Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

słuchajcie mam pytanie ile teraz kosztuje wybrukowanie z krawężnikami, tłuczniem odwodnieniami itd - za m2 na gotowo?

i ile może kosztować kostka granitowa i gdzie najlepsze ceny....

 

My jakiś czas temu (rok) daliśmy ok 12 tys za ok 70 m2 granit, ze wszystkim.

Nie polecam samodzielnego kładzenia bo do tego trzeba mieć maszyny.

 

A propos dyskusji o sensie życia (pracy znaczy), to właśnie skończyłam ambitne zlecenie, wyszłam z pracy (z gabinetu znaczy), idę do ogrodu bawić się w ogrodnika, a jutro sobie udzielam urlopu :wink: Co wszystkim polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu, jak już ten doktorat napiszesz - to szybko do mnie na praktyki, nie wiem od czego zacząć z tym tarasem...

 

Sprzątanie- ja tu popieram Dabell. W mieszkanku umyję okna 2-3 razy do roku i są czyste. W domu po tygodniu są brudne, strasznie sie kurzą - mam chęć wybetonować cały ogród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oczywiście nie chciałam powiedzieć, że wolę sprzatanie, jestem zadowolona ze swojej pracy, ale w chwilach kontroli to wspominam słowa kolezanki w formie żartu.

Kiedyś będąc w Niemczech na praktykach popołudniami sprzatałam w domach , stawka byla 15-20 marek za godz. (marka była po 2 zł) , kasa była fajna ale jak gospodyni przedstawiałam mnie swoim dzieciom (moim rówieśnikom) jako neue Putzfrau to w głębi duszy odczuwałam ukłucie.

Ale na mieszkanie trzeba było zarabiać, które teraz będzie wymienione na domek.

W tym momencie uswiadomiłam sobie mój wiek, ja pracujaca za marki a nie euro.

Pozdrawiam wszystkich pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach, tych w słońcu i w deszczu.

Ania

 

he he tez zarabialam w markach na studiach, ale ja pracowalam w firmie kurierskiej i rozwozilam paczki w Monachium :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu, jak już ten doktorat napiszesz - to szybko do mnie na praktyki, nie wiem od czego zacząć z tym tarasem...

 

Sprzątanie- ja tu popieram Dabell. W mieszkanku umyję okna 2-3 razy do roku i są czyste. W domu po tygodniu są brudne, strasznie sie kurzą - mam chęć wybetonować cały ogród.

 

tak ale w mieszkaniu na 60 metrach jak cos zostawisz na wierzchu to jest syf, a na 200 metrach tego nie ma, masz pralnie (i nie musisz patrzec na brudy w lazience, strych gdzie laduja wszystkie graty, spizarnie, ktora zamkniesz etc, etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie panowie informatycy i inni magistrzy inżyniery i licencjaci. Łączmy się i może stwórzmy brygadę budującą po godzinach. 8 godzin na etacie, a potem na budowę do kogoś. Mamy doświadczenie, bo własne domki zaraz skończymy. Ja się ostatnio specjalizuję w suchej zabudowie. Jak znajdę chwilę, to zrobię doktorat z budowy tarasów. A na jesień jak się uda będę miał nową umiejętność - stawianie wiat na drewno/samochód.

 

to ja sie pisze na ogrodnika, ciagle po pracy z motyka i lopata latam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam naszego instalatora Marcin Ostrowski tel. 691662120. Niedawno u nas skończył. Powołaj się na Jolę z Radwanic.

