Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

witajcie! :D

 

Ta ja -Żaba :D :lol:

 

i zwykle po prośbie :oops:

Szukam podbitkarzy i nie moge znaleźć. :roll:

"Misie" Wrocławskie niestey albo zawaleni robota, ale branże zmienili. :-?

Byłabym wdzięczna za namiary na porządnych fachowców od podbitki.

Z góry dziekuję i pozdrawiam :D :D

 

Ja mogę polecić firmę Scala z Radwanic.

Porządni ale drodzy . Właśnie kończą u mnie.

 

http://www.scala-narzedzia.pl/Uslugi.html

 

A to kontakt na mojego przedstawiciela

Maciej Widepuhl

tel. 0609 503 536

e-mail: [email protected]

 

 

dzieki

zaraz do nich dzwonię.

jak drodzy sa? :roll:

 

ps. umówiłam się na jutro 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie,

jesteśmy po dachu - wciąż jeszcze poprawki, poprawki i jeszcze raz poprawki....

obecnie szukamy nastepnych fachowców - elektryka już mamy (p. Kocot), hydraulika weźmiemy chyba p. Sławka, ale czekamy jeszcze na wycene.

 

Szukamy tynkarza do tynków wewnętrznych i ociepleniowca.

 

Z góry dziękuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

u mnie wkońcu zrobili więźbe i dzis zabrali sie wkońcu za foliowanie,na pytanie kiedy bedzie dach kompletny dostałam odpowiedz-za 2 tygodnie

ciekawe czy tym razem dotrzymaja termiów czy zaś bedą go kończyć miesiącami

jutro lub pojutrz skończą foliować i chyba łatować a w poniedziałek wpada już ekipa do montowania okien (bo już ponad 2 tygodnie leżą w magazynie i czekają)

w sobote przychodzi pan elektryk żeby pozaznaczać co gdzie ma być i zacząć robić ,,podkopy`` pod instalacje

No może wkońcu coś zacznie się dziać konkretnego i może wkońcu sie to wszystko ruszy do przodu bo już wysiadam nerwowo

pozdro dla wszystkich zmagających się z budową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za numer p. Macieja Widepuhla. Rowniez z niego skorzystalam.

Firma DachMax Alojzy Silan ... zlekcewazyla mnie i nawet nie mam odpowiedzi na moj e-mail. Natomiast pan Maciej bedzie u mnie w piatek, aby wszystko obejrzec i 13 moga juz zaczac.

A ceny maja normalne, wcale niewygorowane, porownywalne do innych.

Pozdrawiam i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danadom

 

no wreszcie jakimś strzępkiem optymizmu z postu koleżanki powiało :lol:

 

Dana, pamiętaj ODBIÓR TYNKÓW W ŁAZIENKACH KONIECZNIE Z KAFELKARZEM I zapowiedz tynkarzom, że na nich kafelkarza z dwumetrową poziomicą napuścisz i nie zapłacisz, jak będzie jęczał, że klejem musi nadrabiać. Kupę kasy zaoszczędzisz.

 

A i długą poziomicą sprawdź okolice otworów drzwiowych. Też później kasy oszczędzisz.

 

JA NIESTETY TAKA MĄDRA NIE BYŁAM :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danadom

 

no wreszcie jakimś strzępkiem optymizmu z postu koleżanki powiało :lol:

 

Dana, pamiętaj ODBIÓR TYNKÓW W ŁAZIENKACH KONIECZNIE Z KAFELKARZEM I zapowiedz tynkarzom, że na nich kafelkarza z dwumetrową poziomicą napuścisz i nie zapłacisz, jak będzie jęczał, że klejem musi nadrabiać. Kupę kasy zaoszczędzisz.

 

A i długą poziomicą sprawdź okolice otworów drzwiowych. Też później kasy oszczędzisz.

 

JA NIESTETY TAKA MĄDRA NIE BYŁAM :evil: :evil: :evil:

 

u mnie tynki bedzie robiła ta sama ekipa co budowała nam od zera bo robią wszystko a w związku z tym że to partacze(o czym niedawno się przekonałam)to za dodatkowe tynki będą płacić sami bo ściany wyszły takie krzywe że szok tak że jak tylko skończą dach to przelece się w obecności szefa z dłuuuuuugą pozionicą i mu pokaże że w projekcie tynki mam przewidziane na 1,2 i za takowe zapłace a za to co bedzie brakowało przez nierówności na ścianach sami dopłacą i takie oględziny zrobie przed tynkami i takowe również po tynkach i już nie dam sobie wcisnąć kitu że to tak ma być

ale dzięki za pomysła z postraszeniem ich kafelkarzem,napewno to zastosuje

:D

a o co chodzi z tym mierzeniem pozionicą okolic otworów drzwiowych,bo coś nie jarze(ucze się na błędach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe za co chcą te 25zł - sztukę, kilo, tonę.

Po kamienie polne należy się wybrać na pole (jak sama nazwa wskazuje). Bardoz często rolnicy układają kopczyki kamieni na rogu pola. Bo im przeszkadzają.

