Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Proszę o konstruktywną krytykę, bo przymierzam się chyba jednak do tego projektu http://www.domdlaciebie.com.pl/akcja=szczegoly&id_domku=106&unset=2

 

Jakie ewentualne zmiany? O co zapytać architekta? Zostać przy porothermie czy zmienić na max?

 

Jak dla mnie nie ma czego krytykować :wink: Urocza chatka...

Ale do najtańszych nie bedzie chyba należała :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma czego krytykować :wink: Urocza chatka...

Ale do najtańszych nie bedzie chyba należała :roll:

Ano urocza i jak piszesz nie najtańsza.

Ja jednak napiszę co nieco o oprojekcie:

- brakje mi spiżarni przy kuchni. To dla mnie dość kluczowe pomieszczenie\

- zwróć uwagę na te dwie kropki w łazience na górze - na środku łazienki będziesz miała dwa słupy

- pokoik 20 ma swoją garderobę a 19 już nie - wojna między dziećmi gotowa

- balkoniki urocze o użyteczności niskiej - na pewno zliwkwidowałbym chociażby ten z tyłu. Ten z przodu można zostawić jako reprezentatywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie poszukuje jakiegos fachowca od kafelek i zabudowy G-K w lazience

nasz kafelkarz od 1,5 tyg nie odbiera telefonu :-( a mial juz w tym tygodniu zaczynac 2 lazienki i WC oraz pokoje:-(

bede wdzieczna za pomoc pozdrawiam flowercia

Ja bym do gościa pojechał 8)

 

Hehe tylko ja nie wiem gdzie mieszka :-) tzn wiem w jakiej dzielnicy :-)

 

a moj eks kafelkarz to polecany na misiach Sebastian Czachajda jak widac potrafi zawiesc :-( , moglby chociaz odebrac telefon i powiedziec ze nie moze :-(

ech tak to jest z tymi fachowcami :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o konstruktywną krytykę, bo przymierzam się chyba jednak do tego projektu

 

http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=106&unset=2

 

Jakie ewentualne zmiany? O co zapytać architekta? Zostać przy porothermie czy zmienić na max?

 

To i ja wtrącę swoje uwagi :)

 

Ja bym proponował silkę, ale wiem że jest droższa niż poro i max.

 

Co do samego projektu, nie będzie tani, dosyć duża odległość pom. gosp. od punktów poboru wody, będzie dużo strat na ciepłej wodzie, zrezygnował bym z wentylacji grawitacyjnej, na rzecz mechanicznej (ale to wzasadzie w każdym projekcie, ale chodzi o nie wykonywanie kominów wentylacyjnych), drogie będą okna narożne i trudno je poprawnie zamontować, również polecam rezygnację z balkonów,

 

to może tyle, ja nie przepadam za projektami z takimi dachami, ale to już kwestia gustu - poza tym trudno dyskutować o projekcie nie wiedząc jakie macie priorytety, więc może podyskutujcie o tym właśnie z architektem i on Wam zwróci uwagę na pewne minusy i plusy tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój "brukowiec" ma terminy na kwiecień. Nie wiem czy się śmiać czy płakać i czekać.

 

Scur - Agneszko ty aktualnie kładziesz kostkę - jak wychodzą cenowo materiały pomocnicze? -robociznę i cenę kostki za m2 znam. Ale jak wygląda reszta?

 

SUSPENSER - a gdzie można zobaczyć prace twojego stolarza?

 

Slav - tu masz tynkarza z Wrocławia, ale robi tylko gipsowe, ja z niego zrezygnowałam bo marzyły mi się chropawe. A i tak mam po malowaniu wstrętnie gładkie.Grzegorz -600143890

Natomiast hydraulika masz w Bartkowie, jego ogłoszenie jest przy drodze. On u mnie robi rożne drobiazgi, ale nawet nie wiem jak wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flowera no jakos tak wyszlo.:)

 

Niemniej jak już mówimy o kafelkarzu to bardzo przestrzegam przed pseudofachowcem panem Darkiem A. z Kotowic (nazwisko oczywiscie znane),

To przez niego przez chwilę wahałam się, czy będę dalej polecać do tynkowania Pana Edka (niestey był z jego "teamu")

 

Dlatego do wszystkich pytających - moim zdaniem tynkowanie Pana Edka jak najbardziej tak (naprawde tynkuje super i w dobrej cenie i uczciwa osoba) ale ... dla waszego dobra proście o ekipę bez Darka A. z Kotowic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia dzieki za namiary, juz mamy tynkarza, wczoraj sie dogadalismy i wchodzi w drugiej polowie lipca. My rowniez chcemy cementowo wapienne. Co do hydraulika ..... niestety nie mieszkam w Polsce i nawet nie wiem gdzie jest Bartkow ale bede za 2 tyg to jakos go odnajde. Jeszcze raz dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie - gdzie we Wrocławiu można zamówić witraże do drzwi zewnętrznych? Mój stolarz zaśpiewał 1000zł za jeden malutki witrażyk...

 

Natalia ja zupelnie nie w temacie ale na allegro znalazlam 2 kolesi nie z Wrocławia i ceny od 500 do 5000zł/m2

 

http://www.allegro.pl/item388649404_witraze_plaskie_takze_projekty_na_zamowienie.html

 

http://www.allegro.pl/item388231936_witraze_plaskie_na_zamowienie_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyk - kontener na śmieci zamawiałam w Kontransie 071/357 99 48. Wiem, że można właściwie we wszystkich "śmieciarskich" firmach. Nie wiem gdzie jest Bąków. W Oławie jest van Gansenwinkel 071/31 32 917; 31 35 055.

 

A ja mam pytanie do mieszkańców Tyńca Małego. Mam nadzieję, że jest tutaj ktoś stamtąd? Robię tam ogród. Inwestorzy chcą mieć system automatycznego nawadniania zasilany ze studni. Rozmawiałam w Gminie Kobierzyce z człowiekiem, który zajmuje się wodą itp. Powiedział mi, że tam są tak grube pokłady gliny, że woda może być nawet na 100 m, ale są takie miejsca gdzie jest płycej. Moi inwestorzy mają dom przy ul. Malowniczej (okolice Polnej, Dębowej). Niestety nie udało mi się znaleźć nikogo w okolicy kto niedawno robiłby studnię. Studniarze proponują próbne odwierty 70-80 pln za metr. Gdyby okazało się, że woda jest rzeczywiście dopiero na 100 m, to studni nie będziemy robili. Nie chciałabym wobec tego bez sensu wydawać pieniędzy na próbne wiercenia, szczególnie, że to nie ja bym za to płaciła, tylko inwestorzy. Może jest ktoś stamtąd i wie jak sytuacja wodna tam wygląda? Będę wdzięczna za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...