 

dzieki :) sorry że dopiero teraz odpisuje ale wyświetlał mi sie komunikat że wcieło cały wątek :)

dzieki w sumie za oba namiary :)

 

Jak ktoś chce to ja moge na priva elektryka podać - dokładny jest, świetnie robi, ma fajne pomysły - potrafi zasugerować jakieś sensowne rozwiązania. Niestety nie nalezy do najtańszych ale jak mi robił elektrykę w mieszkaniu to późńiej nawet jak przychodzili spisywać licznik to im kopara opadała na widok tablicy rozdzielczej ;)

 

co do sprzątania to też uważam że poszaleli (poszalały?) z tymi stawkami. Niestety ciężko czasami znaleźć jakąś lokalna Panią bo "u nowych robić nie będą" a innym sie nie kalkuluje dojazd - czasem ponad 2h w jedna strone ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sęsu życia to proponuję znów się zlecieć i napić się piwa :wink:

 

to my się też piszemy, bo ostatnio wymiękamy, już tak niewiele nam brakuje, a gu... parapetów nie potrafią normalnie, dobrze zamontować, bo mówią że to co ja wymyśliłem to jest niegodne ze sztuką, albo że chcemy żeby wszystkie miały ten sam kolor ;( jacyś dziwni jesteśmy

 

od września mamy zamiar być już w szymanowie więc będzie łatwiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam i nie bardzo mogę znależć kogoś kto zrobiłby nam garderobę (chodzi o zabudowę pomieszczenia) Dzwonię od dwóch dni do Marka Lechowskiego z listy misiów ale Pan chyba jest na wakacjach. Potrzebowałbym kogoś kto miałby fajne pomysły na aranżację.

Z góry dzięki

Pzdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewunia - stawka którą podałaś - 15zł/h jest ewentualnie do przyjęcia, ale 120zł za 5 godzin daje 24zł (bez prasowania i okien). Taka stawka jest bandyctwem w biały dzień :p 8) .

Mam sąsiadkę, u której panie jak przychodzą na sprzątanie o 8-9 to wychodzą o 19-20. I za taką pracę najczęśćiej dostają 150-200zł. Ale wtedy to jest kompleksowa robota - okna, podłogi ręcznie, odsuwanie wszelkich mebli.

I tak raz na jakiś czas.

Przy utrzymywaniu czystości w stanie constans :-), pracy jest znacznie mniej.

I mnie chodzi o właśnie taką pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam pytanie ile teraz kosztuje wybrukowanie z krawężnikami, tłuczniem odwodnieniami itd - za m2 na gotowo?

i ile może kosztować kostka granitowa i gdzie najlepsze ceny....

 

a ja sie jeszcze podlacze.... czy to na tyle trudna/ciezka robota zeby wzywac brukarzy... czy moze robic samemu ?

 

o! no właśnie!

bo mi mój Drogi Stary już planuje przyszły rok [mam bruk kłaść i tynkować chatę, hihi, serio serio :lol:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzątanie- ja tu popieram Dabell. W mieszkanku umyję okna 2-3 razy do roku i są czyste. W domu po tygodniu są brudne, strasznie sie kurzą - mam chęć wybetonować cały ogród.

 

UFF, no to mi wrednie ulżyło, że nie tylko ja tak mam, bo już w zwątpienie popadłam, o co w tym wszystkim chodzi - zawsze mi się wydawało, że miasta to epicentra zarazy, bród, smród i te rzeczy, a tu się okazuje, że to chodziło o wieś!

Okna czarnyjeeee, jak śpiewali w piosence 8).

Nie dość, że kurz [przez zimę myślę naiwnie, że to od kominka, po czym w lecie mrzonki te boleśnie upadają], to jeszcze przez deszczu krople rozbabrany.

Ech. Ciężko być wsiową kurą domową, doprawdy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewunia - bez urazy, podziwiam Cię, bo nieźle Toba orali, ja bym walnęła to w cholerę, telefon o 23........ poniżej wszelkiej krytyki, że tekst o bluzce nie wspomnę....

 

u mnie tez radosny syf i nie zamierzam myc okien co tydzień, prasuję sobie sama (sama brudze, sama piore, sama prasuję), chodzi mi o "konserwację powierzchni poziomych" :wink: czyli po porstu podłogi, kurze, sami wiecie, że w domu az tyle sprzętów do odkurzania nie ma, łazienki i tyle

 

gotowanie też raczej nie, na pewno nie zapłacę za to 120 PLN

 

Ja to sprzątam bardzo dokładnie w 6 godzin, jak jest dziecko to w 8 (bo przeszkadza ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...