Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

hip hip hura

dziś mam domek już zamknięty,co prawda jeszcze nie dokońca bo dachu nadal nie mam ale w czwartek powinni skończył foliowanie i łacenie i zacząć kłaść dachówkę ale za to są już moje piękne okna i musze zawezwać instalatorów żeby powoli juz wchodzili i robili swoje

zaczyna być lepiej

 

my ziemie kupowaliśmy po 500 zeta za wywrotkę 25 tonową ale człowiek który pomaga naszemu panu budowlańcowi powiedział że jak jeszcze bedziemy potrzebować ziemi to spróbuje załatwić coś taniej w naszej okolicy bo do tej pory braliśmy od Szostaka z Trzebnicy a on znowu zwoźi ją spod Oleśnicy i dlatego tyle to kosztuje u niego bo wiadomo-transport jest w cenie

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy

Dobrneliśmy do momentu w którym za chwilę się wprowadzamy. Jako że właśnie pożegnaliśmy się z naszym kafelkarzem chciałem serdecznie podziękować Szanownym Państwu "Scur" :) za polecenie fantastycznego wykonawcy jakim okazał się Pan Zenek Dawidowicz. Gość jest naprawdę ok- nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i nigdy mi nie marudził. Miał robić dwie łazienki a ckończyło się na większości wykończeniówki :) Jakto bywa z dobrymi fachowcami są oczywiście trochę niesłowni i nigdy nie jest tak że że wszystko jest co do dnia. Mi na szczęście się nie spieszyło więc oboje szliśmy sobie trochę na rekę i wszystko było ok. Wojtek Fila (zabudowy GK) powiedział mi że tak naprawdę to każdy dobry wykonawca z czasem staje się trochę kłamcą :) Ja jestem bardzo zadowolony bo bałem się żeby nie trafić na jakiegoś partacza-udało się, mamy naprawdę ładne łazienki (naszym zdaniem)

Scur-jeszcze raz wielkie dzięki

Serdeczne pozdrowienia

P.S.Jak będę miał chwilę to pstryknę zdjęcia i spróbuję je tutaj wkleić

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie potrzebuję Waszej podpowiedzi :)

Jak opisywałem w dzienniku budowy, w końcu pogoniłem dotychczasową ekipę. Zastrzeżeń miałem wiele, od fuszerek typu zasypywanie zera metrowymi warstwami i niby ubijanie, do bardzo powolnej pracy (w umowie były określone 2 m-ce na stan surowy z dachem, a po 2 m-cach ledwo wymurowali dół), olewanie, jakikolwiek brak kontaktu nawet przez ponad tydzień.

Koniec końców podziękowałem im i wypadałoby się jakoś rozliczyć za to co zrobili. Wg umowy były 4 etapy, zero (rozliczone), murowanie, strop, dach. Czyli obecnie zrobili część murarki określonej w całości na 11tys. Zdążyli wymurować ściany parteru wraz z gotowymi nadprożami, nie zrobili jedynego nadproża nad bramą garażową, które miało być szalowane i wylewane (3 dni zbierali się do niego...). Nie tknęli komina, tarasów, słupów, wińca, kolankowej, szczytowych, działowych na górze.

Zaproponowałem za dotychczasowe grzebanie 3 tys, oczywiście obrażeni i majster twierdzi że zrobił 50% z etapu... Ile tak naprawdę jest warta ta robota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... a od czego masz KB - to on powinien wycenić prace wg norm i tyle - wpisać do dziennika i już. Masz podstawę wtedy a wykonawcy nie mogą się wykręcić i wciskać że zrobili 50% np. - jeżeli z tyle tego nie będzie.

Jeżeli nie masz KB skłonnego do wyliczeń - spróbuj innego inspektora nadzoru sciągnąć - przy okazji oglądnie, czy gdzieś babola jakiegoś nie wstawili a ty za niego zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... a od czego masz KB - to on powinien wycenić prace wg norm i tyle - wpisać do dziennika i już. Masz podstawę wtedy a wykonawcy nie mogą się wykręcić i wciskać że zrobili 50% np. - jeżeli z tyle tego nie będzie.

