Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ewunia - bez urazy, podziwiam Cię, bo nieźle Toba orali, ja bym walnęła to w cholerę, telefon o 23........ poniżej wszelkiej krytyki, że tekst o bluzce nie wspomnę....

i tu sie z Toba musze zgodzić - zopisu bardziej to przypominało pracę chłopa pańszczyźnianego niz prace żeby sobie dorobić

 

mnie natomiast dziwi jak można sprzątnąć dom ponad 150m2 w 4-5h... teraz mieszkam na 47m2 i dziewczyna sprzata 5-6h i to bez obijania sie - fakt jesteśmy strasznymi bałaganiarzami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

hehe, ten temat był tu już poruszany - im mniejsze mieszkanie tym dłuzej sie sprząta :D moje 58 metrów też sprzątam 4-5 godzin

 

a to dlatego, ze w domu większość tych metrów to po prostu podłogi, które myje sie szybko, mebli mniej, graty zamknięte na strychu....

 

to tez kwestia wprawy, jak pracowałam w Anglii 150 m domek sprzątałam w 4 godziny, porzadnie ale oczywiśćie bez okien i prasowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was rozeznawał temat turbin wiatrowych w naszej okolicy, czy wymagają pozwoleń i innych papierków ?

 

ostatnio mnie coś pchnęło w tym kierunku i może ktoś już ma jakieś doświadczenie lub wizje ?

 

ale na razie jakoś brak uzasadnienia ekonomicznego, bo zestaw na 3kW (bez masztu) to około 15tyś dol (dobrze że dolar tani ;) więc przy rachunkach za prąd rzędu 100zł/mc wychodzi czas amortyzacji 25 lat, to przy założeniu że ceny energii nie będą rosły, a będą, ale te 30tyś zł też trzeba skądś mieć (kredyt, który kosztuje). Co prawda uniezależnienie się przynajmniej częściowe od cen energii jest bardzo kuszące, a przyjmując bardzo mało prawdopodobny wzrost cen energii na poziomie 10% rocznie to inwestycja zwraca się w 14 lat, a to już wygląda znacznie lepiej :) a przy wzroście o 30% rocznie wychodzi że elektrownia spłaci się po 8 latach - a założenie jest raczej zbyt optymistyczne co do zużycia prądu na poziomie 100zł/mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili mi szafę typu Komandor w poprzednim mieszkaniu. Jakość i materiały te same co we wspomnianym Komandorze, a cena wtedy była o 40 % niższa.

:wink:

 

To chyba się zmieniło, bo ja robiłam szafy ok półtora roku temu i cena nie odbiegała (jakieś 5-10%) od cen samodzielnych wykonawców. Może i materiały te same w szafach, ale Komandor ma znacznie ciekawszą ofertę na materiały na drzwi - nie tylko płyty drewnopodobne ale masa innych materiałów. Zrobiłam przegląd ofert wykonawców takich mebli, i niektórzy mówili że np. nie ma kolorowych szklanych płyt (nie wiem jak one się fachowo nazywają) na jakich mi zależało i że to co widać na zdjęciu z reklamówek Komandora to złudzenie optyczne ... Poza tym w Komandorze mogę sobie zrobić dziesięć różnych projektów, pani na stoisku mi wydrukuje, mogę to sobie przemyśleć, pozmieniać, a nie zdawać się na ofertę i przyzwyczajenia panów wykonawców. No i mają bardzo ładne materiały reklamowe - z ciekawym nowoczesnym designem, jest z czego wybierać. Zdecydowaliśmy się na drzwi z dość tanich materiałów ale wyszło fajnie. Bez fajerwerków oczywiście ale jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją szafę robili 3 lata temu. Komandor wycenił mi ją na 4 tyś, oni zrobili za 2,400. Róznica była powalająca. Co do materiałów, to nawet numer koloru ratanu sie zgadzał. Wszyscy biora z jednej hurtowni. Nie wiem jak jest teraz. Może też im się w.....poprzewracało. Wtedy było ok. Cena przystępna i solidne wykonanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was rozeznawał temat turbin wiatrowych w naszej okolicy, czy wymagają pozwoleń i innych papierków ?

 

ostatnio mnie coś pchnęło w tym kierunku i może ktoś już ma jakieś doświadczenie lub wizje ?

