Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Spodziewałem się B20, było miło :) Przy mnie Sędzia wypisała notatkę ponaglającą, zgodnie z nią KW będzie w max 7 dni :D Oby tylko nie było jakichś błędów do poprawiania i jesteśmy na prostej budowlanej ;)

 

Łapy mnie bolą, ale widzisz?? POMOGŁO! :wink:

 

Gratuluję!!!

 

Nam już podbito Pozwolenie na budowę (13 czerwca w piatek :) ). Długo sie nie cieszyliśmy szybkim rozpoczęciem budowy..

Może teraz Wy potrzymacie za nas kciuki...

Mamy działkę kupioną niecały rok temu na współwłasność ze znajomym. Przed jej kupnem wszyscy sie zapieraliśmy, ze w razie potrzeby któraś ze stron będzie mogła załatwiś pod ta działkę kredycik hipoteczny. Jako że współwłaściciel potraktował działkę jako lokatę kapitału - nic na niej nie robi. My przeciwnie - planujemy ruszyć z kopyta z budową.

Sęk w tym, że znajomy teraz ZASTANAWIA SIĘ, czy wyrazić zgodę na obciązenie nieruchomości wpisem do KW na rzecz banku. Teraz nam to mówi?!?!

Znacie jakiś sposób na przekonanie gościa :wink: :roll: :D :lol:

 

Nigdy już żadnej współwłasności!!! :evil:

Czego sobie i Wam życzę

 

Może ktoś zna tryb podziału w takiej sytuacji??

Geodeta i notariusz?? Czy nie będzie tak łatwo?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Agagaj, my kupowaliśmy działkę, jako współwłasność. Wprawdzie z rodzicami, ale tuż przed budową znieśliśmy współwłasność. Tak, żeby na przyszłość była klarowna sytuacja. Radzę zadzwonić do notariusza i zapytać o zniesienie wspłwłaśności. W naszym przypadku była to jedna wizyta u notariusza i koszt (opłaty notarialne) nie pamiętam dokładnie, ale chyba jakoś tak 1400zł (z podziałem na dwie strony). Generalnie czysta formalność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam już podbito Pozwolenie na budowę (13 czerwca w piatek :) ). Długo sie nie cieszyliśmy szybkim rozpoczęciem budowy..

Może teraz Wy potrzymacie za nas kciuki...

 

Będziemy!

 

Mamy działkę kupioną niecały rok temu na współwłasność ze znajomym. Przed jej kupnem wszyscy sie zapieraliśmy, ze w razie potrzeby któraś ze stron będzie mogła załatwiś pod ta działkę kredycik hipoteczny.

 

Jaskółki/spółki, te tematy :roll: Generalnie zawsze unikam takich sytuacji ze znajomymi i chyba przede wszystkim z rodziną... Czasami jest fajnie, ale jeszcze częściej słychać o podobnych problemach.

 

Znacie jakiś sposób na przekonanie gościa :wink: :roll: :D :lol:

 

Miód i mrowisko?

 

Może ktoś zna tryb podziału w takiej sytuacji??

Geodeta i notariusz?? Czy nie będzie tak łatwo?...

 

Mimo wszystko spróbuj się z nimi dogadać lub od razu znieść współwłasność jak radzi Jola z Melisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kochani:)

 

Kilka telefonów i tak jak się spodziewałam - masakra...

Zniesienie współwłasności dopiero po podziale geodezyjnym na 2 części 14 arowej działki (inaczej gościu musiałby nam oddać swoje 100 kpln za darmo, a nie ma takiego zamiaru :) ). Problem w tym, że to jedynie pół roku trwa (z doswiadczenia). Do tego jeszcze 3 miesiące zakładania nowych ksiąg wieczystych w Oławie.. Prawie rok :roll:

 

Postawię raczej na miód i mrowisko :lol:

 

Co do spółek - jaskółek.... Byliśmy tak napaleni na działkę, że &(*&%$#@@@@

Wszystkie media (włącznie z c.o. miejskim), superspokojna część centrum miejscowości i tak sie nam tam spodobało... Szczególnie, że szukaliśmy działki przez około 8 miesięcy i cena w tym czasie poszła sporo do góry...

