Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Saper a gdzie zamawiałeś. Mi taką bramę oferuje okniarz ms. Oprócz okien handlują między innymi tymi bramami. Mają z novofermem umowę. Tak sobie pomyślałam że gdyby oni wygrali casting na okna mogliby wstawić i brame. Miałabym obsługe kompleksową.

 

W Novofermie na Braniborskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Saper ja mam tynki gipsowe (porządnie zrobione) i absolutnie nie zamierzam niczego tam jeszcze gładzić. Po to właśnie robiliśmy gipsowe, żeby je teraz zagruntować, pomalować i po sprawie. Cena 30 zł to niby za co ,

za gładzenie tych tynków, drobne poprawki i malowanie? Jakiś kosmos. Gruntowanie i malowanie, zrobimy oczywiście sami. Ale nawet jeśli ma to robić ekipa, to koszmarnie drogo.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też właśnie będę w przyszłym tygodniu kłaść gipsowe bo elektrycy już kończą

czy ktoś może mi polecić kogoś od wylewek ale na północy wrocka bo Janzar niestety ale nie obsługuje już tego rejonu ze wzglegu na zamkniętą Krakowską a bede potrzebowła wylewek gdzieś za 2-3 tygodnie

z góry wielkie dzięki za namiary

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnio modnym temacie szamb, nie mogę skontaktować się z właścicielem z Siedlakowic (sami pracownicy). Zamawiał ktoś u nich szambo? Wyjściowo chcą 3,5 tys. netto bez montażu i transportu, nie wiem co można utargować. Gdzie jeszcze na dolnym śląsku produkują szamba?

 

a czemu szukasz na dolnym slasku skoro gdzie inddziej jest duzo taniej, z montazem i kontakt bezproblemowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam tynki gipsowe - podobno niezle, ale wiadomo ze nie idealne. W zalozeniach byla gladz na to ale jak uslyszalem cene to zaczalem sie zastanawiac.

 

A ta cena to 30 PLN/m2 - podwojne szpachlowanie, i malowanie na kolor (grunt i chyba 2 warstwy). Cena dla mnie szokujaca - co Wy na to ? Tym bardziej ze bez materialow !

 

Mam tez inna propozycje. 12 PLN / m2. Ale nie gladzie, tylko szlifowanie tego tynku + szpachlowanie ubytkow + szlifowanie i malowanie. I to z materialem.

 

Jest sens w ogole robic te gladzie na tynkach gipsowych ?

Macie jakies doswiadczenia odnosnie cen tych prac na naszym kochanym wroclawskim rynku.

 

pozdrawiam

saper

 

ja mam tez gipsowe ale tak skaszanione ze praktycznie rownanie i gladz po calosci + szlifowanie.

za malowanie znajomy wykonawca krzyknal 7/m2 a potem podwyzszyl do 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Z tego co widze profil Premium ma tak jak mówisz, ale już np. Elite Thermo (http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=1&pid=1) ma tak:

 

http://img233.imageshack.us/img233/1324/jezcw4.jpg

 

Jak widać na fotkach, okno jest barwione w masie w całości. Jezierski ma tylko jeden wspomniany profil, który może być z jednej strony biały i z drugiej kolor. Niestety okleina jest położona na białym profilu, czyli nie skorzystam...

Wracając do oknoplastu, warto porobić wyceny u różnych przedstawicieli. Oknoplast ze Świdnicy jest u mnie tańszy o 2,5tys. od wrocławskiego za te same profile i robociznę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu,

ja kupowałem już 2 sezony : na ul. Gospodarskiej i na ul. Betonowej we Wrocku, workowany po 30kg z dowozem, Na Betonowej mieli z kopalni Piekary - bardzo dobry jakosciowo, moało spieków i popiołu. Na Gospodarskiej nie pamiętam skad przywozili ale jakość porównywalna z Piekarami.

Teraz chyba jeszcze sprzedają na wjeżdzie do Dobrzykowic za Libetem po prawej stronie ale nie sprawdzałem bo w tym roku nie będę kupował, zostało z zimy dość dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu,

ja kupowałem już 2 sezony : na ul. Gospodarskiej i na ul. Betonowej we Wrocku, workowany po 30kg z dowozem, Na Betonowej mieli z kopalni Piekary - bardzo dobry jakosciowo, moało spieków i popiołu. Na Gospodarskiej nie pamiętam skad przywozili ale jakość porównywalna z Piekarami.

Teraz chyba jeszcze sprzedają na wjeżdzie do Dobrzykowic za Libetem po prawej stronie ale nie sprawdzałem bo w tym roku nie będę kupował, zostało z zimy dość dużo.

Hej

Dzięki za info. Właśnie widziałem ten skład w Dobrzykowicach. Czy dobrze rozumiem, że to ten sam skład co na Gospodarskiej?

Ale co tam - wezmę wieczorem przyczepkę z budowy i rano zrobię objazdówkę. Od razu sobie nadproże nad drzwi wejściowe przywiozę z Domexu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem zapytać, nie ma ktoś z Was niepotrzebnej już siatki leśnej? Potrzebuję z 50mb.

 

Tomek u nas się wala siatka ale nie wiem czy bedzie tam akurat 50 mb-zapewne bedzie mniej,tzn kupowaliśmy chyba ponad 100 mb ale siatkowaliśmy nasze tymczasowe ogrodzenie i troche zostało w zwojach i leży + do tego jest rozwinięta i może troche uszkodzona siatka z ogrodzenia bo musieliśmy scięgnąć bo przeszkadzała naszym budowlańcom w odbieramiu transpotru tak że jak chcesz to podjedz sobie i zobacz czy to co mamy to Ci się przyda,może coś z tego wykorzystasz

jak jesteś zainteresowany to namiary podam na priva

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a ja zupełnie z innej beczki... czy ktoś coś wie o filtrach do wody (takich na cały dom) , czy ktoś stosuje?

Czy ktoś stosuje lampy UV?

 

O zmiękczacze (uzdatniacze) już pytałem i wiem że są przydatne, ale cena, poza tym mają inną funkcję.

A masz jakas bardzo zla wode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie się kto ma studnie, jaką kopaną wierconą, z pompą, ale jaką co z różdżkarzem :o

 

Ja mam wierconą z pompą Omnigena - do kupienia w Castoramie za 271 zł - super pompa ma do 8 barów i spory przepływ - nieźle daje radę - przy podłączonych 2 liniach zraszających po 50 m nawet zraszacz jeszcze działa :-)

 

Ostatnio robiłem testy i węże zraszające z Castoramy dobrze działają i nareszcie tuje wzdłuż ogrodzenia są podlewane bez mojego udziału i chodzenia przez godzinę z wężem :-D

 

Różdżkarz nie był potrzebny - wystarczył porządny wykonawca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a ja zupełnie z innej beczki... czy ktoś coś wie o filtrach do wody (takich na cały dom) , czy ktoś stosuje?

Czy ktoś stosuje lampy UV?

 

O zmiękczacze (uzdatniacze) już pytałem i wiem że są przydatne, ale cena, poza tym mają inną funkcję.

 

Zmiękczacz też oczyszcza wodę ;-)

 

Rozpoznałem temat jakiś czas temu i planuję zamontować zmiękczacz (najtaniej są w Allegro).

Przy okazji z ciekawości spytam w wodociągach jaka jest u mnie twardość wody.

 

Jeśli planujesz zestaw filtrów i dodatkowy kranik z wodą pitną to ostatnio widziałem takie filtry w gazetce PSB Mrówka w Jelczu za około 200 zł z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...