 

KB na wakacjach... Trudno jak nie dostanę podpowiedzi, to trzeba będzie na niego jeszcze parę dni zaczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców podziękowałem im i wypadałoby się jakoś rozliczyć za to co zrobili. Wg umowy były 4 etapy, zero (rozliczone), murowanie, strop, dach. Czyli obecnie zrobili część murarki określonej w całości na 11tys. Zdążyli wymurować ściany parteru wraz z gotowymi nadprożami, nie zrobili jedynego nadproża nad bramą garażową, które miało być szalowane i wylewane (3 dni zbierali się do niego...). Nie tknęli komina, tarasów, słupów, wińca, kolankowej, szczytowych, działowych na górze.

Zaproponowałem za dotychczasowe grzebanie 3 tys, oczywiście obrażeni i majster twierdzi że zrobił 50% z etapu... Ile tak naprawdę jest warta ta robota?

Wiesz co - może jestem zbyt ostry w niektórych tematach, ale to oni nie dotrzymali warunków umowy i wogóle powinni się cieszyć, że cokolwiek dostali. Myślę, że jeżeli im zapłacisz, to niczego się nie nauczą i pójdą dalej tak pracować, jak pracowali u Ciebie. Jeżeli raz, drugi, trzeci ktoś im nie zapłaci za fuszerkę i obijanie się, to może pójdą po rozum do głowy i zaczną pracować normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - może jestem zbyt ostry w niektórych tematach, ale to oni nie dotrzymali warunków umowy i wogóle powinni się cieszyć, że cokolwiek dostali. Myślę, że jeżeli im zapłacisz, to niczego się nie nauczą i pójdą dalej tak pracować, jak pracowali u Ciebie.

 

Brałem takie rozwiązanie pod uwagę, ale z drugiej strony nie mam zamiaru nikogo naciągać. Za "miętki" jestem :wink: Próbowałem z nimi z dwa razy rozmawiać o pracy i terminach, poprzytakiwali, na drugi dzień znikli nie odbierali telefonu, później znów pojawili się itd. Założę się, że i tak nie dotarło do nich czego wymagam i oczekuję. ..

Na pewno nie dostaną tyle ile chcą, muszę rzeczywiście spotkać się z kierbudem i po sprawdzeniu, procentowo rozliczyć z założonej transzy. Nowa ekipa wjeżdża jutro/pojutrze z przyczepą - z polecenia, sprawdzona, większa. Oby już z górki i zapomnieć o żółwikach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie we Wroclawiu (okolicahc) najtaniej mozna dostac farby do wnetrza??

 

Zależy jakie farby? Jaki rodzaj, jaka firma, do jakiego pomieszczenia?

Nie zawsze najtaniej wychodzi najtaniej. :roll: :roll: Jeśli kupisz najtańszą farbę może sie okazać, że po 2-krotnym malowaniu wciąż nie jest idealnie i trzeba malowac 3 raz . A wtedy już nie koniecznie jest najtaniej. :o :o

Mam takie doświadczenia; kupowałam drogą farbę z mieszalnika w domarze. (az mi wstyd ale właśnie mi nazwa wyskoczyła z głowy - jak mi sie przypomni to dopiszę.) Droga była bardzo, dobra bardzo, ale cóż... chciałam mieć w salonie super.

Za ok. rok okazało się, że muszę coś domalować bo kolejni "fachowcy" przypadkiem zahaczali o ściany. Resztka, która mi została na wszelki słuczaj już sie nie nadaje. Pojechałam dokupić a tu niespodzianka - firmy już nie ma i także nie ma we Wrocławiu mieszalnika, który rozwiąże mój problem.

Kupowałam też farby (do mniej) eksponowanych pomieszczeń) w Castoramie. Mają duży wybór. Zarówno tych tanich jak i droższych. Kupowałam Noblies i Dulux. Jestem bardzo zadowolona. Na ścianie wyglądają równie pięknie, malowało się nimi super (gęste, nie kapały, dobrze kryły). Fajne jest też to, że jeśli sie rozmyślisz lub za dużo policzyłeś - można oddać.

