Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

mamy kryzys na rynku tynków maszynowych Knaufa !!!

jest tylko na zapisy a i w ten sposób jak nie jesteśtynkarzem to nie dostaniesz (!)

polecili mi tynk maszynowy BAUMIT. ponoć te same parametry jak polski Knauf

czy ktoś z was na nim robił? czy słyszeliście jakieś opinie?

pozd

 

Dzieki Trociu!!

 

Dawidk

 

ja wczoraj widziałam w ulotce z OBI kanufa 30 kg, po 22,90 :wink:

 

sprawdź, może już masz odpowiedź, :D na swoje pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pilna sprawa

- jeden elektryk mnie wyrolował, tzn zaginął w akcji, cena ustalona to 33zł/pkt

 

Teraz mam nowych chętnych elektryków, tylko nie wiem czy przypoadkiem za dużo nie chcą mnie skasować:

- 1 pkt 38zł robocizna

- rozdzielnia bezpiecznikowa 300zł

- uziom i inst wyrówn 400zł

- pomiary i dokumentacja do odbioru 400zł

- instalacja ziemna WLZ od ZK do budynku 30zł za metr bieżący kabla ziemnego.

 

Sprawa jest pilna, bo chłopaki musza dzisiaj dostać odpowiedź... Ja mam już obsówę na budowie 3 tyg i nie chcę więcej czasu czekać....

 

Tak więc moi mili: BRAĆ? czy NEGOCJOWAĆ i BRAĆ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilna sprawa

- jeden elektryk mnie wyrolował, tzn zaginął w akcji, cena ustalona to 33zł/pkt

 

Teraz mam nowych chętnych elektryków, tylko nie wiem czy przypoadkiem za dużo nie chcą mnie skasować:

- 1 pkt 38zł robocizna

A jak miałeś ustaloną definicję punktu z poprzednim elektrykie a jak definiują punkt nowy potencjalni?

 

Czy Ci nowi przygotowują całą dokumentację do odbioru w energetyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odprowadzaniu rury do kominka warto pamiętać o tym żeby wylot był od zawietrznej, najlepiej od południa, byle nie od północy / od miejsca gdzie zimno i wieje (będzie ochładzać podłogę - tak jak u polanki -pozdrawiam Dagmarę i Grzegorza!! :) no i może być za duży cug w kominku). Konieczne musi być kratka przeciw gryzoniom - mysz będzie ciężko wyciągnąć z takiej rury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilna sprawa

- jeden elektryk mnie wyrolował, tzn zaginął w akcji, cena ustalona to 33zł/pkt

 

Teraz mam nowych chętnych elektryków, tylko nie wiem czy przypoadkiem za dużo nie chcą mnie skasować:

- 1 pkt 38zł robocizna

A jak miałeś ustaloną definicję punktu z poprzednim elektrykie a jak definiują punkt nowy potencjalni?

 

Czy Ci nowi przygotowują całą dokumentację do odbioru w energetyce?

 

Więc tak - poprzedni 1 pkt to: gniazdo tel, antenowe, sieciowe, wył schodowy, pkt swietlny. Za rozdzielnie uziomy i inst ziemną, wszystko razem 1000zł

 

Nowi: 38zł za: każde gniazdko, sieciowe, tel, antenowe, pkt swietlny, wył schodowy.

Z rozmowy wynikało że przygotuja całą dokumentację do odbioru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilna sprawa

- jeden elektryk mnie wyrolował, tzn zaginął w akcji, cena ustalona to 33zł/pkt

 

Teraz mam nowych chętnych elektryków, tylko nie wiem czy przypoadkiem za dużo nie chcą mnie skasować:

- 1 pkt 38zł robocizna

- rozdzielnia bezpiecznikowa 300zł

- uziom i inst wyrówn 400zł

- pomiary i dokumentacja do odbioru 400zł

- instalacja ziemna WLZ od ZK do budynku 30zł za metr bieżący kabla ziemnego.

 

Sprawa jest pilna, bo chłopaki musza dzisiaj dostać odpowiedź... Ja mam już obsówę na budowie 3 tyg i nie chcę więcej czasu czekać....

 

Tak więc moi mili: BRAĆ? czy NEGOCJOWAĆ i BRAĆ???????

Dla spokojności :wink: skontaktuj się z elektrykiem polecanym przez moich murarzy a działającym na naszym terenie :) Namiary wysłałam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżyłem dzisiaj 2 zaskakujące sytuacje dobrą i złą.

 

Zła to to, że za mapkę do celów projektowych pod projekt przyłącza wody i kanalizacji oraz umiejscowienie na mapach domu geodeta zażądał 1 000 zł.

