Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

no to ja w temacie wykoczeniowym jak najbardziej - jakie farby wybraliście/wybieracie?

 

nasz pan malarze polec nam Dufa, ale cos mi się jakoś nie bardzo widzi, sama nie wiem dlaczego?

 

myślałam o Duluxie gotowym, ma fajny odcień cafe latte, który podbił moje serce;) wychodzi 15 PLN/l

 

ale na forum tym i innych wszyscy gorąco polecają tikkurille, macie jakis pogląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

My chcemy zrobić w takiej kolejność

 

hydraulik (podłogówka, piec, kanaliza, grzejniki)

wylewki

tynki

 

Co o tym myślicie?

 

Macie kogoś sprawdongo i niedrogiego do tynków i wylewek? pilzzzzz

Prawidłowa kolejność :D

 

Interesujące :roll:

Rozumiem, że po wylewkach położycie folie na całości, by nie spędzić tygodnia na ich czyszczeniu po tynkarzach?

Upss,przeoczyłam

hydraulika

tynki i na końcu wylewki

Chodź znajomy który buduje obok mnie robił tynki po wylewkach,rozłożyli mu folię i było oki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy wybierają ogrzewanie

Mamy piec Vaillanta, plus zasobnik etc. Jest OK. Kosztował 3 lata temu coś 7 tys.

 

Mamy też kominek z płaszczem. Drogi, owszem ale ... gazu nie mamy z ziemi tylko z butli :)

Parę dni temu nie mogliśmy grzać w kominku, więc po raz pierwszy włączyliśmy piec CO do ogrzewania (służy wyłącznie do podgrzewania wody) i... nie jest tak jak przy grzaniu kominkiem niestety. jak się grzeje kominkiem to jest naprawdę ciepło, a jak grzeje tylko piec to nie jest tak fajnie :) takie subiektywne odczucia.

Kominek się zwrócił po dwóch sezoach a teraz generuje wyłącznie korzyści :) Polecam jeśli nie macie gazu z ziemi.

Jeśli macie to warto DGP albo zwykły wkład, ale na pewno kominek mieć trzeba :)

Ja zrezygnowalam z gazu z sieci, bo gazownia 3 lata temu zarządała ok. 20 tyś. :evil: :evil: za 80 m rury+ koszt przyłącza do domu (nie wiem ile) wszystkie oplaty+dobry piec gazowy+dostosowany komin+rosnace ceny gazu= za drogo :cry:

 

Nie bardzo rozumiem, dlaczego bez sensu jest łączyć kominek z plaszczem i kociol na paliwo stale :roll: . Na moj babski rozum to chyba jest mozliwa taka automatyka (jakies czujniki czy co) ze jak pale w kominku to w kotle przygasa i sie żarzy tylko, jak w kominku gasnie prace przejmuje kociol. Dla mnie z kolei jest bez sensu palenie drewnem tylko w kotle- ja chcę czerpac radość z żywego ognia w kominku w salonie :lol: Mam projekt instalacji solarnej do c.w.u., ale nie wiem czy wystarczy kasy :roll: , jesli nie zaloze później, a wode bede ogrzewac w kotle.

Jesli cos glupiego wychodzi z mojego pomyslu, prosze o uwagi i oświecenie mnie jeszcze przed popełnieniem blędu :)

pozdrawiam i dziekuje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz 8) , u moich rodzicow ta sama metoda w tej samej kolejnosci, rencyma :D tej samej ekipy 2 miesiace temu robione i wystkie podkucia, parapety etc. zrobione na gotowo i ani sladu po masakrze :D a uwierz mi ja pedantka jestem i kazdy szczegol zauwaze

Jasne, dużo zależy od ekipy :-?

Może ja jestem większy pedant :lol:

Tak czy siak ja już jestem PO :lol: :lol:

I napisałem co by innym podpowiedzieć, że można robić to w takiej kolejności i wydaje mi się ona lepsza.

A woloć Tomku w swoim domku ... i bardzo dobrze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, dlaczego bez sensu jest łączyć kominek z plaszczem i kociol na paliwo stale :roll: . Na moj babski rozum to chyba jest mozliwa taka automatyka (jakies czujniki czy co) ze jak pale w kominku to w kotle przygasa i sie żarzy tylko, jak w kominku gasnie prace przejmuje kociol. Dla mnie z kolei jest bez sensu palenie drewnem tylko w kotle- ja chcę czerpac radość z żywego ognia w kominku w salonie :lol: Mam projekt instalacji solarnej do c.w.u., ale nie wiem czy wystarczy kasy :roll: , jesli nie zaloze później, a wode bede ogrzewac w kotle.

