Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

GRUPO KRZAKOWA EWENTUALNA

 

Ogrodniczo jestem nogą kompletną, więc zgłosiłam się do znajomych, którzy prowadzą firmę zakładającą ogrody o pomoc fachową. Mogę przez nich też kupić rośliny. Nie chodzi mi tylko o cenę, ale też o to,żeby mi ktoś w szkółce te rośliny wybrał ( żeby to jakaś padaka nie była, bo ja jako laik tego nie wykryję). Oni mają też niezłe ceny w różnych szkółkach, mają część popularniejszych roślin we własnej szkółce prowadzonej na potrzeby firmy=też dobre ceny. Ogólnie polecają mi szkółkę http://www.bodnar.pl Umówiłam się z nimi, że przedstawię im listę roślin i wtedy pomyślimy, gdzie będzie najtaniej i najlepiej zarazem. W zależności od ilości zastanowimy się też nad odbiorem roślin.

 

anjamen

 

wymyślne okazy też mogą pewnie załatwić, albo przynajmniej powiedzieć, gdzie to w okolicy można nabyć.

 

Akcję chcę przeprowadzić ok 15.09- jeszcze nie mam przygotowanej skarpy do końca do obsadzeń :oops: NO I TRUDNO MI SIĘ ZDECYDOWAĆ CO OSTATECZNIE CHCĘ! Jest tyle fajnych roślinek, a moja działka to tylko 1100m :cry:

 

super ta szkolka sie prezentuje,

a czy oni we Wrocławiu maja jakis punkt?

bo to troche daleko ode mnie :roll:

 

ja bym chetnie tez dolaczyla sie do kupujacych roslinki bo w sumie chcemy na jesien drzewka juz sadzic bo troche pusto i smutno na dzialce

pozdrawiam flowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wsyćkich serdecznie.

 

No i kto ostatnio zajmował sie kostką granitową - gdzie tanio można kupić? Aniu, ty się chyba zajmowałaś tym , as 24-help!!

 

Trociu, napisz na priva ile cię ten Karhs wyniesie... Bo mi w salonie na ul.Jagiełly jednak najtaniej wychodziły deski merbau z robocizną-na gotowo niecałe 200zł za mkw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahrs[/b] - cena oczywiście jest bardzo wysoka; w Comfortplusie jest korzystniej.
Byłem we wspomnianym miejscu. Potwierdzam - bardzo miły Pan był w sklepie. Wszystko sobie omówiliśmy. Ale na koniec i tak cena wyszła ku mojemu zdziwieniu więcej niż mam Kahrsa wycenionego na Tragutta. Wychodziło jakieś 15zł /m2 wiecej. Wiec patrząc nawet na możliwe rabaty, pozostaję przy Kahrsie, bo o ich podłogach jakoś wcześniej nie słyszałem.

 

Ale dla tych co chcą mieć parkiet parkiet, zajrzyjcie tam. Gdyby tylko żonka chciała mieć parkiet na podłodze. Ehhh przebolałbym nawet cenę ponad 200zł/m2.

 

To co Ty u siebie kładziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wycenę okien z Oknoplastu krakowskiego. Od cen cennikowych 34% upustu i 5% przy wpłacie całej kwoty z góry. To dobra oferta czy można jeszcze coś zbić? Wyceniałem pięciokomorowe, kolor orzech z zewnątrz.

Do kompletu zaproponowali bramę garażową Krispola za ok. 3tys. z montażem (segmentowa, ocieplona, orzech) oraz drzwi wejściowe stalowe KMT Plus (oczywiście orzech) 2tys. kompletne z montażem.

 

ps. w ostatnio modnym temacie szamb, nie mogę skontaktować się z właścicielem z Siedlakowic (sami pracownicy). Zamawiał ktoś u nich szambo? Wyjściowo chcą 3,5 tys. netto bez montażu i transportu, nie wiem co można utargować. Gdzie jeszcze na dolnym śląsku produkują szamba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK, ten niby upust w Oknoplaście jest dla każdego i tak naprawdę to go wcale nie ma. To tylko chwyt marketingowy. pan z punktu oknoplastu, sam mio tak powiedział. Zrób wyceny przynajmniej u kilku konkurencyjnych firm, to da Ci jakeś pojęcie o cenach. My zamawialiśmy okna Jezierski. Pozdobno to górna półka, a wyszło 30% taniej niż w Oknoplaście. :o Zanim zamówiłam swoje okna, miałam z 10 wycen od konkurencji, i nie brałam pod uwage "garażowców". Pozdrawiam. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W empolu powiedziano mi że max 32% rabatu+ 5% za zapłate z góry. Podobno to promocja która trwa do końca września. Czekam na wycene.

