Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Trociu to eksmisja ASAP!

Ja miałam gniazdo pszczół ale na ziemi przed domem (królowej podcięto skrzydła i całe moje szczęscie...) a teraz robie podbitkę i niestety 2 gniazda ptaków dostaną nakaz opuszczenia mojego domu w trybie natychmiastowym...

 

co do schodów - koszt 3600 i tydzień pracy własnej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

U mnie niestety nie da się tak prosto zrobić schodów. Muszą być pełne, więc i roboty trochę więcej. Ale wyczytałem jedna fajną rzecz - SKLEJKA - to powinno być z jednej strony tańsze niż lite drewno a z drugiej mniej podatne na "ruchy własne" drewna. I pewnie można pobejcować na dowolny kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie - po ile macie schody u siebie i z czego?

Nam się zamarzył dąb (podpasowany do podłogi w salonie) ale jak usłyszałem wycenę 25tyś to usiadłem. I szukamy czegoś alternatywnego tańszego.

 

Nieco tańszy może być jesion ale zależy u którego stolarza. Tańszy będzie buk i buk parzony. Najtańsza będzie sosna ale nie polecam bo zbyt miękka na schody.

 

Xena - wielka jesteś. no no, ładne schodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWIEDZCIE MI TAKĄ RZECZ

ile czasu mniej więcej zajmuje postawienie dachu od więźby po dachówkę

daszek mam troche sporawy czterospadowy,kąt nachylenia 30 stopmi no i powierzchni 380 m2

pytam bo własnie sobie przypomniałam ze za 2 tygodnie przyjeżdzalją ludki montować okna(zamówione już trzy miesiące temu)i nie wiem czy moi panowie od dachu zdążą postawić dach(przynajmniej więźbe i zafoliować czy jak to sie tam zwie)skoro ścianke kolankową tworzylii miesiąć czasu :lol:

mają tą świadomość że okna przyjeżdzają i biją się w piersi twierdząć że zdążą

CZY TO REALNE????????????????//

Jeśli to dekarze z prawdziwego zdarzenia to przy łaskawości pani pogody wyrobią się :) U mnie więźbe z folią dekarze kładli cztery dni, dachówkę z oknami dachowymi podobnie ok. 5-6dni, ale dach prościutki-stodołowaty z jedną lukarną.Trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena,

 

super te twoje schody wyglądają! Też myślę o sklejce lub innym alternatywnym materiale na obłożenie moich schodów betonowych. Koszt drewnianych trepów jest dla mnie nie do przyjęcia mentalnie:(

 

 

Skręcałaś w czasie klejenia takimi ściskami stolarskimi? Będziesz jeszcze jakoś wykańczać boki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Kolalala

będę robić taki szlaczek drewniany jak mniem siły wrócą.

na razie podoba mi się to że nie widac żadnych śrub, tylko tak jakby stopnie lezały tylko na schodach (montowałam na system fischera - taki co się chowa sw stopniach i klej)

sklejka w ilości 3 sztuk (po 1.5cm) była ściskana wcześniej (przy formowaniu samych stopni) czyli sklejona i ściskana ściskami. potem były szlifowane boki

potem bejcowana, caponowana i lakierowana w międzyczasie szlifowana z miliard razy - sąsiedzi mieli uciążliwą działalnośc za płotem przez tydzień:)

Musisz sie jednak liczyc z faktem, że to sklejka i może się wycierać dużo szybciej niż drewno...mnie było wszystko jedno bo i tak nie będę ich dużo uzywać przez najbliższe lata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWIEDZCIE MI TAKĄ RZECZ

ile czasu mniej więcej zajmuje postawienie dachu od więźby po dachówkę

daszek mam troche sporawy czterospadowy,kąt nachylenia 30 stopmi no i powierzchni 380 m2

pytam bo własnie sobie przypomniałam ze za 2 tygodnie przyjeżdzalją ludki montować okna(zamówione już trzy miesiące temu)i nie wiem czy moi panowie od dachu zdążą postawić dach(przynajmniej więźbe i zafoliować czy jak to sie tam zwie)skoro ścianke kolankową tworzylii miesiąć czasu :lol:

mają tą świadomość że okna przyjeżdzają i biją się w piersi twierdząć że zdążą

CZY TO REALNE????????????????//

 

Nie chcę Cię straszyć .Moj robili ponad 2 miesiace .

Wszystko zalezy od ekipy . Jak jest to ekipa , która robi tylko dachy to są duże szanse .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ray23

Nie chcę Cię straszyć .Moj robili ponad 2 miesiace .

Wszystko zalezy od ekipy . Jak jest to ekipa , która robi tylko dachy to są duże szanse .

no to chyba mam stracha i to wielkiego bo ekipa która jest u mnie buduje nam dom od A do Z

Niby już postawili kilka domków(tak mówi)ja widziałam jeden tzn ściany i dach,nie widziałam już reszty bo nie było kiedy

tak że chyba strach się bać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mieliście może przypadek taki że dach jeszcze nie skończony a juz okna przywieźli?bo nie wiem czy firma od okiem bedzie miała możliwość przesunięcia montażu okien bo wiecie teraz okres gorącego zamykania domów i nie wiem czy i kiedy będą mieli nastpne terminy wolne

 

mowisz o oknach dachowych?

ja tak mialam, ale u nas veluxy montowali ciesle.

okna poczekaly jakis miesiac w garazu u kuzyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,nie mówie o dachowych tylko to tych do wszystkich pomieszczeń,zamówione zostały w kwietniu bo budowlańcy mówili że pod koniec maja bedzie już dach kompletny a w kwietniu były już ściany nośne,na początku maja został zalany strop ale niestety przez maj czerwiec i początek lipca bawili się ze ściankami działowymi i ścianką kolankową i wieńcami i dopiero od wczoraj zaczeli zabawe z więźbą i stąd te pytania moje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mieliście może przypadek taki że dach jeszcze nie skończony a juz okna przywieźli?bo nie wiem czy firma od okiem bedzie miała możliwość przesunięcia montażu okien bo wiecie teraz okres gorącego zamykania domów i nie wiem czy i kiedy będą mieli nastpne terminy wolne

danadom mam rozwiązanie na Twoje dylematy. Wstawmy Twoje okna do mnie a jak moje wreszcie będą gotowe to pojadą do Ciebie :D Ja mam zblokowane kolejne prace przez brak okien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...