Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

chyba źle wyraziłam to o co mi chodzi i źle zostałam odebrana :oops:

ogólnie chodziło mi czy więźba może stać nie przykryta folią i może moknąć

a co do panów budowlańców to mam serce i sama też bym nie chciała pracować na deszczu,zapowiadają u nas przelotne deszcze więc nie wiem czy chwlia kapania przeszkadza w układania więźby bo wiem że wzieli inną budowe w między czasie i jak pada to mówią żę nie darady nic robić ale skąd inąd wiem że jak niby u nas w tym czasie nie darady robić bo pada to na tej drugiej budowie nie straszna im ulewa do kopania fundametów(dziś poszli z budowy bo padało ale pojechali na drugą-a tam deszcz też padał) i stąd było moje pytanko bo zaczynam się martwić wymówkami naszych panów bo dach miał stanąć już w maju a mamy już lipiec i zawsze są jakieś wymówki tak jak naprzykład robienie ściany kolankowej o wysokości jednego pustaka przez miesiąc czasu,nie wiem może tyle tra podnoszenie ścianki o jeden pustak,jeśli tak to wielkie sorki dla panów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

też mi się tak wydaje ale wolałam sie upewnić jak to sie ma w rzeczywistości

zresztą jak panowie mi bedą gadać że tak nie wolno robić to zapewn na to przystanę-za miękkie serce mam mimo że wiem że mnie w ciula robią bo nie umię się kłucić bo zawsze znajdą sto powodów i przykładów żeby mnie wkręcić :lol:

a tak wogóle ile się robi ściane kolankową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydaje ale wolałam sie upewnić jak to sie ma w rzeczywistości

zresztą jak panowie mi bedą gadać że tak nie wolno robić to zapewn na to przystanę-za miękkie serce mam mimo że wiem że mnie w ciula robią bo nie umię się kłucić bo zawsze znajdą sto powodów i przykładów żeby mnie wkręcić :lol:

a tak wogóle ile się robi ściane kolankową?

 

sprawdzilam w dzienniku 3 warstwy ytonga 3 dni, potem szalunek, zbrojenie i zalanie wienca, u mnie wszystko od 30 czerwca do 9 lipca ub. roku (ale robila 1 osoba z pomocnikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas 4 osoby i miesiąc im to zajeło(no czasami było ich tylko 2) :lol: :lol: oczywiście jak pytaliśmy czemu tak długo to twierdzili że to najważniejsza częśc i tzreba baaardzo dokładnie to zrobić bez pośpiechu z tym że nie byliśmy przez cały czas na budowie i nie wiemy ile faktycznie siedzieli nad tym i czy przypadkiem między poranną wizytą na bubowie a popołudniową nie zmykali na tą drugą budowe bo i tak przy zalewaniu szalunków z wieńcem była wielka katastrofa bo szalunki się pod naporem betonu rozwalały-to był szok wielki a tak gadali że to musi być takie dokładne no i oczywiście na pytanie czemu tak się dzieje to była wymówka że pompa ma taką siłe że poprostu rozepchała :wink: i stąd te domysły że jak wyjeżdzaliśmy z rana z budowy to panowie zaraz zapewne wyruszali za nami na drugą i niezbyt się przyłożyli do tego ale co zrobić,dziś właśnie obkuwali to co pod szalunkami rozepchało i było nierówno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to sukces czy porażka ale dzisiaj mija rok od wbicia pierwszego kija w ziemie na naszej budowie. Teraz mogę powiedzieć, że już bliżej niż dalej .

 

Jak ktoś potrzebuje namiary na ekipę od elewacji klinkierowych lub ogrodzeń to się chętnie podzielę , choć dla bezpieczeństwa można poczekać jeszcze kilka dni aż skończą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba źle wyraziłam to o co mi chodzi i źle zostałam odebrana :oops:

ogólnie chodziło mi czy więźba może stać nie przykryta folią i może moknąć

a co do panów budowlańców to mam serce i sama też bym nie chciała pracować na deszczu,zapowiadają u nas przelotne deszcze więc nie wiem czy chwlia kapania przeszkadza w układania więźby bo wiem że wzieli inną budowe w między czasie i jak pada to mówią żę nie darady nic robić ale skąd inąd wiem że jak niby u nas w tym czasie nie darady robić bo pada to na tej drugiej budowie nie straszna im ulewa do kopania fundametów(dziś poszli z budowy bo padało ale pojechali na drugą-a tam deszcz też padał) i stąd było moje pytanko bo zaczynam się martwić wymówkami naszych panów bo dach miał stanąć już w maju a mamy już lipiec i zawsze są jakieś wymówki tak jak naprzykład robienie ściany kolankowej o wysokości jednego pustaka przez miesiąc czasu,nie wiem może tyle tra podnoszenie ścianki o jeden pustak,jeśli tak to wielkie sorki dla panów

 

U mnie więźba stałą około miesiąca - przykryłem folią na własne życzenie i nie żałuję.

