Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Kurcze mam problem z brama garazowa. Na etapie stanu zero ekipa partacza Wielgusiaka zaproponowala obnizenie wjazdu do garazu o jeden bloczek fundamentowy ale gamonie nie pomysleli ze trzeba bedzie o ten sam rozmiar obnizyc nadproze. W tej chwili mam rozmiar bramy 255x475 i niestety jest to juz wielkosc niestandardowa a w takim przypadku firmy od bram zycza sobie naprawde extra kaske za "wrota". Srednia od 7500 do 9000 PLN z automatyka i zamontowaniem. Kurcze pomyslec, ze za 30 cm mniejszy otwor zaplacilbym niecale 6000 PLN. Kilka firm proponowalo zniwelowanie roznicy poprzez przyklejenie do nadproza 30 cm twardego styro. Niby to nie szkodzi bo niektore bramy nie maja mocowan do nadproza a naped jest z tylu. Co o tym sadzicie? Moze warto dorobic pionowy slupek i miec 2 bramy?? Nie wiem czy szerokosc otworu bedzie wystarczajaca na taki manewr.

 

Natalia

Jaki masz rozstaw zewnetrznych krawedzi obu bram ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kurcze mam problem z brama garazowa. Na etapie stanu zero ekipa partacza Wielgusiaka zaproponowala obnizenie wjazdu do garazu o jeden bloczek fundamentowy ale gamonie nie pomysleli ze trzeba bedzie o ten sam rozmiar obnizyc nadproze. W tej chwili mam rozmiar bramy 255x475 i niestety jest to juz wielkosc niestandardowa a w takim przypadku firmy od bram zycza sobie naprawde extra kaske za "wrota". Srednia od 7500 do 9000 PLN z automatyka i zamontowaniem. Kurcze pomyslec, ze za 30 cm mniejszy otwor zaplacilbym niecale 6000 PLN. Kilka firm proponowalo zniwelowanie roznicy poprzez przyklejenie do nadproza 30 cm twardego styro. Niby to nie szkodzi bo niektore bramy nie maja mocowan do nadproza a naped jest z tylu. Co o tym sadzicie? Moze warto dorobic pionowy slupek i miec 2 bramy?? Nie wiem czy szerokosc otworu bedzie wystarczajaca na taki manewr.

 

Natalia

Jaki masz rozstaw zewnetrznych krawedzi obu bram ?

 

dolep lepiej styro lub jakiś suporex zamontuj na klej i jakies kotwy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slav,

na dwie bramy masz za mały otwór. My odwrotnie - poszerzaliśmy otwory z 240 na 250, bo terenowy samochód w ogóle by się nie zmieścił bez schowania lusterek... Myślę, że podklejenie styropianem otworu jest w porządku. Bartków natomiast jest następną wioską za Dobroszycami w kierunku Twardogóry. Dzisiaj byłam u siebie, spisałam telefon do hydraulika: 605-357-312

 

Ja robiłam bramy w Domino Długołęka 071/315-31-70 (wtedy było najtaniej). Z szefem można negocjować

 

Anjamen - cóż to za piękna dziewuszka na awatarku? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLAV a w jakich firmach byliście w sprawie bramy?my również mamy niestandartową bo powiększaliśmy z wymiarów szer,2,40i wys.2,20 na szer.3,00 i wys.2,62 i mam też większość firm wyceniła na około 7 tysięcy z montarzem natomiast firma Mirola wyceniła nam tą brame na 5,8 tys z napędem,montarzem i z kolorem który jest po za paletą barw standartowych,

może spróbuj tam bo wiem że oni nie mają bram standartowych-oni robią wszystko na wymiar i to w rozsądnych cenach i dlatego zdrcydujemy się na bramę u nich i rolety

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jesteśmy nowi na grupie i zaczynamy niebawem budowę domu w Dobrzykowicach.

Szukamy ziemi ( najlepiej za darmo ) w okolicy do wyrównania terenu na działce ok 1000m - więc w miarę czystą :)

 

Jeśli ktoś wie, gdzie można by dostać ziemię ... polecamy się uwadze

 

pozdrawiamy

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jesteśmy nowi na grupie i zaczynamy niebawem budowę domu w Dobrzykowicach.

Szukamy ziemi ( najlepiej za darmo ) w okolicy do wyrównania terenu na działce ok 1000m - więc w miarę czystą :)

 

Jeśli ktoś wie, gdzie można by dostać ziemię ... polecamy się uwadze

 

pozdrawiamy

:D

 

Witaj,

Troszke sie spoznilas .. mielismy ziemie za darmo, cala gore po zdjetym humusie ale w zeszlym tygodniu zdecydowalismy sie ja rozypac po naszej dzialce. I nie w Dobrzykowicach a w Dobroszycach ... brzmi podobnie :):)

 

Powodzenia w dalszym szukaniu

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana, my też mamy brame niestandardowych rozmiarów. Możesz dać namiar na tę firmę? U nas to jeszcze sprawa przyszłściowa, ale warto zapytać . I daj znać, proszę jak będziesz po montażu.

 

Jola firma nazywa się MIrola,siedzibe na na ulicy Strachowskiego 45

http://www.mirola.com.pl/ to link na ich strone

najlepiej kontaktować się z panem Markiem Skowrońskim(tzn my się z nim kontaktujemy,jest to spoko gościu)telefon do niego to 668225457

my w sumie też jesteśmy kawałek czasu jeszcze przed montarzem bo nasi budowlańcy cosik zwolnili strasznie tempa budowy i za chiny ludowe nie ma jak ich pośpieszyć tak że troche to jeszcze potrwa zanim bedzie u nas montaz ale ten pan z Miroli jak zrobi wycene teraz to ceny przed montarzem nie zmienia mimo że bedzie montowane u nas gdzieś za 2 miesiące(jak dobrze pójdzie) :D

 

a tak na marginesie czy zna ktoś ekipe budowlaną bo chyba bedziemy musieli zmienić obecną

z góry dzięki za namiary(ekipy sprawdzone i warte polecenia)

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos zaopiniowac ceny jakie dostalem?

