Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

TMK, oglądałam przed chwilą Twój dziennik, masakra te wcześniejsze mury, skąd taką ekipę miałeś? Jednak poproszę o namiar na ta nową ekipę. Z góry dziękuję.

 

Stara z ogłoszenia, nowa z polecenia :) Daj nowej trochę popracować, jak będzie dobrze i będą chcieli, to zrobię im porządną reklamę :) Reszta na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

od dawna nie zaglądałam na forum - brak czasu daje znać o sobie.

Niestety od dłuzszego czasu szukam kogos do klinkieru, czy możecie mi pomóc i dac namiary na kogoś sprawdzonego.

 

Z góry dziekuję

 

Edyta

 

Gorąco polecam

 

Joachim Fiedler

0504 233 092

 

Solidna firma z opolskiego , ceny także z opolskiego.

Oczywiście znaczy to , że taniej niż w okolicach Wrocławia ;)

Ich robotę można zobaczyć w dzienniku , choć jeszcze nie skończyli bo zabrakło mi klinkieru i wejdą po wstawieniu okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia ekipa zrobiła mi jeszcze jedną niespodziankę, tj. nie zrobili otworu na drzwi zewn. tak jak w projekcie - tj. na zdjęciu z lewej powinien być wymurowany wąski słupek (jak to cudo się nazywa? węgarek?) i dopiero otwór 100cm (wymiar jest zachowany, ale...). KB twierdzi że tak może zostać, obecna ekipa że najwyżej drzwi będą otwierane za zewnątrz, ale mogą to jeszcze poprawić.

Otwieranie na zewn. nie podoba mi się, przy zamontowaniu do wewn. zmieniać czy zostawić tak jak jest?

 

http://img149.imageshack.us/img149/7697/drzwiox6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Witam ponownie wszystkich budujących. Bywałam tu w zeszłym roku, ale z powodu niespodziewanych okoliczności musieliśmy przerwać planowane rozpoczęcie naszej inwestycji. Na razie jesteśmy na etapie papierologii, z którą walczymy.

 

Niestety trafiliśmy na beznadziejne biuro projektowe. Za adaptację projektu bez zmian zażądali 2 tys. zł. wmawiając, że zmian dokonali. Nie zrobili jednak zupełnie nic. Zależy nam na czasie, gdyż projekt jest w adaptacji już od marca. Aktualnie słyszę, że nasz projektant albo chory albo na urlopie. Jak tylko skończą mu się wymówki, zabieram projekt i zamierzam oddać we właściwe - kompetentne - ręce.

 

Bardzo prosze o namiary na biuro projektowe, w którym szybko i fachowo potrafią dokonać zmian w projekcie.

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Witam ponownie wszystkich budujących. Bywałam tu w zeszłym roku, ale z powodu niespodziewanych okoliczności musieliśmy przerwać planowane rozpoczęcie naszej inwestycji. Na razie jesteśmy na etapie papierologii, z którą walczymy.

 

Niestety trafiliśmy na beznadziejne biuro projektowe. Za adaptację projektu bez zmian zażądali 2 tys. zł. wmawiając, że zmian dokonali. Nie zrobili jednak zupełnie nic. Zależy nam na czasie, gdyż projekt jest w adaptacji już od marca. Aktualnie słyszę, że nasz projektant albo cjhory albo na urlopie. Jak tylko skończą mu się wymówki, zabieram projekt i zamierzam oddać we właściwe - kompetentne - ręce.

 

Bardzo prosze o namiary na biuro projektowe, w którym szybko i fachowo potrafią dokonać zmian w projekcie.

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

 

poszperam i Ci przesle namiary, znajomej archiekt, ktora nam robila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anjamen, dzięki za tak szybki odzew. A tak na marginesie, jestem pod wrażeniem Twojej łazienki i wizualizacji. Jakie biuro dokonywało projektu wnętrz?

 

Wciąż zaglądam do Twojego dziennika i z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia. Są super.

 

Pozdrawiam

 

od razu powiem projekt byl moj 8)

od poczatku do konca.

wizualizacje robila znakoma Daro i moja tez Kinga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia ekipa zrobiła mi jeszcze jedną niespodziankę, tj. nie zrobili otworu na drzwi zewn. tak jak w projekcie - tj. na zdjęciu z lewej powinien być wymurowany wąski słupek (jak to cudo się nazywa? węgarek?) i dopiero otwór 100cm (wymiar jest zachowany, ale...). KB twierdzi że tak może zostać, obecna ekipa że najwyżej drzwi będą otwierane za zewnątrz, ale mogą to jeszcze poprawić.

Otwieranie na zewn. nie podoba mi się, przy zamontowaniu do wewn. zmieniać czy zostawić tak jak jest?

 

http://img149.imageshack.us/img149/7697/drzwiox6.jpg

niestety nie widzę zdjęć, ale zapytaj pana KB czy sobie tez tak dom muruje - jak im wyjdzie tak niech będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK, nie przypominam sobie domu, który miałby otwierane drzwi na zewnątrz, ale jeśli wejście do domu masz zadaszone, to może nie będzie z tym problemu. Ważne aby deszcz na drzwi nie kapał, może uzyskasz więcej powierzchni w wiartrołapie (nie musisz mieć rezerwy na otwarcie drzwi). Ale czy na pewno nie będziesz miał problemów z odbiorem?

Przemyśl to jeszcze spokojnie, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Pozdrawiam

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam prośbę o poratowanie namiarem na wykonawcę/ekipe która obłoży 2 kominy i 3 słupy cegłą klinkierową. Niestety ekipa stawiająca mi mury opóźnia mi ich wykonanie a dachowcy czekają :evil. Będzie więc krótka piłka... :wink:.

 

Przy okazji pytanie - czy radzicie słupy zewnętrzne obłozyc cegłą teraz czy po zrobieniu elewacji?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy na pewno nie będziesz miał problemów z odbiorem?Przemyśl to jeszcze spokojnie, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

 

Odbiór i to co się da "przepchnąć" nie bardzo mnie interesuje. Dom buduje dla siebie i to nam ma być wygodnie, a nie jakoś to będzie, jakoś się zamontuje. Na tę chwilę nowa ekipa poprawi to cudo, aby było zgodnie z projektem. Na szczęście nadproże jest daleko wypuszczone i jest miejsce aby z jednej strony podciąć pustaki, a z drugiej domurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do doświadczonych, a mamy ich tu wielu :wink:

 

Czym kierowaliście się przy wyborze ekipy budowlanej? Czy braliście ekipę z polecenia? Czy robiliście "wywiad" i wybieraliście najlepszą?

 

Pytam, bo nie chcę się znowu znaleźć w takiej sytuacji, że to ja jestem stroną proszącą. Mam bowiem jedną ekpię - która tak nota bene, nie wiem czy będzie wolna w tym roku - a wolałabym mieć wybór. Wiem, że z fachowcami ciężko, ale budowa domu to zbyt duże pieniądze i wysiłek aby zdawać się na łaskę przypadkowych osób.

 

Jeśli macie sprawdzoną ekpę, bądź możecie doradzić czym kierować się przy dokonywaniu wyboru i wogóle jak brać się za poszukiwania - bardzo proszę o cenne rady, bądź też namiary 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas są drzwi otwierane na zewnątrz i jest OK, mamy mały wiatrołap więc drzwi do wewnątrz nie byłyby najlepszym rozwiązaniem. Nie widzę argumentów przeciw drzwiom otwieranym na zewnątrz, jeśli jest zadaszenie. Okap zadaszenia to ok metr, szer ok. 3 m i wystarcza, drzwi się nie niszczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...