Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

a ja szukam dobrego hydraulika - budujemy się na wschód od Wrocławia (tam musi byc jakas cywilizacja ;)) i facet polecany przez naszego głównego wykonawce jakos tak zbyt szybko i bez przyglądania sie projektowi rzucił kwote... chciałabym to jednak z kims skonsultowac :)

chodzi mi o ogrzewanie (w tym podłogowe) oraz wszystkie innne niezbedne rury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z czego ma wynikać to że drzwi mają się otwierać do wewnątrz? Takie przepisy z tego co się orientują dotyczą budynków wielorodzinnych.

 

u mnie w projekcie otwierają się na zew. i nikt nie zgłaszał uwag, że tak nie może być :o

Tutaj nie ma reguły. My właśnie jesteśmy na etapie wybierania drzwi wejściowych i decydowania - na zewnątrz czy do wewnątrz. I stanęło na otwieranych na zewnątrz. Przejrzeliśmy szybko znane nam domki i wyszło mniej więcej 50-50. U nas decyduje funkcjonalność i mały wiatrołap w środku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

na mojej wsi jest problem ze znalezieniem osoby do sprzątania. Żadna z tubylczyń nie ma ochoty na prace dodatkowe, a koleżanka która kiedyś wspomogła się takową - miała lekko powiedziawszy problem ze standardami usługi :-? .

W związku z tym w sobotę rozmawiałam z sympatyczną panią z Ukrainy, w sprawie ewentualnego sprzątania. Pani miałaby sprzątać w godzinach rannych dół domu sąsiadki a u nas po południu.

 

Doznałam urazu szczęki :roll: , mój mąż też.

 

Mianowicie za sprzątanie domu - ocenione max. na 4-5 godzin (150m kw.)stawka padła 120zł :roll: :o :o .

W dodatku byłaby przywożona ok. 1,5 km z drogi głównej, gdzie dojeżadzałaby busem z Wrocławia - max. 30min. z Dworca Nadodrze.

 

I tu pytanie czy to są normalne stawki za sprzątanie? Bo jak tak to ja się musze przebranżowić :roll: . Studia na nic.

 

A może macie namiary na kogoś kto za okolice 10 zł na godzinę będzie chciał 1 w tygodniu posprzątać dom? Może być na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK, nie przypominam sobie domu, który miałby otwierane drzwi na zewnątrz,

... no a My właśnie tak sobie zrobiliśmy :)

i jest spoko. Tam gdzie miały by się drzwi otwierać można coś postawić lub jakoś inaczej zagospodarować przestrzeń i wcale nie mamy jakiegoś zadaszenia specjalnego :))

 

Każdy wstawia jak mu pasuje - i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja szukam dobrego hydraulika - budujemy się na wschód od Wrocławia (tam musi byc jakas cywilizacja ;)) i facet polecany przez naszego głównego wykonawce jakos tak zbyt szybko i bez przyglądania sie projektowi rzucił kwote... chciałabym to jednak z kims skonsultowac :)

chodzi mi o ogrzewanie (w tym podłogowe) oraz wszystkie innne niezbedne rury :)

 

... u Nas robił Pan Krzysztof Starula - 501-017-582 robi dobrze i sensownie wycenia - jak na razie nie można narzekać. Robił całą hydraulikę i podłogówkę.

Trzeba sie z nim spotkac pogadać i ustalić wszystko - wówczas podejmiecie decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

na mojej wsi jest problem ze znalezieniem osoby do sprzątania. Żadna z tubylczyń nie ma ochoty na prace dodatkowe, a koleżanka która kiedyś wspomogła się takową - miała lekko powiedziawszy problem ze standardami usługi :-? .

W związku z tym w sobotę rozmawiałam z sympatyczną panią z Ukrainy, w sprawie ewentualnego sprzątania. Pani miałaby sprzątać w godzinach rannych dół domu sąsiadki a u nas po południu.

 

Doznałam urazu szczęki :roll: , mój mąż też.

 

Mianowicie za sprzątanie domu - ocenione max. na 4-5 godzin (150m kw.)stawka padła 120zł :roll: :o :o .

W dodatku byłaby przywożona ok. 1,5 km z drogi głównej, gdzie dojeżadzałaby busem z Wrocławia - max. 30min. z Dworca Nadodrze.

 

I tu pytanie czy to są normalne stawki za sprzątanie? Bo jak tak to ja się musze przebranżowić :roll: . Studia na nic.

 

A może macie namiary na kogoś kto za okolice 10 zł na godzinę będzie chciał 1 w tygodniu posprzątać dom? Może być na priv.

 

Dabell niestety takie sa stawki,

powiem Ci ze slyszalam i o wyzszych w naszej okolicy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...