 

Też mi się to wydawało tak banalnie proste. Jechałam od siebie, polami, mniej więcej w Twoim kierunku. Rezulatty "wycieczki" pożal się Boże. Jeden brzydki kamień, wystukany samochód, mało nie straciliśmy zawieszenia. Koszmar jakiś. I jeszcze mężowskie pretensje, że głupie kamienie sobie wymyśliłam. :roll: :roll: :lol: :lol:

 

Co do kamieni to rolnicy traktują je często jako materiał budowlany i nie wypada im ich bezczelnie podprowadzać (zwłaszcza, że mogą to potraktować jako kradzież i przegonić widłami lub ciągnikiem).

Ostatnio zwożą je na podwórka itp., bo coraz więcej ich ludzie sobie przywłaszczali.

 

Takie zebrane w kupki kamienie rolnicy sprzedają po 90-100 zł / tonę - tak liczą sobie robociznę, paliwo poświęcone na ich zebranie i dowóz do klienta.

 

Żeby uniknąć przykrych niespodzianek i ew. scysji wato grzecznie spytać pobliskiego rolnika z zakamienionym polem czy można sobie pozbierać kamienie i większość się zgodzi, a nawet za drobną opłatą podstawi przyczepę, potem przewiezie i wysypie "urobek" na działkę.

 

Skąd tyle wiem ?

Z autopsji - planowałem budowę GWC żwirowego z kamieni polnych i rozpoznałem temat - mam namiary na rolników, którzy mają spore zbiory (w Miłoszycach i w Gaju Oławskim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może wkońcu coś zacznie się dziać konkretnego i może wkońcu sie to wszystko ruszy do przodu bo już wysiadam nerwowo

pozdro dla wszystkich zmagających się z budową

 

Do obowiązkowych wydatków budowlanych trzeba doliczyć jeszcze ziółka na uspokojenie :wink: . Ja po podwójnych dawkach przez 2 miesiące na 98% gonię moich żółwi, mam dość... Jeśli jutro dogadam się z nową ekipą, to przyjeżdżają z barakiem i robią non-stop. Dosyć czekania i słuchania różnych wykrętów ze strony "fachowców"!

 

Proszę o polecenie ekipy do samego dachu, początek dachu teoretycznie gdzieś za 3 tygodnie. Jednak zaraz muszę zamówić więźbę i wolałbym zrobić to po konsultacji z cieślą.

 

a przy okazji szukam zdjęcia gotowego dachu z położoną dachówką ceramiczną Roben Średzka PLus kolor kasztan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danadom

 

sprawdź, czy tynki przy drzwiach trzymają pion. Bo jak przyjdą później ościeżnice regulowane, to może się okazać, że różnica między dołem a górą może być znaczna. U mnie w jednych drzwiach było 4cm :evil: No i masz później szparę, którą trzeba jakoś zapchać, żeby to się kupy trzymało (=dodtkowa kasa) i kupować szersze ościeżnice (=dodatkowa kasa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o co chodzi z tym mierzeniem pozionicą okolic otworów drzwiowych,bo coś nie jarze(ucze się na błędach)?

Sprawdź odchylenia na różnych wysokościach drzwi, a także po obu stronach - przy zakładaniu ościeżnicy może się okazać, że trzeba będzie maskować dziury np akrylem, bo ościeżnica będzie prosta a ściany pod nią nie :-? .

Poza tym polecam sprawdzać rogi w pomieszczeniach za pomocą takiej poziomicy narożnej (w kształcie L) - od razu wyjdą niedoróbki. Mój KB na dzień dobry wpadł (w 1-szy dzień tynkowania) na budowę i zapowiedział, że nie przyjmie krzywych tynków- nie po to pilnował w czasie murowania, żeby mu teraz spartolili sprawę. Miał 2-metrową łatę i właśnie taką poziomicę.

 

Poza tym kafelkarz - koniecznie i to nie tylko łazienki, ale i właśnie naroża w pomieszczeniach, gdzie będziesz układać kafle na podłodze.

Poza tym kafelkarz powienien wiedzieć jakiej wielkości kafle i jak będziesz chciała je układać, to przy okazji pokaże najlepsze miejsca do zrobienia dylatacji przy wylewkach- potem nie będzie problemu, że powtórzenie dylatacji wypada w mało atrakcyjnym punkcie i w widocznym miejscu przecina płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

coś się wkońcu rzuszyło

dziś jak zajechałam na budowe to juz jedna wielka połać mojego dachu była ofoliowana i ołatowana-przygotowana do dachówki

jutro mają skończyć kolejną,w sobote kolejną ale dużo mniejszą i w poniedziałek może bedzie koniec foliowania i łatowania

we wtorek przyjeżdza dachówka tak że jak dobrze im pójdzie to we wtorek lub w srode zaczną już kłasć dachówkę :D

wkońcu zaczyna widać ten mój daszek :D

ponoć za 2 tygodnie powinnam mieć już kompletny dach

i jak tak bedzie naprawde to chyba upije sie ze szczęścia że chociaż jeden termin został dotrzymany a jak nie to upije się ze złości :cry:

pozdro dla wszystkich zmagających się z budowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...