Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

co do wartości działki... żebyście się nie zdziwili jak od wartości działki odejmą wam zapłacony VAT - bo wartościa jest tylko wartość netto i jeszcze skorygują wg cen działek okolicznych. U nas np. przy robieniu oparatu okaząło się że działka jest mało co warta bo nie ma aktów notarialnych zawartych po cenach rynkowych (ludzie zawierają umowę np. na 50% wartości działki a resztę płaca pod stołem).

 

Tu akurat jestem spokojna.. Wiele działek zostało sprzedanych przez gościa, który miał ich bardzo dużo. Cena w ogłoszeniach to 200 zł+Vat. I nie sądzę, żeby zaniżali w kilkudziestu przypadkach ceny.. Może naiwna jestem :wink:

 

bankowi nic nie udowodnisz. Kredytu dadzą ci tyle na ile wyjdzie oparat szacunkowy i na ile pozwoli zdolność - na ile wyceni twój dom rzeczoznawca na podstawie sprzedanych domów w twojej okolicy. Jak nie ma sprzedanych domów z ostatniego czasu to jest duży problem, bo wyceni na podstawie cen np. sprzed roku!

 

Spróbuje udowodnić, że postawię 100 mkw użytkowej z poddaszem do późniejszej adaptacji za około 300 kpln, bo tyle chcę kredytu :roll:

Po wybudowaniu nieruchomość będzie warta sporo więcej. Do aktów notarialnych sama sie przyczyniłam, bo sprzedałam pół bliźniaka 90 mkw w trakcie generalnego remontu. Cena wyjściowa to 250 kpln, ale kupujący zrobili sobie licytację - w rezultacie wyszło 280 kpln :lol:

 

A taka mała uwaga dotycząca wyceny poszczególnych etapów budowy.. Należy zawyżać etapy początkowe, mocno! żeby potem nie stracić płynności jak się bank tydzień dwa opóźni z wypłatą, albo żeby móc zaliczkować kolejne materiały. U nas bank wypłacał kaskę po odbiorach inspektora i niestety bez własnych 'wolnych" 20 tys. mielibyśmy spore przestoje na budowie (okna, drzwi).

 

Tu wielkie, wielkie dzięki :wink: Szkoda, że na Waszych błędach...

Dlatego uwielbiam to forum... Bo tu są właśnie TACY LUDZIE :p

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Dzielimy sie wesolymi nowinami wiec pora na niewiesola rowniez.

Okradli nas, poszly deski podlogowe na deske czolowa, plyty osb, dwie podpory stalowe, ktore jeszcze pod stropem byly, jakies elementy do komina. Gdybym wieczor wczensiej nie przeniosl do sasiada reszty rzeczy - byloby tego na jakies 10k, tak - 3k.

To tak gwoli ostrzezenie, uwazajcie.

Przy okazji czy wie ktos gdzie mozna ubezpieczyc nieskonczony budynek bez odbiorow jako DOM, a wiec tym samym m. in. od kradziezy?

Nam chca ubezpieczyc przed odbiorami tylko jako budowe, tj. od pożaru i wichury.

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie...

ostatnio dostałem namiar na ekipę tynkarską p. Edwarda W. z okolic Wrocławia. Czy miał okazję wykonywać swoje usługi u któregoś z forumowiczów? Ekipa z polecenia , ale wolałbym się w miarę możliwości upewnić bo różnie to bywa teraz z tymi fachowcami. Będę wdzięczny za wszelkie opinie i uwagi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, mam gorącą prośbę, czy ktoś mógłby mi polecić rzeczoznawcę do wykonania operatu szacunkowego do celów zabezpieczenia kredytu.

 

W internecie jest wiele firm, ale lepiej wziąść kogoś z polecenia

 

 

Jestem na etapie stanu zerowego w Grodzisowie pod wrocławiem, projekt GRANAT z krajobrazów.

Dzięki za pomoc,

DAREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji czy wie ktos gdzie mozna ubezpieczyc nieskonczony budynek bez odbiorow jako DOM, a wiec tym samym m. in. od kradziezy?

Nam chca ubezpieczyc przed odbiorami tylko jako budowe, tj. od pożaru i wichury.

 

bardzo serdecznie Wam współczuję, my mamy już załozóny alarm jakby co

 

a takie ubezpeiczenie dali nam w Warcie, mamy mury wiadomo ale tez elementy wyposażenia typu grzejniki, piec itp. tylko trezba sie mocno dopytać bo oni dopiero szkolą agencje i np. nasza pani dzwoniłą do Warszawy się dowiadywać, bo od nas pierwsze usłyszała

 

 

"Specjalna ochrona w trakcie budowy

 

Ubezpieczenie WARTA Dom Komfort może chronić dom lub mieszkanie w trakcie budowy. W tym czasie wyłączona jest odpowiedzialność za ryzyka kradzieżowe chyba, że klient skorzysta z możliwości wykupienia ubezpieczenia wskazanych elementów.