Czy to normalna cena, czy kosmos ?

Ile Wy płaciliście za takie cuś ?

Termin realizacji - koniec Sierpnia :evil:

Potem jeszcze projekt przyłącza 150 zł i ... nie wiem co dalej - pewnie kolejne wydatki za nie wiadomo co :evil:

 

Dobra była taka, że w Cer-max w Jelczu dali mi taką cenę na kafelki jaka była najniższa oferta w internecie, a odpadła przesyłka, bo sam wziąłem od ręki - w innych "normalnych" sklepach było 20-30% drożej i czas oczekiwania 5 dni.

Do tego właściciel twierdzi, że przebije każdą cenę na ceramikę sanitarną, kabiny prysznicowe itp. - zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja wlasnie znalazle goscia co kladzie panele za 10pln/m2.. szczerze sie troche zdziwilem ta cena bo myslalem ze panele kolo 2o sie kladzie.

I sie tak zastanawiam czy to moze jakis "poczatkujacy" koles co mi spierdzieli podloge?

co myslicie brac czy nie brac?

 

pozdro

 

Boru!

 

jak dla mnie to tanio, ale z tego co wiem to łatwa sprawa, moja koleżanka ostatnio układała z mężem. Dali radę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HRABSKA, znalazłem człowieka od tynków 13 za metr, bez faktury ale z umową gwarancyjną. normalnie wszyscy biorą 14 pln tak jakby się zmówili :D

 

jeszcze nie sprawdziłem jego budowy żeby empirycznie stwierdzić czy jest dobry. jest młody, tynki robi 3 lata

 

jak go ocenię to ci zarekomenduję

 

jak masz stosunkowo równe ściany to opłaca się samemu kupować materiał

polskiego Knaufa (bardzo ciężko go teraz dostać) lub BAUMIT, taka sama jakość a tańszy i dostępny

pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem również zainteresowana ceną tynków, ale 13-14 zł/m2 to pewnie gipsowe. Wstępnie rozmawiałam o cenach cementowo-wapiennych to 30 zł/m2 z jego materiałem. Rozmawiałam z innym gościem, to bierze 18zł/m2 ale trzeba kupić materiał. To nie tylko gips czy wapno ale też listwy narożne. Zaprawa, która w czasie tynkowania spada na posadzkę nas nie obchodzi a gdybym kupowała to żal tej zmarnowanej. Takie jest moje zdanie. Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13-14zł/m2 gipsowe? gdzie tak tanio robią, bo ja pilnie szukam. Znalazłem 20zł/m2 bez materiały, i 30zł/m2 z materiałem ( i wygląda że z materiałem wychodzi taniej)

 

Drugie pytanko ile płaciliście za robotę hydraulikowi sama robota za punkt (czyli punkt poboru wody ciepłej i zimnej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

mam pytanko a raczej prośbe o porade

robi sie u nas więźba-wkońcu a chodzi mi o porade w sprawie dachowki

miała być ceramika ale kosztynas zerzarły więc idziemy w beton a pytanie czy też prośba dotyczy jaką wybrać,BRASSA czy też EURONIT -obydwie tą to dachówki podójne delikatne eski

co wybrać którą z tych firm? która lepsza????????//

prosze o podpowiedzi

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko a raczej prośbe o porade

robi sie u nas więźba-wkońcu a chodzi mi o porade w sprawie dachowki

miała być ceramika ale kosztynas zerzarły więc idziemy w beton a pytanie czy też prośba dotyczy jaką wybrać,brassa czy też euronit -obydwie tą to dachówki podójne delikatne eski

co wybrać którą z tych firm? Która lepsza????????//

prosze o podpowiedzi

pozdrowionka

 

brass!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja wlasnie znalazle goscia co kladzie panele za 10pln/m2.. szczerze sie troche zdziwilem ta cena bo myslalem ze panele kolo 2o sie kladzie.

I sie tak zastanawiam czy to moze jakis "poczatkujacy" koles co mi spierdzieli podloge?

co myslicie brac czy nie brac?

 

pozdro

 

dla wprawnych 2 ludzi 20 m2 podłogi to 2 h pracy. czyli 200 zł w 2 h po twojej stawce.

To samo jest w stanie ułożyć 1 osoba tylko w 4-6 h.

 

Montaż listew liczony zawsze osobno. Wg mnie cena normalna. Jak kupujesz w wielu sklepach panele to montaz jest gratis (tzn. mieści się w różnicy między stawką VAT 22 a 7%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...