Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pani, która przyszła do nas ogarnąc mieszkanie i umyć okna, sama zaproponowała 10 zł. za godzinę. Uwinęła się z oknami po 2,5 godzinie, a zapłaciłam jej za pełne 3. Ponieważ miała czas wyłącznie w soboty, poleciła swoją sąsiadkę, która mogła sprzątać w ciagu tygodnia. Kolejna pani również zażądała 10 zł. za godzinę. Było to wiosną tego roku. Nie sądzę aby od tego czasu zmieniły się stawki

 

Poza tym, nie twierdzę, że to lekka praca, ale mam koleżanki, które po studiach cięzko pracując umysłowo zarabiają po 1100 zł. na rękę. Zresztą swego czasu tuż po studiach też tyle zarabiałam. Nie powiem aby było to motywujące, wręcz prezeciwnie, ale takie są czasem stawki, niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś miejsca we Wrocławiu gdzie można kupić tanio farby do wnętrz gotowe i z mieszalnika?
A czy masz na myśli jakąś konkretną markę i konkretną dzielnicę wrocławia.

Dla przykładu Dekoral ma w kilku miejscach swoje centra (na Braniborskiej na przykład) i tam masz farby gotowe i z mieszalnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś miejsca we Wrocławiu gdzie można kupić tanio farby do wnętrz gotowe i z mieszalnika?
A czy masz na myśli jakąś konkretną markę i konkretną dzielnicę wrocławia.

Dla przykładu Dekoral ma w kilku miejscach swoje centra (na Braniborskiej na przykład) i tam masz farby gotowe i z mieszalnika.

Acha - nie doczytałem - tanio to pewnie w Obi, Castoramie i Leroy.

Chyba że tanio, to nie znaczy mało za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do wypowiedzi Joli-też będę sprzątać swój domek i też nie moge się doczekać kiedy to będę mogła robić,nawet teraz kiedy nasi panowie ,,budujący`` zostawiaja śmietnik na budowie bo nikt ich nie nauczył pracy w czystości to mimo że jestem wsciekła czasami że taki syf zostawiają to i tak sprzątam bo chce żeby było czysto-zresztą i tak tego nie szanują.Co wekend jeżdze i sprzątam po nich resztki jedzenia,butelek po piciu i ogólnie cały sajgon który zostawiają,raz tylko usłyszałam słowo dziękuje za posprzątanie blaszaka w którym urzędują bo już tam nie można było wejść ale tym razem się zwiesiłam i powiedziałam BASTA,nic tym razem nie posprzątałam a nawet wręcz poodkrywałam śmieci króre skrzętnie pochowali w różnych elementach do budowy i dziś jak przyjechałąm na budowe to było w miare czysto tzn posprzątali śmieci po sobie,czyli te co zostawili w piątek ale i tak reszty bajzlu nie sprzątneli-BRAK MI JUŻ SIŁ,nie wiem jak do nich dotrzeć bo chyba są głusi,ani prośby ani grośby nie pomagają-chyba naprawde są głusi :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisała moja małżonka, i chyba już spała ;)

 

chodziło o polecenie jakiejś "mieszalni" jak i marki farby i nie chodzi koniecznie o najtańszą za litr, ale raczej tanią za m2 :)

Napisz w której części Wrocławia to podam namiar na tego Dekorala - tego znam bo kiedyś dla nich pracowałem ale samymi farbami się nie zajmowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja też nie biorę pod uwagę, żeby ktoś poza mną i żoną sprzątał w domu (ewentualnie dzieci, lecz to jeszcze odległa przyszłość ;-)).

 

Nie ma to jak popracować fizycznie po pracy umysłowej.

 

Podczas budowy sprzątamy razem i jest ok (jak dotąd dobrych fachowców na budowie też poznawaliśmy po tym, że po sobie sprzątali, a po kilku badziewiarzach sprzątaliśmy sami).

 

Co do zarobków sprzątających Pań to np. w znajomej firmie we Wrocławiu za sprzątanie 3 razy w tygodniu po 4-5 godzin płacą 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisała moja małżonka, i chyba już spała ;)

 

chodziło o polecenie jakiejś "mieszalni" jak i marki farby i nie chodzi koniecznie o najtańszą za litr, ale raczej tanią za m2 :)

Napisz w której części Wrocławia to podam namiar na tego Dekorala - tego znam bo kiedyś dla nich pracowałem ale samymi farbami się nie zajmowałem.

