Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam,

w Nadolicach też TPsa nie miała możliwości technicznych więc złożyłam wniosek do Netii i od roku mam internet. Proponuję złożyć wniosek do któregoś z operatorów działających na linii TPsa bo oni własnie dla nich trzymają wolne linie.

Czy dobrze rozumiem, że wtedy Netia ciągnie te kilkanaście metrów kabla sama? U mnie linia TP kończy się chyba kilka ulic wcześniej.

 

Układ może być bardzo różny. Ważny jest efekt, i rzeczywiście z Netia jest szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Na Brucknera facet "nie ma czasu robić wycenę", ktoś jest na urlopie itd. Na Robotniczej o wiele bardziej kontaktowa osoba, do jutra zrobi wycenę. Jednak okna jezierski moim zdaniem mają dużą wadę w porównaniu z oknoplastem - mają białe profile i tylko są pokryte okleiną :o oknoplast barwi w masie plus okleina.

 

Jesteś tego pewien? Ja zamówiłem właśnie okna Jezierskiego kolor orzech - oglądałem profil (Elite Thermo) i cały profil był w tym kolorze (brązowawy), a oglądałem tez przekroje. Jaki profil oglądałeś?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewien? Ja zamówiłem właśnie okna Jezierskiego kolor orzech - oglądałem profil (Elite Thermo) i cały profil był w tym kolorze (brązowawy), a oglądałem tez przekroje. Jaki profil oglądałeś?

 

Pzdr

 

Ja nie chcę okien całych w okleinie, tylko z zewnątrz. Oglądałem w necie:

http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=1&pid=3

telefonicznie na Robotniczej także potwierdzili taki sposób wykonania. Na oględziny jadę w tym tygodniu i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się pochwalić już mieszkamy w Chrząstawie jest cudnie cicho i swierze powietrze.. ...

Na wsi jest cudnie :-) polecam wszystkim a w Chrząstawie w ogole jestem zakochana :-) ostatnio biegam po Chrząstawie z dzieciatkiem na spacer :-)

poznaje miejscowych np w sklepie :-) zupelnie jest inaczej niz w miescie

ludzie sa bardzie otwarci mili... fakt wszyscy o wszyskich mozna powiedziec wszystko wiedza :-) ale mi to w sumie nie przeszkadza bo czlowiek nie czuje

sie obco jak w miescie

niestety internetu jeszcze nie mamy a teraz klikam z Wroclawia

pozdrawiam wszystkich budujących

Hej.

Pozdrawiam "krajankę". My ciągle walczymy z budową na końcu Chrząstawy ale jak dobrze pójdzie to do końca roku się tam wprowadzimy. Na razie delektujemy się Chrząstawą w wieczory i weekendy.

 

Neta niestety też mieć nie będziemy, bo TPsa oczywiście nie ma możliwości technicznych. Może coś finalnie z komórek wymyślimy, chociaż Orange też u nas już nie ma.

 

witaj to milo :-D moze sie juakos poznamy ja czasami latam pod las z mala na spacerki :-) na koniec Chrząstawy

jesli chodzi o internet to wlasnie do nas jutro przyjezdza jakis gosciu z Chrzastawy bo ponoc jest mozliwosc podlaczenia internetu droga radiowa zobaczymy co i jak. Jesli chodzi o tepse ... to uwaga tepsa placi nam abonament bo nie oplaca im sie pociagnac do nas linii to jest ok 100m od ulicy glownej gdzie

ludzie maja telefony do nas niestety trzeba by bylo pociagnac kabel a im sie nie chce :-( i bardziej oplaca im sie placic nam 20 zł miesiecznie porazka... a w sumie kolo nas ma powstac b. duze osiedle domkow... moze uda sie z tym radiowym pozdrawiam serdecznie flowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w Nadolicach też TPsa nie miała możliwości technicznych więc złożyłam wniosek do Netii i od roku mam internet. Proponuję złożyć wniosek do któregoś z operatorów działających na linii TPsa bo oni własnie dla nich trzymają wolne linie.

Czy dobrze rozumiem, że wtedy Netia ciągnie te kilkanaście metrów kabla sama? U mnie linia TP kończy się chyba kilka ulic wcześniej.

 

dzieki za podpowiedz moze rzeczywiscie do Netti mozna zlozyc wniosek !

pozdrawiam flowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę okien całych w okleinie, tylko z zewnątrz. Oglądałem w necie:

http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=1&pid=3

telefonicznie na Robotniczej także potwierdzili taki sposób wykonania. Na oględziny jadę w tym tygodniu i zobaczymy.

