Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

No, ja ten lakier to sobie teraz walnęłam pierwszy raz od rozpoczęcia budowy (marzec 2007). Już zapomniałam, jak to fajnie jest :lol:

 

Pytanie do borykających się z ogródkami

 

Na moją skarpę potrzebuję sporo jakiegoś kamienia. Najprostszego polnego. Znacie jakieś miejsce niedaleko Wro, gdzie można go pozyskać, ew tanio kupić?

 

tez szukam, tu troche duze kamyki

http://www.allegro.pl/item403847841_kamien_polny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ciekawe za co chcą te 25zł - sztukę, kilo, tonę.

Po kamienie polne należy się wybrać na pole (jak sama nazwa wskazuje). Bardoz często rolnicy układają kopczyki kamieni na rogu pola. Bo im przeszkadzają.

 

Też mi się to wydawało tak banalnie proste. Jechałam od siebie, polami, mniej więcej w Twoim kierunku. Rezulatty "wycieczki" pożal się Boże. Jeden brzydki kamień, wystukany samochód, mało nie straciliśmy zawieszenia. Koszmar jakiś. I jeszcze mężowskie pretensje, że głupie kamienie sobie wymyśliłam. :roll: :roll: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe za co chcą te 25zł - sztukę, kilo, tonę.

Po kamienie polne należy się wybrać na pole (jak sama nazwa wskazuje). Bardoz często rolnicy układają kopczyki kamieni na rogu pola. Bo im przeszkadzają.

 

Też mi się to wydawało tak banalnie proste. Jechałam od siebie, polami, mniej więcej w Twoim kierunku. Rezulatty "wycieczki" pożal się Boże. Jeden brzydki kamień, wystukany samochód, mało nie straciliśmy zawieszenia. Koszmar jakiś. I jeszcze mężowskie pretensje, że głupie kamienie sobie wymyśliłam. :roll: :roll: :lol: :lol:

Bo po polach to się rowerem jeździ okolicę zwiedzać i robić zwiady ;) a nie samochodem :D

 

Może po prostu w naszej okolicy wszyscy budujący już wyzbierali te kamienie pozostawione przy polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po polach to się rowerem jeździ okolicę zwiedzać i robić zwiady ;) a nie samochodem :D

myślałam, że ciężko mi będzie przytaszczyć kamole na rowerze. A poza tym przy okazji to było. :oops: :oops:

Koniec końców wycieczka nie udała się. Kamoli nieto i mąż pokrzyczał.

 

Może po prostu w naszej okolicy wszyscy budujący już wyzbierali te kamienie pozostawione przy polu.

Musi, nie inaczej :wink: :wink: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam mieszkam, na razie głównie sprzątam :wink: jeszcze kkończą panowie wykańczacze (bo mnie wykańczają), na dole szlaje pan montujacy kuchnię już drugi dzień, ale mma kupę szafek :o ale garnkow tyle nie mam :D na projekcie ywglądało nieiwnnie

 

nie mam za to sieci dlatego czytam Was raz dziennie, jak sie da;)

 

w ogródku szaleje moja ulubiona firma od chaszczy, jak oni przez to przebrną..... jeszcze w taką pogode..... sa wielcy.....

 

no i mam piekne schody, pan stolarz prosił, zeby pochwalic to chwalę, jak znajdę aparat to zrobie zdjęcie i wkleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cuś mi wychodzi, żezagospodarowanie i obsadzenie mojej skarpy (jakieś 30m2) najprostszymi płożąco- zadarniającymi roślinkami to będzie jakiś 1000 :o

 

 

Dziwne, ja mam skarpę jakieś 15 m2, w tej chwili jest cała obrośnięta krzakami i płożącymi roślinami, i koszt to było jakieś 160 - 200 zł max. Najważniejszy element to jałowce które kupiliśmy w OBI, rosną REWELACYJNIE, nie chorują i nie mają wymagań, każdemu się udają :). Po 3 latach np. jeden z nich ze średnicy ok 40-50 cm rozrósł się na ok 1,5 metra wszerz, ok 40 cm na wysokość, inne też ładnie rosną. Oprócz jałowców jest trzmielina w gazonach (niedługo je przykryje i gazony będą niewidoczne :) nie są złe bo stanowią murek oporow ale też nie są piękne, beton to beton) trzmielina kosztuje 4 zł za doniczkę :) a można rozmnażać przez przerywanie. Nie ma żadnych wymagań i niezawodnie się przyjmuje nawet przesadzana w szycie sezonu :)

wszystko tak rośnie że musiałam wykopać dwa okazy ze skarpy i przenieść na inną rabatę.

 

Ale fakt, na ogród z rabatami, drzewami etc trzeba przeznaczyć co najmniej od 5 tys w górę, i to przy całkowicie pracy własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te gazony w tych 200 zł ci się zmieściły? Gdzie takie można nabyć?

