Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ok..

1. parapety wybieramy drewniane.. Robiliscie gdzies we Wro/okolicy?

 

2. szukam bramy garazowej uchylnej z transportem w kolorze mahoniu - z szybkim terminem

 

3. moze ma ktos odstapic/odsprzedac drzwi tymczasowe?

 

4. dalej poszukuje kabel 4x4 albo 5x4 - mam juz czesc wiec poszukuje okolo40-50 metrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok..

1. parapety wybieramy drewniane.. Robiliscie gdzies we Wro/okolicy?

 

2. szukam bramy garazowej segmentowej z transportem w kolorze mahoniu - z szybkim terminem

 

3. moze ma ktos odstapic/odsprzedac drzwi tymczasowe?

 

4. dalej poszukuje kabel 4x4 albo 5x4 - mam juz czesc wiec poszukuje okolo40-50 metrow.

 

ad.1. tak ok 90zł/mb

ad.2.tak. notmstal mahon (piekny) Bingo na Sołtysowicach-czas oczekiwania ok. 4 tyg.

ad.3 chwilowo nie

ad.4. nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor,

 

Potrzebuje na gwalt (w nadchodzacym tygodniu) kogos, kto mi oblozy kominy klinkierem.

 

I jeszcze jakiegos projektanta wnetrz, bo tesc mi zadeklarowal pomoc w zrobieniu instalacji, ale musze wczesniej wiedziec gdzie pstryczki, a to zalezy od wnetrz, o ktorych pojecia bledego na razie nie mamy ;)

 

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser a Ty bys sie nie podjął negocjowania?:)

 

Samo negocjowanie w konkretnym sklepie lub 2-3 mogę przeprowadzić, ale o resztę tzn. zebranie chętnych oraz kto co, ile i na kiedy potrzebuje proszę Ciebie :)

 

Dasz radę ?

:wink:

 

PS podpytaj jeśli możesz swojego instalatora co sądzi o grzejnikach aluminiowych Idmar (lub podobnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie ile kosztuje montaż parapetów z kształtek klinkierowych ?

 

Moi fachowcy chcą 50 zł/mb - to dużo czy mało ?

Trochę dużo,u mnie krzyczą 40 zł łącznie z wewnętrznymi.

 

Obie strony z kształtek klinkierowych czy też inne np. PCV, drewniane itp. ?

 

Jak ich pomęczyłem obniżyli cenę do 40 zł/m (podobno 25-30 biorą za pcv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser a Ty bys sie nie podjął negocjowania?:)

 

Samo negocjowanie w konkretnym sklepie lub 2-3 mogę przeprowadzić, ale o resztę tzn. zebranie chętnych oraz kto co, ile i na kiedy potrzebuje proszę Ciebie :)

 

Dasz radę ?

:wink:

 

PS podpytaj jeśli możesz swojego instalatora co sądzi o grzejnikach aluminiowych Idmar (lub podobnych).

 

Myślę, że jednak nie dam rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos bral z Was pod uwage parapety z Helopalu?? jakie koszty tego wychodza? I jak to się ma do innych materiałó pod względem właściwości?

 

jakie inne parapety polecacie>?

Hej

Ja mysłałem o tych parapetach. O ile pamiętam to taki wzór: http://www.helopal.com.pl/probka.php?id=17&back=stojakhe.php pod okna w złotym dębie.

Dodatkowo w międzyczasie się dowiedziałem, że mogą mi w nim fabrycznie naciąć odpowiednie rowki, gdyż potrzebuję w parapecie schować przewody od kontraktonów z okna.

Cennik gdzieś miałem - pewnie leży w stercie materiałów i broszur. Nie wychodziło to bardzo drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię lekką zmianę tematu, ale zna ktoś kogoś w 4 wydziale wrocławskich ksiąg wieczystych na komandorskiej? Od 6 miesięcy czekam na założenie księgi, bank odwleka uruchomienie kredytu i powoli nie wiem jak z nimi rozmawiać :(

 

A czy bank nie mógł zaproponować ubezpieczenia do czasu wpisu hipoteki, wiele banków tak robi.

