Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

No dobra, jak już tak o tych ślubach i takich tam, to ja się pochwalę, że mam dziś 16 rocznicę ślubu (piatek, trzynastego). I jak tu być przesądnym! :wink: A naszym forumowym nowożeńcom wszystkiego naj... i dużo cierpliwości.

 

Ok wszystkim nowozencom Wszystkiego najlepszego ale dla JOLI I ZBYSZKA to ja musialam tort upiec :)

Siostro u Ciebie 16, a u mnie 6 :oops:

http://img513.imageshack.us/img513/6444/14an.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

No dobra, jak już tak o tych ślubach i takich tam, to ja się pochwalę, że mam dziś 16 rocznicę ślubu (piatek, trzynastego). I jak tu być przesądnym! :wink: A naszym forumowym nowożeńcom wszystkiego naj... i dużo cierpliwości.

 

Ok wszystkim nowozencom Wszystkiego najlepszego ale dla JOLI I ZBYSZKA to ja musialam tort upiec :)

Siostro u Ciebie 16, a u mnie 6 :oops:

http://img513.imageshack.us/img513/6444/14an.png

Tort boski :D ,u mnie zbliża się już 18 rocznica :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w momencie wykanczania dachu (dachowka, obrobki) mieliscie juz w pelni wykonczone kominy? Chodzi mi tu np. o oblozenie klinkierem.

Nasz wykonawca - murarka nie podejmie sie tego przed zakonczeniem prac dekarskich. Zastanawiam sie czy mozna dobrze uszczelnic dach przy kominach jesli te nie maja jeszcze finalnego rozmiaru.

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię lekką zmianę tematu, ale zna ktoś kogoś w 4 wydziale wrocławskich ksiąg wieczystych na komandorskiej? Od 6 miesięcy czekam na założenie księgi, bank odwleka uruchomienie kredytu i powoli nie wiem jak z nimi rozmawiać :(

 

O kurka... współczuję. Sytuacja nie do pozazdroszczenia..

My również czekaliśmy na założenie KW dla nowo wydzielonej działki i jak babka w sądzie na Krzykach rzekła 8 do 10 miesięcy - tak się stało... Po 9 miesiacach była KW.

Nawet takie malutkie sądy jak w Oławie robią to w 3 miesiące!!

Nam pewien starszy notariusz radził, by napisać podanie o przyspieszenie z powodu konieczności pilnego wyjazdu do Australii w celach matrymonialnych i szybkiego w związku z tym opchnięcia majątku w Polsce :)

Ale jak sie juz wyczekaliście... Już jest bliżej niż dalej.

Rozmawiałam kiedyś z jakimś doradca kredytowym w identycznej sprawie... Twierdził, że bank nie widząc świeżego wypisu z KW nie może być do końca pewnym czy juz po wniosku o założenie KW nie wpłynął jakiś inny wniosek o obciążenie nieruchomości.. Dlatego nie uruchamiają kredytu :roll: Podobnie zreszta nie można sprzedać takiej nieruchomości (co mnie spotkało).

Cierpliwości życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser jeszcze nie wiem czy sie podejmę - najpierw zbierzmy szybko informację kto by co chciał. Może się okazać, że każdy będzie chciał cos innego (na przykład w moim przypadku IDMAR nie wchodzi w grę) i wtedy klopsik.

Ustalmy jedno miejsce negocjacji i wtedy może się udac.

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie czy już ktos z Was rozglądał sie za kominkami? bo ja szukałam i nic

 

co do grzejników ja juz zamówiłam razem z piecem BUDERUSA( produkcja w Niemczech)

 

dla przykładu jak będziecie porównywac ceny to u mnie tak:

22/600/600 -341 brutto

22/600/800- 384 brutto

22/600/1800- 702 brutto

 

Zastanawiałam sie na początku nad Korado, ale hydraulik odradził, wybierałam miedzy Kermi (Niemcy) a Buderusem.

Padło na Buderusa żeby był komplet z piecem :lol:

 

Moje ceny na stelrada:

22/900/600 - 377,77 zł

22/400/1000 - 353,62 zł

22/400/1200 - 404,62 zł

22/600/1000 - 372,41 zł

22/600/800 - 326,78 zł

11/600/600 - 204,65 zł

11/400/10000 - 236,86 zł ceny oczywiście brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię lekką zmianę tematu, ale zna ktoś kogoś w 4 wydziale wrocławskich ksiąg wieczystych na komandorskiej? Od 6 miesięcy czekam na założenie księgi, bank odwleka uruchomienie kredytu i powoli nie wiem jak z nimi rozmawiać :(

 

A czy bank nie mógł zaproponować ubezpieczenia do czasu wpisu hipoteki, wiele banków tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym chórem odradzają za to markety budowlane. Rury z miedzi mają cieńsze ścianki, kaloryfery też z cieńszej blachy robione. Ciekawe czy to wszystko prawda, bo sprawdzić kaloryfer to raczej się nie da.

 

Wydaje mi się, że najczęściej ci fachowcy mijają się z prawdą, bo wątpię by producent celowo uruchamiał produkcję gorszej jakości wyrobów dla marketów (nie opłacałoby się i psuł by sobie markę).

 

Inna sprawa jest gdy np. coś nie spełnia norm jakościowych i trafia do marketów jako 2 gatunek.