 

1. Przebicie sie przez plyte fundamentowa w dol pod strefe przemarzania i wyjcie w bok z budynku (~3m wykop pod ta plyta) przepustem pod rure ze studni do hydrofora - 2000zl brutto

 

2. Oblozenie dwóch kominów wys ok 7m, jedez z plytki kliknierowej drugi z cegly klinkierowej, cos jak na tej wizualizacji - 8000 zl brutto. Drugi komin widoczny w innym widoku - do klikniecia.

 

Troche mi szczeka opadla od tej wyceny i chce wiedziec kto jest nienormalny - ja czy wykonawca ;)

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przebicie sie przez plyte fundamentowa w dol pod strefe przemarzania i wyjcie w bok z budynku (~3m wykop pod ta plyta) przepustem pod rure ze studni do hydrofora - 2000zl brutto

Widzę, że też nie przygotowaliście jednego wprowadzenia do budynku. Ja również nie mam dodatkowego wejścia dla wody ze studni/zbiornika. Tyle, że nie kombinuję z przekopami i przewiertami - chcę wyjść z budynku rurą i wejść z nią pod ziemię tuż przy murze na jakieś 1,5m. Potem wszystko obudować styropianem (z 10-20cm) i tak zostawić. Wyjdzie taniej i mniej kombinowania. Może tak spróbujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena -Dagmara miała wyjechać gdzieś, może już wyjechała...

 

dorkasz1 - mój sąsiad na Biskupickiej, ma studnię głębinową, jak go zobaczę to zapytam o szczegóły,

a możesz popytać też w Exprimie na Kobierzyckiej we Wrocławiu oni zawiadują wodą w Tyńcu, i też mają studnie w okolicy

 

:p

 

pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nie kombinuję z przekopami i przewiertami - chcę wyjść z budynku rurą i wejść z nią pod ziemię tuż przy murze na jakieś 1,5m. Potem wszystko obudować styropianem (z 10-20cm) i tak zostawić. Wyjdzie taniej i mniej kombinowania. Może tak spróbujcie.

No wlasnie jestesmy coraz blizej tej opcji. Rozumiem, ze styro bedziesz okladal odcinek od wyjscia ze sciany do wejscia w ziemie az do strefy przemarzania?

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy kradzieze, wiec chcemy sie zamknac jak najszybciej, brama garazowa przyjedzie sie montowac za jakies 4-5-6 tyg. podobno musimy byc otynkowani do tego czasu. niby fakt. ale wczesniej elektryk musi tam zawitac. jak widzicie mozliwosc zrobienia instalacji oraz tynkow tylko w tym jednym pomieszczeniu? w sensie, czy "tak sie robi"?

po prostu na reszte nie znajdziemy ani czasu ani ludzi w tak krotkim terminie.

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nie kombinuję z przekopami i przewiertami - chcę wyjść z budynku rurą i wejść z nią pod ziemię tuż przy murze na jakieś 1,5m. Potem wszystko obudować styropianem (z 10-20cm) i tak zostawić. Wyjdzie taniej i mniej kombinowania. Może tak spróbujcie.

No wlasnie jestesmy coraz blizej tej opcji. Rozumiem, ze styro bedziesz okladal odcinek od wyjscia ze sciany do wejscia w ziemie az do strefy przemarzania?

 

pozdrowka!

Tak. Rura będzie obudowana styro od momentu wyjścia ze ściany aż do tych wspomnianych 1,5m pod ziemią. Potem zakręt i już do pompy lub zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy kradzieze, wiec chcemy sie zamknac jak najszybciej, brama garazowa przyjedzie sie montowac za jakies 4-5-6 tyg. podobno musimy byc otynkowani do tego czasu. niby fakt. ale wczesniej elektryk musi tam zawitac. jak widzicie mozliwosc zrobienia instalacji oraz tynkow tylko w tym jednym pomieszczeniu? w sensie, czy "tak sie robi"?

po prostu na reszte nie znajdziemy ani czasu ani ludzi w tak krotkim terminie.

A jaka to brama? Jak mocowana.

Pogadaj dokładnie z firmą, która będzie montować.

U mnie nie wymagali nic takiego. Mam bramę roletową.

U sąsiada zanim zamontowali bramę segmentową wytynkowali lica otworów (czy jak to się nazywa). Reszta została surowa.

 

Głównie chodzi o to, aby potem nie zniszczyć bramy jak będzie robione tynkowanie główne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to brama? Jak mocowana.

Pogadaj dokładnie z firmą, która będzie montować.

U mnie nie wymagali nic takiego. Mam bramę roletową.

U sąsiada zanim zamontowali bramę segmentową wytynkowali lica otworów (czy jak to się nazywa). Reszta została surowa.

Głównie chodzi o to, aby potem nie zniszczyć bramy jak będzie robione tynkowanie główne.

Hormann, segmentowa. Mocowana od wewnatrz na scianie wyjazdowej.

Facet sugerowal, ze mozna zrobic tylko te "lica". Ale zastanawiam sie wlasnie na ile pozniej wlasciwe tynkowanie znora tą bramę. A to orzech (ciemna), wiec boje sie ze jej nie domyjemy przez kolejny rok.

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...