Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam grupę.

 

Mam pytanie czy ma ktoś z Was namiar na stolarza, który zrobi kuchnię z powierzonego materiału (pomoże mi zrobić zestawienie potrzebnych elementów).

Dokładniej to chodzi mi o kogoś kto zrobi skrzynki (chyba tak to się nazywa) a ja sama zamówię fronty fornirowane, blumy, uchwyty i blat, a on mi to ładnie złoży.

 

Pozdrawiam

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Szukam ekipy do wykonania fundamentu pod ogrodzenie i wymurowania słupków (nie z klinkieru). Może macie jakieś sprawdzone?

Sprawa nie jest koniecznie na zaraz.

 

Bardzo proszę jak ktoś ma za sobą etap ogrodzenia o info :wink:

 

Kochani - podpowiedzcie :D :D

Chyba, że wszyscy co grodzili niezadowoleni są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do wykonania fundamentu pod ogrodzenie i wymurowania słupków (nie z klinkieru). Może macie jakieś sprawdzone?

Sprawa nie jest koniecznie na zaraz.

 

Bardzo proszę jak ktoś ma za sobą etap ogrodzenia o info :wink:

 

Kochani - podpowiedzcie :D :D

Chyba, że wszyscy co grodzili niezadowoleni są?

 

Witam

ja również szukam ekipy do wykonania fundamentu pod ogrodzenie i jest z tym problem bo gdzie nie zadzwonie to mi odpowiadają że nie chcą robic takiego czegoś gdzyż to stało się nie opłacalne bo narobić się trzeba a do tego beton jest drogi i jak coś to tylko wchodzą w gre prefabrykaty ale mnie one akurat nie interesują bo musze mieś murek oporowy jak bede robić podjazd do garażu a te prefabrykaty się na to nie nadaja bo są za słabe

 

tak że będę wdzięczna jak ktos ma namiary na ekipe która robi fundamenty lane z betonu

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to chodzi mi o kogoś kto zrobi skrzynki (chyba tak to się nazywa) a ja sama zamówię fronty fornirowane, blumy, uchwyty i blat, a on mi to ładnie złoży.

 

Pozdrawiam

Kamila

 

TAK TO TYLKO W ERZE :lol: :lol: :lol:

 

niekoniecznie, znam i takie przypadki, tylko zbyt daleko od Dolnego Śląska. Ludzie oszczędzają po kilka tysięcy.

 

Jeśli ktoś ma namiar na takiego stolarza to bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barak oddam darmo - okolice Wrocławia, Bogdaszowice

 

Może ktoś z Państwa planuje w przyszłości budowę i się mu przyda. Mi już nie potrzebny. Nie wygląda atrakcyjnie (mogę wysłać fotę), ale zapewni schronienie przed deszczem, zimnem i posłuży jako zamykany na kłódkę magazyn.

 

Oddam za darmo. Trzeba sobie tylko zorganizować przeniesienie go na swoją działkę (jakieś auto z HDSem).

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaby, my kupowaliśmy materiały do instalcji odkurzacza centralnego na Karmelkowej. Całość wyniosła u nas niecałe 400zł. Montowaliśmy to sami, bo jest to proste i da się zrobić w jeden dzień. Nie polecano nam szufelki koło kominka ( mimo, że sprzedającemu zależało przecież na zbycie), bo wtedy potrzebny jest dodatkowo sepertor pyłów, gdyż zabija się odkurzacz. Natomiast warto mieć szufelkę w kuchni. Pan z Karmelkowej, na podstawie projektu domu dokładnie wszystko nam rozrysował i wytłumaczył jak montuje się instalację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro - jeśli chodzi o Pana Andrzeja to czy coś jeszcze można "urwać" z tych cen które podaje na wstepie przy wycenie? :)

Na dole wychodzą mi dwie szufelki (w kuchni i wiatrołapie) i nie wiem czy jeszcze montowac trzecią przy kominku?? w sumie sama szufelka to 250zł :/

 

Zadzwonię do Pana Andrzeja i pomówię z nim.

Ale jeśli chodzi o to, co ja zapłaciłem to: 1200PLN:

Może nie wspomniałaś, że jesteś od Darka z forum.

-6gniazd i 1szufelka plus usługa montażu - ja wolę mieć gwarancję na instalację.

 

Teraz został mi jeszcze sam odkurzacz i może separator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola - nie mam przed nosem wyceny z Krzemienieckiej ale całośc ( 2 szufelki, 3 gniazda) odkurzacz, montaż bez dodatkowych fajerwerków wyszło około 5000. Na Karmelkowej też sprzedają odkurzacze? jakiej firmy? rzuc namiarami :)

 

Byłem na Karmelkowej - i się nie udało z nimi dogadać; właśnie co do ceny i co do samego sposobu realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do wykonania fundamentu pod ogrodzenie i wymurowania słupków (nie z klinkieru). Może macie jakieś sprawdzone?

Sprawa nie jest koniecznie na zaraz.

 

Bardzo proszę jak ktoś ma za sobą etap ogrodzenia o info :wink:

 

Kochani - podpowiedzcie :D :D

Chyba, że wszyscy co grodzili niezadowoleni są?