A sprzedający chciał sprzedać 14 arów i ani milimetra mniej... W dodatku tylko jedna działkę, żeby nie płacić Vatu... Nie stać nas było na 14 arów za 210 tysiaków :-?

I leżymy i kwiczymy :lol: A trzeba sie było bardziej postawić małżonkowi sznownemu, tupnąć nóżką i kredytem sie poratować na całe 14 arów....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak spróbowac - zawrzeć u notariusza umowe o podziale współwłasności ale taką jakby przedwstępna, która powie, ze po podziale hipoteka będzie tylko na waszej działce, potem ustanowić hipotekę a potem niech się współwłasnoś toczy i z półroku. Tzba może omówić to z notariuszem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak spróbowac - zawrzeć u notariusza umowe o podziale współwłasności ale taką jakby przedwstępna, która powie, ze po podziale hipoteka będzie tylko na waszej działce, potem ustanowić hipotekę a potem niech się współwłasnoś toczy i z półroku. Tzba może omówić to z notariuszem

 

a omawiaj... Żaden bank nie ustanowi hipoteki zanim nie otrzyma aktualnej i czystej księgi wieczystej. Akt notarialny nie jest dla banku żadnym wiążącym dokumentem, chyba że budowa z własnych środków wtedy masz rację i może się udać. Niestety smutna prawda, męczę ten temat od wielu tygodni z bankiem i z KW - odpukać już końcówki.

 

agagaj - Nieciekawie, dojdą do tego nowe projekty przyłączy, zmiana pozwolenia na budowę - nie znam na tyle przepisów, ale być może wszystko od nowa. Lepiej kup miód... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieciekawie, dojdą do tego nowe projekty przyłączy, zmiana pozwolenia na budowę - nie znam na tyle przepisów, ale być może wszystko od nowa. Lepiej kup miód... :)

 

Nie martw się, że nie znasz przepisów, są tacy, którzy wiedzą jeszcze mniej - babka ze Starostwa tak sie jąkała z niewiedzy swojej (uznam, że nie z głupoty :wink: ), ze nie udzieliła mi żadnej jednoznacznej odpowiedzi co z moim PnB po podziale geodezyjnym...

 

Już lece, lece po ten miód :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, my kupowaliśmy razem dwie działki na współwłasność, więc ze zniesieniem współwłasności nie było problemów. Nota bene agagaj, bedziemy sąsiadkami. Budujemy sie w Radwanicach. Nas też bardzo podjarały wszystkie media w działce łącznie z gazem i kanalizą. I teraz widzę, jakie to ważne jak nie trzeba ryć szamba i wkopywać butli z gazem. Pozdrawiam i trzymam kciuki, żeby sie udało. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nota bene agagaj, bedziemy sąsiadkami.

 

Wiem, wiem :lol:

Od dawna już śledzę forum... :wink: Jeszcze za czasów, gdy większość miała opis miejscowości, gdzie się buduje 8)

 

Nas też bardzo podjarały wszystkie media w działce łącznie z gazem i kanalizą. I teraz widzę, jakie to ważne jak nie trzeba ryć szamba i wkopywać butli z gazem.

 

Jak czytam o dylematach forumowiczów, jakie ogrzewanie, jakie szambo czy oczyszczalnia - też wiem, że jestem pod tym względem szczęściarą... Sam fakt, że są media i jeszcze minimalne odległości od budynku.. A niektórzy ładują grube tysiaki w podłączenie mediów :roll:

 

Pozdrawiam somsiadke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agagaj A w planie zagospodarowania mozesz budowac sie na 7 arach?

My teraz jestesmy przed koncem dzielenia dzialki i trwa to 3 miesiace.

 

Działka ma w planie zapis: nowo wydzielana działka nie mniej niż 420 m2 budynek jednorodzinny, 350 m2 - bliźniak itd, także tutaj akurat spoko.

