Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Odbiegając na chwilę od tematu kominkowego, ponownie mam zagwozdkę z ekipą. Drugi tydzień pojawili się w poniedziałek i wtorek na 5-6godzin i znikają. Najpierw nie odbierają telefonów w środę, w czwartek po południu sms albo tel. że będą w poniedziałek :evil: Ciągle są czymś zestresowani, albo że trzeba kopać ławy, albo hds nie wstawił palety pod mordkę i trzeba byłoby nosić pustaki 3 metry, albo dostawa przyjechała o 9:30 a nie o 8:00 i "już nie ma sensu dziś robić" itd. Projekt mam prosty do granic możliwości, zaczęli teoretycznie pracę 30maja i do dziś zrobione jest zero i ciut murowania (fotki w dzienniku). Na 99% zaraz będzie stres przy wylewaniu wieńca, słupach itd.- stres czyli znikamy na 2 tygodnie... :evil:

Męczyć się z nimi, czy pogonić? Teraz będzie duży problem ze znalezieniem innej ekipy i w sumie nie wiadomo czy nie będzie z deszczu pod rynnę... Chyba że u Was ktoś solidny kończy i może wziąć nową pracę za umiarkowane pieniądze ;) Co radzicie?

 

ja bym odrazu pogonil.. a co do ekipy to mam sprawdzonych bardzo konkretnych ludzi z ukrainy.. tylko musze zapytac czy beda mieli kilka dni na roboty. nie sa tez tani ale drodzy tez nie.

a ze konkretni to podam jeden przyklad:

dostawa bl;oczkow fundamentowych miala byc rano o 11 ale cos tam sie posliznelo i chlopaki czekali do godziny 17tej. Jak bloczki przyjechaly to chlopaki zabraly sie do roboty i do 24tej rozkladali sobie bloczki wokolo wykopow. Na drugi dzien rano wstali i do 20 murowali fundamenty i jeszcze pol dnia nastepnego i fuindamenty gotowe. rewelka co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danadom,

 

mi by chyba cierpliwości nie starczyło... Wolałabym chyba inną ekipę szukać i więcej zapłacić, niż się z takimi Zenkami użerać...

Pani Koala gdybym tylko miała ekipe na ,,już`` to zapewne bym zmieniła ale niestety dobre ekipy są zawalone robotą a jeśli chodzi o całą reszte to nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi bo można wpaść z deszczu pod rynne

dlatego póki co sie męczymy tylko nie wiem jak długo damy rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO z tego co widzę, moi od kominków sprawili się nieźle. Robota trwała dwa dni, dlatego że bloczki musiały schnąć. Wsystko bardzo sprawnie, wyszło pięknie, tak jak chciałam. Musieliśmy na nich czekać dwa tygodnie ale nie było takich numerów. Mówię tutaj o obudowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi się przypomniało, że duuuży wybór wkładów jest w firmie UniWag Spolmot na Krakowskiej. Bardzo fachowa obsługa :D

MichAsiek faktycznie mają duży wybór ale musz powiedzieć że tam cena wkładu kominka co ja wybrałam jest bardzo wysoka,tam sam kominek kosztuje tyle co w Vento wyceniki mi wkład z całym osprzętem i montazem

No faktycznie, ceny są tam różne :-? Dlatego warto trzymać rękę na pulsie, bo często zdarzały się cenowe promocje na poszczególne wkłady! Poza tym pamiętam, że coś tam można było z panem zagadać o rabacie :wink: Dla przykładu nam wycenili Jotula dużo korzystniej niż VENTO, który o rabatach nawet nie chciał słyszeć :-?

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam pilne pytanie - z jakiej fi i typu rury robi się szybkozłacze i całą "instalację" do szamba? Szambiarz powiedział, że fi szybkozłacza to najczęsciej 100, ale czy rura tez taka powinna byc i z jakiego materiału wiecie może? A możę mozna takie coś kupic gotowe (rury +złącze)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że to bardzo trafne określenie zachowania pana z VENTO -OBRAZIŁ SIĘ :wink: Jak uzyskaliśmy wreszcie jakiegoś maila z inf,i wytłumaczyliśmy, że chcemy coś trochę innego i do tego nazwijmy to w rozszerzonej wersji (tzn. dla niego korzystniej :wink: ) to przestał reagować i się "obraził". Ogólnie odczucia pozostawił bardzo nieszczególne -ja profesjonalizmu nie dostrzegłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy jak w banku, że nas w/w fima pozwie do sądu za zniesławienie :lol: :lol: :lol: - w czasie montażu naszego kominka opisałam uszkodzenie komina w dzienniku.

