Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja też bym trochę krzaczków posadził, ale jeszcze działka nie przygotowana. Na razie mam górki i doliny po wykopach - ktoś ma jakiś sprawdzony pomysł na wyrównanie całości do jednego poziomu?

 

 

p.s. pamiętam o tym, że mam zdobyć namiar na ziemię w dobrzykowicach. ;)

 

u mnie wjedzie spych i wyrowna teren, a poki co rolnik zaoral mi tyl dzialki i tak wsadzalam jak leci cala roslinnosc

No właśnie jak równali teren po wykopach to nie do końca go wyrównali. Bo tam gdzie był dołek pozostał dołek tylko inaczej uformowany. Bo przecież maszyna zaczyna jechać w dół i równa ziemię w dół.

 

Liczę na to, że jak już jakiegoś rolnika znajdę, to on orając ziemię, wyrówna to jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś orientuje sie w cenie podbitki drewnianej (ile za materiał, ile za robocizne)?? Szukalam w LIŚCIE PŁAC WYKONAWCOW, ale tam niewiele postów z tego roku w tym temacie :(

Jeśli ktoś ostatnio kupował styropian 15 ryflowany, to też chętnie przeczytam gdzie i za ile :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy silną grupę krzakową!

 

Ja wracam do WRO na początku sierpnia, koło połowy sierpnia zaczynam zbierać zamówienia na krzaczki. Do tego czasu wyrównujcie, usypujcie i róbcie listę roślinek. Sama mam do rozrzucenia 60 ton :roll: I muszę dwa spady uprofilować jakoś :roll:

 

Ja też sie pisze na Krzaki a może i nawet na choinki :lol:

 

ostatnio nawet jedna wsadziłam z doniczki, ale chyba 2 godziny w samochodzie w ciepełku u nie dała rady niestety- nie przyjęła się. ( tzn te ładne nowe igiełki poprostu uschły)

Ale nie wykopuję może na drugi rok sie odbijie co myslicie?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy silną grupę krzakową!

 

Ja wracam do WRO na początku sierpnia, koło połowy sierpnia zaczynam zbierać zamówienia na krzaczki. Do tego czasu wyrównujcie, usypujcie i róbcie listę roślinek. Sama mam do rozrzucenia 60 ton :roll: I muszę dwa spady uprofilować jakoś :roll:

 

Ja też sie pisze na Krzaki a może i nawet na choinki :lol:

 

ostatnio nawet jedna wsadziłam z doniczki, ale chyba 2 godziny w samochodzie w ciepełku u nie dała rady niestety- nie przyjęła się. ( tzn te ładne nowe igiełki poprostu uschły)

Ale nie wykopuję może na drugi rok sie odbijie co myslicie?? :wink:

 

zostaw i podlewaj moze cos z tego bedzie, ja mam takie ze 3 i z nadzieja czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś poradzić z trzyletniej walki z ogrodem - nie da rady zrobić wszystkiego od razu więc zawiązywanie grupy jest trochę na wyrost - oszczędności będą rzędu 50-100 zł a nie dacie rady posadzić wszystkiego sami, chyba że macie ogrodnika (a to kosztuje) - a jak zostawicie rośliny w donicach dłużej niż parę tygodni to może im się coś stać.

Najlepiej wynająć rolnika z kultywatorem takim do pola - najtaniej! a potem pana z kultywatorem ogrodniczym (koszt ok 300 zł) i OD RAZU siać trawę. Wcześniej jednak zostawić miejsca na obrzeżach czy w miejscach gdzie mają być klomby na których wysypiecie korę (gdzie nie będzie trawnika) - sadzić można później sukcesywnie. Likwidacja trawnika jak się zmieni koncepcja ogrodu jest bardzo trudna - prościej się likwiduje perz niż trawnik.

U sąsiada zakładali ogrodnicy trawę - trzech chłopa w trzy tygodnie, a i tak wyrosły w jakichś 40% chwasty.

 

Lepiej kupowac sukcesywnie bo zmieniają się koncepcje, pomysły, lepiej jak ogród się kształtuje stopniowo.

 

Co do roślinek przetrzymanych w samochodzie - po paru godzinach nic im się nie powinno stać więc pewnie były i tak chore jak padły. Ja nieraz wożę parę godzin w bagażniku i nic się nie dzieje.

Na pewno odzyskają siły tylko nie wolno nawozić. U mnie wyschnięty (jak mi się wydawało) jałowiec po dwóch latach doszedł do siebie i pięknie rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U sąsiada zakładali ogrodnicy trawę - trzech chłopa w trzy tygodnie, a i tak wyrosły w jakichś 40% chwasty.

 

BK... toś mnie pocieszył... bo my zakładaliśmy sami i też połowa to chwasty (najgorsze ze chwasty trawiaste) i nie można ich chemią potraktować...

i już myślałam że to nasza amatorszczyzna wyszła nam bokiem..

a tu widzę że w porównaniu do firmy ogrodniczej efekt jakby podobny a parę złociszy zostało w kieszeni :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...