Jesli cos glupiego wychodzi z mojego pomyslu, prosze o uwagi i oświecenie mnie jeszcze przed popełnieniem blędu :)

pozdrawiam i dziekuje :lol:

 

Autamatyka itd to wszystko jest i działa i nie tu jest kwestia.

Tak jak piszesz będzie działało, ale chyba szkoda kasy.

Kominek z płaszczem to spory koszt, który potem pozwala na oszczędności.

W przypadku pieca na paliwo stałe poniekąd dubluje się to.

No i jak wyłączą prąd, to w kominku z płaszczem nie popalisz.

Dlatego u siebie zrobiłem zwykły wkład z dgp. Jak palę w kominku to sterowanie pokojowe wyłącza piec w stan podtrzymania i na jedno wychodzi.. tylko taniej.

 

Jak ktoś zestawia taki kominek z piecem na gaz z butli, albo na olej opałowy, to oszczędności są duże.

A w przypadku pieca na groszek / pellet (prasowane drewno) to paląc drewnem w kominku oszczędzasz drewno w piecu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autamatyka itd to wszystko jest i działa i nie tu jest kwestia.

Tak jak piszesz będzie działało, ale chyba szkoda kasy.

Kominek z płaszczem to spory koszt, który potem pozwala na oszczędności.

W przypadku pieca na paliwo stałe poniekąd dubluje się to.

No i jak wyłączą prąd, to w kominku z płaszczem nie popalisz.

Dlatego u siebie zrobiłem zwykły wkład z dgp. Jak palę w kominku to sterowanie pokojowe wyłącza piec w stan podtrzymania i na jedno wychodzi.. tylko taniej.

 

Jak ktoś zestawia taki kominek z piecem na gaz z butli, albo na olej opałowy, to oszczędności są duże.

A w przypadku pieca na groszek / pellet (prasowane drewno) to paląc drewnem w kominku oszczędzasz drewno w piecu :wink:

Oszczędności to jedno -bardzo ważne zresztą i dla mnie :lol: , ale mi rozchodzi sie też o częstotliwość dokladania do kominka. Piec zasypie i starczy na 2-3 dni minimum, a w kominku po kilku godz. wygaśnie :cry: Twój piec też potrzebuje prądu zeby działał. Jeśli jesteś w domu DGP jest ok, a jak cie nie ma kiszka. :cry:

Widzialam ostatnio takie ustrojstwo (nie pamiętam nazwy :oops: ), które podtrzymuje działanie kominka w razie zaniku pradu (chyba do wygaszenia??), przepraszam za malo sie zainteresowalam tematem :oops: po babsku stwierdzilam ze jak jest i dziala to ok i nie musze sobie glowy zawracac w jaki sposób :) , poza tym to chyba mozna (trzeba?) kupic maly agregat, bo bez prądu to ja nawet kawy nie zrobie (gazu nie bedzie), chyba ze na butli turystycznej :lol:

Z kobiecej ciekawości zapytam, ile cie kosztowalo zrobienie DGP i kominek? (może być na priv). Czy to nie wyjdzie na jedno z drozszym kominkiem z płaszczem?

Jeszcze jedno pytanie :D Czy bardzo się pyli w pomieszczeniu z piecem?? Chcę wstawić kocioł do pom. gosp. i pralkę też :roll:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piece na paliwo stałe & kominek z płaszczem.

Powinniście wziąć pod uwagę też to że drewno do pieca musi być idealnie suche (droższe, bo koszty przechowywania etc.) a do kominka nie - jeśli jest mokre to jest niedogodność w postaci czarnej szyby czy zwiększonego zużycia i to wszystko, a rygory pieca na paliwo stałe chyba są takie że drewno nie może być mokre. Tak mi się wydaje.

Nie ma chyba sensu i piec na paliwo stałe i kominek z płaszczem. Lepiej zwykły wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcemy zrobić w takiej kolejność

 

hydraulik (podłogówka, piec, kanaliza, grzejniki)

wylewki

tynki

 

Co o tym myślicie?

 

Macie kogoś sprawdongo i niedrogiego do tynków i wylewek? pilzzzzz

Prawidłowa kolejność :D

 

Interesujące :roll:

Rozumiem, że po wylewkach położycie folie na całości, by nie spędzić tygodnia na ich czyszczeniu po tynkarzach?

 

 

Też mnie ta kocepcja zainteresowała... Jak sobie przypomnę ten syf, jaki się przy tynkach robi... Brrr. Tynki miałam we wrześniu, przed wylewkami. Wylane były już schody betonowe. Do tej pory nie udało mi się ich doczyścić :-?

