Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

To wszystkich co maja już tynki zewnetrzne lub wiedzę na temat gdzie takowe warto kupić. Myslę o tynku silikatowym barwionym w masie. Pozdpowiedzcie proszę gdzie się zaopatrywaliście. :roll:

 

Ja kupiłem tynk silikonowy w Mega1000.

Kolor zrobili mi taki jak we wzorniku innego producenta.

 

Dali mi najlepszą ofertę - 100 zł za wiaderko 25 kg

 

Gdy potrzebowałem dorobili mi dodatkowe wiaderko tynku :)

 

Kupiłem u nich też marmolit na fundament wraz z podkładem w odpowiednim kolorze.

 

Jestem z nich zadowolony i polecam innym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystkich co maja już tynki zewnetrzne lub wiedzę na temat gdzie takowe warto kupić. Myslę o tynku silikatowym barwionym w masie. Pozdpowiedzcie proszę gdzie się zaopatrywaliście. :roll:

 

Ja kupiłem tynk silikonowy w Mega1000.

Kolor zrobili mi taki jak we wzorniku innego producenta.

 

Dali mi najlepszą ofertę - 100 zł za wiaderko 25 kg

 

Gdy potrzebowałem dorobili mi dodatkowe wiaderko tynku :)

 

Kupiłem u nich też marmolit na fundament wraz z podkładem w odpowiednim kolorze.

 

Jestem z nich zadowolony i polecam innym :D

 

Ile miałaś cm ocieplenie? Ile wyszło na gotowo materiał i robocizna za m2 z ociepleniem i tynkiem? Ile trwała robocizna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, napisz czy jestes zadowolony z tego tynku, bo ja myślałam żeby kupić u nich Baumita silikatowego. Jest jednak troche droższy. I jeszcze jedno, zamierzam położyc tynk na ściane jednowarstwową bez styropianu. Najpierw siatka i klej, a potem tynk. Czy konieczna jest dłuższa przerwa technologiczna miedzy siatką a tynkiem. Spotkałam sie z róznymi opiniami. Jak robili u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, napisz czy jestes zadowolony z tego tynku, bo ja myślałam żeby kupić u nich Baumita silikatowego. Jest jednak troche droższy. I jeszcze jedno, zamierzam położyc tynk na ściane jednowarstwową bez styropianu. Najpierw siatka i klej, a potem tynk. Czy konieczna jest dłuższa przerwa technologiczna miedzy siatką a tynkiem. Spotkałam sie z róznymi opiniami. Jak robili u Was?

 

Jolu a poco siatkę na kleju na ścianę murowaną? taką siatkę daje się tylko do zbrojenia styropianu, ew. możesz zastosować warstwę podkładową pod taki tynk - jakiegoś maxita 280 - to taka uniwersalna zaprawa tynkarska, między innymi również do zatapiania siatki, ale nie ma potrzeby zatapiać siatki na ścianę murowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących,

na forum publicznie pierwszy raz, od niedawna internet w domu. Często jednak zaglądałem i korzystałem z doświadczenia innych.

Ja już jestem na etapie wykańczania terenu wokół domu, i czeka nas ogrodzenie.

Z tyłu domu na pewno siatka, z przodu może coś bardziej ciekawszego.

Czy ktoś orientuje sie w cenach i gdzie najtaniej a dobrze można to zrobić?

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaba-gonia, naprawde ta cena jest tak wysoka?

Sasiad stolarz, firma jednoosobowa powiedzial mi 60zl za m2. Scala chce 70-80 z moim materialem. I daja gwarancje, ale nie pamietam co i jak.

Orientuje sie ktos czy robia rowniez tynki zewnetrze? Musze sie ich zapytac, bo mam nadzieje, ze zaczna u mnie podbite 13.08.

Jesli nie, jaka polecacie firme do tynkow zewnetrzych.

Ja bede tynkowala na cegle, bo ocieplenie mam pomiedzy, to juz chyba nie potrzebuje dodatkowo ocieplac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dłuższy wieczór na kompie od pół roku, przeczytałem parę stron i nie znalazłem jeszcze tematu ocieplenia domu z zewnątrz. jak rok temu kupiłem stan surowy zamknięty, budowany z silki 24, czy trzeba ją ocieplać i jakiej grubości styropianem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, napisz czy jestes zadowolony z tego tynku, bo ja myślałam żeby kupić u nich Baumita silikatowego. Jest jednak troche droższy. I jeszcze jedno, zamierzam położyc tynk na ściane jednowarstwową bez styropianu. Najpierw siatka i klej, a potem tynk. Czy konieczna jest dłuższa przerwa technologiczna miedzy siatką a tynkiem. Spotkałam sie z róznymi opiniami. Jak robili u Was?

 

Jestem zadowolony z tynku - jest bardzo ładny i wg tynkarzy jest ok.

W dodatku zrobili mi dokładnie taki jaki chciałem 2 mm kornik (w standardzie jest 1.6 mm, więc specjalnie dla mnie ściągali bazę pod 2 mm) :D

 

Obsługa jest ok i dotrzymują terminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaba-gonia, naprawde ta cena jest tak wysoka?

Sasiad stolarz, firma jednoosobowa powiedzial mi 60zl za m2. Scala chce 70-80 z moim materialem. I daja gwarancje, ale nie pamietam co i jak.

Orientuje sie ktos czy robia rowniez tynki zewnetrze? Musze sie ich zapytac, bo mam nadzieje, ze zaczna u mnie podbite 13.08.

Jesli nie, jaka polecacie firme do tynkow zewnetrzych.

