Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

hejka moi mili

czy robiliście może odmiary pobudowlane,chodzi mi czy obmierzaliście powierzchnie poszczególnych pomieszczeń żeby sprawdzić czy dany wymiar zgadza się z tym co jest w projekcie jeśli tak to jakie mieliście odchylenia od wymiarów z projektu(o ile takowe mieliście)i jak sobie z tym radziliście bo dziś robiliśmy u siebi epomiary i są odchylenia w niektórych pomieszczeniach niezgodne z tym co jest w projekcie np.w jednym z pokoji jedna ściana jest o 3 centymetry węźsza(jeszcze bez tynków) niż w projekcie gdzie wymiar jest już podany na gotowo z tynkami

szykujemy się na rozmowe z budowlańcami i chciałabym wiedzieć czy mieliście takie przypadki i jak te wachnięcia tłumaczyli budowlańcy

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

U sąsiada zakładali ogrodnicy trawę - trzech chłopa w trzy tygodnie, a i tak wyrosły w jakichś 40% chwasty.

 

BK... toś mnie pocieszył... bo my zakładaliśmy sami i też połowa to chwasty (najgorsze ze chwasty trawiaste) i nie można ich chemią potraktować...

i już myślałam że to nasza amatorszczyzna wyszła nam bokiem..

a tu widzę że w porównaniu do firmy ogrodniczej efekt jakby podobny a parę złociszy zostało w kieszeni :lol: :lol:

 

Jakieś parę tysięcy

kosić, podlewać, a trawiaste chwasty wydłubywać, dosiewać trawę, podlewać. Najgorszy jest perz i tzw świńska trawa. My raz zrobiony trawnik poprawialiśmy (robiliśmy - w zasadzie robimy - od nowa), bo był źle wyrównany i za dużo chwastów. Przy dobrej pielęgnacji trawnika chwasty powinny zniknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz chwast to "chwastnica jednoroczna" i nie wiem czy to nie ta świńska trawa.

 

Jest tego mnóstwo ale kosimy, podlewamy, nawozimy, mąż co sie da wydłubuje.. jak sie nie da to obcina to co ma się wykłosić i nawet jak wszystkiego w tym roku nie wydłubie to w przyszłym już tego nie będzie. No i musimy pogonić sąsiadów coby zechcieli wykaszać swoje zarośnięte działki bo to od nich mamy ten prezent.

 

ja mam na razie luz od trawniczka bo jestem w zaawansowanej ciąży, więc niestety nie możemy przypuścić zmasowanego ataku ... ale już niedługo ... więc chwasty ..... drżyjcie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tychcomająepoksydowefugi

nabyłam takie droga kupna i połozyłam ręcyma i miliardem gąbek,

a teraz pytanie - ile to ma schnąć do utwardzenia?pamięta ktoś?

 

jak proporcje były właściwe to twarde będzie w ten sam dzień.

jak niewłaściwe to i ze 3 dni

 

Czas zachowania właściwości roboczych: 45 minut

Czas oczekiwania przed profilowaniem: około 20 minut

Obciążenie ruchem pieszym: po około 24 godzinach

Pełne obciążenie: po 4 dniach.

Po 4 dniach spoiny mogą być narażone na działanie agresywnych środków chemicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś orientuje sie w cenie podbitki drewnianej (ile za materiał, ile za robocizne)?? Szukalam w LIŚCIE PŁAC WYKONAWCOW, ale tam niewiele postów z tego roku w tym temacie :(

Jeśli ktoś ostatnio kupował styropian 15 ryflowany, to też chętnie przeczytam gdzie i za ile :)

pozdrawiam

 

na NOWEJ GRUPIE WROCLAW

ktos mi odpowiedzial ze 35 zl za robocizne

nie wiem sama szukam

narazie zaproponowali mi 80 zl za robocizne wiec :evil: podziekuje

szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka moi mili

czy robiliście może odmiary pobudowlane,chodzi mi czy obmierzaliście powierzchnie poszczególnych pomieszczeń żeby sprawdzić czy dany wymiar zgadza się z tym co jest w projekcie jeśli tak to jakie mieliście odchylenia od wymiarów z projektu(o ile takowe mieliście)i jak sobie z tym radziliście bo dziś robiliśmy u siebi epomiary i są odchylenia w niektórych pomieszczeniach niezgodne z tym co jest w projekcie np.w jednym z pokoji jedna ściana jest o 3 centymetry węźsza(jeszcze bez tynków) niż w projekcie gdzie wymiar jest już podany na gotowo z tynkami

szykujemy się na rozmowe z budowlańcami i chciałabym wiedzieć czy mieliście takie przypadki i jak te wachnięcia tłumaczyli budowlańcy

pozdrawiam serdecznie

A możesz powiedzieć, po co ten obmiar?

Jeżeli z jednej strony masz mniej, to przecież z drugiej masz więcej.

 

Czy budujecie z tych samych materiałów co macie w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak proporcje były właściwe to twarde będzie w ten sam dzień.

jak niewłaściwe to i ze 3 dni

 

Czas zachowania właściwości roboczych: 45 minut

Czas oczekiwania przed profilowaniem: około 20 minut

Obciążenie ruchem pieszym: po około 24 godzinach

Pełne obciążenie: po 4 dniach.

