Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A tak na marginesie - po ile macie schody u siebie i z czego?

Nam się zamarzył dąb (podpasowany do podłogi w salonie) ale jak usłyszałem wycenę 25tyś to usiadłem. I szukamy czegoś alternatywnego tańszego.

 

Ja mam schody betonowe, wylewane i będą obite jesionem (dąb był w tej samej cenie, lecz mi bardziej podoba się jesion) - cena obicia z materiałem wraz z poręczami itp. 7 500 zł

W sumie jest u mnie 13 stopni - szczegóły pod linkiem:

http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m410794850837b

 

Wycena 25 tys to przegięcie - materiały na duże schody o konstrukcji drewnianej kosztują w sumie 5 tys :evil:

 

A kto robił Ci te schody.

 

U mnie mają być szerokie (schodek - 1m) i pełne, samonośne, więc trochę więcej tego materiału pójdzie, chyba z 18 schodkami. Do tego z jakieś 5m barierki na górze. Wcześniej rozmawiałem o schodach jesionowych i cena była około 15tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie kupiłam lampy w Obim :-) na bielanach. Miałam upatrzoną firmę EGLO (niemiecka) i tam maja ich spory wybór. Mają tez duży wybór kinkietów i plafonów i co ważne było dla mnie z wykończeniami w patynie lub mosiądzu. Wszędzie było dużo ale ze srebrnymi dodatkami :-? .

Przede wszystkim dzień dobry koleżanko. Strasznie fajnie Cie poczytać. :D :D

 

Odnośnie lamp. Niby duży wybór ale jak przyjdzie co do czego to.... kicha. I tym sposobem kupiłam lampy do wszystkich mniej eksponowanych pomieszczeń (wychodząc z założenia że wystarczy, że są ładne) a do salonu i kuchni nie mam do tej pory bo nie znalazłam jeszcze takich w których zakochałabym się od pierwszego wejrzenia. :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scur- nie załamuj mnie :roll: Jesień i zimę chciałabym spędzić przy jakimś miłym światełku 8)

 

Jesień życia? - to masz jeszcze trochę czasu. :wink: :wink:

A co?? żarówka brzydkie swiatełko daje?? :wink: :wink:

Mam hol (holik raczej bo małe to) połączony z salonem i kuchnią. Chciałam tam mieć lampy z jednej serii lub choć zbliżone. Kupić serię to jest dopiero mistrzostwo świata. Pazdrawljaju jeśli Ci sie uda. Aha i jeszcze dochodzi rehabilitacja odcinka szyjnego kręgosłupa od tego gapienia sie w górę. :lol: :lol: :lol: :x :x :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie kupiłam lampy w Obim :-) na bielanach. Miałam upatrzoną firmę EGLO (niemiecka) i tam maja ich spory wybór. Mają tez duży wybór kinkietów i plafonów i co ważne było dla mnie z wykończeniami w patynie lub mosiądzu. Wszędzie było dużo ale ze srebrnymi dodatkami :-? .

 

Dabell napisz prosze jak sie sprawuje u Ciebie rekuperator ?

Czy nie było gorąco w domu bez GWC ?

U mnie Rekuperatory.pl wchodzą za miesiąc i też nie bedę mieć GWC bo mam wysoki poziom wód gruntowych i nie wiem czy jednak nie kombinować i nie zostawić sobie jakiejś furtki na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie spiesz się koleżanko tak z przekładaniem terminu. Zawsze zdążysz ich powiadomić. A jeśli Twoje "cudowne chłopaki" zdążą ? To co? Będziesz potem na okna czekała? "

 

 

no właśnie dziś firma od okien zadzwoniła że chce jak najszybciej stawiać okna bo fabryka idzie na urlop i chce wypchać to co ma na magazynie ale jakoś ugadaliśmy gościa z firmy i powiedział że przechowa je u siebie na magazynie a jak już bedziemy gotowi to wtedy podjadą panowie montarzyści i zamontują a my przynajmniej bedziemy mieli czas dobrze sobie je obejżeć :lol:

Jak tylko dostaliśmy wstępną informacje od frimy że chcą wcześniej montować to czym prędzej pognaliśmy na budowe powiadomić panów od dachu zaczeli od razu wrzeszczeć ze co to za firma że nie może poczekać ale po chwili troche ochłoneli jak om przypomnieliśmy że wszystko było by ok gdyby nie robili ścianki kol. przez miesiąc,no powiedzieli że jakoś się postarają zrobić tak żeby chociaż dach był pokryty folią co by na moje okienka nie lało się :D

ale po dojściu do porozumienia z panem od okien to już nie poinformowaliśmy panów od dachu że z montażem troszke poczekają bo zaś by zawolnili tempa i olewali spędzając więcej czasu na tej drugiej budowie

niech pracują chłopaki grzecznie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell napisz prosze jak sie sprawuje u Ciebie rekuperator ?