Częśc z Was zamawiała okna w ms. We Wrocławiu sa trzy punkty sprzedaży.Czy warto do każdego iść po wycene? Czy są jakieś róznice w wycenach w poszczególnych punktach.

Jeszcze pytanie do użytkowników tych okien-jak się sprawują?

Chodzi mi głównie o pakiet 3-szybowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności

U nas w środe kończą elektrycy,dziś wpada ekipa od alarmów żeby połozyć okablowanie,jutro jak dobrze pójdzie wpadnie ekipa od TV SAT i Muzy i w czwartek wchodzą tynkarze :D

mówili że zajmie im to około półtora tygodnia,zaraz jak tylko skończą wchodzi hydraulik no i potem wylewki -no wkońcu cos zaczyna się ruszać (chociaż w środku bo nasi budowlańcy od tygonia nadal nie mogą zrobić wykończenia dachu :evil: :evil: :evil:

powiedzcie mi ile płacilićie za położenie podbitki drewnianej i ile biorą ekipy od ocieplenia?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W empolu powiedziano mi że max 32% rabatu+ 5% za zapłate z góry. Podobno to promocja która trwa do końca września. Czekam na wycene.

Hej

Mam okna, rolety i moskitiery z Empolu. Ogólnie wyrób nie jest zły. Gorzej z obsługą. Już 3 raz przyjeżdża majster do naprawy moskitiery. Za każdym razem mówię, żeby pamiętali o długiej drabinie, bo to moskitiera na poddaszu więc jakieś 6m od ziemi.

Dzisiaj przyjechał kolejny facet, i wyciąga drabinę, która ma 4m. Stawia ją pod kątem i się dziwi, że tylko do 3m sięga.

Wszystko mam z listopada zeszłego roku, a jak się jakaś sprężynka w moskitierze popsuła (w sumie już 2) to powiedzieli, że może być problem z ich naprawą, bo to stary model.

W oknach należy zwrócić uwagę na rogi - łączenie profili.

I ekipa zamiast montować wszystko w 1 dzień zrobiła to tylko w 3.

No - ale same okna, rolety, brama cudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahrs[/b] - cena oczywiście jest bardzo wysoka; w Comfortplusie jest korzystniej.
Byłem we wspomnianym miejscu. Potwierdzam - bardzo miły Pan był w sklepie. Wszystko sobie omówiliśmy. Ale na koniec i tak cena wyszła ku mojemu zdziwieniu więcej niż mam Kahrsa wycenionego na Tragutta. Wychodziło jakieś 15zł /m2 wiecej. Wiec patrząc nawet na możliwe rabaty, pozostaję przy Kahrsie, bo o ich podłogach jakoś wcześniej nie słyszałem.

 

Ale dla tych co chcą mieć parkiet parkiet, zajrzyjcie tam. Gdyby tylko żonka chciała mieć parkiet na podłodze. Ehhh przebolałbym nawet cenę ponad 200zł/m2.

 

To co Ty u siebie kładziesz?

Na podłodze w salonie będzie Kahrs Dąb Verona klejnona do podłoża.

W reszcie pomieszczeń panel chyba Witex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W empolu powiedziano mi że max 32% rabatu+ 5% za zapłate z góry. Podobno to promocja która trwa do końca września. Czekam na wycene.

Częśc z Was zamawiała okna w ms. We Wrocławiu sa trzy punkty sprzedaży.Czy warto do każdego iść po wycene? Czy są jakieś róznice w wycenach w poszczególnych punktach.

Jeszcze pytanie do użytkowników tych okien-jak się sprawują?

Chodzi mi głównie o pakiet 3-szybowy.

 

Ja też teraz wyceniam okna. Na razie był Empol - Wrocław (Schueco), Romis - Dzierżoniów (Schueco), Eurowest - Jelenia G. (Koemmerling), Doorpol - Wrocław (Koemmerling) i Juton - Strzegom (Drutex).

 

Zamierzam jeszcze uderzyć do Oknoplastu.

 

Szukam też dobrego kontaktu na rynny. Raczej PCV. Na razie mam wycenę Nicoll, Wavin i czekam na Marleya. Nicoll wypada najlepiej cenowo, a słyszałem też dużo dobrego o tym systemie.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się pochwalić już mieszkamy w Chrząstawie jest cudnie cicho i swierze powietrze.. ...