 

Opcja ta zapewnia ochronę przed kradzieżą z włamaniem, rabunkiem i dewastacją w trakcie inwestycji:

 

- drzwi z futrynami i zamkami

- okien wraz ze szkleniem, zamknięciami i ościeżnicami

- przyłączy mediów

- grzejników

- elementów systemu alarmowego, piece, kominki, klimatyzatory

- wyposażenia łazienki

 

Z dniem uzyskania pozwolenia na użytkowanie zakres ochrony automatycznie rozszerza się o ryzyka kradzieżowe, a klient może rozszerzyć polisę o ubezpieczenie ruchomości domowych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Specjalna ochrona w trakcie budowy

 

Ubezpieczenie WARTA Dom Komfort może chronić dom lub mieszkanie w trakcie budowy. W tym czasie wyłączona jest odpowiedzialność za ryzyka kradzieżowe chyba, że klient skorzysta z możliwości wykupienia ubezpieczenia wskazanych elementów.

 

Opcja ta zapewnia ochronę przed kradzieżą z włamaniem, rabunkiem i dewastacją w trakcie inwestycji:

 

- drzwi z futrynami i zamkami

- okien wraz ze szkleniem, zamknięciami i ościeżnicami

- przyłączy mediów

- grzejników

- elementów systemu alarmowego, piece, kominki, klimatyzatory

- wyposażenia łazienki

 

Z dniem uzyskania pozwolenia na użytkowanie zakres ochrony automatycznie rozszerza się o ryzyka kradzieżowe, a klient może rozszerzyć polisę o ubezpieczenie ruchomości domowych."

Zuch, nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale jak dla mnie to troche kiepska opcja, bo chyba nie sposob na biezaco pisac aneksy do umowy i rozszerzac zakres o akurat przywieziony na budowe kociol, klimatyzator czy pompe ciepla.

Wyglada na to, ze najskuteczniej alarm. Powiedz, a masz ogrodzenie chociaz ze zwyklej siatki?

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie...

ostatnio dostałem namiar na ekipę tynkarską p. Edwarda W. z okolic Wrocławia. Czy miał okazję wykonywać swoje usługi u któregoś z forumowiczów? Ekipa z polecenia , ale wolałbym się w miarę możliwości upewnić bo różnie to bywa teraz z tymi fachowcami. Będę wdzięczny za wszelkie opinie i uwagi .

 

U mnie robił - ja bez zastrzeżeń jeszcze. Zobaczymy, co powie na to malarz i płytkarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzielimy sie wesolymi nowinami wiec pora na niewiesola rowniez.

Okradli nas, poszly deski podlogowe na deske czolowa, plyty osb, dwie podpory stalowe, ktore jeszcze pod stropem byly, jakies elementy do komina. Gdybym wieczor wczensiej nie przeniosl do sasiada reszty rzeczy - byloby tego na jakies 10k, tak - 3k.

To tak gwoli ostrzezenie, uwazajcie.

Przy okazji czy wie ktos gdzie mozna ubezpieczyc nieskonczony budynek bez odbiorow jako DOM, a wiec tym samym m. in. od kradziezy?

Nam chca ubezpieczyc przed odbiorami tylko jako budowe, tj. od pożaru i wichury.

 

pozdrowka!

 

Ja mam ubezpieczone elementy zamontowane - okna drzwi bramę, i inne. Polisa możliwa po zamknięciu inwestycji oknami i drzwiami z atestami. Jak coś nowego zamontowuję to zgłaszam to do polisy i dopłacam jakieś 50zł. W sumie suma ubezpieczenia jakieś 70-80 tys za 1000PLN - jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuch, nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale jak dla mnie to troche kiepska opcja, bo chyba nie sposob na biezaco pisac aneksy do umowy i rozszerzac zakres o akurat przywieziony na budowe kociol, klimatyzator czy pompe ciepla.

Wyglada na to, ze najskuteczniej alarm. Powiedz, a masz ogrodzenie chociaz ze zwyklej siatki?

 

ogrodzenie mam ale takie...jakby nie bardzo fajne... mam oczywiście alarm i czujnych sasiadów

 

wiesz, ja to aneksowanie prostu olałam, policzyłam co tam na budowe dojedzie i za ile w ciągu roku od podpisywania umowy i podałam łączną wartość. Mam jakies zniżki w Warcie z tytułu posiadania karty w Kredyt Banku i wyszło jakieś 700 PLN ale nei pomnę teraz jaką wartośc tam zdeklarowałam, chyba coś koło 20 tys. Ale z tego co wiem mozna tak dokładać do polisy, tylko czasu szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...