Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

U mnie hydraulicy też położyli instalacje przed tynkami i wszystko jest ok.

Rurki od wody i ogrzewania są w takich czerwonych osłonkach z pianki, które tylko w kilku miejscach uległy zarysowaniu.

Podłogówkę w łazience rozłożyli wczoraj w ciągu 1.5 godziny.

 

Dzisiaj panowie z Brzezbudu przywieźli i zainstalowali mi bramę Horrmann z napędem - poszło im szybko i sprawnie, więc ich polecam (zwłaszcza, że mamy u nich rabat 20%) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

my rowniez wszystko przed tynkami.

 

Tak na marginesie ile trzeba czekac az wyschna posadzki??

Ktos mi mowil ze nawet i 3 miesiace przed panelami, a jak z kaflami, wykladzina?

 

Kto dysponuje namiarami na jakiegos "fajnego" brukarza? nie zadna firme, bo pewnie nie bedzie nas juz na to stac ;)

 

Wylewki można w uproszczeniu liczyć 1 cm na tydzień, z tym że przy warstwie grubszej to nawet dłużej.

Np. u mnie wylewka na parterze, lana w maju ub roku wyschła do 2% dopiero w listopadzie – czyli 5 miesięcy.

 

Mam bardzo fajnych brukarzy w tej chwili u siebie. Jeszcze kończą, ale jestem zadowolony.

Z której strony Wro budujesz? Bo panowie działają na połd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podzielę się swoimi doświadczeniami z zamawianiem AGD w necie, bo czytałem, że sporo osób o tym pisało wcześniej.

Ja po długich przeczesywaniach i porównaniach cen zamówiłem AGD w sklepie

 

http://www.megamedia.pl

 

W zasadzie wszystko było OK. (poza tym, że piekarnika nie byli w stanie dostarczyć we wcześniej zadeklarowanym terminie, ale uprzedzili wcześniej i kupiłem go gdzie indziej)

 

Sklep ten ma siedzibę we Wrocławiu na ul. Armi Krajowej i po otrzymaniu od nich oferty pojechałem tam jeszcze ich pomęczyć o "parę złotych".

 

Na ich witrynie, przy większych zamówieniach jest możliwość wysłania zapytania o ofertę specjalną, więc w sumie cena jest niższa niż podawana w porównywarkach cen.

 

Na niektórych sprzętach byli drożsi nieco, ale dla mnie argumentem było, że firma jest z Wrocka i ma magazyn na Grabiszyńskiej. Sprzęt odebrałem własym transportem i nie musiałem płacić za kuriera, więc wyszło taniej.

Mogłem wszystko sprawdzić przy odbiorze i zapłacić po sprawdzeniu.

No i ewentualne zwroty, reklamacje itd są łatwiejsze do załatwienia na miejscu.

Generalnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogela- poszło na priva

 

Xena- ja potrzebuję DUUUUŻO klińca. Proszę o namiary

 

:

 

O ile pamiętam, to budujesz w gm. Kobierzce.

Ja zamawiałem kliniec w kopalni za Gniechowicami. Nie pamiętam jak ta wioska się nazywa, ale jak wyjeżdżasz z Gniechowic w stronę Świdnicy to po prawej stronie jest ich tablica i tam trzeba skręcić w prawo jakieś 3 km.

W ub roku mieli w dobrej cenie i co ważne dobrej jakości - tam gdzie leży materiał od nich - żadnego błota i kolein. A mam też z innego źródła to tak sobie.

Transport też mają, dojeżdżali na czas.

Wcześniej trzeba tam pojechać i zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, ciekawe, już druga osoba, która robi hydraulikę po tynkach. Niestety pierwsza nie chciała podzielić się refleksjami DLACZEGO, może Ty bogelo powiesz mi dlaczego akurat tak. Czy hydraulik nie zniszczy za dużo tych nowych tynków?

VACO - kupa ludzi tak robi.

Nie wyobrażam sobie maszyny do tynków lub pracowników jeżdżących/chodzących po mojej podłogówce i innych rurach, nie wspomnę o systemie docieplenia.

A tak - panowie/hydraulicy piłą elegancko wycinaja w ścianch precyzyjnie pdejścia pod armaturą, potem po sobie je zaklejają i jest super.

To prawda,nie wyobrażam sobie hydraulika po tynkach. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam część hydrauliki przed tynkami - to co miało być zakryte w ścianach, potem tynki, papa na izolację podłogi, reszta hydrauliki i wylewki. Dzięki temu nic się nie zniszczyło.

Wolę sobie nie wyobrażać jak można pogodzić izolację podłogi i ułożenie rurek wodnych z tynkowaniem :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my rowniez wszystko przed tynkami.

