Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Boru - daj ceny szamb ; drzwi w Bususie są po dobrych cenach - daj znać jak chcesz namiar

 

szambo 2300 za 10m3 standard + dowoz do wrocka okolo 2000 za transport (w przypadku kilku chetnych transport sie rozklada na ilosc)

 

wiem ze ceny w budusie sa ok ale pytam o montaz.. gdzies slyszalem ze oprocz tego ze daja znizke to w tej cenie jeszcze jest montaz.. bo wtedy schodza sobie na 7% vatu i za roznice 15% placa ekipie montazowej.

prawda to jest czy cos ktos pomieszal?

 

to my się też wstępnie piszemy na to szambo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

- co do desek i deseczek - to prawda - osobiście polecam Arka i Marcina z http://www.comfortplus.pl :lol:

Gosia i Adam - dają rabaty i mają świadomośc istnienia opinii w sieci, czego na przykład nie ma mój były kafelkarz Dariusz z ekipy tynkarza Edka. (nieustająco będę powtarzac ku przestrodze innym moja złą opinię o nim)

 

- co do systemów izolacyjnych ja położyłam Superflex D2 Deitermana w brodziku i fugę epoksydową mapei. Jak sie sprawdzą nie wie nikt, ale jakoś tak mam zaufanie i cena była ok.

 

- Daro_K ja mam szambo metalowe - musisz zwrócić uwage czy jest ciągle zaizolowane (moze pociagnij go jeszcze izolacją z zewnątrz dla pewnosci i dobrze uszczelnić wloty/wyloty - pianka ale nie ta mocno rozprężną)

Poza tym ja swojego mocno nie dociążałam, wrzuciłam w wykop, wlałam 2m3 wody i zawaliłam gliną i nie ruszył się od 3 miesięcy ani na 1mm, więc wierze w nie nieustająco:)

notabene 3 miesiące podchodziliśmy do jego chrzestu a tu się dowiaduję, że robotnicy go ochrzcili...czuję się jakby mnie ominęły pierwsze kroki dziecka....

 

aktualnie męczę się z wyborem Junkers czy Viessmann. Mam jeszcze 2 godziny do decyzji i wiję sie w męczarniach decyzyjnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy oczyszczalni ścieków-

czy wy robiliście projekt oczyszczalni- czy takowy znalazł sie w waszym projekcie domu? Okazało się że ja nie mam projektu oczyszczalni i muszę go zrobić.

 

I tu następne pytanie -na projekt z operatem muszę wydać 1500zł. Ile to kosztowało u was?

 

Koalo, jak tam krzaki - kupiłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, ja kupowałam cala na karmelkowej. Dali mi lepszą cene niż Budus i Lakbud. Powiedziałam właścicielowi jaką najniższą cenę dostałam na te drzwi u konkurencji i on dał nam konkutencyjną. Firma nazywa się Dolecki, zależy im na kliencie. Drzwi już zamontowane, dostawa sporo przed umawianym terminem. Nie mam do nich zastrzeżeń. Wprawdzie montowaliśmy sami, ale tylko ze względu na koszty i na to że mam do tego fachowca w rodzinie. Oni też montują jeśli klient sobie życzy. Budus był jakiś mało elestyczny. Przynajmniej takie wrażenie odniosłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie... Męczę katalogi i staram się coś wybrać :oops: Wybór glazury to pikuś w porównaniu z tymi krzakami :roll:

 

GRUPO KRZAKOWA- przysyłajcie listy na priva!

 

Pani Koalo,a wybor duzy jest? czy jak sobie wymysle jakis egzotyczny krzak to sa szanse, a wlasciwie to skad bierzemy tekrzaczki i czy maja jakas strone i kiedy no i najwazniejsze czy z donic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi projekt robiła firma Intelplast z Robotniczej. Specjalizują się w wentylacji mechanicznej i ogrzewaniu pompami ciepła. Moją wentylację wycenili na 16-18 tyś., gdzie centalą jest rekuparator Mistral 300. Ale długo się czeka na projekt. Chyba, że ich ponaglisz, bo ja w sumie miałam czas.

 

A ile Ci krzykneli za projekt??

 

900 zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy oczyszczalni ścieków-

czy wy robiliście projekt oczyszczalni- czy takowy znalazł sie w waszym projekcie domu? Okazało się że ja nie mam projektu oczyszczalni i muszę go zrobić.

 

I tu następne pytanie -na projekt z operatem muszę wydać 1500zł. Ile to kosztowało u was?

 

Koalo, jak tam krzaki - kupiłaś?

