Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ot co. Też gryzłem się z tym, że różnice temperatur będą duże, że straty będą większe i co z tego...

Pojechałem do hurtowni a tam pan sprzedawca też wkręca mnie w peszel a argumentacja jest taka: jak coś się stanie z rurą to z peszla jest możliwośc jej wyciągnięcia a z ocieplenia już nie.

Tak przekonywał, że w końcu wziąłem ten peszel ale teraz się zastanawiam i logika mówi żeby to zmienić, na szczęście nie jest jescze za późno.

Jeżeli więcej będzie więcej podobnych rad jak od Ciebie to przestanę się zastanawiać i przycisnę hydraulika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mój hydraulik upiera się, że rury co C.O od rozdzielacza do kalortyferów najlepiej jest puszczać w peszlach. Ma chłop rację czy nie?

Ja zawsze myślałem, że lepiej je puścić w izolacji. Jakie są wasze doświadczenia w tej materii?

 

U mnie były koniecznie w izolacjii a robił je kolega z którym znamy się od lat, więc to, co mi polecił i pozakładał jest na pewno najlepsze.

 

W peszlach to są kable elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X - ja czekam na meble kuchenne i mam już niespełna miesiąc na zakup AGD. Muszę znaleźć czas i przejechać się na ul. Armii Krajowej - ktoś z Wrocławia tam ponoć kupił taniej niż w sklepach typu maxmedia.pl

 

Moja jedna łazienka też będzie skuwana, będę dochodzić od "fachowca" zwrot za kafle, kleje i fugi... Sęk w tym że ja na kafle czekałam ponad 2 miesiace.....

Kafelkarz od Koali sprawuje sie b. dobrze, będzie wolny od czerwca-polecam.

 

W sąsiedniej wsi facet stawia murowane ogrodzenie - b. dobrze robi, jego cena 2.30 od cegły+obiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ocieplenia dachu - ile może kosztować ocieplenie 1 m2. Dostałam wycenę całego dachu razem z ociepleniem, niemała kwota, a chciałabym ją porównać do innych wycen.

 

A za dach bez ocieplenia ile płaciliście? Mój ma około 270 m2, dwuspadowy, daszek nad wejściem i tarasem i moje wyceny do od 25 do 30 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ocieplenia dachu - ile może kosztować ocieplenie 1 m2. Dostałam wycenę całego dachu razem z ociepleniem, niemała kwota, a chciałabym ją porównać do innych wycen.

 

A za dach bez ocieplenia ile płaciliście? Mój ma około 270 m2, dwuspadowy, daszek nad wejściem i tarasem i moje wyceny do od 25 do 30 tyś.

 

Ocieplenie dachu to 13-15 zł/m2 (tyle mi podali w 2 ekipach), a wraz z montażem stelaży i regipsów, czyli za konpletną zabudowę 48-50 zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek ruszają u mnie ściany. Silka już czeka :wink: .

 

I tu pytanie do Was - na co warto zwrócić uwagę wykonawcy przy buduwie z Silki (i ogolnie silikatów)? Murowanie bedzie na klej. Przeczytałem już na forum, że warto w warstwie pod oknem dac dodatkowo 2-3 pręty zbrojenia. Coś jeszcze?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi, ja nie wiem dlaczego, ale wszystkie moje wyceny są dużo wyższe od Waszych (chodzi mi oczywiście o porównywalne domki).

Mi za ocieplenie dachu (ale bez regipsów) z folią termoizolacyjną (srebrną, to nie jest powszechnie stosowane) zażyczył 60-70 zł/m2

 

Za samą robociznę ocieplenia dachu 60-70 zł :o

Napisz na priv gdzie dokładniej budujesz to spytam moich ociepleniowców dachowych czy się podejmą gdzy skończą u mnie za 2-3 tygodnie.

 

Niedawno kolega mi opowiadał, że jeden z budowlańców chwalił się, że znalazł inwestora, który mu za samo ocieplenie dachu płaci 50 zł/m2.

Ten budowlaniec nie dość, że oszukuje inwestora biorąc ponad 3 razy tyle co normalna stawka to jeszcze wśród kolegów nazywa inwestora frajerem :evil:

 

Uważajmy na oszustów, bo jest ich teraz najwięcej w branży budowlanej !!!

 

Co do folii aluminiowej to wystarczy kupić wełnę z taką folią (mam nawet jedną taką rolkę, bo nie mieli innej i dostałem ją w cenie zwykłej), więc nie ma powodu by więcej to kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie mam ciekawą informację.