 

malarz malujacy u mnie dekoralu nie poleca.. a wrecz powiedzial ze dekoralem nie bedzie malowal.. zdecydowalismy sie na beckersa.. tani moze nie jest ale z tego co ludzie pisza to ladne kolory i wydajny.

we wrocku beckersa mozna kupic w sklepie FARBA gdzie mozna dostac rabat okolo 10%. w castoramie rowniez jest ale w innych poijemnikach (ciekawe czemu ;)) i troszke drozszy

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadki umawiają się na stówkę za sprzątanie tygodniowo - płacą za efekt (od czasu do czasu okna, etc, żeby było czysto, dwie łazienki, 150 m2). Pani przyjeżdża na 3-5 godzin, potem ma drugi / trzeci dom.

Jeździ fajnym autem, zadowolona, zadbana.

Studia chyba nie mają sensu :-?

 

Zastanawiam się na założeniem firmy sprzątającej :lol: widzę że nieźle można zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Dekorala - w centrum na Braniborskiej po rozmowie z kierownikiem dostałam 25% upustu na farby z mieszalnika (akrylit PW) i 20 na gotowe (Akrylit W).

 

Kochani - ja też sprzątam na razie dom, ale zaczekajcie z ocenami na przeprowadzkę.

Różnica w sprzątaniu mieszkania 60m (w moim przypadku) w stosunku do domu o podłogach 174 a użytkowym 150 - jest baaardzo duża. Szczególnie w ilości czasu jaki trzeba poświęcić. Tam była jedna łazienka - tu są dwie, tam odkurzyłam (miałam wykładziny) - tu trzeba odkurzyć podłogi a potem umyć x2 (przynajmniej ja tak myję). Okien - kilka razy więcej (wiadomo nie co tydzień , ale trzeba dbać), do tego schody itp.

Prawda jest taka, że łatwiej utrzymać porządek na dużej powierzchni, niż w małym mieszkaniu - szczególnie wizualnie.

Dom jednak brudzi się inaczej niż mieszkanie, szczególnie przy małych dzieciach...

 

Sprzątanie nie jest łatwą pracą - i sama to wiem najlepiej :-? , wiem tez że płaci się tyle ile rynek narzuca, ale uważam że wszytko powinno mieć swoje granice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się czasem zastanawiam jaki to ma sens. Najpierw studia dzienne, potem jedne, drugie podyplomowe. Sporo kasy trzeba było w to zainwestować, że o czasie nie wspomnę. Ale z drugiej srtony, nie chciłoby mi się latać po cudzych chałupach i myć obce klble. Mimo, iż moje zarobki niebezpiecznie zbliżają się do zarobków pań sprzątających :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

a ja w pracy (przed kontrolą z ZUS czy US) powtarzam słowa mojej koleżanki, że jak wyjedzie za mężem za granicę, to nie będzie wykonywała swojego stresujacego zawodu tylko weźmie się za sprzatanie, wejdzie do takiego domku w szpilkach, przebierze sie w ubranie robocze, walkmena na uszy, 3 godz. posprząta , ubierze swoje eleganckie ubranie i odjedzie autkiem. Zero stresu, odpowiedzialności, wiecej czasu a kasa prawie ta sama.

A ambicje, z czasem same znikną.

 

pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisała moja małżonka, i chyba już spała ;)

 

chodziło o polecenie jakiejś "mieszalni" jak i marki farby i nie chodzi koniecznie o najtańszą za litr, ale raczej tanią za m2 :)

Napisz w której części Wrocławia to podam namiar na tego Dekorala - tego znam bo kiedyś dla nich pracowałem ale samymi farbami się nie zajmowałem.

 

albo północ, albo krzyki :) ale nad dekoralem akurat nie myślałem, za to chodził na pogłowie dulux, tikurilla, choć nie wiem czy mam się nad czym zastanawiać, skoro dla nas malowanie przed wprowadzką, to będzie tylko przygotowanie do mieszkania, a nie żeby było na lata, i już w docelowych kolorach - więc zostaje tylko kwestia marki farby, ale chyba tu wybór padnie według ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...