Po 4 dniach spoiny mogą być narażone na działanie agresywnych środków chemicznych.

dzięki śmiejus

45minut to wiem, bo spociłam się przy szybkim spoinowaniu i myciu kafli jak w saunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka moi mili

czy robiliście może odmiary pobudowlane,chodzi mi czy obmierzaliście powierzchnie poszczególnych pomieszczeń żeby sprawdzić czy dany wymiar zgadza się z tym co jest w projekcie jeśli tak to jakie mieliście odchylenia od wymiarów z projektu(o ile takowe mieliście)i jak sobie z tym radziliście bo dziś robiliśmy u siebi epomiary i są odchylenia w niektórych pomieszczeniach niezgodne z tym co jest w projekcie np.w jednym z pokoji jedna ściana jest o 3 centymetry węźsza(jeszcze bez tynków) niż w projekcie gdzie wymiar jest już podany na gotowo z tynkami

szykujemy się na rozmowe z budowlańcami i chciałabym wiedzieć czy mieliście takie przypadki i jak te wachnięcia tłumaczyli budowlańcy

pozdrawiam serdecznie

A możesz powiedzieć, po co ten obmiar?

Jeżeli z jednej strony masz mniej, to przecież z drugiej masz więcej.

 

Czy budujecie z tych samych materiałów co macie w projekcie?

 

tak Trociu budujemyu z tych samych materiałów co w projekcie

a co dobmiarów to chodzi o to że niektóre pomieszczenia zostały pomniejszone przez panów budujących od wymiarów w projekcie

niby nie duża różnica ale zawsze coś,może się czepiam ale np.w sypialni wymiar jednej ściany jest 3,32 a drugiej przeciw ległej jest 3,38 i to są wymiary ściam jeszcze bez tynków a w projekcie jest że ta ściana ma mieć już razem z tynkami 3,35 i ta przeciw legła również a tu taka różnica i panowie budowlancy twierdzą ze to się tynkami wyrówna tylko nie wiem w jaki sposób :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danadom -czyli rozumiem, że po prostu panowie źle postawili ścianki - w jednym pomieszczeniu masz więcej na długości a w drugim (przylegającym) za mało. Tynkami może wyrównasz 3,32 na 3,35 dając 3cm tynku (trochę grubo), ale w drugą stronę 3,38 na 3,35 już się nie da.

 

To jest wyraźnie ich błąd związany z niedokładnym rozpoczęciem budowy ściany. Tylko nie wiem, czy coś się uda z tym zrobić.

 

Tak bardzo ważne są dla Ciebie te 3cm? Masz coś tam zaplanowane dokładnie na wymiar już?

Zwróć uwagę, że jak jedno pomieszczenie pomniejszyli to drugie powiększyli. Ważne, czy to pomniejszone jest bardziej użyteczne niż to powiększone. Zadaj może sobie zdroworozsądkowo pytanie - czy w tym przypadku ta długość ma znaczenie.

 

Bardziej sprawdź obrys budynku, czy te wymiary się zgadzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli moge zapytać :D jaką dachówkę brałeś i jaką cene dostałeś ? :wink:

 

Jasne że możesz :wink: . Zdecydowałem się na Creatona Kerra Pfanne Antracyt - interesuje Cię cena dachówki podstawowej/gąsiorów?

 

Hej

 

Tez mam pytanie o cene tej dachowki i gasiorow, sam czekam teraz na wycene tez kerra pfanne ale braun angobowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scur - w temacie ziemi z Dobrzykowic. Rozmawiałem wczoraj z sąsiadem. Niestety nie ma już nigdzie tych namiarów, bo brał tą ziemię już jakiś czas temu. Ale poradził podjechać w okolice tego osiedla Archicomu, gdy robotnicy tam będą i się dowiedzieć osobiście o możliwości przechwycenia kawałka niepotrzebnej im ziemi z kupki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

prosze o namiary na osobę zajmującą się wykończeniem wnętrz - konkretnie chodzi o dokończenie łazienki: podwieszenie sufitu, zbudowanie 1 ścianki z pustaków szklanych i biały montaż. (całość raczej nie przekroczy 3-4 dni)

Niestety mój wykonawca (mimo że bardzo dobry) nie odzywa się od 2 tygodni i zostałem na lodzie.

 

z góry dziękuję i pozdrawiam,

Geretz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani ponownie "po latach";)

 

Za 150 zl oddam ok 700 sztuk kołkow do termoizolacji jakby co.

 

Co do zakladania trawnika - też chcieliśmy dla oszczędności zrobić to sami, ale ostatecznie wzięliśmy lokalnego fachowca od trawnikow i teraz wiemy, ze to byla mądra decyzja.

 

Żby nie mieć samych chwastów to przed sianiem, trzeba ze trzy razy minimum pryskac randupem. Pryskać, odczekac az powyłazi, pryskać, czekać az uschnie, czekać az wyjdzie następne, pryskać itd. Po ostatnim pryskaniu i przed sianiem tez trzeba chwilkę odczekać.

 

A i tak zawsze wiatr jakieś nasionka naniesie.

My niby nie mamy zachwaszczonego trawnika, ale niestety to tu to tam jest obca trawa. To jest cholerstwo, bo sie kładzie po ziemi, kosiara nie wszysko jest w stanie zlapać i zabija siana trawę.

Ale jest ona jednoroczna, więc jezeli nie dopuści się do jej wysiania to w przyszłym roku powinno być jej już mniej.

 

P.S.

Też bez najmniejszefgo zająknięcia polecam Wojtka Filę. Nie gada, tylko slucha i robi. Na dodatek dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...