Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

tak tak, firma senator w ogóle sie nie skontaktowała i nie raczyła przyjechać na pomiar

 

firma komandor przyjechałana pomiar i słuch wszelki po nich zaginął.....

 

no co, sama mam szafę sobie zrobić?

 

chyba za dobrze się zrobiło..... a im po prostu nie chce się montowac takiej wielkiej szafy (5m), za dużo roboty, nie rozumiem, nikt nie chce zarobić?

 

Nie chcę, żeby to było potraktowane jako kryptoreklama ale mogę zaproponować 5 % rabatu na Komandora i pełny profesjonalizm.

 

http://www.sigmat.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ja 3 lata temu po zobaczeniu wyceny zabrałem się za samodzielne zaprojektowanie i wykonie takie szafy, miała jakieś 2m szerokości i 2,4 wysokości, zajęło mi to co prawda chyba ze 3 tygodnie ( z rysowaniem projektu, równaniem podłogi, kupowaniem materiałów i elementów do szafy) ale zrobiłem to sam :)

 

teraz w domku też będę robił sam !

 

jak wrócę do domu to wkleję zdjęcie żeby się pochwalić swoim dziełem :p

 

czekamy na fotki,

ja tez bede robila sama 8)

tylko wykorzystam panow z komandora do zrobienia projektow 8)

a szaf i szafeczek do zrobienia mam 11 sztuk 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, już i w końcu jesteśmy po tynkach, hura :) teraz suszenie...

 

generalnie jesteśmy zadowoleni, jest kilka miejsc do poprawki, ale to pierwsza ekipa która była dosyć terminowa, mówili 2-3 i zrobili w 3 dni + pół dnia na przygotowania (do tego dzwonił po drugim dniu że nie wyrobią się w 2 dni !!!), do tego nie chcieli żadnej zaliczki, przyjechali na robotę, skończyli a całe rozliczenie dopiero przed nami - szok!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, już i w końcu jesteśmy po tynkach, hura :) teraz suszenie...

 

generalnie jesteśmy zadowoleni, jest kilka miejsc do poprawki, ale to pierwsza ekipa która była dosyć terminowa, mówili 2-3 i zrobili w 3 dni + pół dnia na przygotowania (do tego dzwonił po drugim dniu że nie wyrobią się w 2 dni !!!), do tego nie chcieli żadnej zaliczki, przyjechali na robotę, skończyli a całe rozliczenie dopiero przed nami - szok!!!

 

A mógłbyś podzielić się namiarami na tynkarzy? :)

Potrzebuję ekipę tynkarzy na przyszły tydzień 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, już i w końcu jesteśmy po tynkach, hura :) teraz suszenie...

 

generalnie jesteśmy zadowoleni, jest kilka miejsc do poprawki, ale to pierwsza ekipa która była dosyć terminowa, mówili 2-3 i zrobili w 3 dni + pół dnia na przygotowania (do tego dzwonił po drugim dniu że nie wyrobią się w 2 dni !!!), do tego nie chcieli żadnej zaliczki, przyjechali na robotę, skończyli a całe rozliczenie dopiero przed nami - szok!!!

 

A mógłbyś podzielić się namiarami na tynkarzy? :)

Potrzebuję ekipę tynkarzy na przyszły tydzień 8)

 

ja również prosze o namiary na tynkarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, już i w końcu jesteśmy po tynkach, hura :) teraz suszenie...

 

generalnie jesteśmy zadowoleni, jest kilka miejsc do poprawki, ale to pierwsza ekipa która była dosyć terminowa, mówili 2-3 i zrobili w 3 dni + pół dnia na przygotowania (do tego dzwonił po drugim dniu że nie wyrobią się w 2 dni !!!), do tego nie chcieli żadnej zaliczki, przyjechali na robotę, skończyli a całe rozliczenie dopiero przed nami - szok!!!

 

A mógłbyś podzielić się namiarami na tynkarzy? :)

Potrzebuję ekipę tynkarzy na przyszły tydzień 8)

 

ja również prosze o namiary na tynkarzy :)

 

ja też poproszę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robiła ekipa Tracza. Jeżeli będziesz ich pilnować i patrzyć na ręce i sprawdzać pomieszczenie po pomieszczeniu długą łatą i poziomicą, to będzie OK. Robili szybko, czysto, ale parę baboli pozostawiali, które zaoowocowały dodatkowymi kosztami później (patrz rady parę postów wyżej dla danadom). Zastanawiam się, czy nie wezwać Tracza na poprawki. Zobaczymy co powie :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robiła ekipa Tracza. Jeżeli będziesz ich pilnować i patrzyć na ręce i sprawdzać pomieszczenie po pomieszczeniu długą łatą i poziomicą, to będzie OK. Robili szybko, czysto, ale parę baboli pozostawiali, które zaoowocowały dodatkowymi kosztami później (patrz rady parę postów wyżej dla danadom). Zastanawiam się, czy nie wezwać Tracza na poprawki. Zobaczymy co powie :-?

 

a co zrobili nie tak? jakie masz do nich zastrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o tynkarzy to ODRADZAM:

ekipe od p. Sławka z Jelcza Laskowic ktora jest firmowana przez p. Łetowski Krzysztof z Domaniówka.

