Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

Wymiana pokoleń :D

 

Stara gwardia wita młode pokolenie! :)

 

No, no - muszę się w domu pochwalić że ktoś o mnie powiedział młode pokolenie :D :D :D

Ale nie uwierzą :(

 

Wy już domki pobudowaliście, teraz idziecie na zasłużone emerytury, a nam młodym udzielacie cennych rad :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wy już domki pobudowaliście, teraz idziecie na zasłużone emerytury, a nam młodym udzielacie cennych rad :D

 

 

Bez obaw, tak szybko się nas nie pozbędziesz :) Podejrzewam tylko, że częściej będzie nas teraz mozna spotkać w wątku o wnętrzach i ogrodach niż w Wymianie doświadczeń :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na spawdzoną ekipę do surowego otwartego (bk na klej) z wdzięcznością przyjmę (od ivoneski i dobrzyka już mam :) )- z dawnych czasów

Piszcie proszę na priva

 

Jedna uwaga Bartt, nie czekaj z tym na ostatnią chwilę bo obudzisz się z ręką w nocniku :D Teraz jest odpowiedni moment na wybór ekipy i ustalenie terminów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, kochani z jedną rzeczą.

Czy jest możliwe w miarę dokładne zaplanowanie ksoztów? Nie wygrałam w totolotka ani nie zarabiam 100kPLN miesięcznie, więc muszę wiedzieć czy mnie stać. Czy jeśli mam dane takie podstawowe jak:

powierzchnia ścian zewnętrznych, wewn, kubatura drewna na więźbę, powierzchnia dachu, etc. to czy jestem w stanie wyliczyć koszty budowy domu (z dokładnością do 10K)? Bo nie chcę musieć sprzedawać rozpoczętej budowy :(

W kosztorysy z biur projektowych nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie tak robię. Wszystko zależy od drobiazgowości wyliczenia. Musisz przewidzieć wszystkie niezbędne materiały i czynności do wykonania.

np. chudziak, bloczki fund., piach do zasypania fund., zaprawa, BK, klej, cegła pełna, nadproża, belki stropowe, pustaki stropowe, izolacja pozioma i pionowa fund., beton B20, , styropian na ścianki fund i podłogę, zbrojenie fund i stropupodkładki dystansowe, , rury kanalizy, więźba, łaty, kontrłaty, wiatroizolacja, dachówka, gąsiory, obróbki, rynny ...

 

szalunki, stęple, zagęszczarka, wibrator :), szafka r-b i co tam jeszcze komu trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie tak robię. Wszystko zależy od drobiazgowości wyliczenia. Musisz przewidzieć wszystkie niezbędne materiały i czynności do wykonania.

np. chudziak, bloczki fund., piach do zasypania fund., zaprawa, BK, klej, cegła pełna, nadproża, belki stropowe, pustaki stropowe, izolacja pozioma i pionowa fund., beton B20, , styropian na ścianki fund i podłogę, zbrojenie fund i stropupodkładki dystansowe, , rury kanalizy, więźba, łaty, kontrłaty, wiatroizolacja, dachówka, gąsiory, obróbki, rynny ...

 

szalunki, stęple, zagęszczarka, wibrator :), szafka r-b i co tam jeszcze komu trzeba

 

zainteresowały mnie dwie pozycje - stropupodkładki dystansowe - mam nadzieję że to nie jest jakieś obraźliwe słowo :D

I ja mam iść do hurtowni materiałów budowlanych i zapytać ile kosztuje wibrator?! :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie robie takich obliczeń - jeszcze się do tego nie zabrałam. Ile jest jeszcze rzeczy o których nie wiedziałam, że istnieją - np te dystansowe ... podkładki. A gdzie ja mogę znaleźć info nt. tego co mi jest potrzebne? Studiowałałm już jakieś kosztorysy, i nigdzie nie było o tych dystansowych czy wibratorach :D ! Jeśli ktoś mógłby mi pomóc i podać jakiegoś linka byłabym bardzo wdzięczna.

 

Aka, a skąd wiesz że wykonawca nie zawyża kosztów albo każe kupować o parę cegieł za dużo niz Tobie potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zacząć budowę kwiecień, maj czy ktoś mógłby mi polecić dobrą ekipę budowlaną, kierownika budowy też nie mam. Pleeeeease :-? Czytałam, że o tym trzeba pomyśleć o wiele wcześniej aby ekipa była w porządku. Ja trochę to przegapiłam. O kontakt proszę na priva. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - nie zawyża bo sprawdzam. Umiem przeciez liczyc! :wink: Poza tym to rowniez kwestia zaufania...

Wychodze z założenia ze nie mozna znac sie na wszystkim. I nie bede nikomu mamic oczu zem spec od spraw budowlanych.

 

No i takie rozwiazanie ma jeszcze ta zalete ze place jedna fakture na 7% (usluga)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma strachu Dobrzyku - właśnie wyszedł ode mnie p. Waldemar :)

Podaj proszę, jeśli nie tajmenica, na priva jakiś swój tel. bo chętnie o nim pogadam.

A dodatkowo nie pogardzę namiarami na twoich dekarzy i cieśli :) - wygląda na to, że już prawie stanowią z murarzami jedną ekipę :lol:

oto namiar na cieślę :Bieszczad Zygmunt 602572984

Byłem z niego zadowolony. Jeżeli nie gustujesz w zwyczajnych dachowych podbitkach to gość ma fajną propozycję. ja skorzystałem i jestem baaardzo zadowolony :)

Co do telefonu to ci oczywiście podam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, kochani z jedną rzeczą.

Czy jest możliwe w miarę dokładne zaplanowanie ksoztów? .

 

Teoretycznie jest to możliwe ale w praktyce niewykonalne. Powierzchnie ścian i dachów to nie wszystko a z czego bedziesz budował, jakie tynki, jakie pokrycie dachu i tysiące innych elementów.

Aby zrobić taki kosztorys musiałbyś już teraz wiedzieć z jakich konkretnie materiałów chcesz ten dom zbudować włącznie z kaflami, bateriami, klamkami, drzwiami, gniazdkami elektrycznymi itd no i znać ich realne ceny . Nie znam osoby budującej dom która od razu ma te wszystkie informacje, poza tym ceny się zmieniają :) tak więc robiąc kosztorys poznasz jedynie w przybliżeniu koszt budowy twojego domu z dokładnością do ok. 30 % całości kosztów :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...