 

Dobre ceny w marketach to najczęściej "efekt skali" tzn. markety kupują grupowo duże ilości w lepszych cenach (podobnie jak grupy z naszego forum) :wink:

 

jezeli chodzi o dobre ceny to produkty glowne sa zazwyczaj na granicy oplacalnosci marketow (a nawet czasami ponizej) ale za to duzo drozsze sa np. elementy zlaczne, montazowe, kleje, farby, narzedzia...

 

Potwierdzam - np. wkręty w Mrówce są bardzo drogie - wychodzi po 40 zł/kg, tymczasem 2 km dalej w sklepie metalowym w Jelczu na ul. Wiśniowej po 12 zł/kg.

 

Co do farb to na razie najtaniej Jedynkę emulsyjną do ścian widziałem po 29,14 zł/10 L w Castoramie, więc to chyba dobra cena - a może wiecie, gdzie jest tańsza :wink:

Mają tam też promocję na Nobiles kolorową lateksową - 59,74 za 5 L (w Mrówce jest droższa).

 

Za chwilę założę nowy wątek pod tytułem: Okolice Wrocławia - najlepsze ceny.

Proponuję tam podawać ceny na interesujące nas materiały z informacjami gdzie były najtaniej - dzięki temu będziemy wiedzieli gdzie co kupować bez każdorazowego pytania na forum lub szukania.

Poza tym czasem zapomina się kontakty i nazwy firm - np. nie pamiętam namiarów na firmę od Veluxów z Krakowskiej.

 

Co do grupy grzejnikowej to ktoś z zainteresowanych musiałby wziąść na siebie trud jej zorganizowania - ja nie mogę, bo mam sporo delegacji, a wiadomo, że negocjować trzeba "na żywo".

 

Firma od Veluxów na Krakowskiej to pewnie ZG - Zbigniew Gawęcki - ZG to na 100 % nazwisko tak na 50 % jakby co poszukam u siebie w fakturach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w momencie wykanczania dachu (dachowka, obrobki) mieliscie juz w pelni wykonczone kominy? Chodzi mi tu np. o oblozenie klinkierem.

Nasz wykonawca - murarka nie podejmie sie tego przed zakonczeniem prac dekarskich. Zastanawiam sie czy mozna dobrze uszczelnic dach przy kominach jesli te nie maja jeszcze finalnego rozmiaru.

 

pozdrowka!

 

ja nie miałem, tak naprawdę w trakcie robienia dachu dopiero co kończyłem go murować ;) i jak dekarze skończyli swoją robotę to uszczelnili obróbką blacharską i "zapaciali" jakąś czarną "mazią" i jest szczelne :) tzn nie cieknie a już kilka ulew było. Jak otynkuje komin to trzeba założyć jeszcze jedną obróbkę :)

 

Choć u nas komin będzie tylko tynkowany, ale wiem że w przypadku klinkieru sprawa się komplikuje, szczególnie gdy ktoś chce obmurować go cegłami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy bank nie mógł zaproponować ubezpieczenia do czasu wpisu hipoteki, wiele banków tak robi.

 

Na początku jak składałem wniosek tak mówili, jak już dostaliśmy decyzje kredytową, to warunkiem jest księga. Jakby to odemnie zależało, a w KW mają czas na startowanie w prywatnych przetargach, a na swoje obowiązki nie :evil:

Umówiłem się w sądzie na tzw rozmowę interwencyjną, nie wiem czy to pomoże. W przeciwnym razie zawalę budowę, stan zerowy ciągniemy z własnych środków. Za chwilę skończą się, kredytu nie będzie, ekipa wypnie się i żegnaj domku w tym roku... :cry:

 

Rozmawiałam kiedyś z jakimś doradca kredytowym w identycznej sprawie... Twierdził, że bank nie widząc świeżego wypisu z KW nie może być do końca pewnym czy juz po wniosku o założenie KW nie wpłynął jakiś inny wniosek o obciążenie nieruchomości.. Dlatego nie uruchamiają kredytu :roll: Podobnie zreszta nie można sprzedać takiej nieruchomości (co mnie spotkało).

Cierpliwości życzę

 

Cierpliwość się powoli kończy. Już w lutym pisałem prośbę o przyspieszenie założenia KW i efekt jak widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser jeszcze nie wiem czy sie podejmę - najpierw zbierzmy szybko informację kto by co chciał. Może się okazać, że każdy będzie chciał cos innego (na przykład w moim przypadku IDMAR nie wchodzi w grę) i wtedy klopsik.

Ustalmy jedno miejsce negocjacji i wtedy może się udac.

pozdrówka

 

Hmm a może najpierw porozmawiamy o tym jakie grzejniki warto kupić i dlaczego.

Podpytajmy swoich fachowców i podzielmy się opiniami.

 

Mnie do Idmara przekonuje to, że ma tzw. kierownice dzięki którym ciepło pod wpływem konwekcji będzie samoistnie rozchodzić się w różnych kierunkach, a nie tylko pionowo w górę jak w tradycyjnych.

Do tego są aluminiowe i mają małą pojemność wodną co pozwoli na dynamiczne sterowanie całym układem.

Jeśli chodzi o wygląd to te zaokrąglone już mi się podobają - płaskie są brzydsze.

Cenowo też są atrakcyjne - około 30 zł / żeberko o mocy 186 W (8x60 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...