosz :( jak za dnia wszytko jest super i gdy slonce i jego brak to wieczorem ciagle jakies smugi widze, chyba ze ja po prostu detalista jestem , w pracy zawsze wydawlao mi sie ze sa super pomalowane sciany a dzis smugi widze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktos kupowal pstryczki elektryczki berkera to prosze dajcie znac :)

anjamen ty porownywalas ceny - i co ci tam wyszlo ?

 

Kine, jak na moj gust to bardzo dobre ceny macie.

moj kuzyn jest jakims dyrektorem w hurtowni elektrycznej i dal mi tylko o pare groszy nizsze.

to pocieszajace, ale jeszcze poczekam , moze ktos da mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez maluje powoli powoli i jakosc do przodu ale do sufitów taletu nie mam za grosz :( jak za dnia wszytko jest super i gdy slonce i jego brak to wieczorem ciagle jakies smugi widze, chyba ze ja po prostu detalista jestem , w pracy zawsze wydawlao mi sie ze sa super pomalowane sciany a dzis smugi widze :)

 

jak w słońcu nie widac smug to wieczorem masz chyba zwidy kine :wink:

 

my też wydziwialiśmy że tu widać, tam widać.. ale potem przyszli znajomi i sie nadziwić nie mogli że tak ładnie, tak równo, że dwa kolory daje się bez zacieków na rogu połączyć...

 

ja wiem że to idealne nie jest ale ekipa która u nich robiła, zrobiła to gorzej od nas, tak to z fachowcami czasem bywa..

 

Tak że nie załamuj się, jak dasz radę to działaj a jak nie to cóż będzie wydatek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dzisiaj w Oninenie na Nowym Dworze, dostałam takei same ceny jak podawała kine. Czyli 12% rabatu. Jak by było nas więcej na tego kwadrata, możemy dostac 14%.

 

To w takim razie ja poprosze na PW kto chętny do grupy na Berkera i ewentualne mniej więcej ilości. Mysle, ze ustalimy jakies hasło, bo to dsię pewnie rozciągnie w czsie.Ja planuje zamawiac jeszcze w tym lub na początek przyszłego tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze byla taka debata juz, ale musze w ciagu kilku godzin dac odpowiedz projektantowi, a nie moge znalezc.

Chodzi mi o umiejscowienie centrali reku + wymiennika gwc. Mam mozliwosc w garazu lub na stryszku. Osobiscie wolalbym na stryszku, ale musi tam byc zawsze na plusie (podobno nawet +5st C), a gdzies widzialem watek, ze pod sama kalenica juz sie nie ociepla itd. Slowem za skromna mam wiedze zeby podjac taka decyzje. Nie wiem nawet czy jak ocieple to czy zawsze bedzie > 5st C. Do tego dochodzi kwestia wymiany filtrow itd. Zastanawiam sie czy w praktyce nie jest uciazliwe jesli maszyneria stoi gdzies pod samym nieboskłonem :)

Druga drobniejsza sprawa to umieszczenie czerpni i wyrzutni - jak to wyglada na elewacji?

 

Mial ktos juz takie dylematy?

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze byla taka debata juz, ale musze w ciagu kilku godzin dac odpowiedz projektantowi, a nie moge znalezc.

Chodzi mi o umiejscowienie centrali reku + wymiennika gwc. Mam mozliwosc w garazu lub na stryszku. Osobiscie wolalbym na stryszku, ale musi tam byc zawsze na plusie (podobno nawet +5st C), a gdzies widzialem watek, ze pod sama kalenica juz sie nie ociepla itd. Slowem za skromna mam wiedze zeby podjac taka decyzje. Nie wiem nawet czy jak ocieple to czy zawsze bedzie > 5st C. Do tego dochodzi kwestia wymiany filtrow itd. Zastanawiam sie czy w praktyce nie jest uciazliwe jesli maszyneria stoi gdzies pod samym nieboskłonem :)

Druga drobniejsza sprawa to umieszczenie czerpni i wyrzutni - jak to wyglada na elewacji?

 

Mial ktos juz takie dylematy?

 

pozdrowka!

 

według mnie najlepszym miejscem na reku jest stryszek pod kalenicą, nawet jak go nie ocieplasz, to można sam reku obłożyć styro lub wełną. U mnie stryszek jest ocieplony jedną warstwą wełny (20cm) a dotego reku stoi blisko komina :) Podobno dobrym pomysłem jest zrobienie wyrzutni i czerpni w dachu, ale ja mam w szczytach na elewacji, takie okrągłe metalowe kopułki nie wygląda źle, a dotego czerpnie możesz zrobić kilkanaście cm na ziemią, tak jak byś miała gwc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...