Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

danadom- po prostu http://www.braas.de

 

dzięki Pani Koala pokopałam i znalazłam a gdzie kupowałaś swoją dachówkę w całości,bo pisałaś wcześniej że dokupowałaś w niemczech bo zabrakło ale tą większość w jakiej firmie kupowałaś i gdzie?

 

Kupowałam w Ziębicach u niejakiego pana Szlagi. Nie polecam, oj nie! Dużo nerwów przez niego straciłam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę kupować najprawdopodobie we Wrocku w hurtowni Gaja na opolskiej,pare rzeczy już tam kupowaliśmy więc może jakieś fajne rabaty dostaniemy na dachówkę :) ale to tylko nadzieja :lol:

 

Jestem właśnie po zakupie dachówki i potwierdzam, że w Gai dostałem najlepszą cenę (i to różnica dosyć spora) :) .

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę kupować najprawdopodobie we Wrocku w hurtowni Gaja na opolskiej,pare rzeczy już tam kupowaliśmy więc może jakieś fajne rabaty dostaniemy na dachówkę :) ale to tylko nadzieja :lol:

 

Jestem właśnie po zakupie dachówki i potwierdzam, że w Gai dostałem najlepszą cenę (i to różnica dosyć spora) :) .

 

Pzdr,

TS

jeśli moge zapytać :D jaką dachówkę brałeś i jaką cene dostałeś ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska czy nikt nie robił jeszcze hydrauliki i nie może zdradzić ile biorą za punkt? ile za konsole?

łakusz zapewne jest tak że część nas jest jeszcze grubo przed takimi robotami,część już po i ma głowy zajęte innymi sprawami,ja za jakieś 3-4 tygodnie(jak dobrze pójdzie )bede mieć tą wiedze bo ma u mnie wejść hydraulik i ma robić,tak że w niedługim czasie takową wiedze bede mieć co do swojego,sprawdzonego przez wielu ludków człeka i wtedy moge dać znać tylko zapewne Ty już bedziesz po takich zabawach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska czy nikt nie robił jeszcze hydrauliki i nie może zdradzić ile biorą za punkt? ile za konsole?

 

generalnie jak się spotykałem z hydraulikami to wyceniali mi pracę całościowo, a nie jak w przypadku elektryka od punktu

 

ale raz spotkałem się z ceną 50 pln od punktu hydraulicznego

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka fajnej szkółki to polecam Dobrzykowice - zaopatrują się chyba m.in. u Kulasa - to chyba najlepsza szkółka, rośliny pięknie rosną, i ceny naprawdę OK.

Choć wybró mały - takie najbardziej typowe rośliny.

Np. kosodrzewinę mają po 12 zł, sosna czarna taka ok 50 - 60 cm za 10 zł - to naprawdę dobra cena. Tuje mają po 24 zł takie ok 150, ale wszystko w donicach, więc 100% gwarancji że się przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

do Łukasza, jestem po wstępnych rozmowach z hydraulikiem. Otóż: piec "siemko" na ekogroszek /drobny węgiel/, centralne ogrzewanie, 2 pompy, ponieważ woda do użytkowania będzie ze studni /nie do spożywania/ , 2 łazienki, kuchnia i oczywiście kotłownia. Cena pieca około 6 tyś, który kupi hydraulik /ma upusty u producenta/ robocizna + materiały, które również kupi/. Łącznie około 35 tyś.Nie obchodzi mnie transport w/wym. , sam hydraulik załatwia przywóz. Dom z poddaszem użytkowym 160m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska czy nikt nie robił jeszcze hydrauliki i nie może zdradzić ile biorą za punkt? ile za konsole?

 

120zł za punkt CO, 80zł - za punkt wody użytkowej. Ale pewnie lepiej żeby podał całość. U mnie wyszło za wszystko łącznie z kotłownia i uruchomieniem pieca, regulacją grzejników itd niecałe 5000zł za robociznę oczywiście, materiały kupiliśmy sami.

 

Dagmaro - ja chcę na twoją krzakową listę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie - ile stali Wam poszło na strop? Pytam, bo ostatnie 2 tygodnie moi wykonawcy walczyli z moim i poszło ponad 3,5t stali na zbrojenie :o :o :o. Dom to parterówka z użytkowym poddaszem - łącznie 200m2.

 

Rozumiem, że projektanci robią zapas bezpieczeństwa dla ochrony własnych tyłków :wink:, ale takie ilośći stali to chyba jakaś pomyłka...

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nakrzaki pisze sie za chwilę, bo uwaga..... PRZEPROWADZAM SIE W CZWARTEK :D

 

na razie bez kuchni (będzie za tydzień), za to AGD już dawno stoi, teraz jestem na etapie rolet i żaluzji, jak zwykle stawiam na PERFECTE

 

mam pytanie - ofertę, wiem, że jest lista ale mam wrażenie , że nikt do niej nie zagląda

 

posiadam około 50 szt. bloczków keramzytowych stropowych terriva, oddam tanio tylko transportu nie zapewniam :wink:

 

sprawa pilna, prosze zainteresowanych o kontakt, jak nikt nie weźmie to wyrzucę a po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

do Łukasza, jestem po wstępnych rozmowach z hydraulikiem. Otóż: piec "siemko" na ekogroszek /drobny węgiel/, centralne ogrzewanie, 2 pompy, ponieważ woda do użytkowania będzie ze studni /nie do spożywania/ , 2 łazienki, kuchnia i oczywiście kotłownia. Cena pieca około 6 tyś, który kupi hydraulik /ma upusty u producenta/ robocizna + materiały, które również kupi/. Łącznie około 35 tyś.Nie obchodzi mnie transport w/wym. , sam hydraulik załatwia przywóz. Dom z poddaszem użytkowym 160m2.

To prawie jak u mnie.

Piec na ekogroszek Zywca. Wprowadzenie wody do budynku. Dodatkowy obieg dla WC i wyprowadzeń na zewnątrz + przygotowanie do podłączenia hydroforu. 1 duża łazienka, 1 małe wc, kuchnia. Trochę podłogówek, reszta grzejniki. Część ogrzewania w plastiku część (poddasze) w miedzi. Wszystkim zajmuje się hydraulik: rury, grzejniki, stelaże podtynkowe. etc. Całość wyszła 37tyś. Nic mnie nie interesowało, tylko przyjeżdżałem na konsultacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym trochę krzaczków posadził, ale jeszcze działka nie przygotowana. Na razie mam górki i doliny po wykopach - ktoś ma jakiś sprawdzony pomysł na wyrównanie całości do jednego poziomu?

 

 

p.s. pamiętam o tym, że mam zdobyć namiar na ziemię w dobrzykowicach. ;)

 

u mnie wjedzie spych i wyrowna teren, a poki co rolnik zaoral mi tyl dzialki i tak wsadzalam jak leci cala roslinnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...