Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Xena, wiem że masz uraz do tej ekipy przez ten incydent z Darkiem, ale u mnie naprawde spisują się na medal ( odpukać... :wink: ). Rozmawiam tylko z Edkiem, jemu płacę a on niech pilnuje swich ludzi i im płaci za pracę ile uważa.

 

A na Twojego podbitkarza też mam ochotę :wink: :oops: :lol: . Musze tylko z nim ponegocjować cenę bo pójdę z torbami.

pozdrawiam

 

ps Xena u mnie w przyszłym tygodniu skończą 8)

 

Zabciu nie mam urazu do całej ekipy - pan Edek jest ok, jego dwóch synów bardzo ok. Niestety moje pieniadze przywłaszczył własnie wspomniany Darek, (na dodatek jakość rozpoczętych przez niego prac pozostawia duzo do życzenia - krzywo i poniszczone...)

 

należy sobie zadac pytanie czy człowieka przywlaszczającego czyjeś pieniądze należy wpuszczać na własną budowę i nazywać to incydentem...Incydent to jest jak wjedziesz pod prąd ...

dlatego jeszcze raz podkreślę Edek jak najbardziej tak, ale bez Darka A....

 

CO DO PODBITKARZY - bardzo polecam - to ekipa w stylu elektryka Kocota - - dodam, że wyprostowali mi również dach, a nie chciało się tego podjąć 10- ekip supercieśli...histeryzowali że to niemożliwe i wszystko się zawali...albo żadali kwot w tysiącach....panom zajęło to całe 3 minuty i było "przy okazji".....

 

oni robią też i to SUPER ocieplenie, płyty gk......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc w kwestii folli dachowej.

Mialem kupic DORKENA DELTA MAXX, ale przeczytalem ze jej paroprzepuszczalnosc to tylko 256 g/m2/24h, gdzie tanszy DORKEN DELTA VENT ma parametr 1300 g/m2/24h.

Czy ktos przerabial ten temat ? jaka folie wybrac zeby bylo zarowno wytrzymala jak i odpowiednio przepuszczala pare ?

Czy w przypadku DORKENA DELTA MAXX docieplenie poddasza moze stykac sie z folia ?

.... dodam tylko ze bede mial poddasze uzytkowe, ocieplone, bez pelnego deskowania, dachowka ceramiczna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK - niezależnie od odpowiedzi :-) - chyba warto poczekać na KB. Trudnio oceniać po opisie.

Ja bym poczekała.

 

i zaczynają się kwiatki :-? , ale zanim napiszę to dla przypomnienia - zmieniłem ekipę i jak to zwykle bywa, zabawa z rozliczeniem grzebactwa żółwi. Dwumiesięczna umowa zakończyła się dzień przed rozstaniem się z nimi.

 

zrobili część murarki określonej w całości na 11tys. Prawie zdążyli wymurować ściany parteru wraz z gotowymi nadprożami, nie zrobili jedynego nadproża nad bramą garażową, które miało być szalowane i wylewane (3 dni zbierali się do niego...). Nie tknęli komina, tarasów, słupów, kolankowej, szczytowych, działowych na górze.

 

Stan jest jak powyżej, czyli do wylania nadproże nad garażem. Trzeba domurować jeszcze jedną warstwę z bloczków pod strop (teraz jest za nisko!). "Zrobili" zaczątek przedniego tarasu, tj. niecałe dwie warstwy z bloczków położyli na piasku (!!!) i wszystko jest do wywalenia (decyzja KB). Do zamurowania dziura na pion kanalizacyjny w ścianie nośnej, miała być wąska na 110mm wyszła w kształcie kielicha, ponad dwa razy szersza.

 

Teraz sedno zabawy, dziś zadzwonił były majster i powiedział, że z metrażu wyszło mu 6,3tys. za to co zrobił :lol: jakbym umawiał się na metraż... Nowa ekipa (jak to nowa...) ma oczywiście więcej zastrzeżeń niż kierbud, który zawzięcie broni poprzedników. Teksty w stylu "chce się pan dorobić na tamtych?", "trzeba się dobrze rozliczyć" itd Nie chciał jak sugerowała dabell wtrącać się do tego i to rzeczywiście jego zbójeckie prawo. Jednak w końcu wspomniał że tak na "oko" zrobione z 40%... Nowy majster zapytał tylko czy to był mój kierbud czy tamtych...

Jest sens jeszcze szukać wyliczeń % zaawansowania u innego KB czy np. inspektora inspektora? Czy zapłacić tyle ile wynika mniej więcej z umowy minus to co mają poprawiać i z hukiem gonić ich? :evil:

 

ps. Nowi od pierwszego dnia wzięli się do roboty. Od 7 rano praca wre, padało godzinkę - jeszcze dobrze nie przestało już pracują :) Oby tak dalej, aż miło popatrzeć na taką odmianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czemu masz płacić więcej niż to jest warte?

opcje są 2: idziesz do ekipy 1 i mówisz - tyle i tyle chce ode mnie druga ekipa za dokończenie Panów pracy i poprawki Tyle i tyle kosztuja materiały, które muszę kupic ponownie. Oznacza to, że do wypłaty jest tyle i tyle. Opcja 2:Czy maja Panowie inne propozycje?

Gdzie był kierbud jak kładli to coś co jest do wywalenia?

Kto ZAPŁACI ZA KOLEJNY materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czemu masz płacić więcej niż to jest warte?

 

Dobre pytanie i chyba na tym się skończy.

 

Opcja 2:Czy maja Panowie inne propozycje?

Gdzie był kierbud jak kładli to coś co jest do wywalenia?