Ale kwestia stania drewna zależna jest przede wszystkim od ułożenia. Drewno powinno być położone np. na paletach na równej powierzchni i każda warstwa poprzekładana co około 1m przekładkami z desek lub łat - tak aby była bezproblemowa cyrkulacja. Jeśli tak zrobisz unikniesz zdeformowanie się drewna na długości ale mimo wszystko może się coś wypaczyć. U mnie np. drewno leżałoc tak ułożone a kilka belek skręciło się jak śmigło, i trzeba bylo naciągać.

Jeśli natomiast drewno jest po prostu zrzucone z auta i sobie leży to na bank się zdeformuje

 

P.S> A tak w ogóle dzień dobry wszystkim - zmartwychwstałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ano niestety i nawet nie jesteśmy wstanie udowodnić czy to faktycznie tyle się robiło czy poprostu panowie znikali z budowy jak nas nie było bo nie mieliśmy możliwości przebywania cały dzień na budowie i pilnowania ich,zapewne jakby któreś z nas siedziało tam cały dzień to by szybciej panowie to zrobili no ale niestety trzeba pracować żeby mieć za co spłacać kredyt

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie poszukuje jakiegos fachowca od kafelek i zabudowy G-K w lazience

nasz kafelkarz od 1,5 tyg nie odbiera telefonu :-( a mial juz w tym tygodniu zaczynac 2 lazienki i WC oraz pokoje:-(

bede wdzieczna za pomoc pozdrawiam flowercia

 

Witajcie Wszyscy Drodzy Forumowicze :D

Dawno tu do Was nie zaglądałam, ale dziś jakoś poczułam potrzebę poczytania o budowaniu w tak miłym gronie :D

Mogę podać namiar na bardzo dobrego fachowca od kafelków (i nie tylko regipsy, itp.)

flowerko dla Ciebie:) i innych oczywiście też :wink:

U mnie spisał się na medal, więc mogę go polecić bez zastrzeżeń:)

Pan Michał tel. 664 75 19 84

Możecie powołac się na forum, bo przestrzegłam go, że będę się chciała pochwalić nim na forum :wink:

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Wszyscy Drodzy Forumowicze :D

Dawno tu do Was nie zaglądałam, ale dziś jakoś poczułam potrzebę poczytania o budowaniu w tak miłym gronie :D

Pozdrawiam serdecznie

Witaj Asiu,

Nareszcie dałaś znak zycia :) Co jadę na budowę, to przejeżdzając kolo Twojego domku myslę o Tobie i za Chiny nie mogę Was namierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pod dachem zamieszkali nowi mieszkańcy - rodzinka szerszeni zaczęła budować swoje gniazdko. Trzeba będzie ich eksmitować ;)

 

A tak na marginesie - po ile macie schody u siebie i z czego?

Nam się zamarzył dąb (podpasowany do podłogi w salonie) ale jak usłyszałem wycenę 25tyś to usiadłem. I szukamy czegoś alternatywnego tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chyba obiecałem dać info na temat moich wylewek po tym jak będę mógł wejść do środka i zobaczyć je z bliska.

Tak więc piszę - wyglądają równie ładnie jak z daleka ;)

Tak więc chyba mogę polecić wylewkarza - jeżeli ktoś szuka - proszę o info ;)

 

Jednego dnia przyjechali pomierzyli

Drugiego przywieźli hydraulikowi styro i folię - coby mógł podłogówkę rozłożyć

Trzeciego dnia przyjechali i zrobili wylewkę

 

A szefa widziałem tylko raz.

No i dzisiaj będzie drugi raz jak będę mu płacił :D

 

to ja poproszę o namiary;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWIEDZCIE MI TAKĄ RZECZ

ile czasu mniej więcej zajmuje postawienie dachu od więźby po dachówkę

daszek mam troche sporawy czterospadowy,kąt nachylenia 30 stopmi no i powierzchni 380 m2

pytam bo własnie sobie przypomniałam ze za 2 tygodnie przyjeżdzalją ludki montować okna(zamówione już trzy miesiące temu)i nie wiem czy moi panowie od dachu zdążą postawić dach(przynajmniej więźbe i zafoliować czy jak to sie tam zwie)skoro ścianke kolankową tworzylii miesiąć czasu :lol:

mają tą świadomość że okna przyjeżdzają i biją się w piersi twierdząć że zdążą

CZY TO REALNE????????????????//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...