Ja bede tynkowala na cegle, bo ocieplenie mam pomiedzy, to juz chyba nie potrzebuje dodatkowo ocieplac.

 

Ellaj, mi krzyknęli cenę ok. 115 za m2 na gotowo z materiałem. Uważam ze to drogo. Znalazłam innego podbitkarza, który zrobi mi to samo za 80 zł ( też daje materiał i lakieruje).

Mogę Ci polecic super ekipę do tynków zewnętrznych. Są teraz u mnie.

Pan Edek tel.604 842 029 - pracowity, słowny, punktualny, dokładny i na dodatek sympatyczny :D

 

a ocieplenie też robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaba .....pan Edek tak ale powiedzmy to głośno - jesli chcemy ucziwych i dobrych fachowców - zażądać bez pana Darka A. z Kotowic w ekipie...najlepiej brac Edka w zestawie z jego własnymi (dwoma) synami - super zrobią i nic nie zginie z budowy...

 

 

Ja za to musze obecnie pochwalić swoich podbitkarzy. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dach nad tarasem, który był psujowidokowcem jest teraz moim top1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaba .....pan Edek tak ale powiedzmy to głośno - jesli chcemy ucziwych i dobrych fachowców - zażądać bez pana Darka A. z Kotowic w ekipie...najlepiej brac Edka w zestawie z jego własnymi (dwoma) synami - super zrobią i nic nie zginie z budowy...

 

 

Ja za to musze obecnie pochwalić swoich podbitkarzy. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dach nad tarasem, który był psujowidokowcem jest teraz moim top1.

Xena, wiem że masz uraz do tej ekipy przez ten incydent z Darkiem, ale u mnie naprawde spisują się na medal ( odpukać... :wink: ). Rozmawiam tylko z Edkiem, jemu płacę a on niech pilnuje swich ludzi i im płaci za pracę ile uważa.

 

A na Twojego podbitkarza też mam ochotę :wink: :oops: :lol: . Musze tylko z nim ponegocjować cenę bo pójdę z torbami.

pozdrawiam

 

ps Xena u mnie w przyszłym tygodniu skończą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaba-gonia, naprawde ta cena jest tak wysoka?

Sasiad stolarz, firma jednoosobowa powiedzial mi 60zl za m2. Scala chce 70-80 z moim materialem. I daja gwarancje, ale nie pamietam co i jak.

Orientuje sie ktos czy robia rowniez tynki zewnetrze? Musze sie ich zapytac, bo mam nadzieje, ze zaczna u mnie podbite 13.08.

Jesli nie, jaka polecacie firme do tynkow zewnetrzych.

Ja bede tynkowala na cegle, bo ocieplenie mam pomiedzy, to juz chyba nie potrzebuje dodatkowo ocieplac.

 

Ellaj, mi krzyknęli cenę ok. 115 za m2 na gotowo z materiałem. Uważam ze to drogo. Znalazłam innego podbitkarza, który zrobi mi to samo za 80 zł ( też daje materiał i lakieruje).

Mogę Ci polecic super ekipę do tynków zewnętrznych. Są teraz u mnie.

Pan Edek tel.604 842 029 - pracowity, słowny, punktualny, dokładny i na dodatek sympatyczny :D

 

a ocieplenie też robią?

razcej tak, ale lepiej zadzwoń do niego i spytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dłuższy wieczór na kompie od pół roku, przeczytałem parę stron i nie znalazłem jeszcze tematu ocieplenia domu z zewnątrz. jak rok temu kupiłem stan surowy zamknięty, budowany z silki 24, czy trzeba ją ocieplać i jakiej grubości styropianem?

 

koniecznie ocieplaj i to szybko, bo ci ściany się wychłodzą i zamokną! według mnie minimum 15cm, ale im więcej tym lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dłuższy wieczór na kompie od pół roku, przeczytałem parę stron i nie znalazłem jeszcze tematu ocieplenia domu z zewnątrz. jak rok temu kupiłem stan surowy zamknięty, budowany z silki 24, czy trzeba ją ocieplać i jakiej grubości styropianem?

 

koniecznie ocieplaj i to szybko, bo ci ściany się wychłodzą i zamokną! według mnie minimum 15cm, ale im więcej tym lepiej!

 

Obecnie skupiliśmy się na wnętrzu: tynki, wylewki, ocieplenie poddasza itp.

Faktycznie lepiej ocieplac silikaty od razu czy poczekac do wiosny? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dłuższy wieczór na kompie od pół roku, przeczytałem parę stron i nie znalazłem jeszcze tematu ocieplenia domu z zewnątrz. jak rok temu kupiłem stan surowy zamknięty, budowany z silki 24, czy trzeba ją ocieplać i jakiej grubości styropianem?

 

koniecznie ocieplaj i to szybko, bo ci ściany się wychłodzą i zamokną! według mnie minimum 15cm, ale im więcej tym lepiej!

 

Obecnie skupiliśmy się na wnętrzu: tynki, wylewki, ocieplenie poddasza itp.

Faktycznie lepiej ocieplac silikaty od razu czy poczekac do wiosny? :roll:

 

koniecznie teraz bo przez zimę budynek ci się całkiem wychłodzi, albo wydasz baaaaardzo dużo kasy na ogrzewanie

 

silka nie ma żadnej izolacyjności termicznej, jest bardzo dobrym materiałem, reguluje wilgotność w domu, świetnie tłumi dźwięki, jest dużo trwalsza od BK, ale koniecznie trzeba ocieplić, lepiej będzie jak sobie ocieplisz samym styropianem i go nie otynkuejsz do wiosny, niż zostawisz nie ocieplone !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...