 

Rozumiem. Z tego co widze profil Premium ma tak jak mówisz, ale już np. Elite Thermo (http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=1&pid=1) ma tak:

 

http://img233.imageshack.us/img233/1324/jezcw4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z ms . Cena tak na dzień dobry nie taka zła. Ja uparłam sie na ciepłe okna 3-szybowe. Czekam na wyceny za całość. Przy spotkaniu ( tak dla orientacji) prosiłam o wycenę okna 150 na 150. W empolu koszt ok.830, w avante ok.1200, w ms ok.970. Okleina jednostronna kolor. W dwóch pierwszych rama w środku nie ocieplona, w ms ocieplona specjalną pianką. Pododno współ. ciepła dla całego okna bez przegród to ok. 0,8.!!!Wszystkie ceny jeszcze do negocjacji. Jak narazie na czele peletonu są okna ms za ciepły profil, za znajomość tematu, podejście do klienta. Jak to będzie dalej-życie pokarze.

 

my mamy okna 3-szybowe w sumie 2 lata temu kupione ale ciezko mi powiedziec jak bylo w zimie bo wtedy jeszcze nie mieszkalismy ale z okien M&S jestesmy b. zadowoleni... zobaczymy jak bedzie w zimie

pozdrawiam flowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj to milo :-D moze sie juakos poznamy ja czasami latam pod las z mala na spacerki :-) na koniec Chrząstawy

jesli chodzi o internet to wlasnie do nas jutro przyjezdza jakis gosciu z Chrzastawy bo ponoc jest mozliwosc podlaczenia internetu droga radiowa zobaczymy co i jak. Jesli chodzi o tepse ... to uwaga tepsa placi nam abonament bo nie oplaca im sie pociagnac do nas linii to jest ok 100m od ulicy glownej gdzie

ludzie maja telefony do nas niestety trzeba by bylo pociagnac kabel a im sie nie chce :-( i bardziej oplaca im sie placic nam 20 zł miesiecznie porazka... a w sumie kolo nas ma powstac b. duze osiedle domkow... moze uda sie z tym radiowym pozdrawiam serdecznie flowi

 

Zapraszamy. Jesteśmy praktycznie codziennie, wieczorową porą. Jak będziesz chciała dokładniejszy namiar - uderz na priw.

Daj znać również jak ma się sprawa z tą radiówką. Może i my się załapiemy. W zasadzie interesuje nas głównie internet, ale może i telefon nie byłby dodatkowo zły.

Netię sprawdzę - jakby ktoś był na bieżąco, może podzieli się co i jak u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z ms . Cena tak na dzień dobry nie taka zła. Ja uparłam sie na ciepłe okna 3-szybowe. Czekam na wyceny za całość. Przy spotkaniu ( tak dla orientacji) prosiłam o wycenę okna 150 na 150. W empolu koszt ok.830, w avante ok.1200, w ms ok.970. Okleina jednostronna kolor. W dwóch pierwszych rama w środku nie ocieplona, w ms ocieplona specjalną pianką. Pododno współ. ciepła dla całego okna bez przegród to ok. 0,8.!!!Wszystkie ceny jeszcze do negocjacji. Jak narazie na czele peletonu są okna ms za ciepły profil, za znajomość tematu, podejście do klienta. Jak to będzie dalej-życie pokarze.

 

gdzie robiłaś wycenę ms'ów ?

 

ja mam okna ciepłe z ms, i są ok, ale nie polecam firmy karfil, przez pół roku nie mogłem się doprosić o poprawienie źle zamontowanego okna, i zamontowanie parapetów zew. Okno nadal nie jest zamontowane idealnie, a parapety zamówiłem gdzie indziej takie same i bez targowania taniej niż w karfilu w którym kupowałem całe okna i liczyłem na dobrą cenę. a co do drugiego dystrybutora okien ms we wrocku też nie mam najlepszego zdania, na wycenę się nie doczekałem (przez co poszedłem do karfilu), parapety też były później niż się umówiliśmy, do tego nie chcieli mi ich zamontować tak jak ja chciałem czyli pod całym parapetem pianka! generalnie jakiś dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flowera - o co chodzi z tym że tpsa musi wam płacić "abonament" ?

 

muszę się pochwalić już mieszkamy w Chrząstawie jest cudnie cicho i swierze powietrze.. ...

Na wsi jest cudnie :-) polecam wszystkim a w Chrząstawie w ogole jestem zakochana :-) ostatnio biegam po Chrząstawie z dzieciatkiem na spacer :-)

poznaje miejscowych np w sklepie :-) zupelnie jest inaczej niz w miescie

ludzie sa bardzie otwarci mili... fakt wszyscy o wszyskich mozna powiedziec wszystko wiedza :-) ale mi to w sumie nie przeszkadza bo czlowiek nie czuje

sie obco jak w miescie

niestety internetu jeszcze nie mamy a teraz klikam z Wroclawia

pozdrawiam wszystkich budujących

Hej.

Pozdrawiam "krajankę". My ciągle walczymy z budową na końcu Chrząstawy ale jak dobrze pójdzie to do końca roku się tam wprowadzimy. Na razie delektujemy się Chrząstawą w wieczory i weekendy.

 

Neta niestety też mieć nie będziemy, bo TPsa oczywiście nie ma możliwości technicznych. Może coś finalnie z komórek wymyślimy, chociaż Orange też u nas już nie ma.