 

Koszty roślin w tym wszystkim będą najmniejsze, bo też zamierzam obsadzić to trzmielinami, irgami, jałowcami płożącymi i to rzeczywiście kosztuje 4 zł za sztukę. Ale już inne duperele typu jakiś murek albo kamolce do utrzymania tej skarpy do czasu, aż będą ją trzymać rośliny to insza inszość.

 

Na początku miałam nadzieję, że bez gazonów betonowych się uda, ale teraz po wstępnych kalkulacjach widzę, że się nie uda... Kamienie polne w mojej okolicy wyzbierane do cna, ceny inszego materiału mnie odstręczają... Kombinowałam nawet wyprawę w rodzinne strony na urobek otoczaków w górskich potokach, ale ile tego przyciągnę moim Fordolkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie! :D

 

Ta ja -Żaba :D :lol:

 

i zwykle po prośbie :oops:

Szukam podbitkarzy i nie moge znaleźć. :roll:

"Misie" Wrocławskie niestey albo zawaleni robota, ale branże zmienili. :-?

Byłabym wdzięczna za namiary na porządnych fachowców od podbitki.

Z góry dziekuję i pozdrawiam :D :D

 

Ja mogę polecić firmę Scala z Radwanic.

Porządni ale drodzy . Właśnie kończą u mnie.

 

http://www.scala-narzedzia.pl/Uslugi.html

 

A to kontakt na mojego przedstawiciela

Maciej Widepuhl

tel. 0609 503 536

e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te gazony w tych 200 zł ci się zmieściły? Gdzie takie można nabyć?

 

Koszty roślin w tym wszystkim będą najmniejsze, bo też zamierzam obsadzić to trzmielinami, irgami, jałowcami płożącymi i to rzeczywiście kosztuje 4 zł za sztukę. Ale już inne duperele typu jakiś murek albo kamolce do utrzymania tej skarpy do czasu, aż będą ją trzymać rośliny to insza inszość.

 

Na początku miałam nadzieję, że bez gazonów betonowych się uda, ale teraz po wstępnych kalkulacjach widzę, że się nie uda... Kamienie polne w mojej okolicy wyzbierane do cna, ceny inszego materiału mnie odstręczają... Kombinowałam nawet wyprawę w rodzinne strony na urobek otoczaków w górskich potokach, ale ile tego przyciągnę moim Fordolkiem...

 

Nie, gazony osobno :) ok 13 mb gazonów (nie pamiętam ile sztuk) wyszło za 300 zł, w Dobrzykowicach w tym dużym składzie z kostką. Z tego co pamiętam był to cena o jakieś 30-40% niższa niż w marketach budowlanych. Układaliśmy na wyrónanej ziemi, nic z tym nie robiliśmy, żadnej podsypki czy fundamentu, nic się nie dzieje, równiutko stoją. Co więcej, rośliny bardzo je lubią, muszą tam być dobre warunki :) Mój mąż posadził w gazonach ogniki szkarłatne żeby zasłoniły rurę rewizji drenażu, ja chciałam przynajmniej dwa wykopać ale tak zapuściły korzenie że się nie dało. Korzenie roślin też w jakiś sposób umacniają położenie gazonów.

Ja kamienie miałam pod domem, wykopane przy budowie fundamentów - mamy ich mnóstwo, wszystkie zagospodarowane :)

Do budowy kaskady jaką planujemy, można kupić piaskowiec - w Dobrzykowicach w tym składzie mają takie coś. Piękne kamienie, nadające sie na budowę kaskady, położenie tarasu, czy ścieżki w ogrodzie, kosztuje ok 500 zł ale nie pamiętam ilości.

Kamienie są też gdzieś na Przedmiejskiej ale koszt jest duży z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

 

właśnie miałam cię spytać, czy roślinki lubią betonik :lol: Jak lubią to super. Przypomniałam sobie, że zostało mi przecież ok 15 szt garów stropowych keramzytowych. Myślę, że do wzmocnienia skarpy będą jak znalazł!

 

Dawaliście te gazony tylko u podnóża skarpy, czy gdzieś w pośrodku też? Ja mam niestety dość stromą tą skarpę i spróbuję ją podzielić chociaż na dwie mini-terasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac różnicę między trzmieliną posadzoną dawno a tą świeżo rozmnażaną :) prze przerywanie korzeni, przyjmuje się rewelacyjnie, stopniowo wypełniam wszystkie gazony, trzemielina będzie schodzić w dół i wić się po rabacie i gazony za jakiś czas będą niewidoczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bk bardzo ładna skarpa, a jak to sie rozrosnie cud miod

 

nasza skarpa w poprzednim domu nie miala zadnych gazonow, byla oblozona 1 rzedem kostki (teraz tez tak robimy) moim zdaniem znacznie ladniej to wyglada na poczatku, poki jeszcze sie nie rozrosnie wszystko ;)

 

tak mialam

http://img228.imageshack.us/img228/300/domwkrzyanowicach029qs9.jpg

 

a tak mam teraz (wczoraj zaczelam robic skarpe jak widac, gruz po ytongu porozkladalam :oops:

 

http://img66.imageshack.us/img66/2305/jd500002cn5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...