Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko: czy ktoś z Was orientuje się może gdzie można kupić w dobrej cenie maty grzewcze, elektryczne , takie do łazienki na podłogę pod kafelki?? Potrzebuję taką małą do łazienki na dole, żeby było milutko jak się wychodzi z pod prysznica :wink:

A tak w ogóle to piękna pogoda za oknem, a ma być jeszcze cieplej na weekend :D :D

Pozdrawiam Wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HRABSKA - raczej przed, ale my zrobiliśmy kominek (obudowę) po 3 latach od zamieszkania. Gdybyśmy mieli jednak parkiet, to mógłny się zniszczyć

 

U nas obudowa powstanie też za jakiś czas dopiero. Wcześniej na nią nie starczy. Ale żeby mieć zabezpieczoną deskę podczas użytkowania kominka, okolice kominka wyłożymy jakimiś ładnymi kaflami już teraz. Dzięki temu przy normalnym użytkowaniu jak i w momencie robienia obudowy jest mniejsza szansa na zniszczenie deski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy ktoś z Was orientuje się może gdzie można kupić w dobrej cenie maty grzewcze, elektryczne , takie do łazienki na podłogę pod kafelki?? Potrzebuję taką małą do łazienki na dole, żeby było milutko jak się wychodzi z pod prysznica :wink:

A tak w ogóle to piękna pogoda za oknem, a ma być jeszcze cieplej na weekend :D :D

Pozdrawiam Wszystkich :D

Racja, w Elmix`ie przy Karmelkowej 29 mają szeroką ofertę mat grzewczych. Tylko najpierw zadzwoń i upewnij się czy są w firmie. Wczoraj panowie byli na miejscu po 14, gdyż wczesniej mieli montaż- sezon urlopowy :wink: Sama robiłam drugie podejście w temacie centralnego odkurzacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, kogoś do kominka ?
Radzę najpierw rozejrzeć się po sieci i wybrać sobie kominek. Potem poszukać, kto nim handluje.

 

Ja swojego Dovre będę zamawiać w Vento Kominki - dzisiaj będą na oględzinach, bo będą też robić DGP

 

Trociu, na moment z nich oka nie spuszczaj! Chyba najwięksi partacze i leserzy, jacy u mnie cokolwiek robili! Wiem, że parę osób z Forum też z nimi miało różne przeboje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj skończył się olejować parkiet w salonie i kuchni! Cywilizacja pełną gębą! A ja efekty zobaczę dopiero 4 sierpnia :cry: :cry: :cry:

 

Kuchnia się zrobiła i czeka na montaż na mój przyjazd. Chyba zwariuję z niecierpliwości przez te dwa tygodnie :roll:

 

Będąc na urlopie wpadłam jak w śliwka w kompot. Jedna wizyta w dużej szkółce roślin i mnie mają. A JA MUSZĘ MIEĆ TE WSZYSTKIE ROŚLINKI! Dodam, że obecnie nawet żadnej roślinki doniczkowej nie posiadam, bo jakoś mnie to do tej pory nie kręciło :roll: Już się nie mogę doczekać, żeby dobrać się do tej mojej kupy ziemii.

 

Totalnym laikom ogrodniczym jak ja polecam stronkę http://www.poradnikogrodniczy.pl Kopalnia wiedzy praktycznej i teoretycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od koncepcji ogrodu, nie kupuj wszystkiego, rośliny musisz dobierać tak żeby im pasowała gleba i sąsiedztwo

Zacznij od najłatwiejszych - takich które się niezawodnie udają. Polecam ognika szkarłatnego, jałowce, trzmielinę, berberys thunberga i ottawski, tuje. To się zawsze uda i nie padnie choćby nie wiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

 

będę sobie to bardzo powolutku robić :lol:

 

Jesienią muszę obsadzić jedynie skarpę od północnej strony domu, bo mi zaczyna spływać :evil: Jakieś 30m2 do zadarnienia

 

Na szczęście mam wsparcie znajomych, którzy robią ogrody. Kiedyś nawet dla nich pracowałam, ale tylko w biurze :oops: Kupowałam tysiące roślin w niemieckich i holenderskich szkółkach, ale tylko wirtualnie niestety...