Kupowałam kolory swiata Duluxa - naprawdę super sie prezentują. http://www.dulux.pl/p_kolory_swiata_emulsja.html

 

oraz Nobiles Pory Roku - też bardzo ok.

http://www.nobiles.pl/?q=pages/products/wallsinside/2629#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców podziękowałem im i wypadałoby się jakoś rozliczyć za to co zrobili. Wg umowy były 4 etapy, zero (rozliczone), murowanie, strop, dach. Czyli obecnie zrobili część murarki określonej w całości na 11tys. Zdążyli wymurować ściany parteru wraz z gotowymi nadprożami, nie zrobili jedynego nadproża nad bramą garażową, które miało być szalowane i wylewane (3 dni zbierali się do niego...). Nie tknęli komina, tarasów, słupów, wińca, kolankowej, szczytowych, działowych na górze.

Zaproponowałem za dotychczasowe grzebanie 3 tys, oczywiście obrażeni i majster twierdzi że zrobił 50% z etapu... Ile tak naprawdę jest warta ta robota?

Wiesz co - może jestem zbyt ostry w niektórych tematach, ale to oni nie dotrzymali warunków umowy i wogóle powinni się cieszyć, że cokolwiek dostali. Myślę, że jeżeli im zapłacisz, to niczego się nie nauczą i pójdą dalej tak pracować, jak pracowali u Ciebie. Jeżeli raz, drugi, trzeci ktoś im nie zapłaci za fuszerkę i obijanie się, to może pójdą po rozum do głowy i zaczną pracować normalnie.

 

Trociu, mądrze prawisz ale czasami wydaje mi sie, że większość z nich nigdy nie pójdzie po rozum do głowy (oksymoron po prostu) i nigdy nie zaczną pracować normalnie.

Zgadzam sie z dabell- czekaj na kierbuda. I jeszcze niech się wypowie ekipa , która będzie po nich poprawiać. nam trudno jest cokolwiek podpowiedzieć. Nie znamy wymiarów, ustaleń i przede wszystkim jakości tego co już jest wykonane.

Nie spiesz sie z wypłatą pieniędzy. Powiedz im, że czekasz na opinie w/w osób. Czy oni sie spieszyli kiedy Tobie było pilno?

Rozumiem Cię bo ja też jestem miętka i tylko tutaj tak sie wymądrzam a jak przyjdzie co do czego to tez mam 1000 dylematów i :evil: :evil: :evil: :evil: na siebie jestem za tę miętkość. :roll: :roll:

Postaraj się jednak nie spieszyć z wypłatą pieniędzy. Nie ulegaj ich presji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy

Dobrneliśmy do momentu w którym za chwilę się wprowadzamy. Jako że właśnie pożegnaliśmy się z naszym kafelkarzem chciałem serdecznie podziękować Szanownym Państwu "Scur" :) za polecenie fantastycznego wykonawcy jakim okazał się Pan Zenek Dawidowicz. Gość jest naprawdę ok- nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i nigdy mi nie marudził. Miał robić dwie łazienki a ckończyło się na większości wykończeniówki :) Jakto bywa z dobrymi fachowcami są oczywiście trochę niesłowni i nigdy nie jest tak że że wszystko jest co do dnia. Mi na szczęście się nie spieszyło więc oboje szliśmy sobie trochę na rekę i wszystko było ok. Wojtek Fila (zabudowy GK) powiedział mi że tak naprawdę to każdy dobry wykonawca z czasem staje się trochę kłamcą :) Ja jestem bardzo zadowolony bo bałem się żeby nie trafić na jakiegoś partacza-udało się, mamy naprawdę ładne łazienki (naszym zdaniem)

Scur-jeszcze raz wielkie dzięki

Serdeczne pozdrowienia

P.S.Jak będę miał chwilę to pstryknę zdjęcia i spróbuję je tutaj wkleić

Jacek

 

Bardzo się cieszę. :D :D

Mogę sie tylko "obiema ręcyma" podpisać pod słowami, które o Panu Zenku piszesz i polecić go następnym, którzy się będą kafelkować.

Mogłabym jeszcze dodać kilka rzeczy, (nie wszyskie dotyczą ściśle pracy) które zawsze przyjemnie było mi obserwować u Pana Zenka:

ogromna kultura osobista,

bystrość umysłu,

dbałość o cudze dobro,

szybkość,

dobra rada,

umiejętność słuchania.

 

 

P.S. Wiesz Jacku, że nikt nas jeszcze nie nazwał Szanownym Państwem "Scur" ??? :o :o :wink: :wink: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...