Czy nie było gorąco w domu bez GWC ?

U mnie Rekuperatory.pl wchodzą za miesiąc i też nie bedę mieć GWC bo mam wysoki poziom wód gruntowych i nie wiem czy jednak nie kombinować i nie zostawić sobie jakiejś furtki na przyszłość

 

Wysoki poziom wód gruntowych to świetne warunki dla GWC rurowego !!!

 

Jego skuteczność rośnie wraz z wilgocią (najlepiej pracowałby gdyby rury były na dnie jeziora) :wink:

 

U mnie też jest okresowo wysoki stan wód i mam właśnie taki GWC - wykonali go w ciągu 4 godzin panowie z Wentbud-u we Wrocławiu.

 

Co do furtki na przyszłość to wystarczy zostawić np. w rogu garażu niezalany chudziakiem piasek na powierzchni 1x1 m i tam zawsze będziesz mógł wkopać rury do GWC i przepuścić je pod fundamentem (tak wyglądało to u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suspenser - u mnie wyszło 8 tyś za jesion, ale ja mam więcej schodow i 4 zabiegi :D ciekawe dlaczego taka cena podobna :D

:wink:

ekipa p. Paprockiego taka zdolna, co ciekwe p. Paprocki sam nie jest obecny, tylko dwóch jego pracowników, oczywiście przyznaja sie do błedów itp. ale coś już czekam na klamkę i nowe ościeżnice jakieś 2 - 3 tygonie, telefonu nie odbiera, miał oddzwonic nie oddzwonił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo u mnie wylewki :D

 

Czy Ktoś z Was kładł rurę doprowadzającą powietrze do kominka. Hydraulik sugerował,że aby kominek przy pracy nie zaciągał powietrza z salonu, należy położyć taką rurę.

 

Macie coś takiego, ?? i czy można to zrobić samemu???

Mam coś takiego. Położona razem z rurami kanalizacyjnymi i schowana już pod chudziakiem.

 

Tylko, żeby potem w pełni wykorzystać zalety tej rury, to trzeba mieć odpowiedni kominek, który posiada wpust na bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska. W większości są jakieś dostawki lub wogóle nie jest to przewidziane i trzeba kombinować ze szczelną obudową.

 

Kładzenie takiej rury to prosta sprawa - kilka minut roboty. U mnie zwykła rura kanalizacyjna i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo u mnie wylewki :D

 

Czy Ktoś z Was kładł rurę doprowadzającą powietrze do kominka. Hydraulik sugerował,że aby kominek przy pracy nie zaciągał powietrza z salonu, należy położyć taką rurę.

 

Macie coś takiego, ?? i czy można to zrobić samemu???

Mam coś takiego. Położona razem z rurami kanalizacyjnymi i schowana już pod chudziakiem.

 

Tylko, żeby potem w pełni wykorzystać zalety tej rury, to trzeba mieć odpowiedni kominek, który posiada wpust na bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska. W większości są jakieś dostawki lub wogóle nie jest to przewidziane i trzeba kombinować ze szczelną obudową.

 

Kładzenie takiej rury to prosta sprawa - kilka minut roboty. U mnie zwykła rura kanalizacyjna i po sprawie.

 

Dzięki Trociu, zawsze mogę na Ciebie liczyć 8)

 

a tak szczegółowo, to jakies fi tej rury pamietasz?

 

Podprowadza sie to rurę pod sam komin? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak szczegółowo, to jakies fi tej rury pamietasz?

 

Podprowadza sie to rurę pod sam komin? :roll:

Niestety nie pamiętam. Coś mi się wydaje że albo 110 albo 160. JaK nie zapomnę to wieczorem zmierzę.

 

U mnie wyprowadzona jest tuż przy kominie.

 

Trzeba pamiętać, aby zachować spadek na zewnątrz, coby woda się do niej nie wlewała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...