Po czym mój mąż pojechał do nich sprawę omówić. Na dzień dobry został powitany, że oni nas do sądu podadzą za zniesławienie :roll: :o , bo opisałam w dzienniku muratora, że to oni uszkodzili kominek. Opis oględnie zmieniłam, ale zdanie moje o firmie zmianie nie uległo, jeżeli już to w drugą stronę.

 

Ktoś jeszcze jest chętny na sporty ekstremalne z dużą dawką adrenaliny? Serwowane przez w/w firmę?

 

Ale monitoring sieci to mają dobry co? :lol: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scru

moja budowa mieści się w Ligocie Pięknej w kierunku na Trzebnice

 

o, widze że moja wieś się rozrasta ;-)

gdzie budujecie?

budujemy w Ligocie Pięknej,niedaleko boiska :D taką (jak to wiele osób mówi)wielką chate,z tym że ona tylko tak wygląda ponieważ to jest typowa parterówka bez użytkowego poddasz

a Ty gdzie budujesz?

a ja już mieszkam :-) na tym osiedlu zaraz po prawej jak wjeżdzasz do Ligoty :-)

zapraszam na rekonesans ;-)

 

Ivonesca dziś własnie robiłam rekonesans Ligoty i wkońcu trafiłam na Twój domek,kilka razy już tamtędy przejeżdzałam i jakoś nie mogłam skojazyć który to domek ale bopiero jak baaardzo dokładnie obejżałam Twoje zdięcia to wkońcu dziś go zobaczyłam,przyznaje że ładny domek i pieknie zagospodarowana działka,nie miałam odwagi podejść bliżej więc oglądałam z samochodu :oops: ale bardzo mi sie podobało,już nie moge się doczekać kiedy ja bede mogła na swojej działce tak podziałać ale niestety do tego to jeszcze daleko bo moi panowie budowlańcy ciągle zwalniają tępo i ani prośby ani grośby nie pomagają,już 2 tygodnie robia wieźbe,dziś miałbyć odbiór przez kierbuda więźby bo tak powiedział nam pan budujący że na dzis bedzie już gotowa a tu przyjeżdzamy a więźba nadal nie skończona-wkońcu mnie coś trafi bo póki co to jestem spokojna

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy jak w banku, że nas w/w fima pozwie do sądu za zniesławienie :lol: :lol: :lol: - w czasie montażu naszego kominka opisałam uszkodzenie komina w dzienniku.

Po czym mój mąż pojechał do nich sprawę omówić. Na dzień dobry został powitany, że oni nas do sądu podadzą za zniesławienie :roll: :o , bo opisałam w dzienniku muratora, że to oni uszkodzili kominek. Opis oględnie zmieniłam, ale zdanie moje o firmie zmianie nie uległo, jeżeli już to w drugą stronę.

 

Ktoś jeszcze jest chętny na sporty ekstremalne z dużą dawką adrenaliny? Serwowane przez w/w firmę?

 

Ale monitoring sieci to mają dobry co? :lol: :roll:

Strasznie ciekawa jestem jaki byłby efekt takiej sprawy :) Duża antyreklama dla nich chyba, ale ciekawa jestem jak to się ma do prawa prasowego / wolności słowa i tak dalej. Czy faktycznie mogą dochodzić roszczeń jak ludzie wyrażają swoją opinię?

Ja kiedyś opisałam na forum jak bardzo znany w Polsce i za granicą tartak schrzanił nasze więźbę za 25 tysięcy (cztery lata temu, zaznaczam ...), to było trochę szumu ale nikomu z firmy nie przyszło do głowy żeby dochodzić. O sprawie dowiedziały się wszystkie autorytety w branży - co mnie cieszyło. ALe nikt nie mówił o zniesławieniu, bo i tak by przegrali w sądzie.

 

Z takiego powodu padło nasze lokalne forum społecznościowe - po prostu prowdzący forum przestraszył się gości którzy zaczęli mu odgrażać. Ktoś się może orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...