Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

E tam, gdzieś by się przytło, gdzieś naciągło i byłby git :lol:

 

Z tymi terminami montażu to chyba nie jest tak tragicznie, żeby cię nie mogli wcisnąć. U mnie montaż wszystkich okien trwał 4 godziny. W Oknoplaście od razu mi powiedzieli, że w razie obsówy potrzymają mi okna bezpłatnie na magazynie.

 

U mnie dach (więźba, folia, dachówka) robili w 1,5 tygodnia (oprócz 70 skrajnych dachówek, których zabrakło, a których nie mogłam dostać przez 4 m-ce :evil: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic trzeba bedzie jutro dzwonić do firmy od okien i na wszelki wypadek spróbować zmienić termin

a tak to było fajnie poukładane

-zaraz na koniec lipca lub początek sierpnia mieliśmy umówionego hydraulika i też nie wiem co z nim bedzie bo ma napięte teminy a powiedział że nie wejdzie do domu póki nie bedzie stan zamknięty co by pewne rzeczy nie poznikały bo to różnie bywa

-elektryk przyjeżdza już w piątek na rekonesans-mówił że póki co to powykuwa pod instalacje bo w sieprniu idzie na urlop

zobaczymy jakoś to bedzie może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam na przeprowadzkę, tzn. jutro wchodzi pan stolarz i robi mi schody jesionowe oraz obija belki, następnie wchodzą panowie od wykończeniówki i wykańczają już ostatecznie, czyli poprawiaja wszystko co panowie z Budusa zepsuli (poobijane świezutko malowane ściany, odpadnięty kawał tynku w łazience). POtem panowie z Budusa przyjdą wymenic listwę w ościeznicy, bo im się pomyliło i przycięli 10 cm za krótką :evil: :evil: :evil: potem jeszcze dobije pan elektryk ostateczne szlify i za 2 tygodnie..........

 

plan0 -nie ma kuchni, nie ma mebli (oprócz pokoiku mojej trzylatki), nie ma szaf :D harcerstwo normalnie :D

 

i tu słów kilka o serwisie posprzedażowym - Polokno - nie można sie doprosić żeby łąskawie przyjechali i wyregulowali okna, które się zaczęły ciężko domykać, Budus - moja ekipa montażowa jest do bani, jak montowali drzwi zewnętrzne to przewiercili sie przez rure z wodą, teraz ta ościeżnica i tynk....

Boże jak ja się cieszę, ze to juz koniec.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie potrwa zapewne dłuuuuuuugo :oops: bo u mnie jedynie robi to dwóch,jeden ze smykałką ciesielską bo to górak a drugi to jego pomocnik

 

Wiesz co to ja już bym się bał. U mnie robiło 4 i było tak ze tylko jeden bylł dekarzem a reszta to jego pomagierzy. I mieli ładowarke do dyspozycji do podnoszenia cieżkich krokwi. Ja na Twoim miejscu pojechałbym i pogadał z poprzednimi inwestorami, którzy skorzystali z jego oferty.

 

Ja zrobiłem bład i nie rozamawiałem z inwestorem a bylem na jego budowie , tylko wtedy wyglądalo to całkiem fajnie , ale dach był mniejszy od mojego.

 

Najlepsze jest to ze mój budowlaniec zaprosił na moją budowę kolejnego potencjalnego inwestora, i nawet się z nim widziałem i przywitałem ale niezręcznie było mi cos mówic przy budowlańcu , a teraz ponoć już mu puszczają nerwy bo robi dach już 2 miesiące.

 

Dlatego według mnie najlepiej rozmawiać z poprzednim inwestorem i nie wierzyć na słowo i spisywać umowę z terminem i karami za opóźnienia.

 

A poza tym trzeba porównywać tylko podobne dachy. Mój garaż robili tydzień - okolo 100m2 i to według mnie było w normie choć ponoć chwalił się mi dekarz, że jakby miał płacone na akord to zrobiłby go w 3 dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie - po ile macie schody u siebie i z czego?

Nam się zamarzył dąb (podpasowany do podłogi w salonie) ale jak usłyszałem wycenę 25tyś to usiadłem. I szukamy czegoś alternatywnego tańszego.

 

Ja mam schody betonowe, wylewane i będą obite jesionem (dąb był w tej samej cenie, lecz mi bardziej podoba się jesion) - cena obicia z materiałem wraz z poręczami itp. 7 500 zł

W sumie jest u mnie 13 stopni - szczegóły pod linkiem:

http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m410794850837b

 

Wycena 25 tys to przegięcie - materiały na duże schody o konstrukcji drewnianej kosztują w sumie 5 tys :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam na przeprowadzkę, tzn. jutro wchodzi pan stolarz i robi mi schody jesionowe oraz obija belki, następnie wchodzą panowie od wykończeniówki i wykańczają już ostatecznie, czyli poprawiaja wszystko co panowie z Budusa zepsuli (poobijane świezutko malowane ściany, odpadnięty kawał tynku w łazience). POtem panowie z Budusa przyjdą wymenic listwę w ościeznicy, bo im się pomyliło i przycięli 10 cm za krótką :evil: :evil: :evil: ....

Witaj zuch :D

Czy możesz mi na priva napisać co to za ekipa z Budusa montowała Ci drzwi w domku? Bardzo proszę, bo do mnie wchodzą na dniach i trochę mnie nastraszyłeś! Z góry dziękuję i pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj zuch :D

Czy możesz mi na priva napisać co to za ekipa z Budusa montowała Ci drzwi w domku? Bardzo proszę, bo do mnie wchodzą na dniach i trochę mnie nastraszyłeś! Z góry dziękuję i pozdrawiam:D

 

Dzień dobry wszystkim.

Proponuję nie na prv tylko na forum żeby wszyscy wiedzieli komu na ręce patrzeć. Co ja mówię??!! KOGO DO DOMU NIE WPUSZCZAć!!! :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic trzeba bedzie jutro dzwonić do firmy od okien i na wszelki wypadek spróbować zmienić termin

a tak to było fajnie poukładane

 

Nie spiesz się koleżanko tak z przekładaniem terminu. Zawsze zdążysz ich powiadomić. A jeśli Twoje "cudowne chłopaki" zdążą ? To co? Będziesz potem na okna czekała?

 

zobaczymy jakoś to bedzie może

Ale nie ma być jakoś, ma być dobrze. I Będzie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...