 

ale na razie jakoś brak uzasadnienia ekonomicznego, bo zestaw na 3kW (bez masztu) to około 15tyś dol (dobrze że dolar tani ;) więc przy rachunkach za prąd rzędu 100zł/mc wychodzi czas amortyzacji 25 lat, to przy założeniu że ceny energii nie będą rosły, a będą, ale te 30tyś zł też trzeba skądś mieć (kredyt, który kosztuje). Co prawda uniezależnienie się przynajmniej częściowe od cen energii jest bardzo kuszące, a przyjmując bardzo mało prawdopodobny wzrost cen energii na poziomie 10% rocznie to inwestycja zwraca się w 14 lat, a to już wygląda znacznie lepiej :) a przy wzroście o 30% rocznie wychodzi że elektrownia spłaci się po 8 latach - a założenie jest raczej zbyt optymistyczne co do zużycia prądu na poziomie 100zł/mc

 

sasiedzie zapraszam na kawke, pogadasz z moim padre, on planuje elektrownie wiatrowa, moze cos wspolnie wymyslicie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowie u nas widać szybkie postępy, jednak kierbud i jego pomysły spowalniają pracę. Powiedzcie proszę czy facet ma rację czy zaczyna robić mi pod górkę?

W tej chwili ekipa zaszalowała cały strop, ale KB uparł się że MUSZĄ jednocześnie przygotować szalunek na schody i razem zostać zalewane z pompy - bo MUSI być monolit ze stropem. Ma rację? Ekipa chciała najpierw zalać strop, następnie robić schody - twierdzą, że ciężko zalewać schody pompą ze względu na jej ciśnienie.

Na koniec miesiąca mam zaklepana ekipę górali i więźbę. Przy dalszych kombinacjach KB górale nie przyjdą i cała rozplanowana praca pójdzie w łeb...

 

Jeszcze jedno, w końcu KB porobił wpisy w dzienniku, jednak na początku podbił się w ramce dla inspektora nadzoru, a nie KB. Same wpisy są z dopiskiem kierbud - może tak zostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK - nie wiem czy tak MUSI być ale u nas tez będą schody wylewane razem ze stropem i ze względu na szalowanie schodów właśnie czekaja z zamawianiem pompy. Tak było ustalone od początku i wydawałomi sie to rozsądne i wygodne. A Twoja ekipa z czego chce wylewć schody jaknie z pompy?? wiadrami chcą nosić?? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK jasne że od razu i przemawiają za tym względy wygody, tak będą mieli dobry beton, podany z gruszki, będą sobie lać z góry a resztę ułożą łopatkami :) na takie schody trochę betonu potrzeba a ukręcić go nie ukręcą, bo musi być chyba minimum B25, a co będziesz zamawiać specjalnie gruszkę na 2m3 i pompę, czy wiadrami będą nosić?

 

Aniu dziękuję za zaproszenie, na pewno skorzystam, być może już w tę sobotę, mam nadzieję że gresiaż będzie się sprawował i szybko mu robota pójdzie, więc w tym czasie nie będę się szwendał na budowie :)

 

P.S. a wiesz że jutro zaczyna się creamfields u nas na lotnisku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie pomysł skąd mogę wypożyczyć agregat prodotwórczy na siłę (do tynków) za rozsądną cenę? Niestety wszyscy wokół sąsiedzi mają za słabe zabezpieczenie :(

Z góry dziękuję za namiary :)

 

Godin

spróbuj zapytać w firmie Ramirent

ul.Strzegomska tel.071 359-12-41,kom 693 719 986

ul.Giełdowa tel. 071 334-03-70,kom.605 542 559

tam jak coś bierzesz na weekend to płacisz tylko na 1 dobe

druga firma ATUT RENTAL

ul.Lotnicza tel.(0 71) 351 95 00,kom. 509 081 488

 

maja tam sporo sprzętu tak że można zadzonić czy to do jednej czy do drugiej to powiedzą czy mają,my i w jednej i drugiej braliśmy różne rzeczy ale o agregat jeszcze nie pytaliśmy bo nie ten etap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, kto robi odbior wod-kan? Czy musze miec caly bialy montaz zrobiony? Jak to wyglada na budowie i ile kosztuje?

 

Jestem w zielona w temacie :(

Z tego co mówił mój majster, to przyjdzie Pan z wodociągów, założy i zaplombuje licznik, podziękuje i pójdzie. Ale może gdzie indziej jest inaczej. No i ja nie mam wpięcia do kanalizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...