 

jakbym wiedzial o tynkach to co teraz wiem po tynkach to bym ich wywalil juz po obsadzeniu naroznikow przy otworach drzwiowych!

po pierwsze zaczeli tydzien pozniej i robili tydzien dluzej!

po drugie gdyby nie to, ze przyjechali kafelkarze zanim odjechali tynkarze to po wejsciu do lazienki odrazu bylo tragicznie! Do tego panowie tynkarze do kafelrkarzy pocisneli z tekstem ze fachowiec fachowca nie podpierd..la.

kolejna rzecz to podejscie do pracy maja takie: cyt."nas nie interesuja kable ani sciany - jak elektryk zle polozyl i gdzies jest cos nie tak to oni nawet palcem nie kiwna i potem kable wystaja z tynkow. rowniez jezeli chodzi o piony to: "my obsadzamy narozniki i lecimy z tynkami tak jak sa sciany zrobione" MASAKRA to ja sie pytam.. jak koparka krzywo wykopia pod ffundamenty to juz cala chata bedzie spierdzielona??

no i ostatnia rzecz - po poprawkach zaplacilem im kase ale nie zauwazylem dwoch bledow przy otworach drzwiowych wiec zadzwonilem zeby wpadli na 2 godziny i to wyrownali.. poczatkowo nawet myslalem ze przyjada.. niestety po tygodniowym obiecywaniu juz do nich nie dzwonie.

 

a co za syfiarze... pierwsze trzy dni to po dzien dobry mowilem im o latajacych workach po calej lace.. a oni na to.. my to spalimy.. qrna trzy hektary laki w workach!!

 

takze omijac z daleka...

jo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dużo osób szykuje się do tynkowania, więc się rozpiszę. ŻEBYŚCIE NIE PŁACILI ZA BŁĘDY, ZA KTÓRE JA JUŻ ZAPŁACIŁAM :lol:

 

Największy zarzut? Nie trzymali pionów. Powinni użyć do tego listew (ich używania obiecał pan Tracz, było w cenie materiału), a na pewno tego nie zrobili. Na dużych powierzchniach ściany to nie przeszkadza, niczego nie widać. Ale już wokół drzwi czy na powierzchniach, które mają być kafelkowane to prowadzi do kłopotów (ościeżnice odstają, nie da się sensownie kafli ułożyć- trzeba równać klejem itd). Największy odchył przy jednych drzwiach miał 4cm( u dołu drzwi była buła prawie 5cm, na górze niecały 1cm- nie ma szans na estetyczne zamontowanie ościeżnicy). Koniecznie trzeba to długą poziomicą sprawdzić, bo moja 1m tego nie wykryła :-?

 

W łazience po ich działalności wszystkie kąty z prostych stały się rozwartymi- kłopoty przy osadzaniu wanny, trzeba też kombinować z kaflami). Na 100% przed tynkowaniem wszystkie kąty miały 90 stopni...

 

POWINNAM BYŁA TEGO DOPILNOWAĆ! Na pewno potrafili to zrobić, ale im się najwyraźniej nie chciało, jak inwestorka taka nieczepialska zbytnio była. Niestety czynności zawodowo- rodzinne nie pozwoliły mi na siedzenie z nimi na budowie dzień w dzień i patrzenie na ręce. Kierbud odbierał, ale w sumie też się spieszył, machnęliśmy łatą to tu, to tam, poprzykładaliśmy jednometrową poziomicę i uznaliśmy, że jest OK.

 

Tynki wyglądają ładnie, malowałam je bez żadnych gładzi . Jak na moje potrzeby OK. Wszystko dokładnie pozabezpieczali folią, nie było syfu na zewnątrz, pozamiatali ładnie całą chałupkę. Zaczęli i skończyli w umówionym terminie. Czyli polecam, jeśli ktoś ma czas na dokładne dopilnowanie, albo groźnego kierbuda, który im pokazówkę zrobi po pierwszym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info poszło na priva

 

ściany sprawdzałem poziomicą 1,6m w różnych kierunkach na różnych poziomach i generalnie odchyłów w kilku miejscach nie więcej niż 1mm nie stwierdziłem, potem obleciałem ściany z halogenem, świecąc pod różnymi kątami i wtedy odkryłem tego baranka (opis niżej).

 

Co prawda nie wiedziałem że wszystkie otwory drzwiowe trzeba kątownikami obrabiać, choć nie bardzo widzę sens, skoro ościeżnice i tak będą nakładowe - może mi ktoś wyjaśni?

 

ekipa może nie jest najtańsza, ale są słowni i terminowi, rozliczenie przebiegło bez zakłóceń, ostateczna zapłata po kilku poprawkach, ale naprawdę drobnych: jeden róg pokoju z "dziurkami", jedna ściana w pokoju gościnnym która będzie podświetlana na pow ok 1,5m2 ma góry i doliny (no przesadzam, między doliną a szczytem było góra 1mm, ale tych pagórków było na tym obszarze zbyt wiele, no i jedna belka nad schodami, niezbyt dobrze wygładzone od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja z profili + płyta i na to kafelki?

 

Można jeszcze kupic np. w Castorami bloczki z BK (5 cm lub 8 cm) z tego wymurować boki, a blat zrobić z płyty OSB.

Potem to wszystko obłozyc płytkami. To to jest dopiero stabilne:)

 

Tak właśnie mamy zrobione u sibeie w górnej łazience.

O właśnie OSB - wala mi się kilka 10 i 22 na poddaszu - już wiem na co pójdą. Dzięki za pomysła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...