Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

A jaka to brama? Jak mocowana.

Pogadaj dokładnie z firmą, która będzie montować.

U mnie nie wymagali nic takiego. Mam bramę roletową.

U sąsiada zanim zamontowali bramę segmentową wytynkowali lica otworów (czy jak to się nazywa). Reszta została surowa.

Głównie chodzi o to, aby potem nie zniszczyć bramy jak będzie robione tynkowanie główne.

Hormann, segmentowa. Mocowana od wewnatrz na scianie wyjazdowej.

Facet sugerowal, ze mozna zrobic tylko te "lica". Ale zastanawiam sie wlasnie na ile pozniej wlasciwe tynkowanie znora tą bramę. A to orzech (ciemna), wiec boje sie ze jej nie domyjemy przez kolejny rok.

 

pozdrowka!

 

też mamy taki problem...kurcze...macie jakies doświdczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Facet sugerowal, ze mozna zrobic tylko te "lica". Ale zastanawiam sie wlasnie na ile pozniej wlasciwe tynkowanie znora tą bramę. A to orzech (ciemna), wiec boje sie ze jej nie domyjemy przez kolejny rok.
O ile dobrze ją zabezpieczysz, to nic się nie stanie przy tynkowaniu. Tylko trzeba będzie uważać.

Może umów się z tym facetem, aby dał cynk, gdzie będą zakładali jakąś podobną bramę. Zobaczysz jak ona wygląda po montażu. Do czego będzie montowana i czy gdzieś później będzie utrudnione tynkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otynkowaliśmy tylko lica. Brama segmentowa Wiśniowskiego, biała. Nic się nie wybrudziło. Później tynki zrobił pan Krzysztof Kierakowicz. Tynki w porządku, żadnych zniszczeń nie było. Brama, okna i drzwi zostały porządnie zabezpieczone folią i wszystko było w porządku. Tak więc tylko lica, a później na spokojnie reszta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z płytami g-k, to dobry pomysł... Jednak brama ciężka jest i ja bym się chyba bała, że nie będzie zbyt dobrze umocowana. Trzeba by spytać bramiarzy, ale coś mi się nie wydaje.

 

Mam pytanie. Z jakiej odległości działa Wam pilot do bramy przesuwnej? U mnie jakoś tak jest, że brama nie reaguje bardzo długo. Dopiero jak podjadę pod samą bramę, to zaczyna się przesuwać, a i to dopiero po jakimś 3 naciśnięciu pilota. Chyba coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z płytami g-k, to dobry pomysł... Jednak brama ciężka jest i ja bym się chyba bała, że nie będzie zbyt dobrze umocowana. Trzeba by spytać bramiarzy, ale coś mi się nie wydaje.

 

Mam pytanie. Z jakiej odległości działa Wam pilot do bramy przesuwnej? U mnie jakoś tak jest, że brama nie reaguje bardzo długo. Dopiero jak podjadę pod samą bramę, to zaczyna się przesuwać, a i to dopiero po jakimś 3 naciśnięciu pilota. Chyba coś jest nie tak?

 

Sprawdz czy baterie w pilocie sa jeszcze OK. Ja tez tak mialem kilka razy, kiedy przy podjezdzie do bramy niereagowala to byl znak ze czas na wymiane baterii. W ciagu czterech lat 2 razy je zmienialem.

 

Pozdro

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mój automat był zamontowany 2 tygodnie temu... Czy to możliwe, że źle jest pilot zaprogramowany? Bo chyba się go jakoś programuje?

Człowiek, który mi to montował, ożenił się no i nie chciałabym mu jeszcze przez jakiś tydzień przeszkadzać...

Jednak i tak spróbuj wymienic baterie,może ci stare włożyli lub chińskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mój automat był zamontowany 2 tygodnie temu... Czy to możliwe, że źle jest pilot zaprogramowany? Bo chyba się go jakoś programuje?

Człowiek, który mi to montował, ożenił się no i nie chciałabym mu jeszcze przez jakiś tydzień przeszkadzać...

 

Nadajnik (pilot) i odbiornik (przy napedzie) musza nadawac na tej samej czestotliwosci. Nie mozna uruchomic bramy gdy one sie nie zgadzaja. Jezeli brama otwiera sie ale z bliska to znaczy, ze urzadzenia ze soba rozmawiaja. To, ze brama byla montowana niedawno nie znaczy, ze baterie sa prosto z fabryki w 100% sprawne. Moze lezaly na magazynie kupe lat i po prostu ich zywotnosc ulegla degradacji. Naprawde polecam wymiane baterii bo to koszt kilku - kilkunastu zlotych i nie ma nic wspolnego z instalacja bramy. Po co chlopakowi zawracac glowe ..... jeszcze sie zestresuje i bedzie dawal plame wieczorami przy swojej wybrance ;)

 

Pozdro

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slav, serdeczne dzięki :) No oczywiście, że nie chciałabym być sprawcą niepowodzeń, szczególnie wieczornych ;)

Dlatego baterie wymienię, tylko muszę nabyć drogą kupna nowe.

 

Danadom sprawdź w tym linku:

 

http://www.grupawroclawska.republika.pl/index_misie.html

 

Tam są sprawdzeni wykonawcy. Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjalem decyzje, ze robimy tynki w garazu przed brama, a co za tym idzie wczesniej bedziemy klasc z Teściem instalacje elektryczna.

Poradzcie prosze co mam przewidziec, nie chce nic przeoczyc. Garaz jest na 2 samochody - 5m szeroki.

 

W tej chwili planuje zrobic tak.

 

O czym jeszcze powinienem pamietac?

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjalem decyzje, ze robimy tynki w garazu przed brama, a co za tym idzie wczesniej bedziemy klasc z Teściem instalacje elektryczna.

Poradzcie prosze co mam przewidziec, nie chce nic przeoczyc. Garaz jest na 2 samochody - 5m szeroki.

 

W tej chwili planuje zrobic tak.

 

O czym jeszcze powinienem pamietac?

 

pozdrowka!

 

Myślę sobie że oświetlenie powinno się dać zapalać i gasić przy bramie i przy wyjściu. Dodatkowo pamiętaj o instalacji alarmowej. Ja mam przy garażu wyprowadzone jeszcze: zasilanie bramy zewnętrznej, domofon, telefon, oświtlenie nocne numeru domu, wyłączenie oświtlenia zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam drzwi cala. W Budusie mimo rabatu oferta okazała się najgorsza. Lepszą cenę zaproponowali nam nawet w Lakbudzie, gdzie mimo braku upustu na same drzwi maja teraz taka promocję, że wkładki i klamki itp. są za złotówkę. W Bususie wychodzi za całośc drożej. Dla nas cena tych drzwi była i tak zaporowa i zamierzaliśmy zrezygnować, ale dostaliśmy jeszcze lepszą ofertę na Karmelkowej. Do tego na te które wybralismy jest firmowy rabat 10% i wyszło, że porządne, dębowe drzwi cala mamy mieć za 3550. Pozdrawiam.

 

Jola gdzie na Karmelkowej ta firma jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...