Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Cześć wszystkim!

Pozdrawiamy całą Grupę Wrocławską i mamy nadzieję, że nie jest za późno żeby dołączyć do waszego szczęśliwego grona. Do grona budujących dołączyliśmy w sierpniu 2002 r. kiedy to stanęły fundamenty naszego domku APS 99 na Kiełczowskich polach.

Na wiosnę ruszamy "z kopyta". Czy wie ktoś z was może ile jeszcze potrwa ta zima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima - ja stawiam na koniec kwietnia.

W ciągu ostatnich paru lat tak było - w okolicach przełomu kwietnia i maja zrzucaliśmy kurtki puchowe i zakładaliśmy t-shirty.

Wiosny nie będzie. :(

Ponieważ przepowiadanie pogody mam w genach (góralskich) możecie mi zaufać - pogoda zrobi się po świętach wielkanocnych. :(

Hej!!

 

Ja to chyba się nie doczekam na to żeby móc zbudować - pozwolenie najwcześniej w maju, czerwcu lipcu.

Działka nie może być jeszcze nawet wytyczona, bo wszyscy swięci się jeszcze nie wypowiedzieli ze nie ma przeciwwskazań - archeolodzy, zabytki, energetyka, drogi etc.

Potem warunki, potem wytyczanie domku, potem znowu czekanie ... Zwariować można od tego czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVo,

a ta parapetówa to tylko dla wybranych, a czas i miejsce podane na pisemnym zaproszeniu :roll:

Bo jak nie..., to daj znać...

Pozdrowienia z zaśnieżonego parku...

 

tak dla wybranych...wyobraź sobie że zostałeś wybrany :wink:

a pisemne zaproszenie owszem będzie - jak sobie wydrukujesz czas i miejsce które podam :wink: :lol:

pozdrowienia z zasnieżonej Ligoty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przepowiednie dotyczące pogody. Jedne nam się podobają innych nie przyjmujemy do wiadomości...

My też mamy dosyć czekania. Żeby chociaż już mury stanęły to by można było wyobrazić sobie resztę... Na razie kupujemy materiały z jednoczesnym składowaniem w hurtowni. Czy mieliście jakieś niedobre doświadczenia z takim płaceniem za materiały przed obiorem dostawy?

A może możecie nam polecić jakiś solidnych dostawców z dobrymi cenami. Na razie kupiliśmy strop w Nova Gips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - od Ciebie był chyba pytanie o mieszkanie komunalne we Wrocku? ja wykupiłam właśnie za 20% , jest to norma. I, umówmy się, to na prawdę mało!!!!

Pozdrawiam Wrocławian! Z dobrych wiadomości to właśnie podprowadzili nam gaz pod dom. Teraz będę szukać dla nas pieca.........!

No i (to do tych co u nas byli swego czasu..) mamy parę elementów kamiennych za domem w tym piekny mur z granitowych bloczków. To wszystko dzięki bliskości Strzegomia.

Będę też robić w domciu kominek - może o coś Was (kominkowcy) będę podpytywać......

 

Pozdrawiam ciepło (i wypatruję wiosny:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie dobrze ludzie....Szukam:

1. dobrej,

2. godnej zaufania,

3. uczciwej,

4. fachowej,

5. TANIEJ

ekipy budowlanej z okolic Jeleniej..... plizzzzz..... Bo tracę nadzieję.....

 

Dobra... ograniczam moje wymagania do dwóch punktów, niechaj będzie

1. dobra i

2. tania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dawno mnie tu nie było, wcieło mnie kompletnie.

Ostatnie tygodnie spędziłem na lataniu po hurtowniach, dogadywaniu cen itp. Jak wiecie my mamy stan - grunt, właśnie wyjechał ode mnie geolog i trochę mnie zmartwił, że co prawda woda jest głęboko ale grunt słabo przepuszczalny i kłopoty z oczyszczalnią...

 

Odgrażałem się, że będę jeżdził po budowach ale wolałem zacząć walkę o ceny z dostawcami i mam już sporo cennych informacji.

 

Mój wybór na dzisiaj to SILIKATY i wełna. strop użytkowy drewniany. dachówka Rupp, Wiekor, Nelskamp lub beton Nelskamp.

 

Szkoda, że Bartt zniknął, mam nadzieję, że szybko wróci. Jeżeli ktoś z Was szykuje się do większych zakupów to proponuję połączyć sily negocjacji.

 

No i oczywiście wracam pilnie do tematu: kierownik budowy, sensowne ekipy...

 

I jeszcze jedno... nie mam i nie będę miał gazu a więc chuba przeprosiłem się z piecami stałopalnymi. Interesują mnie pelety. Jeśli to nie wypali (za drogi piec... to pewnie ekogroszek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie kupujemy materiały z jednoczesnym składowaniem w hurtowni. Czy mieliście jakieś niedobre doświadczenia z takim płaceniem za materiały przed obiorem dostawy?

A może możecie nam polecić jakiś solidnych dostawców z dobrymi cenami. Na razie kupiliśmy strop w Nova Gips.

 

poszukajcie w głównym wątku tematu "Gdzie kupowac we Wrocławiu" jest tam sporo o hurtowniach na terenia wrocławia. Powinno Wam to choć troszke pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Odgrażałem się, że będę jeżdził po budowach ale wolałem zacząć walkę o ceny z dostawcami i mam już sporo cennych informacji.

 

Sorki Dachowiec, że nie wyszło w tą niedzielę, masz pecha. Byłem w domku przez cały tydzień (taki urlopik) a własnie w niedziele zaplanowałem wyjazd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...