Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Scur - nawet nie wiesz jak mocno doceniam Twą wstrzemięźliwość w ocenie i opisie sytuacji :D :D :D .... 8) - bywało goręcej

 

Na następnym spotkaniu mi opowiesz jak bardzo doceniasz.

Teraz nie będziemy wątku zaśmiecać. :wink: :wink:

 

Ja tez doceniam .... że kawkę ze smakiem mogliśmy wypić. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Te 1160 to za cały transport czy od osoby? Przy jednym transporcie z 3 lub 4 szamba się zmieszczą z tego co widziałem

 

od osoby :o :-? niestety, Firma twierdziła ,że na jeden samochód wchodzą tylko 2 szamba, cos kręcą, zarabiają jak nic na transporcie :wink:

W takim razie poszukaj innej firmy. Jest ich kilka w tamtym rejonie. Może konkurencja daje mniejszy narzut na transport.

Spróbuj tu zapytać o transport http://www.salexpol.pilickanet.pl/kontakt.html

O właśnie - ja tam też brałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 1160 to za cały transport czy od osoby? Przy jednym transporcie z 3 lub 4 szamba się zmieszczą z tego co widziałem

 

od osoby :o :-? niestety, Firma twierdziła ,że na jeden samochód wchodzą tylko 2 szamba, cos kręcą, zarabiają jak nic na transporcie :wink:

W takim razie poszukaj innej firmy. Jest ich kilka w tamtym rejonie. Może konkurencja daje mniejszy narzut na transport.

Spróbuj tu zapytać o transport http://www.salexpol.pilickanet.pl/kontakt.html

O właśnie - ja tam też brałem :D

I co szczelne u Ciebie też było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam zaczyna dzień od dobrych wiadomości budowlanych a mój mąż od wizyty na budowie (uwaga!) o 5.30 :o

 

:D całkowicie go popieram ja już nie raz bywałem na budowie o 5.30 a zdarzyło i się parę razy i w środku nocy - leży sobie człowiek w łóżeczku i nagle sobie przypomina czy aby jakiś wymiar się zgadza ......... no więc druga w nocy latarka , miarka i jazda na budowę :D

 

no wy chyba albo blisko budowy mieszkacie, albo jesteście szaleni

mi się tylko raz zdarzyło jechać w niedziele wieczorem robić zbrojenie bo zapomniałem o jednym elemencie a rano było betonowanie.

 

Źle się wyraziłam, inwestor nie jest kierownikiem, chodziło mi o to, że kierownik to kierownik i wie lepiej niż np. my, czyli niefachowcy

Często wie gorzej albo mu się nie chce.

Mój kierownik naraził nas na dużo strat niestety, okazało się że na wielu rzecza się nie zna bo jest starej daty.

W tym kraju jak sam się na czymś nie poznasz to niestety nie mozesz mieć zaufania do "fchowców". Ja to przerobiłam "w temacie" medycyny, pedagogiki, budowy, i w jeszcze paru innych sprawach.

 

niestety popieram i mam takie same doświadczenia :( a jeszcze są ludzie ( i to niestety bliscy) którzy potrafią Ci to wypomnieć że się wymądrzasz i jesteś przemądrzały.

 

fachowców można mieć do machania łopatą, choć to akurat w "wolnej chwili" dla relaksu też lepiej i taniej zrobić samemu.

 

... i nawet jak będziesz stał nad kimś i patrzył mu na ręce to i tak potrafi "fachowiec" spaprać.

 

 

Tak - to dobra cena przy założeniu, ze odwierty będą co najmniej dwa i na głębokość co najmniej 4m.

 

Beda trzy odwierty (3-5m) plus pelna dokumentacja.

Dziekuje!

no z tymi głębokościami to się nie licytujcie bo to zależy jak głęboko chcesz kopać fundamenty, co zastanie się np na 2 czy 3m.

Równie dobrze możesz wiercić i na 10m tylko po co?

Skoro np: od -1m do -2m mas świetne grunty nośne, a i tak chcesz podnieść dom o 1m na poziom terenu.

