Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Zacząłem pierwszą w życiu budowę i oczywiście problemów cała masa :). Większość materiałów załatwia mi wykonawca ale marżę ma sporą. Dlatego chciałem coś samemu znaleźć, no i szukam betonu komórkowego na klej ale średnio mi idzie, może ktoś z Was da mi namiar na konkretne źródło, bloczki 24cm, najlepiej na pióro-wpust. Gdzie tanio i szybko?

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

Zacząłem pierwszą w życiu budowę i oczywiście problemów cała masa :). Większość materiałów załatwia mi wykonawca ale marżę ma sporą. Dlatego chciałem coś samemu znaleźć, no i szukam betonu komórkowego na klej ale średnio mi idzie, może ktoś z Was da mi namiar na konkretne źródło, bloczki 24cm, najlepiej na pióro-wpust. Gdzie tanio i szybko?

Pozdrawiam

Kamil

Konkretne namiary chociażby na allegro:

- http://www.allegro.pl/item384904279_beton_komorkowy_24_wroclaw_okazja_.html

- http://www.allegro.pl/item378037155_beton_komorkowy_bialy_24x24x59_dostawa_gratis_.html

- http://www.allegro.pl/item380024725_beton_komorkowy_24_h_h.html

 

do wyboru do koloru.

 

Jeżeli chcesz zacząć bawić się w załatwianie materiałów, musisz polubić wizyty w lokalnych hurtowniach budowlanych, pogodzić się z telefonem, etc. Ogólnie slalom po okolicy.

 

Ewentualnie Suspenser ostatnio założył odpowiedni wątek z najlepszymi cenami w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieciekawie, dojdą do tego nowe projekty przyłączy, zmiana pozwolenia na budowę - nie znam na tyle przepisów, ale być może wszystko od nowa. Lepiej kup miód... :)

 

Sory, za ja ciągle o tym samym, ale się może komuś przydać :wink:

Na świeżo po rozmowie z geodetą.. Można dzielić już teraz z wydanym tylko pozwoleniem na budowę. Nie ma tu sytuacji takiego rodzaju, że po podziale nie mogłyby być zachowane odległości wobec sąsiednich działek itp., więc zasadniczo z naszym PnB nic sie nie moze dziać.

4 miechy w plecy, notariusz i 2 działki już bez współwłasności. 3 miechy na KW i dalej leżymy i kwiczymy.

 

A miodek słodziutki :lol:

 

P.S. Ile płaciliście za podział geodezyjny działki na 2 części, bo mi całkiem niedrogi geodeta powiedział 2 tysiaki (niecały rok temu zrobił to za 1500)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po długiej nieobecnosci ale mamy takie urwanie głowy że nie mam czasu nawet zasiąść spokojnie do kompa i poczytać zaleglości na forum ale mam wielką prośbe

czy mógły mi ktoś podpowiedziec gdzie we wrocku znajde tuby szalunkowe o szer 350 i wysokiści 4 metry

Plisssssssssss pomóżcie bo to strasznie pilne

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowlańców.

Podzielcie się informacjami na temat Waszych schodów. Potrzebuję w niedługim czasie wybrać i zamówić coś. Schody drewniane samonośne pełne, bo pod nimi ma się kibelek schować.

Na razie miałem u siebie chłopaka z Rintal'a na pomiarze. Cenowo wyszło 13-16 tyś.

Może możecie polecić jakąś sprawdzoną przez Was firmę od schodów.

Trociu, my przymierzamy się do schodów z Dobroszyc koło Oleśnicy. U nas schody dwuzabiegowe 17 stopni z barierka na antresoli 11 tyś w buku i 12 w jesionie. Moim zdaniem dużo ładniejsze od Rintala, choć to kwestia gustu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a omawiaj... Żaden bank nie ustanowi hipoteki zanim nie otrzyma aktualnej i czystej księgi wieczystej. Akt notarialny nie jest dla banku żadnym wiążącym dokumentem, chyba że budowa z własnych środków wtedy masz rację i może się udać. Niestety smutna prawda, męczę ten temat od wielu tygodni z bankiem i z KW - odpukać już końcówki.

 

 

jako bankowiec ośmielam sie nie zgodzić..... wszystko zalezy od banku i dobrej woli pracujacej tam pani...... oraz jej szefa....

 

akt notarialny jest jak najbardziej wiążącym dokumentem dla banku a czasami aż za bardzo wiążącym, poza tym kredyty uruchamia sie nawet za okazaniem umowy przedwstęnej niekoniecznie w formie aktu noatarialnego (patrz mieszkania budowane przez deweloperow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako bankowiec ośmielam sie nie zgodzić..... wszystko zalezy od banku i dobrej woli pracujacej tam pani...... oraz jej szefa....

 

Rozmawiałem z mbankiem, millennium, ing, ge i pośrednikami m.in. open finance i wszyscy się zarzekali, że wniosek oczywiście mogą rozpatrzeć, ale umowa po dostarczeniu czystej KW. Podaj proszę w którym banku nie jest to konieczne. Mam nadzieję że swoją KW otrzymam po weekendzie, ale nadmiar wiedzy nie zaszkodzi - oby się nie przydała :)

 

ps. w millennium od woli pani nic nie zależy, wnioski trafiają do warszawy i analitycy ustalają warunki. Przynajmniej taka jest oficjalna droga u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scur - dzięki serdeczne.

 

Slav - namiary na PW

 

Secam :Grzesiu - ja robiłam tynki cementowo-wapienne z Baumita, gotowa mieszanka wyszło jakieś 8-9zł na mkw i robocizna 18zł. Prawdę mówiąc po malowaniu wyglądają jak gładzie.

 

Ale gdybym teraz robiła tynki - to wzięłabym Baumita tynk wapienno-cementowy, on jest bialutki i drobniutki, naprawdę super, był o 30% droższy ale warto. Mniej na to przyjdzie farby, a wygląda od razu po nałożeniu jak gładź.

 

Kochani- szukam stolarza od drzwi. Kto robił drzwi u stolarza Suspensera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...