Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Nie orientujecie się, czy rolnicy mają większe wersje glebogryzarek, czy tylko pługi mają? Taki rolnik by w chwilę objechał całość.

No to trzeba albo zabronować, albo zaorać, nie? Na tym moja wiedza rolnicza się kończy :-)

 

Trzeba się przejść po wsi, i pytać o kultywator ew. talerzówkę. Ale "talerzówka" to zaora porządnie, nie wiem czy aż tak potrzebujesz. U nas pan za 50 zł przejechał kultywatorem, było OK, od razu sialiśmy trawę. Zrobiliśmy to jednak nieumiejętnie i trzeba ją było popalić roundupem i robić od nowa ... Już własną glebogryzarką z castoramy, przydaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupe,

 

Buduje dom w Rogożu (pozdrowienia dla Dabell). Czy ktos w najblizszych tygodniach planuje zakupu szamba betonowego?

Rozważam:

http://probud.pl/index.htm lub

http://www.salexpol.pilickanet.pl/oferta.html.

 

Te w Radomiu tansze, wiec gdyby zamowic wiecej to i transport nie wyszedl by tak beznadziejnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujecie się, czy rolnicy mają większe wersje glebogryzarek, czy tylko pługi mają? Taki rolnik by w chwilę objechał całość.

No to trzeba albo zabronować, albo zaorać, nie? Na tym moja wiedza rolnicza się kończy :-)

 

Trzeba się przejść po wsi, i pytać o kultywator ew. talerzówkę. Ale "talerzówka" to zaora porządnie, nie wiem czy aż tak potrzebujesz. U nas pan za 50 zł przejechał kultywatorem, było OK, od razu sialiśmy trawę. Zrobiliśmy to jednak nieumiejętnie i trzeba ją było popalić roundupem i robić od nowa ... Już własną glebogryzarką z castoramy, przydaje się.

 

Rolnicy również powinni miez glebogryzalki ciagnikowe, ale nie w kazdym gospodarstwie. Bardziej popularne sa kultywatory badz talerzowki. Z moich doswiadczen rolniczych i warunkow glebowych: glina spieczona na kamien (przynajmniej u mnie w okolicy) wynika, ze na taki ugor po budowie to chyba tylko plug (sa takie mniejsze rowniez do podorywki) a pozniej kultywator. Talerzowka to sie raczej przslizgnie po powierzchni.

Ja bym pogadal z miejscowym rolnikiem, takim co ma jakis park maszynowy i zna lokalne warunki. Na pewno cos zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe,

 

Buduje dom w Rogożu (pozdrowienia dla Dabell). Czy ktos w najblizszych tygodniach planuje zakupu szamba betonowego?

Rozważam:

http://probud.pl/index.htm lub

http://www.salexpol.pilickanet.pl/oferta.html.

Te w Radomiu tansze, wiec gdyby zamowic wiecej to i transport nie wyszedl by tak beznadziejnie.

 

 

Ja ciągle szukam szmba, ale musi być w 100% szczelne, a te proponowane przez Ciebie są niekoniecznie takie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamil :-)

 

Robimy właśnie nawodnienie naszego przyszłego :-) ogrodu.

Wczoraj właśnie poprosiliśmy naszego sąsiada - rolnika o przejechanie rekultywatorem (takie haki :-)) nasze działeczki. Jego maszyna ma jeszcze taki wałek, który wygładza zryte wcześniej bruzdy.

Efekt jest świetny, teraz tylko glebogryzarka (ale nie taka z castoramy, bo tym można się zajechać - dobra do przygotowania grządek :-)) - mamy od znajomego .

 

Mieliśmy już wcześniej zrobione rekultywatorem a potem glebogryzarką - taką rolniczą za ciągnikiem, ale potem robiliśmy studnię - wjeżdżał ciężki sprzęt i uklepał fragmenty w autostradę :-? .

 

Teraz będziemy wyrównywać, grabić, wałować, siać trawę - na razie na całości.

W miarę dostępnego czasu będę robić rabaty.

 

Przy okazji - ma ktoś namiany na przekompostowany obornik? Najlepiej z transportem (na północ Wrocławia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, a możesz mi powiedzieć po co i rekultywator i glebogryzarka.

Czym sie te cholery od siebie różnią? Pewnych spraw jeszcze nie obejmuję. :oops: :oops:

Rozumiem tylko, ze ziemię trzeba spulchnić. Ale po co tyle razy i różnymi maszynami to już mniej rozumiem.

A kto Wam robi nawodnienie? Czy to spora inwestycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy p. Maleszak (od kominków) działa może u kogoś z Was. Próbuję się z nim skontaktować w temacie kominka i DGP i jakoś nie odbiera telefonu. To może tym kanałem go znajdę.
No i się wyjaśniło. Jest normalnie na urlopie ;) będzie po niedzieli.