 

Tak na marginesie ile trzeba czekac az wyschna posadzki??

Ktos mi mowil ze nawet i 3 miesiace przed panelami, a jak z kaflami, wykladzina?

 

Kto dysponuje namiarami na jakiegos "fajnego" brukarza? nie zadna firme, bo pewnie nie bedzie nas juz na to stac ;)

 

Wylewki można w uproszczeniu liczyć 1 cm na tydzień, z tym że przy warstwie grubszej to nawet dłużej.

Np. u mnie wylewka na parterze, lana w maju ub roku wyschła do 2% dopiero w listopadzie – czyli 5 miesięcy.

 

Mam bardzo fajnych brukarzy w tej chwili u siebie. Jeszcze kończą, ale jestem zadowolony.

Z której strony Wro budujesz? Bo panowie działają na połd.

 

Pepe ja buduje w Siechnicach, więc jak będziesz zadowolony to podeślij namiary na prw.

Jeżeli szukasz wykonawcy klinkieru to swoich mogę polecic w 10000%

Miałam to sprawdzane przez różnych fachowców z poziomicą laserową na czele i nie ma nawet mm różnicy.

 

Namiary na prw, odezwij sie jak coś.

 

Ppzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam część hydrauliki przed tynkami - to co miało być zakryte w ścianach, potem tynki, papa na izolację podłogi, reszta hydrauliki i wylewki. Dzięki temu nic się nie zniszczyło.

Wolę sobie nie wyobrażać jak można pogodzić izolację podłogi i ułożenie rurek wodnych z tynkowaniem :roll: .

Podbudowaliście mnie tym że są ludzie którzy robią hydraulikę przed tynkami ;)

Tak własnie planowałem.

Najpierw zrobić wszystkie podkucia na scianach pod wodę i doprowadzenia kanalizacyjne. potem dopiero tynki , izolację z papy i dopiero hydraulika na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas hydraulicy byli 3 razy (co najmniej)

raz przed wylewkami - kuli w chudziaku pod kanalizę (poprawki)

potem całość kucia, rurki gazowe i do wody (wszystko robili), instalację odkurzacza centralnego, podłogówka, potem wylewki

 

po tynkach (no i wylewkach) drobne podkucia pod kaloryfery, zamontowali kibelki i geberity, podejścia pod umywalki, potem elegancko zaklajstrowali gipsem i było na gotowo. Do tego zamontowali gniazdka pod odkurzacz już na gotowy tynk.

Instalacja kotłowni, podpięcie wszystkiego.

Potem jeszcze coś przyjeżdżali montować ale już nie pamiętam co ... pewnie jakieś umywalki czy coś. My już nie mieliśmy czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jak tak czytam o tych wszystkich wylewkach izolacjach itp, to utwierdzam się w przekonaniu, że płyta fundamentowa to jedna z najlepszych decyzji na mojej budowę, hehehe. Izolacje termiczną mam pod nią, sama płyta zatarta na równo i gładko, więc teraz tylko tynki i mogę kłaść kafle lub inne deski, bo sam beton na pewno wysechł już z 5 razy mimo że go po drodze zalało też z 5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Parkte i inni posiadacze pieców na ekogroszek proszę o poradę- jakie piece macie z jakich firm, ile miejsca zajmiją, czy są jakies specjalne wymagania wentyl., czy moga stać w pom. gosp., czy są połaczone w system z inymi ogrzewaczami domu i c.w.u. itp

Planowaliśmy kominek z plaszczem wodnycn, solary i piec elektryczny, ale zastanawiamy sie czy to nie wyjdzie za drogo w eksploatacji :roll: od rana do popoludnia nie ma nikogo w domu, więc po wygasnieciu kominka prace przejmuje piec elektryczny, a prąd drogi :roll: . poza tym to nie wiem jak czesto w praktyce trzeba dokladać-czy nie za czesto :cry: a nie chce miec kotlowni w salonie.

pomyslelismy o kotle na ekogroszek+kominek z plaszczem, co wy na to?

a moze inny pomysl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Za mną już tynki więc wkrótce wylewka. Tak więc z zapytaniem. Jaki dawaliście u siebie styropian. I gdzie w okolicy jest najlepiej dla portfela?

 

Ja dałem wg projektu tzn. na poddaszu użytkowym Thermoakustic 5 cm, a w pokoju nad garażem 5 cm + 2 cm, natomiast na parterze 2x5 cm EPS100.

 

Najtaniej wyszło mi zamówienie go razem z elewacyjnym i systemem ocieplenia w Mega1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...