 

Znajomi zarobieni są i nie mają wolnych terminów to raz, a dwa, że nie byłoby mnie na ich usługę stać. Mam nadzieję, że doradzą i pożyczą mi parę swoich piekielnych maszyn. Na razie dostałam od nich katalog z 40 000 roślin, mam sobie wybrać :roll: , co mi się podoba. Oni mi powiedzą, czy i jak coś z tym w moim ogrodzie (działka 1015m) można zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, kogoś do kominka ?
Radzę najpierw rozejrzeć się po sieci i wybrać sobie kominek. Potem poszukać, kto nim handluje.

 

Ja swojego Dovre będę zamawiać w Vento Kominki - dzisiaj będą na oględzinach, bo będą też robić DGP

 

Trociu, na moment z nich oka nie spuszczaj! Chyba najwięksi partacze i leserzy, jacy u mnie cokolwiek robili! Wiem, że parę osób z Forum też z nimi miało różne przeboje.

No niestety ja też nie mam o tej firmie dobrego zdania :-? Początkowo chcieliśmy u nich robić, ale nas skutecznie zniechęcili -chyba na szczęście :wink:

Zatem uważaj Trociu, żebyś potem nie żałował :wink:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, kogoś do kominka ?
Radzę najpierw rozejrzeć się po sieci i wybrać sobie kominek. Potem poszukać, kto nim handluje.

 

Ja swojego Dovre będę zamawiać w Vento Kominki - dzisiaj będą na oględzinach, bo będą też robić DGP

 

Trociu, na moment z nich oka nie spuszczaj! Chyba najwięksi partacze i leserzy, jacy u mnie cokolwiek robili! Wiem, że parę osób z Forum też z nimi miało różne przeboje.

No niestety ja też nie mam o tej firmie dobrego zdania :-? Początkowo chcieliśmy u nich robić, ale nas skutecznie zniechęcili -chyba na szczęście :wink:

Zatem uważaj Trociu, żebyś potem nie żałował :wink:

Pozdrawiam :D

 

Michasiek

 

możesz zatem kogos polecić?? :wink: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić świetną firmę od kominków / odkurzaczy / instalacji hydraulicznych (piece, montaż, kotłownie, łączą różne rozwiązania, motaż białej armatury, woda, kanalizacja, gaz, mają projektantów etc.) ale tylko na priv jeśli ktoś chce.

Kominki - nie wiem czy robią DGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

 

będę sobie to bardzo powolutku robić :lol:

 

Jesienią muszę obsadzić jedynie skarpę od północnej strony domu, bo mi zaczyna spływać :evil: Jakieś 30m2 do zadarnienia

 

Na szczęście mam wsparcie znajomych, którzy robią ogrody. Kiedyś nawet dla nich pracowałam, ale tylko w biurze :oops: Kupowałam tysiące roślin w niemieckich i holenderskich szkółkach, ale tylko wirtualnie niestety...

 

Znajomi zarobieni są i nie mają wolnych terminów to raz, a dwa, że nie byłoby mnie na ich usługę stać. Mam nadzieję, że doradzą i pożyczą mi parę swoich piekielnych maszyn. Na razie dostałam od nich katalog z 40 000 roślin, mam sobie wybrać :roll: , co mi się podoba. Oni mi powiedzą, czy i jak coś z tym w moim ogrodzie (działka 1015m) można zrobić

 

ale masz fajnie, no raj po prostu

 

z piekielnych maszyn to mój mąż ma glebogryzarkę, dwie kosiarki (każdy dojrzewa do spalinowej kosiarki w końcu), podkaszarkę, pilarkę niestety elektryczną (nie da rady iść do lasu :lol: )

 

na skarpę polecam jałowce i trzmieliny - rosną bardzo szybko i zawsze się udają :) nawet bardzo niedoświadczonym ogrodnikom.

barwinek, macierzanka, runianka do zadarnienia, może być też bluszcz cmentarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...