Dokładnie. U mnie tak było. Pieniądze dawno były na koncie zanim przyniosłem im wypis z KW. Całe szczęście, że podpadam pod Oławę, to za długo czekać nie musiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie we Wro duzy wybor parapetow z roznych materialow??

najlepiej to musze podjechac i zobaczyc na oczy jak to wyglada z bliska.. dotknac, itp.. A wiec gdzie>???

Ja parapety oglądałem w dwóch miejscach:

- przedstawicielstwo Empolu na Gorlickiej (psie pole)

- na armii krajowej - Sorex (http://www.sorex.pl/)

 

W każdy z tych miejsc mieli kilka rodzajów parapetów - Sorex miał ich więcej:

- drewno

- konglomerat

- granit

- blacha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. U mnie tak było. Pieniądze dawno były na koncie zanim przyniosłem im wypis z KW. Całe szczęście, że podpadam pod Oławę, to za długo czekać nie musiałem.

 

To nie takie proste. Nasza działka była wcześniej częścią dużej która została podzielona na kilka. Wcześniej była na kogoś wpisana dożywotnia użyteczność, która w akcie notarialnym została zniesiona. Obecnie bank wykręca się jak może, że chce nową KW - zresztą dobrze opisała to agagaj. W razie czego będę rozmawiał o dodatkowym ubezpieczeniu lub kredycie pomostowym, ale to skrajny przypadek i niezbyt korzystny finansowo.

Cała nadzieja w jutrzejszej rozmowie z Panią Sędzią, mam cichą nadzieję że nie trafię na "twardy mur" i będzie po problemie :)

 

W tej chwili nasze miśki zalewają ławy, 17m3 B20 śmiga w dół. Ile czekaliście z murowaniem zera? Na forum i w innych miejscach terminy od 3 dni do 3 tygodni, średnia około 10 - wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z grupy niespodziewanych - napadła mnie ekipa od tynków i umówiłem się na lipiec na tynkowanie - klasyczne tynki cementowo wapienne nakładane maszynowo.

 

I pytanie jaką mieszankę wybieraliście - mieszany piach z cementem i wapnem czy gotową w workach.

 

No i gdzie kupowaliście w dobrych cenach mieszankę i wszystkie akcesoria do tynków (listwy narożniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z grupy niespodziewanych - napadła mnie ekipa od tynków i umówiłem się na lipiec na tynkowanie - klasyczne tynki cementowo wapienne nakładane maszynowo.

 

I pytanie jaką mieszankę wybieraliście - mieszany piach z cementem i wapnem czy gotową w workach.

 

No i gdzie kupowaliście w dobrych cenach mieszankę i wszystkie akcesoria do tynków (listwy narożniki)

 

A ile Grzesiu potrzebujesz tego wapna bo może mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia

:wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było a tu tyle się wydarzyło.

 

Tym, którzy w poczuciu własnego szczęścia się zaobrączkowali życzę wszystkiego najlepszego na drodze budowania rodzinnego gniazda.

Tym, którzy juz w tym szczęściu tkwią i obchodzą n-tą rocznicę też życzę wszystkiego najlepszego.

Tort dla Joli - super. Aniu - kilka dni temu truskawki na bitej śmietanie, teraz taaaaaki tort. Może Ty naprawdę nad zmianą fachu się zastanów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem czy potrzebuję wapno - do tej pory chciałem kupić osobno piach, cement, i wapno. Ale jak przeliczyłem to porównywalnie wyjdzie mi gotowa mieszanka :o nie wiem jakim cudem

A z ciekawości jak liczysz zużycie materiału? Tynki daleko przed nami, więc jeszcze o tym nie myślę:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...