 

Wczoraj ekipa budowlana szukała pracy w Miłoszycach na nowym osiedlu - byli też u mnie - ja mam własnych pewnych fachowców, więc poleciłem im ogłosić się na forum :)

 

Cieszy mnie to bardzo, że ekipy zaczynają szukać pracy a nie jak przed rokiem czas oczekiwania na dachowca 6 miesięcy.

 

A'propos kolega dostał wycenę wykonania dwuspadowego dachu z rynnami do spustów - 70 zł/m2 - czy to dzisiaj dobra cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

Jestem na etapie wykańczania budynku jeśli ktoś poszukuje kogoś do hydrauliki to polecam Pana Artura tel. 604-978-103

 

Jeśli ktoś potrzebuje gościa do instalacji elektrycznych, alarmowych, centralnego odkurzacza, telewizji przemysłowej, RTV, com wykonuje również montaż wszystkich tych urządzeń to polecam Pana Sebastiana tel 600-201-875

Jeśli cjodzi o wylewki mechaniczne to tylko Pan Szecówka który to robi bardzo dokładnie tel. 510-940-736

 

Wszyscy ci fachowcy robią dokładnie i nie pozostawiają po sobie bałaganu, co najważniejsze jest to wykonane szybko i solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

Jestem na etapie wykańczania budynku jeśli ktoś poszukuje kogoś do hydrauliki to polecam Pana Artura tel. 604-978-103

 

Jeśli ktoś potrzebuje gościa do instalacji elektrycznych, alarmowych, centralnego odkurzacza, telewizji przemysłowej, RTV, com wykonuje również montaż wszystkich tych urządzeń to polecam Pana Sebastiana tel 600-201-875

Jeśli cjodzi o wylewki mechaniczne to tylko Pan Szecówka który to robi bardzo dokładnie tel. 510-940-736

 

Wszyscy ci fachowcy robią dokładnie i nie pozostawiają po sobie bałaganu, co najważniejsze jest to wykonane szybko i solidnie.

:roll: :roll: :roll:

 

może jestem zbyt podejrzliwy ale wszystkie Twoje posty polecają jakichś wykonawców ..... a elektryka polecasz chyba z 15 razy na grupach: wrocławskiej, częstochowskiej, radomskiej, łudzkiej, krakowskiej :D on jeździ po całej polsce ?? http://forum.muratordom.pl/search.php?search_author=MIX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot co. Też gryzłem się z tym, że różnice temperatur będą duże, że straty będą większe i co z tego...

Pojechałem do hurtowni a tam pan sprzedawca też wkręca mnie w peszel a argumentacja jest taka: jak coś się stanie z rurą to z peszla jest możliwośc jej wyciągnięcia a z ocieplenia już nie.

Tak przekonywał, że w końcu wziąłem ten peszel ale teraz się zastanawiam i logika mówi żeby to zmienić, na szczęście nie jest jescze za późno.

Jeżeli więcej będzie więcej podobnych rad jak od Ciebie to przestanę się zastanawiać i przycisnę hydraulika.

 

jak tak tłumaczy to zastosowanie to ja dziekuję...

 

prawidłowość i szczelność instalacji sprawdza sie przed i po wylewkach i ma być GIT!!!

 

ciekawe jak szanowny hurtownik chciałby wyciągnąć moje rury miedziane....

 

tych z PCV też nie wyciągnie bo twarde jak diabli a przez peszelka wcale łatwo sie nie przeciska, nawet przewody elektryczne trudno jak nie masz zostawionego pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos pilota do peszli, odkryłem ostatnio sposób na to, jak się urwie pilot, albo po prostu ich nie było:

metoda polega na: sznurku na którego jednym końcu montujemy za pomocą taśmy izolacyjnej kawałek dużego gwoździa lub śruby (duży musi być łepek, oczywiście nie większy niż średnica peszla, w praktyce wystarczy 1/2 średnica peszla, długość wystarczy 1cm) i teraz na jednym końcu peszla prowadzamy ten ciężarek do rurki a na drugim końcu i tu najlepsze... włączamy odkurzacz na ssanie, czekamy aż śrubka znajdzie się w odkurzaczu i gotowe.

Działa, sprawdziłem osobiście :)

 

mimo że miałem piloty, to niektóre się pourywały, a peszle trzeba było wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...