Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hmm może by jakąś grupę grzejnikową zmontować ?

Hey - jeśli w najblizszym czasie byscie coś kupowali to prawdopodobnie bym się dołaczył - szukam na rózne sposoby aby kupić taniej, ale też bez przesadny aby nie zakupić najgorszego szitu :)

 

Byłbym za grupą - zawsze to taniej.

Może by uderzyć tam gdzie

Damro kopowała

 

... w końcu znalazłam jeszcze taniej i dostałam wycenę o 500 zł taniej na Krzemienieckiej 60...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie pieca na paliwo stałe z drugim piecem na paliwo stało to trochę mija się z celem.

Ja może nie będę łączył pieca na paliwo stale z innym piecem na paliwo stałe ale używał je zamiennie. Czyli piec na ekogroszek + kominek z DGP. Pierwsze zaczyna się powoli instalować. Drugie się zacznie jak podłoga stężeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga - bardzo ważna informacja dla początkujących.

 

Po raz pierwszy mogę polecić z czystym sumieniem mojego ociepleniowca tudzież murarza, bo buduje domy od podstaw. W tej chwili kończy ocieplenie mojego domu - nie mam żadnych zastrzeżeń, jako jeden z nielicznych zgodził się na strukturę o granulacji 1.5mm-gdyż trzeba mieć bardzo równe ściany - i powiem szczerze moje ściany zewnętrzne w tej chwili wyglądają jak gładzie....

 

Fachowość oceniam na szóstkę -w dodatku jest bardzo miłym człowiekiem.

 

Jan Zdyb - 604-255-421.

 

Szkoda że takich fachowców jest jak na lekarstwo....

 

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem stelrada w hurtowni AKA na karmelkowej - bardzo fajne ceny dali ale trzeba się trochę postarać.

Ja również u nich miałam już kupować stelrada chodź dostałam u nich rabat 35% od ceny atalogowej ale w końcu znalazłam jeszcze taniej i dostałam wycenę o 500 zł taniej na Krzemienieckiej 60 i zakupiłam właśnie tam.Te z Allegro z Jeleniej Góry wiele osób mi odradziło :-?

Dostałem lepsze upusty :)

 

Ach ci fachowcy zawsze polecają to co sami montują więc na takie ich gadanie, że grzejnik taki jest lepszy od siakiego (ta sama blacha, grubość) ma sie nijak do rzeczywistości. Moi mówili, że purmo gorsze odkąd robione w Polsce, stelrad jest tylko sprowadzany.

Jednym chórem odradzają za to markety budowlane. Rury z miedzi mają cieńsze ścianki, kaloryfery też z cieńszej blachy robione. Ciekawe czy to wszystko prawda, bo sprawdzić kaloryfer to raczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wełny mineralnej. Gdzie mają najlepsze ceny na rockwoola?

Kupował ktoś już?

Sprawdź Arka - 604458627 Możemy zamawiać razem, bo się zbieram powoli, ale nie wiem, czy będzie to Arek - rozglądam się jeszcze.

Anjamen - nie kupowała u niego 0,5 roku temu - więc ostrożnie podchodzę do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny płyt GK i profili:

 

Płyta GK biała 12,5 1,2x2,6 - 20,90 brutto/szt (nor gips) 3,12m2

 

Płyta GK woda 12,5 1,2x2,6 - 33,15 brutto/szt (nor gips) 3,12m2

 

Płyta GK ogień 12,5 1,2x2,6 - 29,92 brutto/szt (norgips) 3,12m2

 

Profil CD 60 4mb - 8,82 brutto/szt

 

Profil UD30 4mb - 6,64 brutto/szt

 

 

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny płyt GK i profili:

 

Płyta GK biała 12,5 1,2x2,6 - 20,90 brutto/szt (nor gips) 3,12m2

 

Płyta GK woda 12,5 1,2x2,6 - 33,15 brutto/szt (nor gips) 3,12m2

 

Płyta GK ogień 12,5 1,2x2,6 - 29,92 brutto/szt (norgips) 3,12m2

 

Profil CD 60 4mb - 8,82 brutto/szt

 

Profil UD30 4mb - 6,64 brutto/szt

 

 

 

Co Wy na to?

 

Ceny niezłe ale lepsze dostałem we wspominanej wcześniej Mrówce z Jelcza Laskowic.

Nr do przedstawiciela 665950835 może też wynegocjujesz coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzwoniłam dziś do Mrówki polecanej przez naszego forumowego kolegę Suspensera i rzeczywiście ceny maja super. Np. płyta gips karton po 19, 50 za sztukę. Profile też tańsze niż na allegro Może jakieś wspólne zakupy? Ja jestem zdecydowana. W rozmowie telefonicznej sprzedawca powiedział że możemy jeszcze negocjować. Gdyby udało się zebrać większą grupkę, na pewno ceny byłyby nie do przebicia. Acha, jeszcze maja tani transport. Nam do Radwanic przywiozą towar za 60 zł,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wełny mineralnej. Gdzie mają najlepsze ceny na rockwoola?