Na wsi jest cudnie :-) polecam wszystkim a w Chrząstawie w ogole jestem zakochana :-) ostatnio biegam po Chrząstawie z dzieciatkiem na spacer :-)

poznaje miejscowych np w sklepie :-) zupelnie jest inaczej niz w miescie

ludzie sa bardzie otwarci mili... fakt wszyscy o wszyskich mozna powiedziec wszystko wiedza :-) ale mi to w sumie nie przeszkadza bo czlowiek nie czuje

sie obco jak w miescie

niestety internetu jeszcze nie mamy a teraz klikam z Wroclawia

pozdrawiam wszystkich budujących

Hej.

Pozdrawiam "krajankę". My ciągle walczymy z budową na końcu Chrząstawy ale jak dobrze pójdzie to do końca roku się tam wprowadzimy. Na razie delektujemy się Chrząstawą w wieczory i weekendy.

 

Neta niestety też mieć nie będziemy, bo TPsa oczywiście nie ma możliwości technicznych. Może coś finalnie z komórek wymyślimy, chociaż Orange też u nas już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsyćkich serdecznie.

 

No i kto ostatnio zajmował sie kostką granitową - gdzie tanio można kupić? Aniu, ty się chyba zajmowałaś tym , as 24-help!!

 

Trociu, napisz na priva ile cię ten Karhs wyniesie... Bo mi w salonie na ul.Jagiełly jednak najtaniej wychodziły deski merbau z robocizną-na gotowo niecałe 200zł za mkw.

Hej

Info poszło na priva.

Żeby była jasność. My decydujemy się na deskę trójwarstwową Kahrs'a Dąb Verona (o ile dobrze pamiętam) 2 lamelowa. Wersja klejona do podłoża. Do tego olistwowanie i inne duperele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezierski'ego nie brałem pod uwagę, ale rzeczywiście masz rację i podjadę po wycenę - mają punkt 10min od mojej pracy :)

 

Na Brucknera facet "nie ma czasu robić wycenę", ktoś jest na urlopie itd. Na Robotniczej o wiele bardziej kontaktowa osoba, do jutra zrobi wycenę. Jednak okna jezierski moim zdaniem mają dużą wadę w porównaniu z oknoplastem - mają białe profile i tylko są pokryte okleiną :o oknoplast barwi w masie plus okleina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z ms . Cena tak na dzień dobry nie taka zła. Ja uparłam sie na ciepłe okna 3-szybowe. Czekam na wyceny za całość. Przy spotkaniu ( tak dla orientacji) prosiłam o wycenę okna 150 na 150. W empolu koszt ok.830, w avante ok.1200, w ms ok.970. Okleina jednostronna kolor. W dwóch pierwszych rama w środku nie ocieplona, w ms ocieplona specjalną pianką. Pododno współ. ciepła dla całego okna bez przegród to ok. 0,8.!!!Wszystkie ceny jeszcze do negocjacji. Jak narazie na czele peletonu są okna ms za ciepły profil, za znajomość tematu, podejście do klienta. Jak to będzie dalej-życie pokarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się pochwalić już mieszkamy w Chrząstawie jest cudnie cicho i swierze powietrze.. ...

Na wsi jest cudnie :-) polecam wszystkim a w Chrząstawie w ogole jestem zakochana :-) ostatnio biegam po Chrząstawie z dzieciatkiem na spacer :-)

poznaje miejscowych np w sklepie :-) zupelnie jest inaczej niz w miescie

ludzie sa bardzie otwarci mili... fakt wszyscy o wszyskich mozna powiedziec wszystko wiedza :-) ale mi to w sumie nie przeszkadza bo czlowiek nie czuje

sie obco jak w miescie

niestety internetu jeszcze nie mamy a teraz klikam z Wroclawia

pozdrawiam wszystkich budujących

Hej.

Pozdrawiam "krajankę". My ciągle walczymy z budową na końcu Chrząstawy ale jak dobrze pójdzie to do końca roku się tam wprowadzimy. Na razie delektujemy się Chrząstawą w wieczory i weekendy.

 

Neta niestety też mieć nie będziemy, bo TPsa oczywiście nie ma możliwości technicznych. Może coś finalnie z komórek wymyślimy, chociaż Orange też u nas już nie ma.

 

Witam,

w Nadolicach też TPsa nie miała możliwości technicznych więc złożyłam wniosek do Netii i od roku mam internet. Proponuję złożyć wniosek do któregoś z operatorów działających na linii TPsa bo oni własnie dla nich trzymają wolne linie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w Nadolicach też TPsa nie miała możliwości technicznych więc złożyłam wniosek do Netii i od roku mam internet. Proponuję złożyć wniosek do któregoś z operatorów działających na linii TPsa bo oni własnie dla nich trzymają wolne linie.

Czy dobrze rozumiem, że wtedy Netia ciągnie te kilkanaście metrów kabla sama? U mnie linia TP kończy się chyba kilka ulic wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...