Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Z okazji dostępu do kabla pozdrawiam wszystkich serdecznie z mieszkania na placu budowy :lol: Podglądam wasze zmagania czasami, ale po tym jak zapłaciłam 450PLN za neta z komórki za jeden miesiąc, to dwa razy się zastanowię, zanim wejdę na Forum :cry:

 

Niestety Tp SA nie ma możliwości technicznych, żeby podciągnąć mi 20m kabla... Zaczynam się rozglądać za jakimś operatorem. Ma ktoś jakieś doświadczenia i doradzi, gdzie najlepiej się udać? PLEASE!

 

Ja ze swojej strony polecam wykonawców mojej kuchni. Sławek Kasza 500 257018. To dwaj bracia z małej wioski koło Trzebnicy. Mają mały warsztat i podobno wystawkę sobie swoich "prac" ostatnio zrobili. Jestem b. zadowolona z kuchni. Robią też szafy wnękowe. Ja za moją (8m zabudowy dolnej + dwie szafki wiszące z mlecznymi szybami + płyta w kolorze blatu na ścianę) zapłaciłam 5860. MDF laminowany. Okucia nie Blumy, ale jakieś włoskie, hulają dobrze. Taka sama kuchnia w IKEA 8.500 + montaż 150PLN od mb.

 

Chłopaki terminowe, bezproblemowe, fachowe.

 

Zdjęć nie mam czasu zrobić, więc jak kto chce oglądać to zapraszam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boru - daj ceny szamb ; drzwi w Bususie są po dobrych cenach - daj znać jak chcesz namiar

 

szambo 2300 za 10m3 standard + dowoz do wrocka okolo 2000 za transport (w przypadku kilku chetnych transport sie rozklada na ilosc)

 

wiem ze ceny w budusie sa ok ale pytam o montaz.. gdzies slyszalem ze oprocz tego ze daja znizke to w tej cenie jeszcze jest montaz.. bo wtedy schodza sobie na 7% vatu i za roznice 15% placa ekipie montazowej.

prawda to jest czy cos ktos pomieszal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak - tradycja rzecz święta, ale niech oni najpier do niej wrócą i zaczna solidne traktować terminy itd... jak to spełnią można im wiechę stawiać...

 

.. wiecha jest dla inwestora , odbierzesz robotę wtedy o tym pomyśl

 

Zapracowali na małego grilla 8). Poprzednią ekipę wyrzuciłem, ci w 3 tygodnie poprawili i skończyli wszystko do dachu. Terminowo, dokładnie, bez fuszerek. Jak na koniec w ostatnie 2 dni nie mieli tyle pracy aby wszyscy byli zajęci, to zabrali się za montaż ogrodzenia.

Wiecha może i jest dziwną tradycją, ale po trzech miesiącach użerania się z ludkami, sam mam ochotę na małe co nie co i grilla ;) Drugi i ostatni będzie jak górale zrobią dach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam trzy pytania:

 

1. slyszalem, ze w budusie mozna "za darmo" miec montaz drzwi - tzn budus schodzi z ceny o 15% ze wzgledu na "usluge" i te 15% idzie na montaz - czy to jest prawda?

 

2. czy pokusic sie o samodzielne montowanie drzwi z oscieznica regulowana nie majac w tym zadnego doswiadczenia/? jesli nie jest to trudne to prosze o krotki kurs :D

w tym przypadku czy drzwi mozna odpisac od podatku?

 

3. jaki i gdzie piec c.o. na ekogroszek z podajnikiem?

 

pozdro

 

p.s. do szukajacych szamba: negocjacje trwaja.. mam nadzieje ze we wrzesniu szambo bedzie gotowe

 

1. W Budusie wygląda to tak, że na hasło jest rabat na drzwi jak pisał Daro, a do tego na montaż -20%.

Dodatkowo zawsze jeśli oni montują wtedy za drzwi płacisz 7% Vat, zamiast 22%.

 

2. Jeśli sam zamontujesz drzwi wtedy przy zakupie zapłacisz 22% vat i możesz te 15% odliczyć.

Ja sam raczej bym nie montował, natomiast u siebie do montażu tańszych drzwi garażowych i do kotłowni wziąłem znajomego fachowca, który policzył 50 zł od pary, a nie ponad 200 przy drzwiach kosztujących 400 zł (Porta przy autoryzowanym montażu daje 2 lata gwarancji, a przy własnym 1 rok co mnie nie zniechęciło).

Droższe wejściowe drzwi Cal brałem w Budusie z montażem.

Podsumowując - montaż tanich drzwi warto zlecić znajomemu budowlańcowi, a droższe brać z montażem.

Na koniec uwaga - montaż obejmuje też dowóz (mi się udało, bo ekipa jadąc do mnie z drzwiami Cal zabrała też Portę, których nie montowali).