 

 

Natalio, ja do PnB nie mialam projektu oczyszczalni, a oczyszczalnie robilismy wiec trzeba bylo zrobic projekt i znow zglosic zmiane w projekcie i wystapic o PnB ponownie, nam zrobila to firma Ecomotyl w cenie oczyszczalni, calkiem niedawno dostalam nowe pozwolenie juz ze zmianami a oczyszczalnia jest od marca :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistral - ja byłbym ostrożny z tym sprzętem, to był pierwszy na który się natknąłem. Poszukaj w wątkach o rekuperacji - mówiono o tym sporo.

Kahrs - cena oczywiście jest bardzo wysoka; w Comfortplusie jest korzystniej.

 

GosiaIAdam - a jak myślisz? co znaczy wiedzą jak obsługiwać forumowiczów? :lol:

 

Szambo metalowe - XX myślisz, że dysperbit się nada? Firma zapewania że je dobrze przygotowują zanim w ziemię wrzucą.

 

Dzięki Jola za Doleckiego - sprawdzę wycenie i wróce do Budusa 8) - ciekawe czy go przebiją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRUPO KRZAKOWA EWENTUALNA

 

Ogrodniczo jestem nogą kompletną, więc zgłosiłam się do znajomych, którzy prowadzą firmę zakładającą ogrody o pomoc fachową. Mogę przez nich też kupić rośliny. Nie chodzi mi tylko o cenę, ale też o to,żeby mi ktoś w szkółce te rośliny wybrał ( żeby to jakaś padaka nie była, bo ja jako laik tego nie wykryję). Oni mają też niezłe ceny w różnych szkółkach, mają część popularniejszych roślin we własnej szkółce prowadzonej na potrzeby firmy=też dobre ceny. Ogólnie polecają mi szkółkę http://www.bodnar.pl Umówiłam się z nimi, że przedstawię im listę roślin i wtedy pomyślimy, gdzie będzie najtaniej i najlepiej zarazem. W zależności od ilości zastanowimy się też nad odbiorem roślin.

 

anjamen

 

wymyślne okazy też mogą pewnie załatwić, albo przynajmniej powiedzieć, gdzie to w okolicy można nabyć.

 

Akcję chcę przeprowadzić ok 15.09- jeszcze nie mam przygotowanej skarpy do końca do obsadzeń :oops: NO I TRUDNO MI SIĘ ZDECYDOWAĆ CO OSTATECZNIE CHCĘ! Jest tyle fajnych roślinek, a moja działka to tylko 1100m :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetkaS - ja Cie nie chcę zniechęcac ale słyszałam że Mistral-e to sa kiepskie jednostki.... od gościa który je sprzedawał ;)

 

Po 3 latach użytkowania Mistrala nie potwierdzam takiej opinii. Nic się nie dzieje. Trochę głośno chodzi ale jest tak zlokalizowana w domu że i tak nie słychać.

Jest naprawdę OK. Montowała EMKA http://www.rekuperatory.pl koszt 10 tys ale to prawie 4 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetkaS - ja Cie nie chcę zniechęcac ale słyszałam że Mistral-e to sa kiepskie jednostki.... od gościa który je sprzedawał ;)

 

Po 3 latach użytkowania Mistrala nie potwierdzam takiej opinii. Nic się nie dzieje. Trochę głośno chodzi ale jest tak zlokalizowana w domu że i tak nie słychać.

Jest naprawdę OK. Montowała EMKA http://www.rekuperatory.pl koszt 10 tys ale to prawie 4 lata temu.

 

my mamy nikola polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRUPO KRZAKOWA EWENTUALNA

 

Ogrodniczo jestem nogą kompletną, więc zgłosiłam się do znajomych, którzy prowadzą firmę zakładającą ogrody o pomoc fachową. Mogę przez nich też kupić rośliny. Nie chodzi mi tylko o cenę, ale też o to,żeby mi ktoś w szkółce te rośliny wybrał ( żeby to jakaś padaka nie była, bo ja jako laik tego nie wykryję). Oni mają też niezłe ceny w różnych szkółkach, mają część popularniejszych roślin we własnej szkółce prowadzonej na potrzeby firmy=też dobre ceny. Ogólnie polecają mi szkółkę http://www.bodnar.pl Umówiłam się z nimi, że przedstawię im listę roślin i wtedy pomyślimy, gdzie będzie najtaniej i najlepiej zarazem. W zależności od ilości zastanowimy się też nad odbiorem roślin.

 

anjamen

 

wymyślne okazy też mogą pewnie załatwić, albo przynajmniej powiedzieć, gdzie to w okolicy można nabyć.

 

Akcję chcę przeprowadzić ok 15.09- jeszcze nie mam przygotowanej skarpy do końca do obsadzeń :oops: NO I TRUDNO MI SIĘ ZDECYDOWAĆ CO OSTATECZNIE CHCĘ! Jest tyle fajnych roślinek, a moja działka to tylko 1100m :cry:

 

super ta szkolka sie prezentuje,

a czy oni we Wrocławiu maja jakis punkt?

bo to troche daleko ode mnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...