A już zacząłem przeszukiwać net'a w poszukiwaniu jakiś majstrów od DGP. Dostałem wycenę od Vento kominki (przed którymi zostałem lekko ostrzeżony) i sam system do DGP wycenili na 3400 brutto w tym:

- turbina z bypassem z zaworem termostatycznym

- filtr

- sterownik turbiny z wyświetlaczem temperatury

- rozprowadzenie do 4 pomieszczeń na poddaszu.

 

Dużo to?

Bo całość z wkładem (bez obudowy) zamyka mi się w 9tyś - wkład Dovre 2180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe,

 

Buduje dom w Rogożu (pozdrowienia dla Dabell). Czy ktos w najblizszych tygodniach planuje zakupu szamba betonowego?

Rozważam:

http://probud.pl/index.htm lub

http://www.salexpol.pilickanet.pl/oferta.html.

 

Te w Radomiu tansze, wiec gdyby zamowic wiecej to i transport nie wyszedl by tak beznadziejnie.

 

Radom rzeczywiście istne zagłębie szamb. Jesteśmy już po wstępnych ustaleniach i prawdopodobnie jeszcze w pierwszym tygodniu września będziemy zamawiać razem z sąsiadem. Trzecią chętną osobę szukamy do wspólnego transportu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowna grupe

mam pytanko dotyczące pasa nadrynnowego

nasz dachowiec powiedział że on nigdy nie stosuje tego pasa bo to jest tylko wywalanie kasy niepotrzebnie i już położył dachówke a dziś w hurtowni dowiedzieliśmy się że możemy pożałować tego że tego pasa nie zamontowaliśmy gdyż folia jak dostanie wode i promienie UV to poprostu się wykruszy

czy zakładaliscie te pasy nadrynnowe(inaczej fartuchy)czy też faktycznie jest to zbedne lub też raczej niezbędne???????????????

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szambo z probudu, używane 2 lata, było w 100% szczelne i cenowo OK.

Polecam.

 

Wiem wiem BK - pisaliśmy o tym juz kiedyś. ale ta szczelnośc mi nie odpowiada - niestety wydam 5,5 - 6 tys. za plastikowe.

 

to dlaczego nie dolozysz kilka tysi i nie zamowisz oczyszczalni, przynajmniej spokoj, nie trzeba nic wywozic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szambo z probudu, używane 2 lata, było w 100% szczelne i cenowo OK.

Polecam.

 

Wiem wiem BK - pisaliśmy o tym juz kiedyś. ale ta szczelnośc mi nie odpowiada - niestety wydam 5,5 - 6 tys. za plastikowe.

 

to dlaczego nie dolozysz kilka tysi i nie zamowisz oczyszczalni, przynajmniej spokoj, nie trzeba nic wywozic :roll:

bo mam za mało humusu do połknięcia płynów z oczyszczalni, poniżej lita glina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe,

 

Buduje dom w Rogożu (pozdrowienia dla Dabell). Czy ktos w najblizszych tygodniach planuje zakupu szamba betonowego?

Rozważam:

http://probud.pl/index.htm lub

http://www.salexpol.pilickanet.pl/oferta.html.

 

Te w Radomiu tansze, wiec gdyby zamowic wiecej to i transport nie wyszedl by tak beznadziejnie.

 

Radom rzeczywiście istne zagłębie szamb. Jesteśmy już po wstępnych ustaleniach i prawdopodobnie jeszcze w pierwszym tygodniu września będziemy zamawiać razem z sąsiadem. Trzecią chętną osobę szukamy do wspólnego transportu:)

ja również bym się pisała na szambo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak budujecie podjazdy (jakie warstwy?)

u mnie proponują tak

- piasek 10cm,

- gruz betonowy 15cm

- tluczen 0-32 10cm

- podsypka lub mączka granitowa

- bruk, kamień czy co tam na wierzch.....

 

troche się obawiam tego gruzu....

 

U mnie bez gruzu. Tluczeń nazywali podbudową - materiał granit.

Wszystkie wasrtwy oczywiście zagęszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowna grupe

mam pytanko dotyczące pasa nadrynnowego

nasz dachowiec powiedział że on nigdy nie stosuje tego pasa bo to jest tylko wywalanie kasy niepotrzebnie i już położył dachówke a dziś w hurtowni dowiedzieliśmy się że możemy pożałować tego że tego pasa nie zamontowaliśmy gdyż folia jak dostanie wode i promienie UV to poprostu się wykruszy

czy zakładaliscie te pasy nadrynnowe(inaczej fartuchy)czy też faktycznie jest to zbedne lub też raczej niezbędne???????????????

pozdrowionka

 

Hej. To znaczy ze nie dal tej blachy pod dachowki co to pozniej wchodzi w rynne ? Tylko same dachowki prosto w rynne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...