 

3. Po dokładnym obejrzeniu pieców na targach wybrałem Enka (solidne wykonanie, dobre sterowanie i atrakcyjna cena) - są sporo lat na rynku i mają przedstawiciela we Wrocławiu na Tęczowej - Polmark tel. 601725984.

W Polmarku kupiłem też grzejniki Delonghi (autoryzowany przedstawiciel - ceny z rabatem 40%) i ekogroszek :D

Polecam ich za fachową obsługę (pracują do 16, lecz gdy jest klient to nawet do 18) i bardzo dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Czy mozecie podac namiary na kogos, kto zrobi mi projekt wentylacji mechanicznej?

 

Naprawde nikt z grupowiczow nie ma wentylacji mechanicznej? Bardzo prosze o pomoc...

 

Havena - mi projekt robiła firma Intelplast z Robotniczej. Specjalizują się w wentylacji mechanicznej i ogrzewaniu pompami ciepła. Moją wentylację wycenili na 16-18 tyś., gdzie centalą jest rekuparator Mistral 300. Ale długo się czeka na projekt. Chyba, że ich ponaglisz, bo ja w sumie miałam czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem Wam napisać, że jakiś czas temu Xena znalazła fajny punkt z drewnem na posadzki.

Byłem tam, sprawdziłem i kładę w całym domu ich materiał (oprócz miejsc przeznaczonych na kafle). Mają bardzo dobre ceny, wiedzą też jak obsługiwać forumowiczów. U nich znalazłem dwowarstwowe systemy (10-11mm), zdolne do pracy z ogrzewaniem podłogowym. Ja ich polecam - http://www.comfortplus.pl

 

Szambo - montuję metalowe 8m3 za 4500.

Jeśli macie jakeś uwagi na temat metalowych szamb to bezzwłocznie napiszcie mi o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem Wam napisać, że jakiś czas temu Xena znalazła fajny punkt z drewnem na posadzki.

Byłem tam, sprawdziłem i kładę w całym domu ich materiał (oprócz miejsc przeznaczonych na kafle). Mają bardzo dobre ceny, wiedzą też jak obsługiwać forumowiczów. U nich znalazłem dwowarstwowe systemy (10-11mm), zdolne do pracy z ogrzewaniem podłogowym. Ja ich polecam - http://www.comfortplus.pl

Dzięki za info. Wracając z pracy zajrzę do nich. Co prawda jesteśmy już wstępnie umówieni na Tragutta na Kahrs'a ale jeszcze można ewentualnie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem Wam napisać, że jakiś czas temu Xena znalazła fajny punkt z drewnem na posadzki.

Byłem tam, sprawdziłem i kładę w całym domu ich materiał (oprócz miejsc przeznaczonych na kafle). Mają bardzo dobre ceny, wiedzą też jak obsługiwać forumowiczów. U nich znalazłem dwowarstwowe systemy (10-11mm), zdolne do pracy z ogrzewaniem podłogowym. Ja ich polecam - http://www.comfortplus.pl

Dzięki za info. Wracając z pracy zajrzę do nich. Co prawda jesteśmy już wstępnie umówieni na Tragutta na Kahrs'a ale jeszcze można ewentualnie zmienić.

 

Powiedz, że ja Cię przysłałem i cenę Kahrsa powalą na plecy. Też zaliczyłm etap Kahrsa, ale uratowała moją kieszeń Xena. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, że ja Cię przysłałem i cenę Kahrsa powalą na plecy. Też zaliczyłm etap Kahrsa, ale uratowała moją kieszeń Xena. 8)

Hej

A co rozumiesz przez ten ratunek? Kahrs po innej cenie, czy inna deska?

 

U mnie ograniczeniem obecnie jest kolor finalny podłogi, bo pod Kahrs'a mamy już zamówione schody i wszystko dobieramy do tej podłogi. Również panele na resztę domu były szukane pod ten kolor.

 

p.s.

zajrzyj do priv wiadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, że ja Cię przysłałem i cenę Kahrsa powalą na plecy. Też zaliczyłm etap Kahrsa, ale uratowała moją kieszeń Xena. 8)

Hej

A co rozumiesz przez ten ratunek? Kahrs po innej cenie, czy inna deska?

 

U mnie ograniczeniem obecnie jest kolor finalny podłogi, bo pod Kahrs'a mamy już zamówione schody i wszystko dobieramy do tej podłogi. Również panele na resztę domu były szukane pod ten kolor.

 

p.s.

zajrzyj do priv wiadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi projekt robiła firma Intelplast z Robotniczej. Specjalizują się w wentylacji mechanicznej i ogrzewaniu pompami ciepła. Moją wentylację wycenili na 16-18 tyś., gdzie centalą jest rekuparator Mistral 300. Ale długo się czeka na projekt. Chyba, że ich ponaglisz, bo ja w sumie miałam czas.

 

A ile Ci krzykneli za projekt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...