 

Pozdrowienia dla sąsiadów z pn, szczególnie dla Ani - dziękujemy za miłe spotkanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla sąsiadów z pn, szczególnie dla Ani - dziękujemy za miłe spotkanie :)

 

Ja równiez dziękuję za mile spotkanie i zapraszam czesciej ;)

 

teraz my zapraszamy na rewizytę, do naszego małego domku, choć narazie jest tam pobojowisko, bo zakopałem się w kablach ;)

 

byłam niedziele i poogladalam z zewnatrz :)

Secam zrozumialam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam zaczyna dzień od dobrych wiadomości budowlanych a mój mąż od wizyty na budowie (uwaga!) o 5.30 :o

I dzwoni do mnie, że jednak podnosimy parter o jeszcze jedną wartwę, stąd drodzy forumowicze poszukuję stempli min. 3,00m. Czy ktoś z Was może mi pomóc w tym temacie?

 

poszukaj na pchlim targu tam ich od zatrzęsienia :D

 

Pierwszą rzecz jaką zrobiłam w poszukiwaniu stempli był pchli targ, żeby np. Szanowny Pan DaroK mnie nie zripostował :wink: . Niestety wszystkie oferowane są za krótkie :(. A murarz już na mnie naciska od samego rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pomalowane ściany!!!!!!

 

jak wróce do Wrocka (obecnie na gościnnych wystepach w Stolycy jestem) porobię zdjęcia i wrzucę

 

 

no i szlag mnie trafił i cholera wzięła - moje kafelki Majolika z Tubądzina :evil: będą produkowane dopiero w czerwcu :evil: :evil: :evil: nigdzie ich niema cholera jasna, szczególnie listw :evil: :evil: :evil:

 

a ekipa chce się wynieśc w przyszym tygodniu :evil: :evil: noi co teraz - mogłabym zmienić kolekcję kafli ale niestety pół łazienki już jest zrobione :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 1160 to za cały transport czy od osoby? Przy jednym transporcie z 3 lub 4 szamba się zmieszczą z tego co widziałem

 

od osoby :o :-? niestety, Firma twierdziła ,że na jeden samochód wchodzą tylko 2 szamba, cos kręcą, zarabiają jak nic na transporcie :wink:

W takim razie poszukaj innej firmy. Jest ich kilka w tamtym rejonie. Może konkurencja daje mniejszy narzut na transport.

Spróbuj tu zapytać o transport http://www.salexpol.pilickanet.pl/kontakt.html

O właśnie - ja tam też brałem :D

I co szczelne u Ciebie też było?

Jest szczelne. Pisałem chyba na nowej grupie wrocławskiej, ze przez kilka miesiecy stało w wykopie, w którym była cały czas woda i nic w środku nie poprzeciekało. Ale to może dlatego że jest to monolit z klapą wierzchnią, wiec łączenie wychodzi wysoko. Docelowo łączenie to będzie jakies 30cm pod powierzchnią gruntu więc nie powinno przeciekać, bo aż tak mokro to nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam - proszę pozdrów bardzo serdecznie Smoka ode mnie :-)

Tak tez uczynię :D

Choć już nie raz wspominaliśmy Cię ze Smokiem, oparci o ceglana ścianę wsród zwisających kabli wspominaliśmy jak to kiedyś pisywała Ivanesca - a Smok opowiadał o wspólnych imprezach ;)

to były czasy :D 8) :wink:

kurcze - może nadszedł czas reaktywacji ??

nie udało mi się niestety 1 maja :-( ale może trzeba coś nowego sklecić? planowaliście jakieś następne spotkanko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam - proszę pozdrów bardzo serdecznie Smoka ode mnie :-)

Tak tez uczynię :D

Choć już nie raz wspominaliśmy Cię ze Smokiem, oparci o ceglana ścianę wsród zwisających kabli wspominaliśmy jak to kiedyś pisywała Ivanesca - a Smok opowiadał o wspólnych imprezach ;)

to były czasy :D 8) :wink:

kurcze - może nadszedł czas reaktywacji ??

nie udało mi się niestety 1 maja :-( ale może trzeba coś nowego sklecić? planowaliście jakieś następne spotkanko?

 

poruszylam temat ze Scur jakas godzine temu w moich komentarzach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - kolejny fajny temat.

 

Kto z Pań/Panów inwestorów słyszał o sposobie odzyskania części poniesionych nakładów na cele dotyczące energooszczędności czy odnawialnych źródeł energii?

Już mówie o czym słyszałem:

- zwrot za dużej grubości ocieplenie domu - nie wiem jak grube

- solary

- rekuperacja z GWC

- i inne...

Co Wy na to? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...