 

witaj to milo :-D moze sie juakos poznamy ja czasami latam pod las z mala na spacerki :-) na koniec Chrząstawy

jesli chodzi o internet to wlasnie do nas jutro przyjezdza jakis gosciu z Chrzastawy bo ponoc jest mozliwosc podlaczenia internetu droga radiowa zobaczymy co i jak. Jesli chodzi o tepse ... to uwaga tepsa placi nam abonament bo nie oplaca im sie pociagnac do nas linii to jest ok 100m od ulicy glownej gdzie

ludzie maja telefony do nas niestety trzeba by bylo pociagnac kabel a im sie nie chce :-( i bardziej oplaca im sie placic nam 20 zł miesiecznie porazka... a w sumie kolo nas ma powstac b. duze osiedle domkow... moze uda sie z tym radiowym pozdrawiam serdecznie flowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie o ms-ach. Rozmawiałam na Nowodworskiej. Teraz czekam na wycenę całego domu. Zobaczymy jak to będzie. Narazie wrażenia pozytywne. Zdaję sobie sprawę że chcą sprzedać produkt i na początek są frontem do klienta. Potem to rzadko bywa tak różowo. Zobaczymy.Gdzieś muszę zamówić okna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję pilnie ekipy do zrobienia schodów. Mają to być schody wylane z betonu. Proszę o jakieś namiary jeżeli takie posiadacie, sprawa dość pilna. Ostatecznie może być fachowiec od drewnianych skoro nie będę mieć wyjścia zdecyduję się na drewniane.

 

Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK, okna Jezierski są na bank barwione w masie. Jeśli chcesz zobaczyć ja prezentuja się na żywo, zapraszam, lub zerknij do mojego fotosika. Kolor nasz to także orzech. U nas okna sa nietypowe, w tym jedno bardzo duże. Mamy też pakiet trzyszybowy. Co do jakości jestem bardzo zadowolona i co ważne serwis od Jezierskiego (regulacja i takie tam) działa wzorcowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie coś o bramach novoferm

 

http://www.novoferm.pl/pl/o_nas.html

 

Może ktoś takową posiada, jak się sprawdza, czy warto o niej myśleć czy lepiej nie zawracać sobie głowy i nie tracić czasu.

 

Dzięki z góry za info

 

Ja posiadam ale jeszcze nie uzywam wiec o jakosci nie specjalnie moge cos powiedziec, ale :

 

0. Byli na 2ch bramach tansi od hoermana o jakies 30% wiec sie na nich zdecydowalem.

 

1. Ciezko bylo sie z nimi umowic na pomiar o pozniej na montaz. W sklepie kaza sie umawiac w ludzmi od montazu, tamci nie oddzwaniaja ... kupa telefonow - bajzel.

 

2. Mieli przyjechac o w piatek 9tej a przyjechali o 15tej i od razu stwierdzili ze dzisiaj to nie zdaza i skoncza w poniedzialek. Jako ze moj czas tez jest cos wart zrobilem awanture i konczyli w sobote.

 

3. Pracownicy nie przepadaja za szefem - emocjom dawali intensywny slowny upust.

 

4. Mam 2 bramy- Jak przyszlo do wylewek to sie okazalo ze jedna brama jest 1,5 cm wyzej niz druga. I teraz mam problem co z tym zrobic. Podobno nie ma zadnej regulacji.

 

Takze sie troche naszarpalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam tynki gipsowe - podobno niezle, ale wiadomo ze nie idealne. W zalozeniach byla gladz na to ale jak uslyszalem cene to zaczalem sie zastanawiac.

 

A ta cena to 30 PLN/m2 - podwojne szpachlowanie, i malowanie na kolor (grunt i chyba 2 warstwy). Cena dla mnie szokujaca - co Wy na to ? Tym bardziej ze bez materialow !

 

Mam tez inna propozycje. 12 PLN / m2. Ale nie gladzie, tylko szlifowanie tego tynku + szpachlowanie ubytkow + szlifowanie i malowanie. I to z materialem.

 

Jest sens w ogole robic te gladzie na tynkach gipsowych ?

Macie jakies doswiadczenia odnosnie cen tych prac na naszym kochanym wroclawskim rynku.

 

pozdrawiam

saper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam tynki gipsowe - podobno niezle, ale wiadomo ze nie idealne. W zalozeniach byla gladz na to ale jak uslyszalem cene to zaczalem sie zastanawiac.

 

A ta cena to 30 PLN/m2 - podwojne szpachlowanie, i malowanie na kolor (grunt i chyba 2 warstwy). Cena dla mnie szokujaca - co Wy na to ? Tym bardziej ze bez materialow !

 

Mam tez inna propozycje. 12 PLN / m2. Ale nie gladzie, tylko szlifowanie tego tynku + szpachlowanie ubytkow + szlifowanie i malowanie. I to z materialem.

 

Jest sens w ogole robic te gladzie na tynkach gipsowych ?

Macie jakies doswiadczenia odnosnie cen tych prac na naszym kochanym wroclawskim rynku.

 

pozdrawiam

saper

 

Hej a ile płaciłeś za tynki gipsowe?robocizna +materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...