 

Witam

ja również szukam ekipy do wykonania fundamentu pod ogrodzenie i jest z tym problem bo gdzie nie zadzwonie to mi odpowiadają że nie chcą robic takiego czegoś gdzyż to stało się nie opłacalne bo narobić się trzeba a do tego beton jest drogi i jak coś to tylko wchodzą w gre prefabrykaty ale mnie one akurat nie interesują bo musze mieś murek oporowy jak bede robić podjazd do garażu a te prefabrykaty się na to nie nadaja bo są za słabe

 

tak że będę wdzięczna jak ktos ma namiary na ekipe która robi fundamenty lane z betonu

 

pozdrawiam wszystkich

 

Zdaję sobie sprawę, że ogrodzenie to słaby budowlano temat. Nie ma nawet jak za bardzo okiwać inwestora :D

 

Ale u mnie docelowo ma być mur. Ogrodzenie ma 50 metrów, czyli fundament + ok prawie 100 m2 do murowania i 200 m2 do otynkowania (dwustornnie) to chyba nie taki mały temat.

 

I tak jak wszystko - kwestia ceny powyżej której sam się wezme za kielnie, a poniżej której nie będzie mi się chciało :lol:

 

W każdym razie szukam jakiejś porządnej ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zazdroszcze Wam że jesteście już na etapie pstryczków i wtyczków. Ja dopiero jestem na etapie zamykania domu. Poraz kolejny zwracam sie o pomoc. Z innej beczki. Gdzie najlepiej zamawiać kominek z DPG, odkurzacz centralny. Wiem że już było tylko gdzie to znaleść , tyle tych stron. Teraz profilaktycznie już skrupulatnie notuje wszystkich polecanych przez Was misiów , sklepy itp.

 

 

Odkurzacz centralny - tylko i wyłącznie u Pana Andrzeja - powołaj się na Darka z forum.

 

http://www.doman.com.pl/technologia.

 

Najlepsze ceny i profesjonalne podejście do tamatu.

 

NIe zapomnij o automatycznej szufelce przy kominku!! ja zapomniałem, choć będę kupował przystawkę do odkurzania samego kominka.

 

Żaden odpowiedzialny instalator nie zaproponuje szufelki przy kominku. Nasz się kategorycznie nie zgodził. Zbyt duże ryzyko pożarowe. Nawet jeśli wydaje się że zamiatamy suchy popiół, można jednak zaprószyć ogień. W razie dostania się czegoś do instalacji odkurzacza, niestety może spłonąć cały dom.

Mamy szufelkę w kuchni ale nie używany jej kompletnie - po prostu w domu nawet zmiotki nie ma (używamy wyłącznie odkurzacza). Jeśli ktoś to lekceważy to znaczy że nie ma wyobraźni. Palę 3 lata, i naprawdę widziałam nieraz jak zapala się coś co wydaje się że wygasło całkowicie.

 

CO do odkurzania przy kominku - mamy separator z Castoramy za 50 zł, ale odkurzamy wyłącznie całkowicie wygaszony kominek, nawet pomimo tego że teoretycznie ryzyko przy separatorze jest niewielkie. Separator to takie duże wiadro, do którego wkłada się rurę od odkurzacza, i z którego inna rura wychodzi - i tą właśnie można odkurzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy zna ktoś dobrą ekipę wykonującą dobrze tynki cem-wap. Może jakieś przybliżone koszty robocizny

 

Pozdrawiam

 

A dlaczego właśnie tynki cem-wap skoro gipsowe są tańsze? Jeżeli chcesz mieć cem-wap gładkie, jak gipsowe, to cena chyba nawet 100% droższa od gipsowych. Rozumiem, że tynki cem-wap są trwalsze i zdrowsze, ale ta cena...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś dobrą ekipę wykonującą dobrze tynki cem-wap. Może jakieś przybliżone koszty robocizny

 

A dlaczego właśnie tynki cem-wap skoro gipsowe są tańsze? Jeżeli chcesz mieć cem-wap gładkie, jak gipsowe, to cena chyba nawet 100% droższa od gipsowych. Rozumiem, że tynki cem-wap są trwalsze i zdrowsze, ale ta cena...

O wyższości jednych tynków nad drugimi były już liczne wątki na forum. Niektórzy lubią gipsowe bo są gładkie. Niektórzy lubią c-w bo są twardsze.

 

Ja u siebie wybrałem c-w, bo są trwalsze. Nie zwracałem zbyt duzej uwagi na to. aby były super gładkie. Są lekko chropowate, jak to c-w. Ale żonka ostatnio szeleje z siatką ścierną i wychodzą bardzo fajnie. Na koniec i tak przyjdzie na to z 2-3 warstwy różnych farb i nie będzie widać jakiś większych nierówności.

Nie dawałem na ściany żadnych gładzi gipsowych, bo to zbędny wydatek. Jeżeli ktoś chce mieć lustro na ścianie, to gipsowe a nie łączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze slyszal o firmie MEGA ART-PODŁOGI z Traugutta we wro.

Nic o nich nie slyszalam a cena kusi....np w porownaniu do Goliszka o 1700 zl taniej

Cześć. Ja u nich będę brał podłoge. Wyglądają na dość fachowych. Facet już przy wstępnym pomiarze podłóg, od razu sprawdził wstępnie wilgotność wylewek. I co ciekawe - mierzył miarką laserową a nie jak wszyscy zwykłą zwijaną. Do tego dość fajne podejście do tematu.

Co jeszcze na plus - po pierwszej rozmowie bardzo wstępnej, dali nam deskę Kahrs'a, abyśmy dobierali do niej inne elementy do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...