Kto ZAPŁACI ZA KOLEJNY materiał?

 

Opcja 2 w ich wydaniu była rewelacyjna, wykombinował sobie 57% zrobionego licząc ściany wg metrażu i aktualnych cen... Za materiał i dodatkową robotę im potrącę bez względu na czyjekolwiek fochy, tylko nie wiedziałem jak zabrać się za cenę wyjściową, od której odliczać. Na pomoc ze strony KB (był teraz na urlopie) raczej nie mogę liczyć i mam wrażenie jakby miał z tamtymi jakiś układ... może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz z tymi pierwszymi umowę?

Twoja cena wyjściowa to

a) faktury za materiały ew. spis wydatków, które będziesz musiał ponieść łacznie z wywozem odpadów po sprzątaniu pozostałości

b) koszt nowych fachowców

c) koszt kierbuda

Załóżmy, że:

- Nowi chcą 4000 za dokończenie

- na materiały i prace, które PONOWNIE będziesz musiał kupić zapłacisz 3000zł,

- kierbud wziął 600zł

- poprzedni chcieli 11000.

No to liczysz

11000 - 7000 = 4000zł. Jeśli Panowie uważają, że to za mało doliczasz koszty telefonu do nowej ekipy, paliwa zużytego na kontrole problemów. In minus.

Tyle Panom wypłacisz PO ZAKOŃCZENIU poprawek przez poprzednia ekipę (żeby coś znowu nie wyszło)

Kierbud: mówisz mu, że chcesz zobaczyć wpis w dzienniku o odbiorze tych prac i wpis o znalezionych usterkach. Jeśli wpisu nie ma to :

- mówisz mu: gdzie jest wpis? (to jego obowiązek...)

- jesli jest wpis to i tak widać, kto tego nie dopilnował.

Pytasz go więc o propozycje zwrotu pieniędzy za źle wykonaną pracę. Jeśli ich nie ma - rzucasz zdawkowo - rozliczymy to i rozliczasz w kolejnych płatnościach.(in minus)

A najlepiej zmieniasz go na kierownika budowy z doświadczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz z tymi pierwszymi umowę?

Umowę mam, ale krótką bez wpisanych kar etc plus załącznik z rozbiciem na 4 wspomniane etapy i kwoty łączne za etapy. Bez kosztów każdej z robót.

 

Tyle Panom wypłacisz PO ZAKOŃCZENIU poprawek przez poprzednia ekipę (żeby coś znowu nie wyszło)

Kierbud: mówisz mu, że chcesz zobaczyć wpis w dzienniku o odbiorze tych prac i wpis o znalezionych usterkach. Jeśli wpisu nie ma to :

- mówisz mu: gdzie jest wpis? (to jego obowiązek...)

- jesli jest wpis to i tak widać, kto tego nie dopilnował.

 

Dziękuję za powyższe, o tym nie pamiętałem.

 

A najlepiej zmieniasz go na kierownika budowy z doświadczeniem...

 

Doświadczenie ma, był z polecenia, sam ma firmę i buduje domy. Tylko jakoś tak dziwnie zachowuje się w stosunku do poprzedniej ekipy... W dodatku dziś wyskoczył, że chciałby sam 2/3 umówionej kasy za budowę, a 1/3 po zakończeniu. Czyżby czegoś się spodziewał z mojej strony? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakoś tak dziwnie zachowuje się w stosunku do poprzedniej ekipy... W dodatku dziś wyskoczył, że chciałby sam 2/3 umówionej kasy za budowę, a 1/3 po zakończeniu. Czyżby czegoś się spodziewał z mojej strony?

raczej chyba Ty się powinieneś spodziewać czegoś z jego strony...

 

I mogą to nie być czekoladki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK

to dopiero początek budowy a Twój KB tak się zachowuje? Moim zdaniem niezbędny jest inspektor nadzoru i to koniecznie.

Jeżeli KB nie spełnia swojej najczęsciej oczekiwanej roli - dodatkowego doradcy dla inwestora, to taką rolę spełnia Inspektor Nadzoru - i w tej sytuacji chyba powinieneś i to jak najszybciej takiego sobie sprawić.

Jeżeli u Ciebie KB pilnuje prawidłowości budowy :-? , to Inspektor powinien pilnować KB i kasy Inwestora :-) (w tym wyliczenia materiałowe). I może wpisywać do dziennika budowy uwagi, które KB musi uwzględniać !!

 

Tak jak pisała Xara - wpisy do dziennika są obowiązkiem KB !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK słuchaj Xseny. Dobrze dziewczyna prawi.

 

Wiem :) Już jest po wszystkim, zgodnie z przewidywaniami było głośno i nieprzyjemnie. Co jeszcze bardziej utwierdziło mnie, że podjąłem prawidłową decyzję o zmianie ekipy. Niestety poza lenistwem z zalet mają w standardzie chamstwo i prostactwo, szczególnie drugi z murarzy - majster był bardziej opanowany. Skończyło się na mojej wersji, straszyli nawet sądem - oczywiście potwierdziłem, że bardzo chętnie skorzystam z zaproszenia :p :evil: Z KB także miałem rozmowę, raczej doszliśmy do porozumienia, ale to czas pokaże...

 

Z radośniejszych newsów, nowa ekipa zapiernicza od rana. Rozwalili nieudolne zaczątki tarasu, wylali chudziaka, obmurowali bloczkami pod strop, sklecili kibelek i zaczęli układać terive! Od początku budowy jeszcze takiego ruchu na budowie nie miałem :D

http://img168.imageshack.us/img168/4827/m48nj3.jpg

 

reszta zdjęć w dzienniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...