 

ja powiem krotko, nie wyobrazam sobie tego wszystkiego (tynki cem-wapno-metoda tradycyjna) na moich drogocennych rurkach 8)

 

http://img521.imageshack.us/img521/1968/44048044jq3.jpg

Tylko potem każde podkucie będzie trudne do ukrycia.

Przy gipsowych tynkach to dość łatwo.

Ja właśnie ze względu na tynki tradycyjne wszystkie rury w ścianach położyłem przed tynkami.

Na a część tych ryrek szła też po podłodze i te zabezpieczałem korytkami.

Instalatorzy robili u mnie na 3 etapy:

- woda, montaż geberitów, wszystkie kucia + odkurzacz centralny przed tynkami

- podłogówka, instalacja co do grzejników, rozprowadzenie powietrza z kominka - po tynkach, przed wylewkami,

- montaż kotłowni - po tynkach i wylewkach, oraz po wykafelkowaniu kotłowni.

Próby szczelności robione na bieżąco.

I też sobie inaczej tego nie wyobrażam :D

 

O tynkach tradycyjnych powem tylko że dla mnie prawie same zalety, ale wszystkie, naprawdę wszystkie kucia po, są nie do zamaskowania w 100%.

Np. musiałem podkuwać pod parapety i chociarz mam zaprawki zrobione baardzo starannie, nawet zostawiłem trochę piasku i gotowej zaprawy na tą okoliczność, co by się faktura i ziarnistość nie różniła to i tak je widzę.

Nikt co prawda nie zauważył, ale ja wiem że one inaczej wyglądają i jak światło pada pod odpowiednim kątem to je widać i już.

 

 

dzięki Wam za cenne porady :D

 

A teraz proszę o namiary, na tynkarzy i wylewkarzy :D

 

Jeśli oczywiście możecie polecić, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tynków po wylewkach, to jeszcze jakiś czas temu słyszałem, że po prostu tynkarzom jest łatwiej wykańczać dół ściany. W przypadku robienia tynków przed wylewkami, idą do dołu zostawiając sobie kawałek nawet nie zatynkowany. Potem to i tak wylewka zakryje. W przypadku robienia tynków po wylewkach już muszą dokładnie zarobić na styku wylewki z tynkami. Jest dla nich więcej roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędności to jedno -bardzo ważne zresztą i dla mnie :lol: , ale mi rozchodzi sie też o częstotliwość dokladania do kominka. Piec zasypie i starczy na 2-3 dni minimum, a w kominku po kilku godz. wygaśnie :cry: Twój piec też potrzebuje prądu zeby działał. Jeśli jesteś w domu DGP jest ok, a jak cie nie ma kiszka. :cry:

Widzialam ostatnio takie ustrojstwo (nie pamiętam nazwy :oops: ), które podtrzymuje działanie kominka w razie zaniku pradu (chyba do wygaszenia??), przepraszam za malo sie zainteresowalam tematem :oops: po babsku stwierdzilam ze jak jest i dziala to ok i nie musze sobie glowy zawracac w jaki sposób :) , poza tym to chyba mozna (trzeba?) kupic maly agregat, bo bez prądu to ja nawet kawy nie zrobie (gazu nie bedzie), chyba ze na butli turystycznej :lol:

Z kobiecej ciekawości zapytam, ile cie kosztowalo zrobienie DGP i kominek? (może być na priv). Czy to nie wyjdzie na jedno z drozszym kominkiem z płaszczem?

Jeszcze jedno pytanie :D Czy bardzo się pyli w pomieszczeniu z piecem?? Chcę wstawić kocioł do pom. gosp. i pralkę też :roll:

pozdrawiam

Grawitacyjne dgp to niedrogo - max 1000 pln, działa bez zarzutu, ale to już zależy od projektu domu i usytuawania kominka.

 

W pomieszczeniu się trochę pyli. Więcej przy gorszku, mniej przy pellecie.

Najwięcej przy czyszczeniu pieca.

No prania to bym tam nie rozwiesił :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piece na paliwo stałe & kominek z płaszczem.

Powinniście wziąć pod uwagę też to że drewno do pieca musi być idealnie suche (droższe, bo koszty przechowywania etc.) a do kominka nie - jeśli jest mokre to jest niedogodność w postaci czarnej szyby czy zwiększonego zużycia i to wszystko, a rygory pieca na paliwo stałe chyba są takie że drewno nie może być mokre. Tak mi się wydaje.

Nie ma chyba sensu i piec na paliwo stałe i kominek z płaszczem. Lepiej zwykły wkład.