Kupował ktoś już?

Sprawdź Arka - 604458627 Możemy zamawiać razem, bo się zbieram powoli, ale nie wiem, czy będzie to Arek - rozglądam się jeszcze.

Anjamen - nie kupowała u niego 0,5 roku temu - więc ostrożnie podchodzę do tematu.

 

Daro to ten z MSM?

u niego kupowalismy dla calej grupy ociepleniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupowalismy purmo ze sklepu w Wołowie. Kontakt byl z allegro user: sklepja

 

Ceny byly nizsze niz oferowali nam nasi hydraulicy na stelrada bez watu i jak sami przyznali - purmo jest lepszej jakosci niz stelrad.

 

Dzięki za namiar - faktycznie rabat mają imponujący :)

 

Szkoda, że nie mają takich jak te w IDMAR (bardzo mi się podobają a znalazłem je tylko w Castoramie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym chórem odradzają za to markety budowlane. Rury z miedzi mają cieńsze ścianki, kaloryfery też z cieńszej blachy robione. Ciekawe czy to wszystko prawda, bo sprawdzić kaloryfer to raczej się nie da.

 

Wydaje mi się, że najczęściej ci fachowcy mijają się z prawdą, bo wątpię by producent celowo uruchamiał produkcję gorszej jakości wyrobów dla marketów (nie opłacałoby się i psuł by sobie markę).

 

Inna sprawa jest gdy np. coś nie spełnia norm jakościowych i trafia do marketów jako 2 gatunek.

 

Dobre ceny w marketach to najczęściej "efekt skali" tzn. markety kupują grupowo duże ilości w lepszych cenach (podobnie jak grupy z naszego forum) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wełny mineralnej. Gdzie mają najlepsze ceny na rockwoola?

Kupował ktoś już?

Sprawdź Arka - 604458627 Możemy zamawiać razem, bo się zbieram powoli, ale nie wiem, czy będzie to Arek - rozglądam się jeszcze.

Anjamen - nie kupowała u niego 0,5 roku temu - więc ostrożnie podchodzę do tematu.

 

Daro to ten z MSM?

u niego kupowalismy dla calej grupy ociepleniowej.

 

Tak z MSM:

aktualnie:

 

TOPROCK 150 mm ( 5pal x 50 m2) = 200 m2 x 26,50 zł/m2 =5 300,00 zł

Brutto

TOPROCK 150 mm ( 3pal x 70 m2) = 210 m2 x 19,41 zł/m2 = 4 076,10 zł

Brutto

SUPERROC 100 mm ( 2pal x 108 m2) = 216 m2 x 12,95 zł/m2 = 2 797,20 zł

Brutto

SUPERROCK 50 mm ( 1 pal x 180 m2) = 180 m2 x 6,53 zł/m2 = 1 175,40 zł

Brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wełny mineralnej. Gdzie mają najlepsze ceny na rockwoola?

Kupował ktoś już?

 

My kupowaliśmy w MB03 - mieli dobrą cene.

 

MEGAROCK (rolka=4m2) 150 - 64,48 za rolke

SUPERROCK (plastry) 50 - 43,99 za paczke

SUPERROCK (plastry) 100 - 47,95 za paczke

 

Kupowałem 28-01-2008

 

Przynajmiej nie ma problemów z oddaniem.

Zostało mi tego w cholere i gadałem o zwrocie - bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wełny mineralnej. Gdzie mają najlepsze ceny na rockwoola?

Kupował ktoś już?

Ja swoją wełnę dwa razy zamawiałem poprzez allegro. Mieli wtedy najlepsze ceny z okolicy. Finalnie i tak faktura była wystawiona przez MSM, ale cena była niższa niż jak z nimi rozmawiałem bezpośrednio. Towar dowożony prosto na budowę wtedy kiedy chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzwoniłam dziś do Mrówki polecanej przez naszego forumowego kolegę Suspensera i rzeczywiście ceny maja super. Np. płyta gips karton po 19, 50 za sztukę. Profile też tańsze niż na allegro Może jakieś wspólne zakupy? Ja jestem zdecydowana.

Kurcze - chyba będę musiał się tam wreszcie przejechać. Jeżeli obsługa będzie tak samo miła (jeżeli nie ta sama) co Termena miała w Minkowicach, to chyba będzie to "mój" skład budowlany.

 

A tak przy okazji - czy macie jakiś pomysł jak przetransportować płyty g-k na poddasze w momencie, gdy:

- brak schodów - jest tylko drabina

- ewentualnie są drzwi balkonowe na poddaszu (bez balkonu)

Za jakiś tydzień mógłbym zamawiać płyty tylko nie wiem jak je wrzucić na poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...