Zanim ją kupiliśmy - geodeta zaczął dzielić pod koniec marca - akt notarialny zaraz o po uprawomocnieniu podziału, w połowie sierpnia. Czyli przesadziłam z tym pół roku - 5 miesięcy było :lol: A bo to pani w gminie zapomniała, a bo zmarła cioteczna siostra wójka pani z gminy, a bo leżało na innym biurku, a pani nie wiedziała :x

I jeszcze KW. Jak macie Sąd wieczystoksięgowy w Oławie to pół biedy, bo 3 miesiące potrzebują na założenie KW. We Wrocku trwa to 8 do 10 miesięcy (patrz TMK)

 

Powodzenia więc życzę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o dylematach forumowiczów, jakie ogrzewanie, jakie szambo czy oczyszczalnia - też wiem, że jestem pod tym względem szczęściarą... Sam fakt, że są media i jeszcze minimalne odległości od budynku.. A niektórzy ładują grube tysiaki w podłączenie mediów :roll:

Z tymi mediami to i tak jest różnie... my niby wszystko mamy pod ręką, woda pociągnięta do działki sąsiada, wydawać by się mogło że tyci tyci brakuje, a tu zonk, w warunkach od wodociągów jest rozbudowa sieci (zaledwie o 30 metrów), z przeniesieniem hydrantu (podziemnego)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi mediami to i tak jest różnie... my niby wszystko mamy pod ręką, woda pociągnięta do działki sąsiada, wydawać by się mogło że tyci tyci brakuje, a tu zonk, w warunkach od wodociągów jest rozbudowa sieci (zaledwie o 30 metrów), z przeniesieniem hydrantu (podziemnego)...

 

To fakt... Nam sie jednak udało z mediami. Wszystko cacy.

Na (wątpliwe) pocieszenie z wątku domy z bali - że zawsze może być gorzej niz jest teraz....

 

Tylko ze kurcze z wodą żeśmy się pięknie władowali. Niby rura w drodze tylko się przyłączyć, warunki przyłączenia wydane już dawno, w projekcie ładnie przyłączenie narysowane do tej rury w drodze wszystko pięknie. Chcemy kopać a tu się okazało że się projektant pomylił i to nie do tej rury mamy się przyłączać. Bo ta w drodze to jest fi 40 a my mamy pozwolenie na przyłączenie do fi 100 oddalonej o 150 metrów od nas!

Gdybyśmy się do tej włączyli to byśmy mieli mega słabe ciśnienie bo do niej i tak za dużo domów podłączyli. Do tego w drodze jest już taka plątanina kabli ze drugiej rury do nas nie da się pociągnąć nawet naookoło innymi drogami bo tam wszędzie brakuje na nią miejsca. No i jedyne co nam pozostało to sfinansować wymianę tej rury 40 na większą 100 na odcinku 150 metrów. Jedyne 11 200 zł.

 

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi mediami to i tak jest różnie... my niby wszystko mamy pod ręką, woda pociągnięta do działki sąsiada, wydawać by się mogło że tyci tyci brakuje, a tu zonk, w warunkach od wodociągów jest rozbudowa sieci (zaledwie o 30 metrów), z przeniesieniem hydrantu (podziemnego)...

Wbrew pozorom ten hydrant na końcu instalacji może być bardzo użyteczny. Nie dalej jak we wtorek rozmawiałem z moim hydraulikiem szalejącym u mnie i on właśnie poruszył kwestię istnienia hydrantu na końcu nitki wodociągu. Jeżeli go nie ma, to wszelki syf zbierający się w rurach wylatuje u Ciebie jako ostatnim elemencie instalacji. Gdy hydrant stoi na końcu, to ten syf leci tam i można spokojnie przepłukać całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, zaglądam tutaj od dłuższego czasu, ale dopiero teraz się zarejestrowałem. Potrzebuję namiarów na kierownika budowy. CZas leci, nie mogę nikogo znaleźć, może nie wiem gdzie szukać. Ci co znalazłem za pośrednictwem netu - nie mają czasu.

Każdy z Was ma kierownika budowy, bardzo proszę o jakieś kontakty.

Zbliża się wyznaczony termin budowy (mam podpisaną już umowę) a nadal nie mam kierownika. Budowa jest na południe od Wrocławia - okolice Sobótki.

Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowlańców.

Podzielcie się informacjami na temat Waszych schodów. Potrzebuję w niedługim czasie wybrać i zamówić coś. Schody drewniane samonośne pełne, bo pod nimi ma się kibelek schować.

Na razie miałem u siebie chłopaka z Rintal'a na pomiarze. Cenowo wyszło 13-16 tyś.

Może możecie polecić jakąś sprawdzoną przez Was firmę od schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...