 

No to właśnie próbuję na okrętkę powiedzieć.

 

A z tym suchym to byłoby najlepiej, tylko co zrobić z ekogroszkiem, który pod gołym niebem leży cały sezon.

Dlatego też m. in. wolę pellet, bo z worków woda nie cieknie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

udalo sie komus znalezc jakas fajna i niedroga ziemie w gmieni czernica lub okolicach? :). Ja juz prawie, prawie mialam, ale koles jak przyszlo co do czego to podwyzszyl cene o 100zl na transporcie i jaks ie mniej przyjemnei zrobilo :-?

 

Mam tez pytanie o brukarza. My z naszych od puzzli coraz mniej jestesmy zadowoleni, a pozatym oni robia wlasnie glownie puzzle, a my na tarasie chcelismy granit. macie kogos sprawdzonego. BYlabym baardzo wdzieczna :D

 

jakis czs temu widzialm ze daro myslal nad polozeniem parketu na podlogowce. Hmm. To nie taka prosta sprawa i nie chodzi tylko o cene grzania i stary ciepla, ale czy w ogole taka podloga jest ws tanie ogrzac pomieszzenie przy wiekszych mrozach. TO takjakby przykryc izolacja grzejniki Poprostu moze byc zimno w pomiesczeniu. Sami chcelismy parkiet w salonie a skonczylo sie na wyspach z deski barlineciekej. I nie chodzilo tu o cena grzania (bo mamy pompe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jakis czs temu widzialm ze daro myslal nad polozeniem parketu na podlogowce. Hmm. To nie taka prosta sprawa i nie chodzi tylko o cene grzania i stary ciepla, ale czy w ogole taka podloga jest ws tanie ogrzac pomieszzenie przy wiekszych mrozach. TO takjakby przykryc izolacja grzejniki Poprostu moze byc zimno w pomiesczeniu. Sami chcelismy parkiet w salonie a skonczylo sie na wyspach z deski barlineciekej. I nie chodzilo tu o cena grzania (bo mamy pompe).

Może nieprecyzyjnie sie wysłowiłem, ale nie myśłę o parkiecie klasycznym bo to jest 20mm drewna - ciepło sie nie przebije.

Raczej myślę o panelach drewnianych, zatrzaskowych, warstwowych; Merbau, Tek, Palisander itp..... o grubości 10-14 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro

 

myslam, ze chodzi ci o parkiet przemyslowy.

Ja wlasnie o takim myslalam - o 12-14 mm (o 10mm nie slyszlam, ani nie widzialm), ale to tez duzo nie zmienia. W sklepach oczywiscie takie polecaja, mowia, ze spokojnie na podlogowke sie nadaje... Tia, tylko to sa handlowcy - teraz sprzedaja i mowia ze oki, a jak za rok przyjdziesz i powiesz, ze masz zimo w domu i szczeliny w parkiecie to powiedza, zebys z instalatorem gadal i osoba ktora ci parkiet kladla i tak cie beda odsylac. Zreszta nawet w Goliszku rozmawialm na ten temat - pierwsym razem koles powiedzil, ze moge klasc wszystko,a z drugim razem jak rozmawlam z innym sprzedawca to powiedzal ze tylko panele :lol: . Podlogowka to nowy temat w Polsce i malo jest rawdziwych znawcow tematu. kazdy zrobi swoje (jeden polozy rurki, drugi wylewki, trzeci kafelk, panele), ale nikt nie iwe co potem se z tym dzieje.

ja powiem ci ze widze roznice w temp. pomieszczenia, ze gdzie mam kafle i panele.

Daro, a najlepiej pogadaj z osoba ktora robi ci projekt podlogowki.

 

Ale jak myslisz o desce barl. to zastanow sie czy chcesz mic kieys jakiegos siurka, kotka, czy tez male dziecko rzucajce zabawkami,wchdzace w butach do salonu itp. Ja narazie napatrzec sie nie moge na rysy od pazuarkow czworonoznego pupila :evil: . jedynie pociesz mnei fakt ze to tylko 15m2 i w razie czego poloze nowe ;).

 

Aaa, i rada: pod pod panele(jesli si ema podlogowke) najlepiej klasc zwykly papkier tekturowy (taki, sprzedawany w rolkach). Nie ma co sie szarpac na specjalna pianke :). W 1 pokoju mam pianke w 2 mam papier i mimo, ze pokoje sa kolo siebie widac roznice temperatur (o zaoszczedzonych pieniadzach nie wspomne ;)). A polecila nam ten sposob firma od podlogowki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...